Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: USA: Starszy ŚJ skazany za wykorzystywanie seksualne dzieci.  (Przeczytany 132 razy)

Offline Światus

    Kolejny przypadek skazania za pedofilię, tym razem w Nowej Zelandii. Nie zamieszczałbym tego art., bo takich wiadomości jest wiele, ale w tekście pojawiła się informacja warta odnotowania.

    "62-letniemu mężczyźnie ze Springfield, sklasyfikowanemu jako przestępca seksualny trzeciego stopnia, grożą lata więzienia po uznaniu go za winnego wielokrotnych nieprzyzwoitych napaści i pobicia dziecka.

    Według władz Jay Aaron Smith, który według władz pełni funkcję starszego w Sali Królestwa Świadków Jehowy w Springfield, został oskarżony o 4 przypadki nieprzyzwoitej napaści i pobicia dziecka poniżej 14 roku życia.

    Niedawno ława przysięgłych Sądu Najwyższego w Hampden uznała go za winnego, a w środę sędzia skazał go na 15 lat więzienia, a następnie 5 lat w zawieszeniu.

    Powiedziano nam, że Smith odsiadywał wcześniej 10 lat więzienia w Georgii za gwałt, do którego doszło pod koniec lat 80. W momencie popełnienia tych przestępstw został zaklasyfikowany przez Komisję ds. rejestru przestępców na tle seksualnym stanu Massachusetts jako przestępca na tle seksualnym trzeciego stopnia.

Źródło: https://www.westernmassnews.com/2023/09/01/jehovah-witness-elder-sentenced-jail-child-sexual-abuse-case/
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2023, 22:19 wysłana przez Nemo »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline donadams

Odp: USA: Starszy ŚJ skazany za wykorzystywanie seksualne dzieci
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Wrzesień, 2023, 11:38 »
Warto dodać, że od lat widniał w publicznie dostępnej kartotece przestępców seksualnych, która jest dostępna również online - całkowicie publicznie. To, że jest przestępcą i to wyłącznie jego odpowiedzialność nie podlega wątpliwości. Natomiast oczywistą odpowiedzialnością rodziców jest korzystanie z wszelkich dostępnych narzędzi, żeby chronić swoje dzieci. W tym konkretnym stanie USA robi się wiele, żeby takie możliwości ochrony dzieci dawać rodzicom i innym szczerze zatroskanym obywatelom.

Artykuł nie wspomina również nic na temat tego, czy ofiarą była osoba spokrewniona z przestępcą, czy nie. Jeśli była to np. jego wnuczka, dawało mu to do niej oczywisty dostęp. To znów stawia pod znakiem zapytania kwestię tego, co zrobiono, by tego uniknąć. Jeśli natomiast była to jakaś "młoda siostra", to znów zawiodło zaufanie wobec osób pełniących odpowiedzialne funkcje w organizacji.

Gdyby ktoś miał problem ze zrozumieniem tego, co powyżej napisałem, to powtórzę, że odpowiedzialność za to, co się stało spoczywa na przestępcy.
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2023, 22:21 wysłana przez Nemo »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.