Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Reluctant Apostate" - książka Lloyda Evansa  (Przeczytany 292 razy)

Offline Mahershalalhashbaz

"Reluctant Apostate" - książka Lloyda Evansa
« dnia: 27 Styczeń, 2020, 21:18 »
Autor tej książki jest dosyć znany, prowadzi kanał na YouTube jako John Cedars. Właśnie skończyłem czytać książkę i muszę powiedzieć że mnie wciagnęła. Podoba mi się jak ją napisał; dobra narracja, staranny i barwny język i czytelna kompozycja. W poszczególnych rozdziałach opisuje swoje życie, zaczynając od opisu jak jego rodzice znaleźli się "w prawdzie" co zdecydowało o tym że został w niej wychowany, przez lata dzieciństwa, szkołę, karierę w Strażnicy, odejście i co było dalej oraz historię jak się to potoczyło że na szczycie organizacji Świadków Jehowy jest teraz Ciało Kierownicze. Na końcu każdego rozdziału jest część skierowana wprost do czytających jego książkę Świadków Jehowy, starannie opisująca jakiś chory aspekt ich wierzeń aby skłonić ich do zastanowień.
Myślę że powinno się ją przełożyć na język polski.


Offline Roszada

Odp: "Reluctant Apostate" - książka Lloyda Evansa
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń, 2020, 22:40 »
Co ciekawe, zdaje się w Polsce drukowana. Albo ta, albo ta druga jego.
Coś zona_abrahama może powie...


Offline zona_abrahama

Odp: "Reluctant Apostate" - książka Lloyda Evansa
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń, 2020, 08:51 »
Tak, mieliśmy przyjemność nadzorować dodruk w polskiej drukarnii 😉
Jeśli chodzi o tłumaczenie, to owszem, warto by było, ale to nie jest taka prosta sprawa - trzeba najpierw znaleźć tłumacza i mu z czegoś zapłacić.
Prosciej byłoby z drugą książka Lloyda, która jest znacznie cieńsza - jak uciec od świadków Jehowy. Mega praktyczne, bo są konkretne rady jak się zachowywać gdy nie można oficjalnie odejść i jak unikać starszych.