BIBLIOTEKA > TEMATY KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ

Świadkowie w obożie Gusen.

(1/2) > >>

dziewiatka:
Czytając ''Pięć lat kacetu"  Grzesiuka na stronie 378 natknąłem się na informacje o Badaczach .Grzesiuk wspomina ,że pod koniec wojny do obozu przyjechał  Himmler.Zawołano wtedy starszego obozu i badaczy Pisma świętego-tych z fioletowymi winklami,którzy nie chcieli służyć w wojsku,zaproponowano im,że będą zwolnieni,jeśli zgodzą się pójść do wojska.Odmówili.Ciekawe jak wspominają to świadkowie ,oficjalnie i troszkę mniej oficjalnie.

Nemo:
Wspomnienia śJ są opisane w książce "Hiobowie XX wieku".

Roszada:
Ja z literatury ŚJ znam przypadek, gdzie napisali, że wielu podpisało lojalkę. To jest w Nowożytna historia ŚJ w Niemczech. Jak ktoś chce to przytoczę.

dziewiatka:
Hiobowie to historie z przed wojny.Przed chwilą sprawdzałem publikacje znajdujące się w biblioteczce internetowej,tam tylko wspomniano,że taki obóz był. Mam kilka książek wspomnieniowych napisanych przez świadków ale  tam też nic.To ,że świadkowie podpisywali lojalki zwłaszcza w pierwszym okresie istnienia obozów to więcej niż pewne ,sami też przyznawali się do tego,później też to się zdarzało,ale tu Grzesiuk pisze ,że odmówili. ktoś mi zajumał Nowożytnż historię świadków w Niemczech

Roszada:

--- Cytuj ---ktoś mi zajumał Nowożytnż historię świadków w Niemczech
--- Koniec cytatu ---

Jest na jw.org:

Działalność w Niemczech (Rocznik — 1974) (yb74)

https://wol.jw.org/pl/wol/lv/r12/lp-p/0/32233

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej