Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Boski Plan Wieków - Okultyzm Russella - NWO  (Przeczytany 11022 razy)

Offline CEGŁA

Boski Plan Wieków - Okultyzm Russella - NWO
« dnia: 24 Styczeń, 2018, 01:18 »
Niedługo będę dodawał następne posty w tym temacie.

"Boski Plan Wieków". LINK do książki w języku polskim ---> LINK

Angielsko języczna wersja pod ---> LINKIEM do oglądania online

Angielska okładka:


Co takiego "Boski Plan Wieków" ma wspólnego z "New World Order" czyli "Nowym Porządekiem Świata". Inaczej mówiąc, co treść książki ma wspólnego z okultystycznym planem przejęcia władzy nad światem przez Masonerię i Iluminatów?

Może obecni Świadkowie Jehowy będą zaskoczeni informacją, szczególnie ci młodsi, że Pastor Charles Taze Russell swoją Dobrą Nowinę opierał na Wielkiej Piramidzie w Gizie. Ale nie oni pierwsi będą zszokowani odkryciami Charles Taze Russell.

O to Russell podczas badań nad piramidą w Gizie:Co takiego Russell twierdził o Wielkiej Piramidzie w Gizie? Możemy przeczytać o tym w książce „Przyjdź Królestwo Twoje” s. 351: „Świadectwo Kamienia Bożego jako Świadka i Proroka, którym jest Wielka Piramida w Egipcie”. Więcej cytatów i odniesień na www.piotrandryszczak.pl

Izajasza 19: 19, 20
(20): I będzie znakiem i świadkiem Pana Zastępów w ziemi egipskiej, gdy będą wołać do Pana z powodu gnębicieli, wtedy pośle im wybawiciela; on ujmie się za nimi i wyratuje ich. [Biblia Warszawska, Iz 19]

DO SEDNA:
„W roku 1886 Charles T. Russell wydał książkę Boski plan wieków, w której znalazł się wykres ukazujący związek historii ludzkości z Wielką Piramidą w Egipcie. Uważano, że ten grobowiec faraona Chufu jest słupem, o którym mowa w Księdze Izajasza 19:19, 20: ‘W owym dniu będzie pośrodku ziemi egipskiej ołtarz dla Jehowy, a słup dla Jehowy przy jej granicy. I będzie w ziemi egipskiej znakiem i świadectwem dla Jehowy Zastępów’. Co miałoby łączyć tę piramidę z Biblią? Twierdzono na przykład, że długość niektórych korytarzy w Wielkiej Piramidzie wskazuje na czas rozpoczęcia ‘wielkiego ucisku’, wspomnianego w Ewangelii według Mateusza 24:21. Niektórzy Badacze Pisma Świętego byli bardzo pochłonięci pomiarami różnych elementów tej piramidy i próbowali na ich podstawie ustalić takie rzeczy jak dzień, w którym pójdą do nieba! Ta ‘Biblia w Kamieniu’ jak ją zwano, cieszyła się wielkim szacunkiem przez kilka dziesięcioleci, aż do czasu, gdy w Strażnicy angielskiej z 15 listopada i 1 grudnia 1928 roku (wydanie polskie z 1 i 15 stycznia 1929 roku) wykazano, że do poparcia świadectwa zawartego w Biblii Jehowa nie potrzebował żadnych kamiennych pomników wybudowanych przez pogańskich faraonów i pokrytych demonicznymi znakami astrologicznymi” (Strażnica Nr 1, 2000 s. 9-10).


NA PODSTAWIE KORYTARZY ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W PIRAMIDZIE, RUSSELL WYLICZYŁ ROK 1914. Bynajmniej na tamte zrozumienie światła nie było to proroctwo o "końcu czasów pogan", ale o końcu świata. Świadkowie przedstawiają to dzisiaj nieco inaczej ;D

Co ważniejsze, wbrew temu co głoszą obecnie Świadkowie Jehowy, mianowicie że od 1914 roku zaczęły się dni ostatnie, Russel uważał że w tej dacie nastąpi ponowne przyjście Chrystusa i koniec tego "niegodziwego systemu".
Co bardziej naiwne, archeolodzy, bibliści oraz historycy wskazują zupełnie inną datę zburzenia Jerozolimy. Przywódcy Świadków Jehowy, którzy wymyślali bzdury odnośnie zburzenia Jerozolimy i wykładni siedmiu czasów pogan, tylko potrafią się mienić takimi tytułami. W rzeczywistości są zwykłymi ściemniaczami.

