Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Norwegia - JW zwróciło się do rządu o skorygowanie dezinformacji przez media  (Przeczytany 343 razy)

Offline klenczon

Tłumacz - GOOGLE ( link: https://a-jw.org/doctrine/norway-paul-gillies-lies-again/)

11 lutego 2021 roku Paul Gillies, nadzorca (dyrektor) ds. Public relations w Biurze Głównym Świadków Jehowy, wraz z Markiem Hensenem (Europejskim Urzędnikiem ds. Public Relations Officer), spotkał się z Reid Ivar Bjørland Dahl i Irene Tvedt Wangen, przedstawicielami rządu norweskiego „w celu skorygowania dezinformacji prezentowanych w mediach na temat nauk i praktyk Świadków Jehowy”.

Było to 30-minutowe spotkanie w formie wideokonferencji. Podczas rozmowy Reid Dahl zadał kilka pytań, na które Świadkowie Jehowy odpowiedzieli podczas spotkania i powtórzyli w liście kilka tygodni później.

Chociaż obecnie nie mamy nagrania spotkania, dobrze wiemy, o czym rozmawialiśmy, ze względu na treść listu uzupełniającego od Świadków Jehowy z 4 marca 2021 r.

Z listu nie wynika, jakie „dezinformacje prezentowane w mediach” poprawiali. Najwyraźniej była to odpowiedź na raport NRK zatytułowany „Wybrany przez Boga”. Ten jednogodzinny raport dotyczył trzech norweskich kobiet, których unikano, ponieważ zostały wyrzucone z religii Świadków Jehowy.

Nigdzie w liście od Paula Gilliesa i jego współpracowników nie zaprzeczyli, że unikają byłych członków. Paul Gillies próbował twierdzić, że „nadal trwają normalne uczucia i relacje rodzinne”. W swoim liście nie przyznał, że dotyczy to tylko tych, którzy mieszkają w tym samym domu. Rzeczywiście, powtarza, że ​​„życie rodzinne trwa [tylko] dla osób mieszkających w tym samym domu”, odpowiadając na pytanie Dahl, czy ktoś poniżej 18 roku życia może zostać ochrzczony, a następnie wydalony.

Zamiast bezpośrednio odpowiedzieć na pytanie Dahla, Paul Gillies wspomniał, że Świadkowie Jehowy nie chrzczą niemowląt. Raport NRK nigdy nie mówił, że Świadkowie Jehowy chrzczą niemowlęta. Nie precyzując, jak młodzi mogą być Świadkowie Jehowy, aby zostać ochrzczeni, Paul Gillies powiedział: „Gdy dzieci dorastają, mogą w pewnym momencie zdecydować się na chrzest”, a następnie przyznaje, że „Jeśli Świadek Jehowy, niezależnie od wieku , sprawia, że ​​łamanie moralnych standardów biblijnych jest praktyką i nie okazuje skruchy, obowiązuje ta sama praktyka, co wspomniana wcześniej ”. Ta„ wspomniana wcześniej ”praktyka jest unikaniem. (podkreślenie moje)

Następnie zacytował jednego ze swoich wybawców, Massimo Introvigne, któremu Świadkowie Jehowy często zlecają (czytaj: opłacają) obronę ich bardziej ekstremalnych praktyk. W tym przypadku Introvigne broni „swojego prawa do interpretowania Biblii w tym sensie, że nakazuje ona unikanie wykluczonych osób ”. (podkreślenie moje)

Tutaj używają Introvigne, aby przyznać, że rzeczywiście unikają byłych członków.

Po wszystkim, co zostało powiedziane i zrobione, nie jest jasne, jakie „dezinformacje” Paul Gillies i jego współpracownicy „poprawili”. Jeśli już, to potwierdzili, że unikają tych, których wykluczają, i że będą wystrzegać się nawet wykluczonych dzieci.

Ich zwodnicze metody przypominają biblijnego węża, który oszukał Ewę. Chociaż powiedział, że „na pewno nie umrze”, nie dodał słowa „natychmiast” po tym stwierdzeniu. Gillies i jego współpracownicy stosują te same kłamstwa, jeśli chodzi o „korygowanie błędnych informacji” dotyczących unikania i chrztu / wydalenia dzieci. Jak mówi stare powiedzenie, „diabeł tkwi w szczegółach”.
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline klenczon

Się dzieje : :)

Kanada: Strażnica pozywa Prowincję Kolumbii Brytyjskiej
https://a-jw.org/legal/canada-watch-tower-sues-the-province-of-british-columbia/

NIDERLANDY: Świadkowie Jehowy robią wszystko, co w ich mocy, aby zdobyć poufne dane z dochodzeń w sprawie nadużyć
https://a-jw.org/world/netherlands-jehovahs-witnesses-do-everything-they-can-to-get-hold-of-sensitive-data-from-abuse-investigations/

NIDERLANDY: Kiedy Merel współpracował w dochodzeniu w sprawie nadużyć, oczerniali go inni Świadkowie Jehowy
https://a-jw.org/world/netherlands-when-merel-cooperated-in-the-abuse-investigation-vilification-followed-by-other-jehovahs-witnesses/

Rodzicielska miłość - list otwarty do mamy i taty

https://a-jw.org/lifestyle/experiences/parental-love-an-open-letter-to-mom-and-dad/
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain