Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Russell wyobrażał sobie tępienie grzechów w raju  (Przeczytany 725 razy)

Offline Roszada

Jak Russell wyobrażał sobie tępienie grzechów w raju
« dnia: 14 Listopad, 2022, 10:25 »
Jak Jehowa będzie zsyłał paraliż i oślepienie na grzeszników w raju.

Russell w roku 1905 i 1912 pokazał, jak Jehowa będzie tępił w raju wszelkie grzechy. Będzie posługiwał się paraliżem i oślepianiem:

„[1905 r.] Myślałbym, że to nastąpi po roku 1914. »Gdy się sądy twoje odprawiają na ziemi, sprawiedliwości się uczą obywatele okręgu ziemskiego«. Dla ilustracji w jaki to sposób zło będzie ukrócane, przypuśćmy że ktoś chciałby ukraść drugiemu woreczek z pieniędzmi i w chwili gdyby w tym zamiarze wyciągnął swoją rękę, ręka zostałaby sparaliżowana. Po pewnym czasie mógłby odzyskać władzę w ręce i może próbowałby znowu coś ukraść z takim samym wynikiem. Taki człowiek zrozumiałby wnet, że musi zaniechać swego rzemiosła złodziejskiego i postarać się o lepsze zajęcie. Albo gdyby człowiek chciał włamać się do jakiego budynku w celach rabunku i w chwili próbowania wytrycha, aby otworzyć drzwi, oślepł by. Zapewne, iż człowiek taki zrozumiałby wnet że interes ten nie opłaca się tak jak dawniej” (Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania 1947 [ang. 1917] s. 617-618).

„Naprzykład, jeżeli ktoś chciałby powiedzieć coś złego o swoim bliźnim, a ukaranie takie jak sparaliżowanie języka, spotkałoby go już za sam zamiar. zanim wypowiedziałby coś złego, czy nie sądzicie, iż byłoby to dla niego nauką, że nie powinien myśleć źle? Nie powiedziałby nic złego, ponieważ język jego byłby sparaliżowany, zanim by wypowiedział słowo” (Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania 1947 [ang. 1917] s. 229-230).


Offline Roszada

Odp: Jak Russell wyobrażał sobie tępienie grzechów w raju
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopad, 2022, 11:17 »
A co z trupami po Armagedonie?
 To już pomysł z lat 70. XX w.

Jehowa będzie likwidował trupy w raju – antymaterią!

„Nawet pogrzebanie resztek po nasyceniu się zwierząt wymagałoby gigantycznego wysiłku. Wszechmocny Bóg niewątpliwie użyje jakichś wysoce naukowych środków, choćby antymaterii lub czegoś innego, żeby szybko i higienicznie uprzątnąć nadmiar rozkładających się ciał” („Narody mają poznać, że Ja jestem Jehowa” – jak? 1974 [ang. 1971] s. 246).