Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dwie wizje raju na ziemi  (Przeczytany 2093 razy)

Offline Roszada

Dwie wizje raju na ziemi
« dnia: 08 Październik, 2020, 13:55 »
Raj na ziemi

Wizja 1.

Buty i gwoździe w raju...
W roku 1973 Ciało Kierownicze zaczęło mnożyć pytania, pewnie od głosicieli, dotyczące przyszłego życia.
Jak ludzie będą sobie wybierać domy w raju?
Czy będą w użyciu samochody, samoloty lub w ogóle jakiekolwiek pojazdy mechaniczne?
Czy będą dostępne takie urządzenia, jak: kuchenki elektryczne, pralki i podobne udogodnienia techniczne?
Jak będzie wyglądało zaopatrzenie na przykład w odzież?
 Kiedy się zniszczą ubrania i buty noszone w okresie decydującym dla przeżycia, skąd się weźmie nowe?
Jeśli ktoś zechce budować, skąd dostanie takie rzeczy, jak: młotek, gwoździe, piłę czy inny sprzęt dostarczany teraz przez systemy przemijającego porządku rzeczy?
Odpowiedź na te pytania jest jedna, zamieszczona w ostatnim zdaniu poniżej:

*** w73/23 ss. 2-3 ***
Skoro teraźniejsze systemy rozpadną się w nadchodzącym „wielkim ucisku”, to jak ocaleni będą się między sobą komunikować w skali całej ziemi? Jak będzie można koordynować wszelkie szersze działania, a między innymi zapewnić skuteczną pracę ziemskiemu ciału kierowniczemu służącemu pod zarządem niebiańskiego Królestwa, skoro nie będzie takich systemów łączności, jak: poczta, telefon, telegraf albo radio? — Inni zapytują: Skąd ludzie będą wiedzieć, gdzie mają mieszkać? Czy każdy wybierze sobie po prostu obszar, który mu się spodoba, i osiedli się tam, wyznaczając granicę swego terenu, jak się to działo za czasów kolonizacji Dzikiego Zachodu w Stanach Zjednoczonych? Jeżeli nie, to kto będzie przydzielał ziemię i w jaki sposób?
Jeszcze innych interesują środki transportu, z jakich się będzie wówczas korzystać. Czy będą w użyciu samochody, samoloty lub w ogóle jakiekolwiek pojazdy mechaniczne? Kobiety zazwyczaj bardziej ciekawi, czy będą dostępne takie urządzenia, jak: kuchenki elektryczne, pralki i podobne udogodnienia techniczne. A jak właściwie będą zaspokajane podstawowe potrzeby, jak będzie wyglądało zaopatrzenie na przykład w odzież? Kiedy się zniszczą ubrania i buty noszone w okresie decydującym dla przeżycia, skąd się weźmie nowe? Albo jeśli ktoś zechce budować, skąd dostanie takie rzeczy, jak: młotek, gwoździe, piłę czy inny sprzęt dostarczany teraz przez systemy przemijającego porządku rzeczy?
Podobnych zagadnień jest całe mnóstwo. Tymczasem na wszystkie tego rodzaju pytania istnieje prosta i krótka odpowiedź; brzmi ona: Słowo Boże, Biblia, nic na ten temat nie podaje, wobec czego teraz jeszcze nie znamy ich rozwiązania.
Ja taki raj to mam teraz na ziemi...

Wizja 2

Oczekiwania i wizje ziemskie przedstawiane przez CK, podobne do dawnych ziemskich komunistycznych obiecanek, najlepiej ukazuje Przebudźcie się! Nr 11, 1992 s. 9-10:
„Wyobraź sobie, co moglibyście osiągnąć w zakresie projektowania, budownictwa czy rzemiosła. Jakże wspaniałe perspektywy otworzyłyby się przed ludźmi utalentowanymi, na przykład przed malarzami, muzykami, projektantami mody, projektantami terenów zielonych, ogrodnikami i botanikami! (...) Rząd nowego świata gwarantuje pełne, 100-procentowe odmłodzenie za darmo...”.