Ciekawy filmik, na temat wyliczenia daty zburzenia Jerozolimy:Jak mniej więcej wyglądały te słynne wyliczenia Russela na podstawie korytarzy piramidy.JAK WYGLĄDA ÓW SŁYNNY WYKRES?KLUCZ DO WYKRESU WIEKÓW:
K – poziom chwały
L – poziom doskonałego duchowego bytu
M – poziom spłodzenia z ducha
N – poziom ludzkiej doskonałości
P – poziom fi guralnej doskonałości
R – poziom deprawacji i grzechu
a – Adam
b – świat
c – Abraham
d – świat
e – Izrael
f – czas ucisku
g – Jezus
h, i, k, l – Chrystus Jezus
n – „malutkie stadko”
m – „wielkie grono”
p – osoby usprawiedliwione
q – obłudnicy
r – Chrystus
s – „malutkie stadko”
t – „wielkie grono”
t, u, v – upadający „Babilon”
S – „dzień Pański” uciśnienia
w, x – Chrystus i Oblubienica na tronie
y – „wielkie grono” przed tronem
z – odnowiony Izrael
W – świat
T – „brama”
U – „ołtarz miedziany”
V – umywalnia
X – złoty świecznik
Y – stół „chlebów pokładnych”
Z – „złoty ołtarz (kadzenia)”


NWO, RUSSEL, ŚWIADKOWIE JEHOWY KONTRA PAN CHRYSTUS JEZUS I PRAWDA BIBLIJNA.

Na powyższym wykresie uwidoczniona jest górna część piramidy, jakby cała reszta była oderwana od tego sklepienia. Dodatkowo jakby jaśnieje promieniami słonecznymi. Co sam Russell mówi o tym "kamieniu szczytowym" piramidy?

Biblia natomiast "Kamień Narożny" przedstawia jako Jezusa Chrystusa:
(1 Piotra 2:4-6, PNS) 4 Przychodząc do niego jako do żywego kamienia, przez ludzi wprawdzie odrzuconego, lecz wybranego, drogocennego u Boga, 5 wy sami też niczym żywe kamienie jesteście budowani jako duchowy dom, abyście stanowili święte kapłaństwo, żeby składać duchowe ofiary godne przyjęcia przez Boga za pośrednictwem Jezusa Chrystusa. 6 Bo jest w Piśmie: „Oto kładę na Syjonie kamień — wybrany, fundamentowy kamień narożny, drogocenny; i nikt, kto wierzy, na pewno nie dozna rozczarowania”.
Kamień narożny w budownictwie jest zawsze utożsamiany z narożnikiem podstawy budynku.


Inaczej jest w przypadku Russela. Cytat z "Boski plan wieków" str. 82, 83:

"Nasza jedność z Jezusem, jako członków CHRYSTUSA, grona
pomazańców, dobrze jest zilustrowana w figurze piramidy.

Kamień szczytowy sam w sobie jest doskonałą piramidą. Inne
kamienie mogą być budowane coraz wyżej pod kamieniem szczytowym,
a jeśli będą harmonizować ze wszystkimi jego liniami,
to skonstruowana całość będzie zupełną piramidą. Jak wspaniale
ilustruje to nasze stanowisko jako członków owego „Nasienia”
– „CHRYSTUSA”. Połączeni harmonijnie z naszą Głową, jako
żywe kamienie, jesteśmy doskonałością; oddzielnie, bez Niego,
jesteśmy niczym.

