Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Australia zadecydowała o ODEBRANIU STRAŻNICY statusu organizacji charytatywnej  (Przeczytany 3158 razy)

Offline Sebastian

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 723
  • Polubień: 8249
  • Dzwoń(+48)799831259
jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o ponadprzenajświętsze pieniążki :)

przypuszczam że albo policzyli albo co najmniej oszacowali ilość "trupów w szafie" i porównali ile milionów stracą na utracie statusu a ile "zaoszczędzą" na niewypłacaniu odszkodowań.

no i zapewne wyszło im że lepiej schować głowę w piasek


Offline Ruben

Znalazłem dzisiaj ciekawą sugestię, pod najnowszym filmem Jay Comedian: jeżeli jesteś Świadkiem Jehowy, powinieneś znaleźć informacje o o przebiegu i ustaleniach australijskiej Komisji Królewskiej d/s pedofilii na stronie JW.ORG- w dziale prawnym/informacjach ze „Ze Swiata” Jeżeli tego tam NIE MA- ZAPYTAJ SIEBIE, DLACZEGO?
Offline Reskator

Śj mają sztaby prawników,doradców finansowych że krzywdy sobie nie zrobią.
Lokalnie mogą przegrywać bitwy jak choćby w Australii.
A przy takiej kasie jaką mają w akcjach,funduszach czy ze sprzedaży Brooklynu wojny tak łatwo nie przegrają.


Offline Warszawa wschodnia

Czy ktoś ma zebrane dane o śr ilości głosicieli na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Ciekawe jak sprawa wplywa na liczbę wiernych

 :o Dobra na Wikipedii znalazlem. Niestety tam jest wzrost. Szok. Sprawni są.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień, 2020, 20:19 wysłana przez Warszawa wschodnia »


Offline Ruben

Najnowsze wiadomości: Premier Australii wypowiedział się w Parlamencie, powiedział ze (...) wierzy ze większość szeregowych Świadków Jehowy to dobrzy ludzie, bardzo wiernie  trzymający się swoich wierzeń ... CZEGO NIE MOŻNA POWIEDZIEĆ O ICH  PRZYWÓDCACH, KTÓRZY CAŁKOWICIE KONTROLUJĄ WIARĘ SWOICH  WIERNYCH, i to do nich (to do przywódców kieruje moje uwagi) (...)

Gdy znajdę trochę czasu, to wyszukam transkrypty z posiedzenia Parlamentu Australii.

Link do komentarza Kim and Mikey poniżej:Offline Technolog

Jworgi dały odpowiedź dlaczego nie przystąpią.
Jeśli mają takie prawo nie przystąpić to nie przystąpią, karać pewnie nikt ich nie będzie, ale stracą jakieś przywileje i będą nałożone sankcje. Gdzieś ktoś napisał, że to zostało policzone. Oficjalnie przesłali oświadczenie jak w załączniku. Dla mnie za duża ściana tekstu. Powody podane od strony 6.

Najnowsze wiadomości: Premier Australii wypowiedział się w Parlamencie, powiedział ze (...) wierzy ze większość szeregowych Świadków Jehowy to dobrzy ludzie, bardzo wiernie  trzymający się swoich wierzeń ... CZEGO NIE MOŻNA POWIEDZIEĆ O ICH  PRZYWÓDCACH, KTÓRZY CAŁKOWICIE KONTROLUJĄ WIARĘ SWOICH  WIERNYCH, i to do nich (to do przywódców kieruje moje uwagi) (...)

Gdy znajdę trochę czasu, to wyszukam transkrypty z posiedzenia Parlamentu Australii.

Transktypt tej mowy tu:
https://parlinfo.aph.gov.au/parlInfo/genpdf/chamber/hansardr/c4ab46e1-15d4-4e92-970f-0a08926f67b5/0205/hansard_frag.pdf;fileType=application%2Fpdf
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień, 2020, 08:46 wysłana przez Technolog »


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Szanowni Członkowie Wspólnej Komisji Specjalnej

Dziękujemy za możliwość przesłania zgłoszenia do Wspólnej Komisji Specjalnej ds. Wdrażania Krajowego Systemu Odszkodowań.

Przesyłamy to, aby: (1) wyjaśnić, dlaczego Świadkowie Jehowy nie zdecydowali się na program zadośćuczynienia oraz (2) odpowiedzieć na niektóre fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia składane przez byłych Świadków Jehowy. Z przyjemnością omówimy to stanowisko w drodze ustnych uwag do wspólnej komisji specjalnej, jeśli pozwolicie. 

Po dokładnym zapoznaniu się z przepisami i materiałami wyjaśniającymi, jest oczywiste, że program zadośćuczynienia został opracowany w celu zapewnienia odpowiedniego zadośćuczynienia osobom, które doświadczyły instytucjonalnego wykorzystywania seksualnego dzieci.1 (National Redress Scheme for Institutional Child Sexual Abuse Act 2018 (Cth), s.13(1)(d).)

Religia Świadków Jehowy odpowiedziała i nadal bezpośrednio odpowiada na indywidualne roszczenia o zadośćuczynienie w troskliwy, uczciwy i zgodny z zasadami sposób, biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności każdego roszczenia. Religia Świadków Jehowy zapewnia także duchowe pocieszenie i pomoc ofiarom krzywdzenia dzieci i ich rodzinom.

