Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witamy na forum  (Przeczytany 96628 razy)

Offline zenobia

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #855 dnia: 22 Maj, 2019, 22:51 »
Poki co , rozczarowany jesteś  :)


Offline Redemptor

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #856 dnia: 23 Maj, 2019, 18:49 »
Zaprawdę powiadam Wam Siostry i Bracia!
Mam respekt a w wielu przypadkach szacunek dla wierzących – oczywiście poza ogłupiającą ich szamanerią - ale nie mam respektu dla ich wierzeń. Religia, wczoraj wygoniona przez drzwi ... dzisiaj usiłuje wcisnąć się przez okna do naszych szkół, zamiast chemii proponuje alchemie, zamiast filozofii myślenie magiczne, zamiast historii mitologie, zamiast astronomii astrologie, zamiast biologii i medycyny cuda, anioły i duchy święte, zamiast archeologii teologie zamiast matematyki, fizyki, genetyki lotów na Marsa i księżyc ..religia proponuje .... Biblie. Religia, aby istnieć potrzebuje posłusznych ignorantów, otumanionych dewotów oraz ciemnotę intelektualną.
Cytuj
Cóż za nieczyste sumienie musi mieć religia, skoro pod groźbą ciężkich kar zabrania aby z niej pokpić
Artur Schopenhauer

Nemo. Łamiesz regulamin. Pkt 1.11

« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2019, 20:57 wysłana przez Nemo »
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Offline Światus

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #857 dnia: 23 Maj, 2019, 20:29 »
Contra.

„Przeciwieństwem pobożności jest ateizm w wyznaniu i bałwochwalstwo w praktyce. Ateizm jest tak bezsensowny i odpychający dla ludzkości, że nigdy nie miał wielu wyznawców. Czyż może być przypadkiem, że wszystkie ptaki, zwierzęta i ludzie mają prawą i lewą stronę podobnie ukształtowaną (prócz jelit); tylko dwoje oczu, nie więcej, po obu stronach twarzy; i nos z dwiema dziurkami; (…) Czy przypadkowe siły wiedzą, że było światło i jaka była jego refrakcja i dostosowały oczy wszystkich stworzeń w najbardziej osobliwy sposób by uczynić z tego użytek? Te i temu podobne rozważania zawsze decydowały i będą decydować, że ludzkość wierzy, że istnieje Istota, która wszystko stworzyła i wszystko ma pod swoją kontrolą, dlatego należy mieć dla niej respekt. (…)"
Pocałowałem ropuchę. Zmieniła się w piękną ksieżniczkę. Po 40 latach znów potrzebne jest antidotum.