Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ŹRÓDŁA NOWYCH ŚWIATEŁ - Natchnienia od Boga a może Biblioteka Kongresu USA ???  (Przeczytany 28162 razy)

Offline accurate

 • Pionier
 • Wiadomości: 576
 • Polubień: 1138
 • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
1.   ŹRÓDŁA NOWYCH ŚWIATEŁ. Natchnienia od Boga a może niekiedy Biblioteka Kongresu USA ? ? ?
a.   Dokument omawiany  jest całkowicie  legalnie i  bezpłatnie dostępny w internecie w Bibliotece Kongresu USA z datą rejestracji i przyjęcia do zasobów dnia  1942 03 31 Pieczęć o treści:  „Division of Maps  MAR 31 1942 Library of Congress” (podział map , Bilblioteka Kongresu  + data ), widnieje na dokumencie w miejscu pomiędzy 120 a 135 południkiem  na mapie jest w dolnym prawym rogu .

b.   LINK DO MAPY W OFICJALNYCH RZĄDOWYCH  ZASOBACH W BIBLIOTECE KONGRESOWEJ USA!!! ,hasło w wyszukiwarce biblioteki Kongresowej USA .
c.   Library of Congress : https://www.loc.gov/contact/
d.   W wyszukiwarce  na stronie Biblioteki Kongresu USA -All Formats : Gombegrs map
e.   Link do mapy bezpośrednio : https://www.loc.gov/resource/g3200.ct001256/
JEST TAM PRZEDMIOTOWA MAPA I OPIS M.IN.:
About this Item
Title
Outline of post-war new world map.
Contributor Names
Gomberg, Maurice.
Created / Published
Philadelphia, 1942.
Subject Headings
-  World maps
-  Protectorates
-  Earth

f.   Temat ważny - źródło informacji zasoby Biblioteki kongresowej Rządu USA !!!
g.   Jeśli ktoś uważa że decyzje o zmianie świateł w Strażnicach pochodzą od Boga , to UWAGA – proszę  natychmiast opuścić ten artykuł , wymazać go z pamięci , i bez względu na swoje dotychczasowe doświadczenia ze Świadkami Jehowy , niech natychmiast stanie się członkiem Społeczności Świadków Jehowy , i w pełni z sercem zaangażuje się w ich działalność !!!!
Pozostali myślący inaczej niech czytają dalej .


Rozsądny  i wnikliwy badacz tematu będzie szukał wiedzy w wiarygodnych źródłach , to oczywiste .
Często są to dobrze zachowane i archiwizowane papierowo oraz poddane digitalizacji  dokumenty w zasobach rządowych .Najlepiej korzystać więc z oficjalnych źródeł  np. zbiorów historycznych rządowych instytucji .
Oczywistym jest też , że nikt  nas nie będzie szukał całej prawdy np. o Świadkach Jehowy w Wikipedii , więc to zrozumiałe , że Wikipedia całej prawdy Ci nie powie . Po prostu  jest ona za bardzo złożona .   Dlatego za cytaty oponentów wykształconych i wnikliwych tylko  na bazie wiedzy z haseł  z Wikipedii dziękujemy .

h.   Dokument jest legalnie i  bezpłatnie dostępny w internecie w Bibliotece Kongresu USA .   
  Z uwagi na rangę tematu  i konieczność dokonania wprowadzenia   oraz konieczność weryfikacji źródeł oficjalnej instytucji rządu USA , wstęp musi być rozbudowany .Dla zainteresowanych w.w. tematem , naprawdę warto poświęcić kilkanaście minut na uzyskanie kolejnego dowodu że źródłem nowych świateł nie koniecznie mogą być informacje od Boga ,a skrzętnie skrywane i niedostępne informacje .Obecnie są one  dostępne tylko dzięki powszechnym dostępie do informacji oraz cyfryzacji zasobów instytucji rządowych , w tym Rządu USA .
i.   Poniżej podaję źródło informacji – Biblioteka Kongresowa  rządu USA ,oficjalna strona internetowa tej Instytucji rządu USA , więc źródło wiarygodne , więc temat  poparty faktem który można zweryfikować w tym źródle powszechnie dostępnym w dobie internetu . Dokument –mapę z opisem i legendą oraz wszelkie detale ,  można powiększyć do wymaganej przejrzystości i czytelności  będąc na stronie Biblioteki Kongresu USA i dokładnie nieodpłatnie obejrzeć . Dokument źródłowy poniżej omawiany był przygotowywany przed rokiem 1942 , z uwagi na datę potwierdzającą zatwierdzenia w Zasobach Biblioteki Kongresu USA – pieczęć Przyjęcia do zasobów Biblioteki Kongresu USA z dnia 31 03 1942rok.         
      Pieczęć o treści: „Division of Maps  MAR 31 1942 Library fo Congress” , widnieje na dokumencie w miejscu pomiędzy 120 a 135 południkiem  na mapie jest w dolnym prawym rogu .Inna data – pieczęć lewy ,górny róg „FEB 25 1942 „  .Treści zawarte w mapie są szokująco prorocze i dokładnie planują porządek Całego Świata ( o tym oddzielny temat – zawartość  41 punktów opisu mapy autorstwa Pana Maurycego Gomberga )
j.   Czy przyczyną nowych świateł  od Ciała Kierowniczego są  wyłącznie natchnienia od Boga?   Czy możliwe źródła  i inspiracje inne , np. nieznane źródła ukrywane nie tylko przed Świadkami Jehowy ,ale fakty lub dokumenty nieznane  ogółowi ludzkości z przyczyn ukrywanych   i celowo nie rozpowszechnianych   .
k.   * Temat skierowany jest głównie  do wnikliwych osób ,które zastanawiają się nad prawdziwymi przyczynami i ew. źródła inspiracji i  pojawiania się nowego zrozumienia ,czyli inaczej nowego światła .O ile drobne zmiany w naukach mogą wiele osób nie razić , to już zmiany w kwestii bliskości np. .Armagedonu lub nie , to już zmiany kluczowych doktryn i wprowadzanie wiernych w stan stałej niepewności . Wywołuje to niesamowitą frustrację i taki stan ciągłego wyczekiwania szczególnie bliskości np. Armagedon w ciągu kilku miesięcy , wywołuje u człowieka o przeciętnej wrażliwości na informacje niesamowite napięcie psychiczno-emocjonalne .Szczególnie ważne jeśli dla wiernych wyznawców są to informacje przekazane od  samego Boga poprzez Jego „Kanał Łączności „ .
l.   Aby poznać fakty trzeba wg. mądrej rady  „ szukajcie a znajdziecie itd…….”  , poszukiwać w wielu miejscach . Oczywiście jest to żmudne i obarczone odrzucaniem wielu nieprawdziwych lub zmanipulowanych pseudo faktów i dowodów .Pozwolę sobie podać jedną z bardzo ważnych wskazówek ,na temat w jaki sposób Towarzystwo Strażnica pozyskuje lub weryfikuje  informacje które potem określa np. jako nowe światło . Dla przeciętnego Świadka Jehowy  na pierwszy rzut oka zwykle wydaje się niemożliwe  aby było inaczej  .  To sam Bóg i  Ciało Kierownicze , a nie żaden człowiek i  taki właśnie pogląd kreuje w umysłach wyznawców treściami w publikacjach lub  w informacjach wtłaczanych na zebraniach ,zgromadzeniach , kongresach, szkoleniach dla starszych , pionierów itd. 
m.   Znane są fakty uczestnictwa Strażnicy w organizacji ONZ- oficjalnie wyjaśniane potrzebą pobierania tylko informacji dla celów pozyskiwania aktualnych informacji i danych które będą pomocne przy redagowaniu publikacji .
n.   Zanim przejdę do sedna  tematu , kilka słów wstępu dla wnikliwych Świadków Jehowy i innych czytelników poniższej treści  . Bardzo Was proszę , koniecznie sprawdźcie ,nie wierzcie mi na słowo , tak radził Ap. Paweł  i tego uczy organizacja aby nie dawać posłuchu nie sprawdzonym informacjom .Mogłoby się to okazać fałszywą nauką odstępców  , czego należy unikać jako wielkiego niebezpieczeństwa .
o.   Omawiane źródło w tym temacie JEST ABSOLUTNIE LEGALNE I WIARYGODNE – To BIBLIOTEKA KONGRESU STANÓW ZJEDNOCZONYCH
The Library of Congress

101 Independence Ave, SE
Washington, DC 20540


Czy to cudowna zbieżność w czasie kilku faktów i sytuacji  zdarzeń ???
*opracowywanie niezwykle trafnej i proroczej Mapy Gomberga , do końca roku 1941 –Mapa jest sama w sobie warta oddzielnej analizy , jest szokująco prorocza!!!
*Promowanie starego światła w strażnicy 1942/09
*Przygotowanie ekspresowe  gotowego planu powojennego działania po wojnie Gilead , wojny trwającej której wyniku i sytuacji świata podobno nikt nie znał ( al. e okazuje się że nikt oprócz Maurycego Gomberga , osób z grona tworzących czy współpracowników  i znających tą mapę czy  ich otoczenia oraz !! Towarzystwa Strażnica )
*Autorzy mapy, stanowiący bliżej nieznaną grupę, usiłowali wywrzeć wrażenie, że przemawiają w imieniu rządu USA, umieszczając na mapie napis: "My, U.S.A., we współpracy z Demokracjami Ameryki Łacińskiej, Brytyjską Wspólnotą Narodów i Zjednoczonymi Sowieckimi Socjalistycznymi Republikami, przyjmujemy światowe przywództwo dla ustanowienia Nowego Światowego Moralnego Porządku w celu trwałego pokoju, wolności, sprawiedliwości, bezpieczeństwa i rekonstrukcji świata." U spodu mapy znalazł się także program zawarty w 41 punktach, który zaczyna się od słów "Taka będzie nasza polityka" (Our Policy shall be this)
*Szczególnie interesującymi są granice Czechosłowacji, już wtedy podzielone na Czechy i Słowację, Jugosławii (zobacz Albania) i Izraela, nazwanego - Hebrewland, (kolor zielony) . Polska miała istnieć jedynie jako jedna z republik Związku Sowieckiego (Polish SSR). Wtedy także przewidziano utworzenie Unii Europejskiej (United States of Europe).  Analizując granice państw i stref okazuje się, że zasadniczo zgadzają się one z graniami powojennymi za wyjątkiem jedynie kilku szczegółów. np. Iranu i Finlandii - które występują jako republiki Związku Sowieckiego.


p.   Tak jak zmiana światła w sprawie Bliskości Armagedonu , a jest środek wiru  wojennego i ludzie nie mają pojęcia jak zakończy się wojna .
ALE UWAGA -Pan Maurycy Gomberg wie jednak w swoim opisie do mapy powojennego świata że powstanie współczesne Państwo Izrael .Niesamowite , Spisek , a może mroczna prawda  , nie wygodna więc skrzętnie nieujawniana chociażby w  systemie edukacyjnym .
q.   Jakie więc  kierownictwo spowodowało przewidywania skrajnie różne w okresie 1941 -1942 ? Nagłe zmiany przewidywań co do wyników sytuacji na świecie przewidywane jako skutek trwającej od 1939/09  w trakcie trwania II wojny światowej .
r.   Co było w okresie 1941 / 1942 źródłem decyzji tak strategicznej w tak niepewnym czasie ,  o utworzeniu Szkoły Gilead ? Co dawało pewność wieloletniego pokoju i mówienie o nim na zgromadzeniach 1942 roku ? Skąd pewność i promowanie wizji jeszcze wieloletniej perspektywy głoszenia w czasie pokoju po zakończeniu szalejącej na całym świecie wojny ? Czy to Bóg się zmienił w tak krótkim czasie , tj.  pomiędzy 15 września 1941 –, a wrzesień 1942 ? Niektórzy ,szczególnie oponenci wobec „Boskich” źródeł  objawień CK Z USA , mogą na szybko wiązać to ze śmiercią Josepha Franklina Rutherforda 8 stycznia 1942 . Polecam powyżej opisane fakty do przemyślenia :Czy to cudowna zbieżność w czasie kilku faktów i sytuacji  zdarzeń ???Poza tym to nie jest myślenie wiernego Świadka Jehowy .On uznaje że to Bóg Objawia nowe zrozumienie i nikt inny .
Racjonalnie warto zastanowić się , skąd nowe szefostwo Strażnicy natychmiast opracowało nową strategię w 8 m-cy (1942/01 do kongresu 1942/09?) , jeśli nikt nawet tego nie mógł przemyśleć i zaplanować spokojnie . Oczywiście przy  założeniu że śmierć Rutheforda była wynikiem choroby i nie mogła być przecież przewidywana ,po prostu wszystkich zaskoczyła .
Skąd ta bystrość i szybkość w opracowaniu ?

