Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ostracyzm Świadków Jehowy morduje czteroosobową rodzinę - Detroit, USA  (Przeczytany 19627 razy)

Offline Nadaszyniak

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 4 014
 • Polubień: 6008
 • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Ostracyzm sieje wielkie spustoszenie psychiczne pośród tych którzy są odrzuceni!
Ile w tym człowieku było determinacji, że targnął się na tak okrutny, haniebny czyn (morderstw, samobójstwa i zabicie psa), trudne do pojęcia.
Łącze się w bólu i cierpieniu z tymi osobami,którzy tę tragedie przeżywają.
Lecz bezprecedensową winę ponosi wyłącznie (jeszcze raz powtórzę z naciskiem) wyłącznie Towarzystwo Strażnica (jw. org ), doprowadzając jednostki do tak szokujących, tragicznych czynów-(to zgroza !)
« Ostatnia zmiana: 20 Luty, 2018, 15:29 wysłana przez Nadarzyniak »


Offline zawsze letni

Co ten org wyprawia to się w głowie nie mieści.
XXI w. a oni nadal w średniowieczu i nie ma na nich siły.
Zadnej.

Ps .
Chwilkę mnie nie było, a tu proszę jaka Trinity odmieniona.
Poczułaś wiosne, że zaczęłaś zdejnować „elementy wyposażenia”
Będzie ciąg dalszy?
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Overthinker

Tłumaczenie artykułu.
http://www.fox2detroit.com/news/local-news/friend-blames-religion-for-keego-harbor-familys-murder-suicide#/


Zdaniem policji, kobieta z Keego Harbor zabiła własnego męża i dwoje dorosłych dzieci tuż przed popełnieniem samobójstwa.

Przyjaciółka ofiar wierzy, że to religia wyznawana przez rodzinę jest ściśle powiązana z tragedią. Emocjonalne wystąpienie Joyce Taylor podczas niedzielnego zebrania w Sali Królestwa Świadków Jehowy w Union Lake zostało nagrane.
Taylor próbowała wytłumaczyć zborowi jej teorię, wyjaśniającą co stało się rodzinie jej bliskich przyjaciół.

"Byli najsympatyczniejszymi ludźmi, oddaliby wszystko dla innych. Byli tak wspaniali."

Według śledczych, w ostatni piątek, 45 letnia Lauren Stuart zastrzeliła własnego męża Daniela, córkę Bethany oraz syna Stevena, oboje byli dwudziestokilkuletni. Następnie Lauren skierowała broń w swoją stronę.

FOX 2: "Czy obwiniasz religię?"
"Tak, absolutnie, w stu procentach." - powiedziała Taylor.

Jak do tej pory policja nie ujawniła motywów, jednak zdaniem Joyce cała sytuacja spowodowana była odizolowaniem rodziny od zboru Świadków Jehowy, do którego należeli przez dziesięciolecia.

"Cierpieli z powodu przykrych konsekwencji, których doświadcza każdy Świadek Jehowy, decydujący się opuścić tę religię" - powiedziała.

Joyce, która sama opuściła zbór 30 lat temu, zaznała podobnej izolacji społecznej. Zgodnie z jej stwierdzeniem obejmuje to brak kontaktów z jakąkolwiek rodziną czy przyjaciółmi, którzy wciąż pozostają członkami tego kościoła. Mówi, że dokładnie to stało się z rodziną Stuart.

"Mogę ci od razu zagwarantować, że gdyby oni musieli zadzwonić do swojej rodziny, szczególnie Danny, i rodzina rozpoznałaby numer telefonu - nikt by go nie odebrał", powiedziała Joyce.

Joyce twierdzi również, że Lauren Stuart często się jej zwierzała, a większość z tych rozmów była przepełniona bólem spowodowanym odseparowaniem od zboru.

"Zbór, tamtejsi Świadkowie Jehowy, byli bardzo zaciekli wobec nich, po prostu brutalni", powiedziała.

Stwierdziła również, że zbór zniszczył reputację tej rodziny, oskarżając o włamanie do ich kościoła. Zakazał również komukolwiek z rodziny, czy przyjaciół, wszelkich powiązań z rodziną Stuart.

Skontaktowaliśmy się z lokalnym zborem Świadków Jehowy, oraz biurem głównym w Nowym Jorku. FOX 2 nie otrzymało odpowiedzi przed publikacją tej historii.

FOX 2: "Dlaczego chcieli Cię uciszyć?" (podczas wystąpienia - przyp. tłum.)

"Ponieważ mówiłam prawdę" - powiedziała Joyce.


Wystąpienie Joyce na sali królestwa:

- Dzień dobry, czy przypadkiem nie jest Pani oszustką?
- Ależ skąd! - powiedziała Strażnica.
Podczas gdy ona jest.


Offline Roszada

Ależ ci świadkowie biedni, wszyscy ich nienawidzą.
Tak pisze Strażnica...
Gościu, musisz czuć się strasznie prześladowany.  :'(
Pomyśl jak sięczują pedofile. Cały czas jest na nich nagonka. W Biblii przecież napisano, że "będą was prześladować"... No i ich prześladują.
No pewnie, że czuje się prześladowany.
Sam się do nas pcha na forum, by mieć argumenty, że go prześladujemy. :D
Jakby nie przyszedł, to kto by go prześladował?
Na kim by się Pisma wypełniły? ;D


Offline Nadaszyniak

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 4 014
 • Polubień: 6008
 • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Ten łysy(pusterz pocieszenia !) na filmiku wygląda jak Bardzo Uczciwy Człowiek, zero szacunku, powagi (ręce w kieszeni) w tak dramatycznej chwili dla Joyce.


Offline Bożydar

"Wiem, ze jesteście opętani nienawiścią do ŚJ i jedno takie zdarzenie wywołuje u was radość."
Takie coś mógł napisać ktoś głupi jak but z lewej nogi - tylko Trampek.

A my wiemy, że wy jesteście opętani chęcią ukarania ostracyzmem każdego kto zwyczajnie i po ludzku chce opuścić JW.BORG.
I wiemy też, że takie upodlenie Bogu ducha winnego ex JW wywołuje u was jeszcze więcej radości, bo wydaje wam się, że Jehowa was nagradza błogosławieństwem za takie okrucieństwa. I kto tu jest opętany, okrutny i winny krzywd?

Teraz toczą się sprawy w Kanadzie za pedofilię i ostracyzm. Mam nadzieję, że dojadą w końcu JW.BORG za te faszystowskie metody karania ludzi za to, że przejrzeli na oczy.Offline Trinity

nie mogę sie na niczym skupić, cały czas o tym myślę

DLACZEGO
co musiało być w głowie tej Lauren?
jaka straszna depresja!
mogli zmienić stan, amerykanie się przenoszą nie to co my
mieli broń
jak bardzo musiało jej być źle!
przecież to całe miasto będzie mieć zryty beret
matki - babcie dalsza rodziny, zbór przecież tam nie będzie już głoszenia
ta Joyce od razu wydała mi osobą która wie o czym mówi!
cos mi sie wydaje że ona nie spocznie nim nie zrobi im PR na jaki zasługują


Offline Inka

To straszne , do tego prowadzi fanatyzm organizacji. Ludzie w org to bezwzględne roboty, mają zaprogramowane mózgi,tylko pojedyncze osoby potrafią myśleć samodzielnie.Właśnie wczoraj zadzwoniła do mnie znajoma, są na wylocie z tej patologii, ich cierpliwość też się skończyła do orga. Mają w nas wsparcie, sami nie zostaną. Chwała Panu, że coraz więcej osób się wybudza. Pozostanie u nich tylko beton gotowy na wszystko dla org./ tych mi nie szkoda/.


