Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Echo Dnia: ŚJ wydali bezpłatną Biblię audio po polsku.  (Przeczytany 320 razy)

Offline Światus

Świadkowie Jehowy znowu reklamują się w mediach.
Tym razem chwalą się superprodukcją - Biblią audio.

   "Blisko 90 godzin – to czas trwania nowej produkcji dźwiękowej wydanej przez Świadków Jehowy po trzech latach nagrań. Chodzi o całą Biblię w wersji audio. Treść 66 ksiąg Pisma Świętego jest czytana z podziałem na role, do czego zaangażowano prawie 600 lektorów i aktorów ze wszystkich regionów Polski, w tym również z regionu świętokrzyskiego! Nagrania są już dostępne bezpłatnie dla każdego."

Cały artykuł tutaj: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/swiadkowie-jehowy-ida-z-duchem-czasu-wydali-bezplatna-biblie-audio-po-polsku/ar/c1-17517823
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline PoProstuJa

Odp: Echo Dnia: ŚJ wydali bezpłatną Biblię audio po polsku.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj, 2023, 12:36 »
Kurka wodna... przedsięwzięcie świetne, pod warunkiem, że czytaliby inny przekład!  :-[
Ale cóż... Może posłucham tych fragmentów, które są mniej znane i Świadkom aż tak bardzo nie opłacało się nimi manipulować i przekręcać!

P.S. Dodam, że jest wersja audio Biblii czytana przez polskich aktorów (z efektami dźwiękowymi itd). Jest to zdaje się wersja oparta na Biblii Tysiąclecia.

P.S.
Ponieważ u Świadków nowe światła pędzą z prędkością szybszą niż światło w kosmosie, to co chwilę są wprowadzane także zmiany w przekładach Biblii. Tekst łatwo zmienić, ale co z tymi nagraniami?
Jak im się znów zmieni światło, to będą robić dźwiękowe "dokrętki" z nowym tekstem? A co wtedy jeśli ci lektorzy w międzyczasie przestaną być Świadkami?
I praca 600 osób pójdzie na marne?


Offline spawarka noego

Odp: Echo Dnia: ŚJ wydali bezpłatną Biblię audio po polsku.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj, 2023, 18:21 »
Tak się właśnie zastanawiam, czy kolektyw krytyków przekładu NŚ można określić roboczo „Badaczami Pisma Świętego Świadków Jehowy? :)