Poza tym czy Bóg ,dawca nowych świateł , uzależnia ich objawienie od człowieka lub jego śmierci ? Poza tym efekty końca wojny i stan świata polityczno-gospodarczy  może przewidywać albo Bóg , albo jego przedstawiciele .
I tu sedno .
-????PRZYPADEK – AMOŻE ZNALI MAPĘ GOOMBERGA LUB JEJ TREŚĆ ???
Dlaczego mamy skazywać osoby wysoko postawione , rezydujące w centrum współczesnego świata jakim są USA  , tj. Ciało Kierownicze  na brak sprytu w wyszukiwaniu nowych rozwiązań , czy korzystanie z wiedzy dostępnej dla elit????
Jakie mamy podstawy aby tak myśleć .
Czy przykład członkostwa w ONZ to za mało .
Są źródła , także publikacje Strażnicy , dające do myślenia i podające że Strażnica ma dobre kontakty w różnych środowiskach zorganizowanych w sakli tak jak oni całego świata , niekoniecznie opisywanych na łamach kolorowej popularnej prasy lub w TV . Jest też wystarczająca ilość poza publikacjami informacji o szanowaniu Towarzystwa Strażnica przez otoczenie .
TE FAKTY I POWIĄZANIA ISTNIEJĄ .
Poniżej opis wycinków z reakcji Franklina Delano Roosevelta ,który  przyjął 28 lipca 1943 roku JANA KARSKIEGO  ,  w chwili kiedy dostępna była już od 1942 03 31 MAPA powojennego porządku świata . Intrygujące bo od ponad 16 miesięcy !!!

 TO REALNE, I TO NIE MNIEJ REALNE NIŻ JAK FAKT IŻ ISTNIEJE W ZASOBACH RZĄDOWYCH  MAPA POD KTÓREJ PODPIS AUTORA TO MAURYCY  GOMBERG 1942 02.
WIEDZIAŁEŚ ŻE TAKĄ MAPĘ MA RZĄD USA W SWOICH ZASOBACH ?
CZY WIEDZIAŁEŚ ŻE PRZYJĘTO JĄ DO ZASOBÓW *Library of Congress w dniu 1942 03 31 ?
CZY ZDAJESZ SOBIE SPRAWĘ CZYTELNIKU ŻE TEJ MAPY NIE MÓGŁ OPRACOWAĆ INDYWIDUALNIE  JEDEN CZŁOWIEK ?

 W DNIU JEJ PRZYJĘCIA DO ZASOBÓW Library of Congress Z DATĄ OFICJALNIE POTWIERDZONĄ PIECZĘCIĄ DATOWNIKOWĄ Pieczęć o treści: „Division of Maps  MAR 31 1942 Library of Congress”
CO TO OZNACZA ?
CZŁOWIEK LUB GRUPA LUDZI KTÓRĄ PRACĘ JAKO SWOJĄ PODPISAŁ P.MAURYCY GOMBERG BYŁ OPISEM , NIESAMOWITYM I LOGISTYCZNIE PRZEMYŚLANY .
CZY WIESZ CO Z 41 PUNKTÓW  OPISANYCH I PLANOWYCH NA LEGENDZIE TEJ MAPY BYŁO NIE DO WYOBRAŻENIA PRZE NIKOGO , KTO ŚMIAŁBY TO PRZEWIDYWAĆ ?
TRWAŁA WOJNA ,KONIEC ROKU 1941 ,NP. GRUDZIEŃ 1941 , MAPA GOTOWA JUŻ ZAPEWNE  , ALE  UWAGA JESZCZE AŻ 4 LATA PRZED ZAKOŃCZENIEM WOJNY .

NIE TYLKO TRAFNIE UKŁAD SIŁ I GOSPODARKI W SKALI ŚWIATA !!!
OPISANO NOWE PAŃSTWA, ZKRESY WPYWÓW POLITYCZNYCH , POWSTANIE I OSZARY MOCARST POWOJENNYCH !
CZY ROZUMIESZ ŻE TA MAPA TEORZY TEATRZYK Z BARDZO ŁSABYMI AKTORAMI JAKI ROZEGRAŁ SIĘ W TRAKCIE USTALANIA PORZĄDKU POWOJENNEGO NA KONFERENCJACH PRZYWÓDCÓW USA ,WIELKIEJ BRYTANII I ZWIĄKU RADZIECKIEGO ?

                                          UWAGA!!!

Franklin Delano Roosevelt  PRZYJĄŁ 28 lipca 1943 roku JANA KARSKIEGO  .

Polski wysłannik przekazał przedstawicielom najwyższych władz alianckich postulaty przywódców żydowskich o ratunek dla Żydów. Proponował wystosowanie ultimatum wielkich mocarstw wobec Niemiec, że jeżeli nie zaprzestaną mordu na Żydach, zbombardowane zostaną ich miasta.
JAN KARSKI usłyszał wówczas od prezydenta USA „...Policzymy się z Niemcami po wojnie. Panie Karski, proszę mnie ewentualnie wyprowadzić z błędu, ale czy Polska jest krajem rolniczym? Czy nie potrzebujecie koni do uprawy waszej ziemi?”
 Jan Karski w Ameryce spotkał się z wieloma wybitnymi osobistościami, takimi jak Felix Frankfurter, Cordell Hull, William Joseph Donovan, Samuel Stritch czy Stephen Wise. Przedstawiał swój „raport” wszędzie, gdzie udało mu się dotrzeć – politykom, biskupom, przedstawicielom mediów i przemysłu filmowego z Hollywood oraz artystom. Wyuczył się go na pamięć i streścił w 18 minutach, tak aby nie „nudzić” słuchaczy. Jednak nigdzie nie znalazł zainteresowania tragedią narodu żydowskiego.

