Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Szokująca prawda po latach wyszła na jaw..." WPROST 20.11.2017  (Przeczytany 1858 razy)

Online rychtar

Znalezione dzisiaj na wprost.pl

Cytuj
Szokująca prawda po latach wyszła na jaw. Świadkowie Jehowy ukrywali molestowanie dzieci

W kościele Świadków Jehowy w Wielkiej Brytanii miało dochodzić do ukrywania przypadków molestowania i pedofilii. Ofiarom zabraniano zgłaszania spraw na policję. Organizacja odpiera zarzuty i twierdzi, że nie osłania sprawców, a wszystkie oskarżenia określa jako „absolutnie nieprawdziwe”.

O sprawie wykorzystywania seksualnego pisze BBC, która powołuje się na relacje ofiar z całej Wielkiej Brytanii. Wynika z nich, że sprawcy są cały czas chronieni. Jeden z prawników zajmujących się niegodziwym traktowaniem dzieci uważa, że ​​w całym kraju może być tysiące ofiar, które nie zgłosiły się na policję. BBC rozmawiała z ofiarami z Birmingham, Cheltenham, Leicester, Worcestershire i Glasgow. Wszystkie chciały zachować anonimowość, ale jedna z nich postanowiła ujawnić swoje nazwisko.

Louise Palmer, była gwałcona przez rodzonego brata już jako 4-letnia dziewczynka. Kobieta wspomina, że dopytywała potem, czy ktoś powinien zgłosić sprawę odpowiednim służbom, ale usłyszała, że „takie zachowanie źle wpłynęłoby na wizerunek całej organizacji”. Ostatecznie jej brat trafił za kratki w 2015 r. i odbywa karę 10 lat więzienia. Inna kobieta z Worcestershire oświadczyła, że ​​była wykorzystywana seksualnie jako dziecko przez przyjaciela jej brata. „Zaczęło się od przytulania, a potem to się nasilało i zaczął mnie gwałcić – opowiadała. Sprawa nie została zgłoszona na policję.

BBC podkreśla, że mowa jest o wielu przypadkach molestowania i pedofilii w kościele Świadków Jehowy. Główne gremium świadków w Wielkiej Brytanii postanowiło zareagować na medialną burzę i ujawnione przypadki nadużyć. Poinformowano, że będą wszczęte śledztwa w celu wykrycia pedofilów i gwałcicieli.


Źródło:
https://www.wprost.pl/swiat/10087628/szokujaca-prawda-po-latach-wyszla-na-jaw-swiadkowie-jehowy-ukrywali-molestowanie-dzieci.html
31.07.2017 AD - Wolność od JW.org


Tusia

  • Gość
Odp: "Szokująca prawda po latach wyszła na jaw..." WPROST 20.11.2017
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Listopad, 2017, 20:43 »
Znalezione dzisiaj na wprost.pl

Źródło:
https://www.wprost.pl/swiat/10087628/szokujaca-prawda-po-latach-wyszla-na-jaw-swiadkowie-jehowy-ukrywali-molestowanie-dzieci.html

"Główne gremium świadków w Wielkiej Brytanii postanowiło zareagować na medialną burzę i ujawnione przypadki nadużyć. Poinformowano, że będą wszczęte śledztwa w celu wykrycia pedofilów i gwałcicieli."

 ;D


Offline Estera

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 788
  • Polubień: 13389
  • Wiara, to nie łatwowierność.
Odp: "Szokująca prawda po latach wyszła na jaw..." WPROST 20.11.2017
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopad, 2017, 20:49 »
"Główne gremium świadków w Wielkiej Brytanii postanowiło zareagować na medialną burzę i ujawnione przypadki nadużyć. Poinformowano, że będą wszczęte śledztwa w celu wykrycia pedofilów i gwałcicieli."
   Doskonale wiedzą, którzy to są.
   HIPOKRYCI!!
Zachęcam do czytania, warto ... https://jedrusiowy.wordpress.com
Tego bloga również skarbnica wiedzy ... https://komitetsadowniczy.blogspot.com


Offline PoProstuJa

Odp: "Szokująca prawda po latach wyszła na jaw..." WPROST 20.11.2017
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Listopad, 2017, 22:26 »
A ja mniemam, że chodzi o ten artykuł opublikowany na stronie BBC (do którego odwołuje się artykuł z Wprosta):

http://www.bbc.com/news/uk-england-42025255


Online rychtar

Odp: "Szokująca prawda po latach wyszła na jaw..." WPROST 20.11.2017
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Listopad, 2017, 20:44 »
Kontynuacja pierwotnego artykułu w gazecie Fakt:

Cytuj
Świadkowie Jehowy kryli gwałcicieli dzieci

Louise Palmer z Evesham w hrabstwie Worcestershire miała 4 lata, gdy jej starszy brat po raz pierwszy ją zgwałcił. Jej rodzina należała do zboru Świadków Jehowy, a według wytycznych starszyzny, tego typu sprawy rozwiązywano wewnątrz grupy. Kiedy prawda wyszła na jaw, Louise powiedziano, by zachowała straszny sekret dla siebie. Podobnych rad udzielano innym ofiarom.

BBC News zrealizowało reportaż o ofiarach gwałtów i molestowania seksualnego, którym grupa starszych zboru Świadków Jehowy radziła, by nie zgłaszali przestępstw policji. W takiej sytuacji były osoby, które należały do zborów w Birmingham, Cheltenham, Leicester, Worcestershire i Glasgow. Według jednej ofiary, poszkodowanych jest tysiące.

Do wykorzystywań dochodziło, gdy ofiary były dziećmi. Louise Palmer została po raz pierwszy zgwałcona, gdy miała 4 lata. Kiedy w końcu odważyła się na wyjawienie sekretu starszyźnie, poradzono jej aby nie szła na policję. Kierownictwo stwierdziło, że oskarżenia pokażą organizację w złym świetle.

Według innej rozmówczyni BBC, Świadkowie Jehowi mówili zgwałconym, że muszą przyprowadzić co najmniej dwoje świadków, którzy widzieli gwałt. Dopiero w takim przypadku oskarżenia można było uznać za prawdziwe. W ramach terapii ofiarom sugerowano zaś szukanie pociechy w Biblii. Podobnych rad udzielano ich rodzinom.

W obliczu oskarżeń, w 2013 roku Świadkowie Jehowy, powołali specjalną komisję, której celem było zbadanie doniesień o molestowaniach. Wewnętrzne śledztwo w tej sprawie ciągle trwa. Palmer w końcu donosiła na brata policji. Mężczyzna został skazany na 10 lat więzienia.Źródło: http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/swiadkowie-jehowy-w-wielkiej-brytanii-kryli-gwalcenie-dzieci/xzwec6g
31.07.2017 AD - Wolność od JW.org


Offline jankowalski82

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 192
  • Polubień: 452
  • Każdy ma to, na co się odważył.
Odp: "Szokująca prawda po latach wyszła na jaw..." WPROST 20.11.2017
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Grudzień, 2017, 05:45 »
  Witajcie. Podobna afera wyszła na jaw w Holandii. Na portalu NIEDZIELA.NL znalazłem taki artykuł. Mam prośbę do kogoś bardziej bardziej ogarniętego w temacie żeby to znalazł i wrzucił link. Wtedy wszyscy poczytacie orginał a nie moje ,,kopiuj wklej,,Fundacja Reclaimed Voices w ciągu tygodnia otrzymała 47 doniesień dotyczących wykorzystywania seksualnego w społeczności Świadków Jehowy. Fundacja została założona przez Franka Huitinga, który od siódmego roku życia sam był wykorzystywany.

Kiedy jako dziecko Huiting wyjawił rodzicom, że jest wykorzystywany, nie zgłoszono sprawy na policję. Osoby ze Świadków Jehowy odradziły rodzinie kontakt z policją w obawie, że w gazetach mogłyby pojawić się informacje, które zaszkodziłyby społeczności.

Zdaniem założycieli fundacji w holenderskiej społeczności Świadków Jehowy doszło prawdopodobnie do setek nadużyć, które powinny wyjść na jaw. Niestety, ofiary boją się mówić o swoich problemach, a sprawcy pozostają bezkarni.

Poprzez Reclaimed Voices Huiting chce namówić ofiary przemocy seksualnej, by korzystały z profesjonalnej pomocy pracowników społecznych, psychologów czy lekarzy. Fundacja zbiera także doniesienia dotyczące molestowania, by przedstawić je rządowi.

- Chcemy by rząd zbadał te przypadki. Nie po to, by rozpocząć wojnę, ale po to, by skupić się na ofierze i jej pomóc - przekonuje Huiting.


29.11.2017 MŚ Niedziela.NL