Offline dziewiatka

To tak zwane rozszerzone samobójstwo ,więc nie wiemy jak trzy osoby z tej rodziny zapatrywały się na ich wykluczenie.Problem miała kobieta ,matka i żona,obiektywnie patrząc na tą sprawę takie zachowanie tej kobiety mogło wywołać cokolwiek co sprawiło ,że poczuła się zagrożona i nie potrafiła znaleźć drogi wyjścia.Uznała ,że ta sytuacja stanowi dla niej i całej rodziny takie zagrożenie ,że lepiej wybrać śmierć.Słaba kondycja psychiczna tej kobiety musiała być znana najbliższym,dlatego ferowanie wyroków w takich sprawach służy tylko temu by potępić wskazanych winowajców.


Offline Safari

Wiem, że ostracyzm stosowany u Świadkow Jehowy może doprowadzić ludzi do skrajnych zachowań autodestrukcyjnych oraz do krzywdzenia drugich.

Nie wiem jednak, jak było w tej jednej konkretnej sytuacji. Kobieta cierpiała na depresję (tak przynajmniej podano). Czynnikiem zapalnym mogła być organizacja - zauważcie, że jako młoda dziewczyna była molestowana seksulanie (wg przedstawionych doniesień w linkach) przez ojca, który był starszym. To dla dziecka jest wielka trauma - wykorzystanie seksualne, co dopiero przez własnego ojca i do tego "duchownego". A Jehowa nie pomógł...

Jednak jestem ostrożna z jakimikolwiek stwierdzeniami w tej sprawie. Jednakowoż przy okazji pragnę podkreślić jedno:

DRODZY ŚWIADKOWIE JEHOWY, KTÓRZY STOSUJECIE OSTRACYZM SPOŁECZNY (to naukowy termin na to, co wasza organizacja nazywa "pozostawaniem wiernym Jehowie",proszę sprawdźcie to sami, nie wierzcie odstępcy)... Następnym razem gdy odwrócicie głowę od przyjaciela, lub - co gorsza - nie będziecie kontaktować się z członkami rodziny, pomyślcie.
Dlaczego to robicie? Przecież sami jesteście w większości osobami, które zmieniły poglądy - a świat nie zerwał z wami kontaktów, sporadycznie się zdarza by ktoś to robił, nie wyrzucono was z pracy i nie wymówiono wam mieszkania zaraz po waszym odejściu z religii katolickiej (przykład pasujący do PL). Nie odmówiono wam kontaków z rodziną i udziału w rodzinnych spotkaniach (sami się wykluczacie z nich, bo przecież 'prawdziwi chrześcijanie' nie robią tego i tego bla bla bla, ze "światusami"? (cytuję żonę starszego)....

Za każdym razem gdy tak się zachowuje moja rodzina wobec mnie: 1) upewniam się, że Świadkowie Jehowy to sekta, która rozbija rodziny, 2) upewniam się, że nigdy nie chcę tam wrócić, 3) bardzo mi szkoda każdego kto tak postępuje i cieszę się, że nigdy nie byłam w tej sytuacji - i nie musiałam stosować ostracyzmu wobec swojej rodziny, bo tak każą przywódcy mojej religii (nie Bóg).

Bardzo przykra sprawa. Wyrazy współczucia dla rodziny, dla wszystkich, których to wydarzenie poruszyło.

Nie musiało do tego dojść. A każdy Świadek, który łamie nakaz ostracyzmu (nie mający oparcia w Piśmie Świętym), buduje lepszy świat i wygrywa cenny czas, który może spędzić ze swoją wykluczoną córką, siostrą, matką lub wykluzonym bratem, synem czy ojcem. Życie jest zbyt krótkie by grzebać swoich bliskich za ich życia.

Świadkowiek, może czas zacząć rozsiewać miłość.