KTO TO - JAN KARSKI ?. To bardzo znana osobistość Kurier i emisariusz władz Polskiego Państwa Podziemnego w stopniu porucznika[7], świadek Holokaustu. Za swoją działalność został odznaczony najwyższymi odznaczeniami państwowymi – polskim Orderem Orła Białego i amerykańskim Medalem Wolności[8]. Uhonorowany przez Yad Vashem tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, honorowy obywatel państwa Izrael.
Amerykański tygodnik „Newsweek” uznał Karskiego za jedną z najwybitniejszych postaci XX wieku, zaś jego misję wojenną określił mianem jednego z moralnych kamieni milowych cywilizacji upływającego stulecia.
Pomniki upamiętniające postać Jana Karskiego są na całym świecie m.in.:
W Izraelu - Tel Awiw ,
w Waszyngtonie,
w Nowym Jorku
W Polsce m.in. . ,Warszawa, Łódź ,Kielce ,Kraków i inne .Wracając do tematu - NOWE ŚWIATŁA"
Dlaczego podjęto decyzję tak zdecydowaną natychmiast bez wcześniejszego  planowania , tak radykalną zmianę na początku roku 1942 , gdy atmosfera strachu wojennego dobrze służyła scalaniu szeregów , a mówienie o jeszcze długim głoszeniu i budowanie Szkoły Gilead jest planowaniem sprzecznym z duchem panującym wśród ówczesnych głosicieli .Oni do końca lat 40-ch oczekiwali Za moment Armagedonu .Tu Lebioda Forumowicz mógłby z autopsji opowiedzieć jaki duch panował do końca lat  .
1940-ych .
Dużo o duchu atmosfery tego okresu przytoczył Roszada :

http://watchtower-forum.pl/topic/669-lata-1941-1942-%E2%80%93-oczekiwania/
Kilka cytatów :
UWAGA !!!--*The Watchtower z 15 września 1941 roku, mówiła natomiast o "POZOSTAJĄCYCH MIESIĄCACH PRZED ARMAGEDONEM"

NAGLE ZMIANA O 180 STOPNI !!!

W roku 1942 za przyczyną Boskiej opatrzności Świadkowie Jehowy otrzymali wyjaśnienie tej tajemnicy. Szalała druga wojna światowa i wielu sądziło, że w końcu przeobrazi się ona w Armagedon. Ale Jehowa myślał inaczej! Na Jego świadków czekało jeszcze dużo pracy!” (Strażnica Nr 8, 1989 s. 14).

                      Czy aby to Jehowa myślał inaczej ? A może mieli informacje  bardzo wiarygodnego źródła ?

ATMOSFERA CHWILĘ PRZED  ARMAGEDONEM  - PRZYKŁADY :

„Otrzymując podarunek [książkę pt. „Dzieci”] maszerujące dzieci przyciskały ją do siebie nie jak zabawkę, ale jako dostarczony przez Pana instrument do najbardziej efektywnej pracy w pozostałych miesiącach przed Armagedonem” (ang. Strażnica 15.09 1941 s. 288).
„Następnie po napaści Japończyków na Pearl Harbor w roku 1941 do międzynarodowych zmagań włączyły się Stany Zjednoczone. Na całej ziemi spadły na Świadków Jehowy prześladowania z powodu przestrzegania chrześcijańskiej neutralności. W wielu krajach naszą działalność obłożono zakazem. W Stanach Zjednoczonych często atakował nas wzburzony motłoch, co było przejawem osobliwie pojmowanego patriotyzmu. Zdawało się nam, że ta wojna przejdzie już bezpośrednio w rozstrzygającą bitwę wielkiego dnia Boga Wszechmogącego, w Armagedon (Obj. 16:14-16). Dobrze pamiętam, jak niecierpliwie wyglądaliśmy tego dawno zapowiedzianego wydarzenia” (Strażnica Rok CV [1984] Nr 16 s. 25).
„Walka onego wielkiego dnia Boga Wszechmogącego, gdzie organizacja szatana ze wszelką złością będzie wytępiona, jest na czasie wybuchnięcia” („Dzieci” 1941 s. 89, maszynopis [ed. ang. s. 221]).


W tym czasie oczekiwano też na zmartwychwstanie „książąt” ST:


„Dlatego też każdego dnia możemy się spodziewać zmartwychwstania tych starożytnych wiernych mężów. Pismo Święte podaje słuszne powody, by wierzyć, że będzie to na krótko przed wybuchem Armagedonu” (The New World 1942 s. 104).


WIKIPEDIA CYTAT O HISTORII ŚWIADKÓWVJEHOWY                 

 *******************We wrześniu 1942 roku, w trakcie trwania II wojny światowej, Świadkowie Jehowy zorganizowali 85 zgromadzeń pod hasłem „Nowy świat”. W głównym mieście kongresowym w Cleveland w stanie Ohio Nathan H. Knorr, wybrany w styczniu tego samego roku na stanowisko trzeciego prezesa Towarzystwa Strażnica, wygłosił przemówienie pod tytułem: „Pokój – czy może być trwały?” Wskazywał w nim, że mimo trwającej wojny musi nastąpić pokój. Opracowano plany wykorzystania tego okresu pokoju do zwiększenia działalności głoszenia. Zarząd Towarzystwa Strażnica, który stanowił ówczesne Ciało Kierownicze Świadków Jehowy, postanowił otworzyć szkołę misjonarską[11]. Na początku stycznia 1943 roku grupie 100 pionierów rozesłano poufne zaproszenia. Było wśród nich 49 mężczyzn i 51 kobiet (zarówno małżeństw jak i osób w stanie wolnym). Grupa ta utworzyła 1. klasę studentów pięciomiesięcznego szkolenia rozpoczynając działalność Szkoły Gilead.

CDN.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2016, 20:25 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Roszada

Nie wiem o co chodzi.
Co Karski ma wspólnego ze ŚJ.
Za długi post, za dużo informacji. :(


Blizna

 • Gość
W największym skrócie:
ŚJ myśleli jak wybuchła wojna II światowa że to już Armagedon.
Ale potem przestali tak myśleć.
Oficjalne info, że spadło na nich Boskie natchnienie, ale przypuszczenie jest, że WTS od dawna współpracowało z rządami światowymi, a ci poustalali sobie od dawna z kolei wszystko jak i co na świecie ma się dziać.
Wątek Karskiego to przykład, że o Holocauście wiedziano również i "wzięto na klatę" zagładę 6 milionów Żydów, ich ratunek nie był w interesie elit światowych.
Wpisuje się to w od dawna krążące teorie.