Jednak religia Świadków Jehowy nie ma struktur instytucjonalnych, które ma obejmować program zadośćuczynienia.

Tło: Świadkowie Jehowy w Australii

W Australii jest prawie 69 000 Świadków Jehowy (w około 760 zborach). Zbory Świadków Jehowy z reguły składają się z pojedynczych członków zborów mieszkających w określonej okolicy lub na określonym obszarze. Grono starszych zaspokaja duchowe potrzeby każdego zboru. Jednak Świadkowie Jehowy nie organizują żadnych działań, które doprowadziłyby dziecko do kontaktu ze starszym bez bezpośredniego nadzoru rodzica lub opiekuna.

Ponadto religia Świadków Jehowy nie organizuje i nie prowadzi żadnych działań, które spowodowałyby, że dzieci były pod jej opieką, nadzorem, kontrolą lub autorytetem. Świadkowie Jehowy nie prowadzą szkół z internatem ani szkółek niedzielnych; nie mają grup młodzieżowych, chórów ani nie sponsorują programów dla dzieci; nie prowadzą też domów dziecka, przedszkoli, szpitali ani ośrodków młodzieżowych.

Co istotne, Królewska Komisja ds. Instytucjonalnych Odpowiedzi na Wykorzystywanie Seksualnych Dzieci („Królewska Komisja”) 2 przyznała, że religia Świadków Jehowy nie obejmuje opieki nad dziećmi i nie organizuje żadnych programów ani działań, które oddzielają dzieci od rodziców w jakimkolwiek momencie.

Z prawnego punktu widzenia wszystkie zbory Świadków Jehowy są osobno zarejestrowanymi organizacjami charytatywnymi z własnym niezależnym komitetem zarządzającym. Żaden odrębny podmiot prawny w Australii nie sprawuje władzy nad zborami.


Offline Warszawa wschodnia

Maja dobre papugi. Nie powiem. Mozna nawet pomyslec no coś w tym jest... tyle tylko ze gdzie jest moralna odpowiedzialność za zaniedbania które przyczyniły się do tego ze proceder trwal? Za zaniedbania tez nie odpowiadają? Dobre. Naprawdę dobre. Mistrzowsko manipulują. Owieczki to lykna bez mrugnięcia okiem.

No i można powiedzieć że kościół jest zły bo on łączy dzieci z ksiezami. Mistrzostwo.


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

"Jednak religia Świadków Jehowy nie ma struktur instytucjonalnych, które ma obejmować program zadośćuczynienia." - chyba zapomnieli, ze starszych w zborach mianuje Biuro Odziału, czy też bezpośrednio ich przedstawiciel, i Z BO pochodzi Kodeks Prawa Religijnego, Czyli książka 'Paście ..". W Komisji Królewskiej nie zasiadają isioci, chyba tez o tym wiedzą.


Offline Ruben

Wątpię czy obecnie mają obecnie "dobre" papugi...- H. Covington-a to mogliby po dupie całować i sznurówki mu wiązać. Jak posłuchałem argumentów z ostatnich procesów, to normalnie nie wiem czy się śmiać, czy płakać. Dotyczy to również powyższej oficjalnej odpowiedzi i uzasadnienia O NIE PRZYSTĄPIENIU do funduszu.

Wg. mojego zrozumienia, o wiele większą odpowiedzialność moralną ponosi ktoś wyształcony i świadomy, niż ktoś niezbyt inteligentny i wprowadzony w błąd.

Prawnik, który wyjeżdza z takimi argumentami musi cierpieć chyba na dysonans poznawczy- w najlepszym przypadku. W innym- kłamie świadomie.

Nikt natomiast nie może zakwestionować oczywistych faktów z parlamentarnego stenogramu.


Offline Vog

Mamy nowy rok. Wiadomo już coś o sankcjach w Australii? Dobrze kojarzę, że ostateczny termin dołączenia do funduszu właśnie upłynął?


Offline Sebastian

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 723
  • Polubień: 8249
  • Dzwoń(+48)799831259
przyłączam się do pytania przedmówcy


Offline Ruben

Wspominali już w listopadzie, że implementacja prawna może im zabrać czas do lutego 2021, ze względu na Covid-owe opóźnienia. Nic na razie nowego nie obiło mi się o uszy...

Ostatni update był z 27 listopada: https://twitter.com/Anne_Ruston/status/1332074839952171009?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1332074839952171009%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ffriendlyatheist.patheos.com%2F2020%2F11%2F30%2Fthe-jehovahs-witnesses-are-about-to-lose-their-tax-exempt-status-in-australia%2F


« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń, 2021, 11:35 wysłana przez Ruben »


Offline Matylda

A ja Wam mówię. Armagedon 12 marca 2021 r. o godz 18:30:45. Prześladowania zewsząd. Głosić nie można, epidemie, pandemie, trzęsienia ziemi, rząd Australii położył łapę na majątku ośmiu dziadów z Warwick w Australii. Do piwnic bracia!!! Do piwnic!!! ;D ;D ;D

Chwileczkie, chwilieczkie gdzie do piwnicy 😈najpierw do 10 maca do 15.00 cały majątek sprzedać kasę ostatnią popoludniową sesją na konto braci Amerykanów przesłać i dopiero do piwnicy. 😎🙁🙄


Offline Technolog

Ewentualną zmianę statusu będzie widać chyba tu:
https://www.acnc.gov.au/charity/d94080f8eaff77eaaa3cf61d9b2e288c#history