Amen.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Baran

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 1 487
 • Polubień: 7857
 • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
"Wiem, ze jesteście opętani nienawiścią do ŚJ i jedno takie zdarzenie wywołuje u was radość."
Takie coś mógł napisać ktoś głupi jak but z lewej nogi - tylko Trampek.

A my wiemy, że wy jesteście opętani chęcią ukarania ostracyzmem każdego kto zwyczajnie i po ludzku chce opuścić JW.BORG.
I wiemy też, że takie upodlenie Bogu ducha winnego ex JW wywołuje u was jeszcze więcej radości, bo wydaje wam się, że Jehowa was nagradza błogosławieństwem za takie okrucieństwa. I kto tu jest opętany, okrutny i winny krzywd?

Teraz toczą się sprawy w Kanadzie za pedofilię i ostracyzm. Mam nadzieję, że dojadą w końcu JW.BORG za te faszystowskie metody karania ludzi za to, że przejrzeli na oczy.

Przypomniały mi się słowa Philipa Zimbardo, szło to tak:

"De­huma­nizac­ja występu­je wte­dy, gdy pew­ne is­to­ty ludzkie uważają in­ne is­to­ty ludzkie za wyk­luczo­ne z ka­tego­rii mo­ral­nej, jaką sta­nowi oso­ba ludzka (…) W ta­kich wa­run­kach sta­je się możli­we, by nor­malni, zdro­wi mo­ral­nie, a zwyk­le na­wet idealis­tycznie myślący ludzie do­kony­wali aktów des­truk­cyjne­go okrucieństwa. "

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline CEGŁA

Popatrzcie na kolejną akcję na Sali Czegoś Tam na temat ostracyzmu i nie tylko, z kanału Zeba "I'm Wordly":

Metoda ta sama, uciszanie i wypraszanie. Byleby doprowadzić do stanu sprzed nieproszonych gości. Wniosek taki, że Świadkowie Jehowy nie potrafią obronić swoich wierzeń i Czegoś Tam. Uciekają przed obliczem faktów i brak im odwagi zmierzyć się z tym. Ukłony dla Zeba i jego ekipy. To już kilka Sal na których zrobili akcję.
« Ostatnia zmiana: 21 Luty, 2018, 00:47 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Szycha

 • Głosiciel
 • Wiadomości: 490
 • Polubień: 1643
 • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
bez jaj chyba sam się wybiorę na salę orgazmowców i zrobię samowolne przemówienie! Nakręciły mnie na max... Już mam pomysł!


Offline CEGŁA

bez jaj chyba sam się wybiorę na salę orgazmowców i zrobię samowolne przemówienie! Nakręciły mnie na max... Już mam pomysł!

Co proponujesz?
Aż przykro patrzeć, że siedziałem w takim g...   Popatrzcie na tych zahipnotyzowanych starszych, "kulturalni" żołnierze WTS, bez cienia myślenia.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Szycha

 • Głosiciel
 • Wiadomości: 490
 • Polubień: 1643
 • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Siedzieliśmy... CEGŁA - siedzieliśmy, brodziliśmy, spijaliśmy to pier... e orgazmowskie g...
Otóż ja to widzę następująco:
Należałoby się skrzyknąć, w kilka (nawet kilkanaście) osób... Pójść na salę... jeden wyskakuje, blokują go, kolejna osoba wyskakuje i mówi wszem i wobec co należy... potem kolejna i kolejna... poza tym z 2 lub 3 a nawet 4 osoby to nagrywają... Potem do mediów podesłać, podkręcając filmami np. jak to Danutę w warowni nadarzyńskiej (nie) chcieli przyjąć.
W jedności siła!!!!
I nie mogłaby to być jednorazowa akcja, musiałoby być to na skalę taką, że będą się bali organizować zebrania lub zgromadzenia...
Co, nie damy rady???
« Ostatnia zmiana: 21 Luty, 2018, 01:12 wysłana przez Szycha »