Offline Roszada

W największym skrócie:
ŚJ myśleli jak wybuchła wojna II światowa że to już Armagedon.
Ale potem przestali tak myśleć.
Nie przestali myśleć, bo nawet ta publikacja Knorra z roku 1942 nie wyszła po polsku :-\:

*** dx86-14 Publikacje Towarzystwa Strażnica ***
1942: Pokój — czy może być trwały? (po polsku brak):

A po drugie kto na świecie słyszał co w Nowym Jorku mówił prezes?
Oto czego oczekiwali:

Rok 1945

„Wyrażając pogląd podzielany w tym czasie przez wielu Świadków Jehowy, brat Nel ostrzegł: »Uważaj, żeby Armagedon nie zastał cię w szkolnej ławce«. Ponieważ nie chciałem, by tak się stało, porzuciłem szkołę i dnia 1 stycznia 1945 roku podjąłem służbę pionierską” (Strażnica Nr 7, 1993 s. 20).

Mniej więcej w marcu 1945 roku dotarła do nas wiadomość, że nowym tekstem rocznym są słowa z Ewangelii według Mateusza 28:19 (...). Napełniło to nas radością i nadzieją, dotąd bowiem uważaliśmy, że wojna zakończy się Armagedonem” (Strażnica Nr 17, 2007 s. 11).

Rok 1942

„Następnie po napaści Japończyków na Pearl Harbor w roku 1941 do międzynarodowych zmagań włączyły się Stany Zjednoczone. Na całej ziemi spadły na Świadków Jehowy prześladowania z powodu przestrzegania chrześcijańskiej neutralności. W wielu krajach naszą działalność obłożono zakazem. W Stanach Zjednoczonych często atakował nas wzburzony motłoch, co było przejawem osobliwie pojmowanego patriotyzmu. Zdawało się nam, że ta wojna przejdzie już bezpośrednio w rozstrzygającą bitwę wielkiego dnia Boga Wszechmocnego, w Armagedon (Obj. 16:14-16). Dobrze pamiętam, jak niecierpliwie wyglądaliśmy tego dawno zapowiedzianego wydarzenia” (Strażnica Rok CV [1984] Nr 16 s. 25).

„Na początku roku 1942 pewne okoliczności skłoniły niektórych do wniosku, że dzieło świadczenia jest jakoby ukończone i że Armagedon nastał” (Strażnica Nr 19, 1950 s. 6).

„Czy byłaś w Cleveland w roku 1942? Czy przypominasz sobie, jak tam mówiono o konieczności wysłania kaznodziejów do innych krajów? (...) Część naszej grupy została zaproszona do pierwszej klasy Szkoły Galaad, a my do drugiej. Zebraliśmy się jeszcze raz na pożegnanie i oczywiście myśleliśmy, że prawdopodobnie nie zobaczymy się już przed Armagedonem. Przykro nam było się rozstawać, ale radowaliśmy się z obietnic Jehowy” (Strażnica Nr 12, 1957 s. 18).


Blizna

 • Gość
No to nie od razu przestali :)
Ale pamiętam w którejś publikacji, albo filmie takie sformułowanie, że Knorr "zrozumiał" w pewnym momencie trwania II wojny światowej, że to jeszcze nie koniec.


Offline accurate

 • Pionier
 • Wiadomości: 576
 • Polubień: 1138
 • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
W największym skrócie:
ŚJ myśleli jak wybuchła wojna II światowa że to już Armagedon.
Ale potem przestali tak myśleć.
Oficjalne info, że spadło na nich Boskie natchnienie, ale przypuszczenie jest, że WTS od dawna współpracowało z rządami światowymi, a ci poustalali sobie od dawna z kolei wszystko jak i co na świecie ma się dziać.
Wątek Karskiego to przykład, że o Holocauście wiedziano również i "wzięto na klatę" zagładę 6 milionów Żydów, ich ratunek nie był w interesie elit światowych.
Wpisuje się to w od dawna krążące teorie.

Zgadzam się .Też rozumiałem podobnie , do czasu .
Tyle że MAPA MURYCEGO GOMBERGA TO NIE TEORIA  ,inaczej bym tego nie opisywał .
Najpierw naprawdę warto wejść na stronę***********Library of Congress Rządowa Strona w USA , OFICJALNA !!!

Celowo nie próbuję wklejać w.w. Mapy, bo to temat dla mocno zainteresowanych tego typu zawiłościami , nie każdy lubi to samo .
Ten temat staję się jaśniejszy po zbadaniu najpierw źródła w.w. tj.**Library of Congress Rządowa Strona w USA , OFICJALNA !!!


Jednak w tych w.w. długich wywodach chciałem pokazać głównie to:
1*MAPA MAURYCEGO GOMBERGA TO FAKT DO SPRAWDZENIA
w Bibliotece Kongresu USA z datą rejestracji i przyjęcia do zasobów dnia  1942 03 31 Pieczęć o treści:  „Division of Maps  MAR 31 1942 Library of Congress” (podział map , Bilblioteka Kongresu  + data ),

2*ŚWIADKOWIE WIERZĄ W SPISKI .NP. ŻE TYLKO ONI OCALEJĄ . Wyznaczają daty i ARMAGEDONY 1879 , 1914 , 1925 , 1975 ,POKOLENIE 1914 , ZMIANY I POKRYWAJĄCE POKOLENIA ITD..........
Więc obstawiam że każdy pretekst jest dobry aby podać nowe światło, jeśli tylko są mocne podstawy i wierni nie wychwycą że to nie Bóg .russel sprzedawał cudowną pszenicę i też kupujący dali się nabrać ,więc wszystkie chwyty dozwolone .
3*Wątek Jana Karskiego - przytoczyłem aby zainteresowani przemyśleli co zdziałał w USA, chcąc przerwać HOLOCAUST , i niezrozumiała Reakcja na jego apele Franklina Delano Roosevelta - tj . nie podjął tematu , proszę sprawdzić , obszernie opisane zdarzenia historyczne .
4*Wątek WTS - jeśli nie uznajemy że WTS korzysta z ducha świętego , a dowody to tj. w.w. daty 1879 , 1914 , 1925 , 1975 , to czy aby na pewno nie mają życzliwych źródeł poza Biblijnych informacji .