Doskonały Jezus został wielce wywyższony, a my obecnie
oddajemy Mu się, abyśmy, będąc odpowiednio uformowani
i ukształtowani według Jego wzoru, mogli budować się ku górze
w budynek Boży.
W zwyczajnej budowli nie ma głównego kamienia narożnego,
ale w naszym budynku jest jeden główny kamień
narożny, „kamień szczytowy”
, jak jest napisane: „Oto kładę na
Syonie kamień narożny węgielny, wybrany, kosztowny, do którego
przystępując, do kamienia żywego (...) wy jako żywe kamienie
budujcie się [ku górze]
w dom duchowny, w kapłaństwo święte,
ku ofi arowaniu duchowych* ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa
Chrystusa”(1 Piotra 2:4-6 BG). Ufamy, iż wkrótce jedność
między Jezusem, „Głową”, i „Kościołem, który jest ciałem Jego”,
będzie zupełna."


Na str. 83 "Boskiego Planu Wieków" możemy znaleźć rycinę kamienia szczytowego piramidy odłączonej od reszty:Czyli wg. Russela Chrystus to kamień szczytowy, reszta kościoła to piramida bez kamienia szczytowego. Podczas końca czasów, reszta piramidy łączy się z wierzchołkiem, tak jak kościół z Chrystusem.


Przyglądając się piramidzie w Egipcie możemy dostrzec brak tego kamienia szczytowego.
Czy wielka piramida była zawsze bez kamienia węgielnego, czy została skradziona, zniszczona itp.? Nikt nie wie, ale relacje odwiedzających piramidę ze starożytnej przeszłości (sięgającej czasów Chrystusa) zawsze wskazywały, że piramidzie brakowało kamienia szczytowego.

Możliwe, że budowa nigdy się nie skończyła. Inną możliwością jest to, że kamienie były czasami wykonane ze złota i być może piramida była splądrowana.
DLACZEGO ZAWSZE Z KAMIENIA SZCZYTOWEGO (WSZECHWIDZĄCEGO OKA), TAKŻE NA WYKRESIE WYCHODZĄ PROMIENIE SŁONECZNE?Kamień szczytowy wg. Masonerii wyobraża "wszechwidzące oko", samego "lucyfera",  "jaśniejącego" jak go zwą, tak zwanego "nosiciela światła".

Takie oko można znaleźć na banknotach USD:


• Annuit Coeptis - "Ogłaszając narodziny"

• Novus Ordor Seclorum - "New World Order"

• Capstone - Eye of Horus [Theocracy of Egyptian Mysticism] = Oko Szatana lub Lucyfera

• MDCCLXXVI na dolnej warstwie kamieni = 1776 [1 maja , Beltaine, Drugi Najświętszy Dzień Roku] 1 maja 1776 r. Narodził się Nowy Porządek Świata, kiedy założono Mistrzów Iluminatów, których fundamentem byłaby zepsucie i bunt. Jego przywódcą byłby Szatan.

• Trzynaście warstw do piramidy = liczba, "13" to okultystyczna liczba Deprawacji i Buntu.Wyraźnie widać, że jest oderwane od reszty piramidy. To samo widać na pomniku w kształcie piramidy obok grobu Charles Taze Russell.

]
Co ciekawe na piramidzie widać napis "WATCH TOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY'".
Grób znajduje się na posiadłości należącej do loży masońskiej:
United Cemeteries
226 Cemetery Ln.
Pittsburgh, PA 15237-2722
Tel (412) 931-1017
Krótki reportaż:

Podsumowując: Głoszenie "dobrej nowiny" przez Russella opierało się nie na Biblii w istocie, ale na satanistycznych założeniach masonów, mianowicie przejęcia władzy nad światem, oraz zdyskredytowaniu Pana Jezusa, czyli totalnemu wprowadzeniu w błąd ludzi wierzących.PS. Polityka Świadków Jehowy, oraz ich wierzenia zdecydowanie wiążą się z "AGENDĄ 21". Ale to już w osobnym wątku.Gedeon: jest to temat autorski do analizy, komentować będzie można w drugim wątku.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2018, 08:53 wysłana przez gedeon »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.