PS.na tym forum są zarejestrowane osoby , o których  wiem że nie takie zawiłości z jeszcze wcześniejszej historii WTS łączyły w niezwykle składną całość . ;)  i to pasowało .

Mam świadomość że w.w. fakty wymagają skrupulatnego najpierw sprawdzenia na stronie rządu USA -Library of Congress .
nie każdy ma na to czas i ochotę . Ale kto był w WTS ,wie ile czasu i papieru poświęca się na rzeczy które obecnie oceniamy , powiedzmy bardziej racjonalnie i krytycznie .
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2016, 21:00 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Blizna

 • Gość

Już któryś raz dajesz mi pomiędzy wierszami do zrozumienia, że uważasz mnie za Strażnicowy beton.
Zastanawiam się, skąd w Tobie ta pycha, poczucie wyższości i przekonanie o tym, że jesteś jedynym, który posiadł tajemne zrozumienie, a Twoi rozmówcy są ograniczeni?Offline Roszada

No to nie od razu przestali :)
Ale pamiętam w którejś publikacji, albo filmie takie sformułowanie, że Knorr "zrozumiał" w pewnym momencie trwania II wojny światowej, że to jeszcze nie koniec.
Knorr pono zrozumiał, ale jak ktoś zna ang. to niech poszuka w tej broszurze, z 1942, której nie było po polsku, jakich on słów użył.

Proszę tu jest jej treść, które to słowa wcześniej wygłaszał:

http://www.strictlygenteel.co.uk/booklets/peace.html

czemu sami ich nie cytują, tylko ogólnie piszą:

   „Jednakże w roku 1939 wybuchła druga wojna światowa i wydawało się, iż nastał kres zgromadzania ‘wielkiej rzeszy’. Pamiętam, jak brat Rutherford rzekł do mnie [do F. Franza] pewnego dnia: ‘No cóż, wygląda na to, że «wielki lud» nie będzie w końcu aż tak wielki’. Nie zdawaliśmy sobie wtedy sprawy, jak ogromny napływ miał jeszcze nastąpić. (...) 8 stycznia 1942 roku umarł brat Rutherford, a prezesem Towarzystwa został na jego miejsce Nathan H. Knorr. Chociaż szalała druga wojna światowa, wygłosił latem 1942 roku przemówienie publiczne pt. ‘Pokój – czy może być trwały?’ Zmieniło ono nasz pogląd na najbliższą przyszłość” (Strażnica Rok CVIII [1987] Nr 18 s. 26).

„Druga wojna światowa szalała już z całą zawziętością, gdy (...) prezes Towarzystwa Strażnica wygłosił przemówienie (...). Wykazał w nim na podstawie 17 rozdziału Księgi Objawienia, iż wbrew oczekiwaniom wielu ludzi druga wojna światowa nie przejdzie bezpośrednio w Armagedon...” (Strażnica Rok CVI [1985] Nr 20 s. 14).

I co?
Nico:

Trzy miesiące później, 22 sierpnia 1943 roku, zostaliśmy ochrzczeni na kongresie w Detroit (stan Michigan, USA). W owym czasie wielu z nas wierzyło, że Armagedon jest tuż, tuż (Apok. /Obj./ 16:14, 16, NP)” (Strażnica Rok CI [1980] Nr 9 s. 25).
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2016, 21:17 wysłana przez Roszada »


Offline accurate

 • Pionier
 • Wiadomości: 576
 • Polubień: 1138
 • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Już któryś raz dajesz mi pomiędzy wierszami do zrozumienia, że uważasz mnie za Strażnicowy beton.
Zastanawiam się, skąd w Tobie ta pycha, poczucie wyższości i przekonanie o tym, że jesteś jedynym, który posiadł tajemne zrozumienie, a Twoi rozmówcy są ograniczeni?
Znów nieporozumienie .Jeśli w którejkolwiek wypowiedzi to zrobiłem , to nieświadomie i sypię głowę popiołem i kajam się w prochu  :'(

Bardzo mi przykro , ale możesz być spokojna po twoich wpisach , wiem że to "beton Strażnicowy" powinien na Ciebie uważać  :) , i na pewno nim nie jesteś .
Co do wyższości lub niższości osobistej  , trzeba by się spotkać osobiście , bywam czasem w UK. ,  zrozumiałem że tam byłoby to możliwe szybciej .
Uważam się tylko za proch marny , tylko tyle  i aż tyle .
Blizno - gorąco i szczerze pozdrawiam

Co do tematu , myślę że naprawdę to nie tylko WTS ma swoich podwładnych i ufnych szczerych ludzi wykorzystuje fałszem i podstępem , wszystkie chwyty dozwolone .Mają ludzi prostych ,szarych  delikatnie mówiąc małym szacunku , wątek ten jest m.in. właśnie o tym .

MAPA P.Maurycego GOMBERGA ------Dokument omawiany  jest całkowicie  legalnie i  bezpłatnie dostępny w internecie w Bibliotece Kongresu USA z datą rejestracji i przyjęcia do zasobów dnia  1942 03 31


« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2016, 21:26 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline wrzesien

Tyle że MAPA MURYCEGO GOMBERGA TO NIE TEORIA  ,inaczej bym tego nie opisywał .
Najpierw naprawdę warto wejść na stronę***********Library of Congress Rządowa Strona w USA , OFICJALNA !!!

Celowo nie próbuję wklejać w.w. Mapy, bo to temat dla mocno zainteresowanych tego typu zawiłościami , nie każdy lubi to samo .
Ten temat staję się jaśniejszy po zbadaniu najpierw źródła w.w. tj.**Library of Congress Rządowa Strona w USA , OFICJALNA !!!

Więcej caps locka i przekonywania, że to wiarygodne źródło...

Wierze, że to wiarygodne źródło - ale gdybyś wkleił tę mapkę, to pewnie bym cokolwiek zrozumiał z Twojego posta. Wklej tę mapkę i tyle, a nie chcesz, żeby każdy szukał i sprawdzał. Mógłbyś chociaż link wkleić.


Aaa  i panowie Blizna vs Accurate - bez bijatyki tutaj ani wybiegów personalnych. Spróbujcie prowadzić dyskusję, a nie przepychankę.


Offline accurate

 • Pionier
 • Wiadomości: 576
 • Polubień: 1138
 • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Więcej caps locka i przekonywania, że to wiarygodne źródło...

Wierze, że to wiarygodne źródło - ale gdybyś wkleił tę mapkę, to pewnie bym cokolwiek zrozumiał z Twojego posta. Wklej tę mapkę i tyle, a nie chcesz, żeby każdy szukał i sprawdzał. Mógłbyś chociaż link wkleić.


Aaa  i panowie Blizna vs Accurate - bez bijatyki tutaj ani wybiegów personalnych. Spróbujcie prowadzić dyskusję, a nie przepychankę.
Ok,  jest link w 1 wpisie moim ,sprawdziłem u mnie działa .
POWTÓRNIE.
e.   Link do mapy bezpośrednio : https://www.loc.gov/resource/g3200.ct001256/

Dużo rozpisywania o źródle , bo wiesz , dużo jest niewiernych Tomaszy,  a Ja jeden z nich  8-), nie dotknę to nie uwierzę w tę MAPĘ MAURYCEGO GOMBERGA Z 1942 03 31 !!!!.
Po wejściu jest to extra obrobione , super można powiększać itd. Ja robię to na zwykłym komputerze, nie wiem jak chodzi na tabletach lub komórkach  :-\1.   
b.   LINK DO MAPY W OFICJALNYCH RZĄDOWYCH  ZASOBACH W BIBLIOTECE KONGRESOWEJ USA!!! ,hasło w wyszukiwarce biblioteki Kongresowej USA .
c.   Library of Congress : https://www.loc.gov/contact/
d.   W wyszukiwarce  na stronie Biblioteki Kongresu USA -All Formats : Gombegrs map
e.   Link do mapy bezpośrednio : https://www.loc.gov/resource/g3200.ct001256/
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Blizna

 • Gość
Aaa  i panowie Blizna vs Accurate - bez bijatyki tutaj ani wybiegów personalnych. Spróbujcie prowadzić dyskusję, a nie przepychankę.

"Panowie?"
Poza tym wybacz, ale chyba mało obeznany w internetach jesteś, skoro wymianę zdań powyżej uważasz za "bijatykę".
Delikatnie zwróciłam uwagę Accurate, że niektóre jego wpisy mogą drażnić, i tyle.

Do Accurate: to chyba musiałeś coś źle zrozumieć, w UK nigdy nie byłam, nad czym boleję zresztą.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2016, 22:44 wysłana przez Blizna »


Offline accurate

 • Pionier
 • Wiadomości: 576
 • Polubień: 1138
 • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Cytat  z wydania internetowego miesięcznika
LINK
http://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/1067749

Uważam Rze.
Inaczej Pisane – polski miesięcznik o tematyce skierowanej przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorców[3],

"..........................Tajemnicza mapa Gomberga
red.


Kilka lat temu jeden ze studentów przyniósł do naszego profesorskiego pokoju reprodukcję mapy. Po jej rozwinięciu ukazał nam się dość przerażający widok.

Pokaźnych rozmiarów mapa (prawie 70x100 cm) pokazywała świat, jaki według jej autora, miał się ukształtować po zakończeniu II wojny światowej. Granice Związku Sowieckiego sięgały na niej aż po wschodnie Niemcy, a państwa Europy Środkowej były sowieckimi republikami. Na początku wzięliśmy to za żart, ale naszą uwagę przykuła umieszczona w prawym dolnym rogu pieczątka Działu Map Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych z datą 31 marca 1942 r. Mapa została zarejestrowana w tej największej na świecie bibliotece pod numerem gm 70 005 331.

Z informacji dostępnych na stronie internetowej Biblioteki Kongresu wynika, że ukazała się ona w Filadelfii na początku 1942 r. Pod mapą podpisał się zupełnie nikomu nieznany Maurice Gomberg, który zastrzegł sobie też prawa autorskie do swojego dzieła. Mapa ta nosi wymowny tytuł, który w tłumaczeniu na język polski brzmi: „Zarys powojennej mapy nowego świata", w podtytule mówi zaś o „nowym moralnym światowym porządku" (The Outline of the Post-War New World Map. New World Moral Order)...."

Koniec cytatu
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline accurate

 • Pionier
 • Wiadomości: 576
 • Polubień: 1138
 • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
POWTÓRNIE.
e.   Link do mapy bezpośrednio Biblitoeka Kongresu USA: https://www.loc.gov/resource/g3200.ct001256/
 Angielska Wikipedia : https://en.wikipedia.org/wiki/Outline_of_the_Post-War_New_World_Map


Tu, jest ciekawa wypowiedź odnośnie tej mapy:
ks. prof. Michał Poradowski, z książki „Nowy Światowy Ład”, wyd. Wers, 1994:

            Są sceptycy, którzy nie wierzą w możliwość istnienia spisków po¬litycznych, tak krajowych, jak i międzynarodowych, a przecież znane są konkretne fakty, jednym z nich jest tzw. "mapa Gomberga", o której dość obszernie pisze Aleksander Gella, w książce wielu autorów, wydanej pod tytułem "Sprawy polskie w perspektywie światowej" (Londyn, 1985).
            Co to jest "Mapa Gomberga"? Chodzi tutaj o mapę polityczną przy¬szłego świata. Według jej autorów została ona opracowana i ukończona w październiku 1941 (a więc, o ironio, w tym samym czasie kiedy ogłaszano całemu światu tzw. Kartę Atlantycką 14. VIII. 1941), a którą opublikowano dopiero w październiku roku 1942 i rozmieszczono nie¬mal na całym terytorium Stanów Zjednoczonych; wywieszano ją głów¬nie w salach stacji kolejowych.
Mapa ta została wydrukowana w dość dużych rozmiarach, jako kolorowa mapa ścienna 100 na 71 centyme¬trów. Napis na niej informuje, że chodzi tu o "zarys powojennej mapy nowego świata" (Out1ine of Post-War New W orld Map).
Nadto, aby nie było nieporozumień, na dole tej mapy wydrukowano dokładny jej opis i program przyszłego, a więc powojennego nowego świata i jego ustroju politycznego. Ciekawe, że nazwa tego powojennego świata politycz¬nego jest taka sama, jaką używa w licznych opublikowanych na ten temat książkach Robert Strausz-Hupe, a więc "The New World Moral Order". Przypomnijmy, że Robert Strausz-Hupe był przez czterdzieści lat ambasadorem Stanów Zjednoczonych w różnych krajach i założycielem Foreign Policy Institute (Philadelphia) oraz kwartalnika ORBIS. Oczywiście, dla nas ten "Nowy Światowy Ład Moralny" jest całkowicie niemoralnym, gdyż gwałci on Kartę Atlantycką, ogłoszoną przez Aliantów zaledwie rok wcześniej, która gwarantowała wszystkim państwom nienaruszalność granic, a ich ewentualne zmiany mogły mieć miejsce jedynie po uprzednim plebiscytowym wypowiedzeniu się mie¬szkańców danego terytorium.
            Otóż owa "Mapa Gomberga" (nazwa pochodzi od nazwiska wydaw¬cy) nie jest opinią personalną, lecz wynikiem czyichś decyzyj i do dziś oficjalnie nie wiadomo, kto tę mapę opracował i kto decydował o no¬wych granicach politycznych prawie wszystkich państw świata, chociaż tekst komentarza owej mapy zaczyna się słowami: "My, Stany Zjednoc¬zone we współpracy z naszymi sprzymierzeńcami..." ("We, the USA, in co-operation with our allies...").

 A więc, według tekstu tejże mapy, jest ona opracowana i jej komentarz zredagowany przez Stany Zjednoczone i ich sprzymierzeńców (należała do nich wówczas także Rzeczpospolita Pol¬ska, reprezentowana przez swój rząd rezydujący w Londynie). Tak więc rząd Stanów Zjednoczonych ponosi za nią odpowiedzialność, za jej redakcję, za jej wydanie i za jej rozpowszechnienie". Nic też nie wiadomo, aby rząd Stanów Zjednoczonych lub jakaś oficjalna instytucja tegoż rządu, czy też któregoś z rządów sprzymierzonych zabrał głos w tej sprawie, a według starej zasady prawa rzymskiego "qui tacet consentire videtur" .
            Otóż mapa tego "Nowego Światowego Ładu Moralnego" hojnie od¬daje Związkowi Sowieckiemu niemal całą Europę, prawie wszystkie kraje aż do Renu, do granicy Francji: Polskę, Niemcy, Danię, Holandię, Belgię, Austrię, Jugosławię, Rumunię, Bułgarię, z wyjątkiem Grecji, Włoch, Francji i Hiszpanii oraz Szwecji i Norwegii. Także Związkowi Sowieckiemu przydziela się państwa bałtyckie: Finlandię, Łotwę, Es¬tonię i Litwę. Stany Zjednoczone także zostają hojnie obdzielane: całą Kanadą, całym Meksykiem i całą Ameryką Centralną.
            Otóż jeśli chodzi o Europę, to jej sytuacja realna po drugiej wojnie światowej niewiele różni się od projektu Mapy Gomberga, gdyż Zwią¬zek Sowiecki otrzymał prawie wszystko to, co na tej mapie było prze¬widziane, z wyjątkiem Danii, Holandii, Belgii i połowy Niemiec. Pierwotnie rozciągał się także i na Austrię, która ostatecznie pozostała krajem niepodległym.
            Natomiast rozciągnięcie się Stanów Zjednoczonych na Kanadę, Mek¬syk i Amerykę Centralną, jak to zapowiadała mapa Gomberga, nie doszło do skutku [doszło później: NAFTA md] . Niemal zaraz po wojnie, powstała Organizacja Pań¬stw Amerykańskich obejmująca Amerykę Centralną i Południową, jak zresztą przewidywała Mapa Gomberga. Inne propozycje Mapy Gom¬berga także zostały - chociaż częściowo i w nieco odmiennej formie ¬zrealizowane (państwa afrykańskie oraz Bliski i Daleki Wschód).
            Nie chodzi nam tu jednak o to, w jakim stopniu plany polityczne Mapy Gomberga zostały zrealizowane, lecz o sam fakt istnienia owych pla¬nów, czyli fakt istnienia konspiracji politycznej i to na tak wielką, bo odnoszącą się prawie do całego świata skalę. Jest to więc dokument wyjątkowej wagi, który zaświadcza istnienie sekretnych ośrodków wła¬dzy politycznej, które posługują się publicznymi i znanymi instytucjami, jak obecnie Narody Zjednoczone, czy Unia Europejska itd.
            Z komentarza p. Aleksandra Gella dowiadujemy się, że Gomberg pochodził z Europy Wschodniej, był zwolennikiem komunizmu i stałym czytelnikiem żydowskiej gazety "Freiheit", wydawanej w Stanach Zje¬dnoczonych w języku Yiddish, a to dużo mówi o tej "szarej eminencji".
            Najbardziej nas interesuje fakt, że na Mapie Gomberga Polska nie istnieje, gdyż jest całkowicie włączona do Związku Sowieckiego. Skoro w komentarzu tej mapy wyraźnie mówi się, że jest ona dziełem "Stanów Zjednoczonych i ich Aliantów", uważać musimy, że już w roku 1942, publicznie dano nam do zrozumienia, iż zostaliśmy całkowicie zdra¬dzeni. Na darmo więc walczyli nasi żołnierze na wszystkich frontach z hitlerowskimi Niemcami. Pozostaje też pytanie: czy rząd polski na emigracji znał Mapę Gomberga?

BIADA NARODOM KTÓRE LEKCEWAŻĄ SPISKI POLITYCZNE…...
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2016, 22:25 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline accurate

 • Pionier
 • Wiadomości: 576
 • Polubień: 1138
 • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
POWTÓRNIE.
e.   Link do mapy bezpośrednio Biblitoeka Kongresu USA: https://www.loc.gov/resource/g3200.ct001256/
 Angielska Wikipedia : https://en.wikipedia.org/wiki/Outline_of_the_Post-War_New_World_Map


Tu, jest ciekawa wypowiedź odnośnie tej mapy:
ks. prof. Michał Poradowski, z książki „Nowy Światowy Ład”, wyd. Wers, 1994:
 
BIADA NARODOM KTÓRE LEKCEWAŻĄ SPISKI POLITYCZNE…...
Czy mamy świadomość , że poza niesamowicie prawdopodobnym wpływem na "Nowe Światła " od Ciała Kierowniczego ,mapa Gomberga ma już bezsporny  i także niesamowity związek z wieloma innymi wydarzeniami na Całym Świecie ?


« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień, 2016, 08:17 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie