Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zmartwychwstanie - czy nowe światło?  (Przeczytany 253 razy)

Offline szymonbudny

 • Pionier
 • Wiadomości: 575
 • Polubień: 323
 • https://unitarianin.wordpress.com
  • https://unitarianin.wordpress.com
Zmartwychwstanie - czy nowe światło?
« dnia: 22 Czerwiec, 2022, 12:16 »
Oj, coś mi sie wydaje, że tutaj pachnie nowym światłem ;)
https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-wrzesien-2022/


EDIT: "Nawet takie wierne Bogu osoby jak Noe, Samuel, Dawid i Daniel .... (może - szb) czekać wieczna zagłada."


Nonono, rydwan się rozpędza ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec, 2022, 12:46 wysłana przez szymonbudny »
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Online Turbulent_Business

Odp: Zmartwychwstanie - czy nowe światło?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwiec, 2022, 13:09 »
To jest jakies niepelne uproszczenie zebrania statusowego z pazdziernika. Jest to napisne takim belkotem, ze ciezko to zrozumiec (moze bylo by latwiej jakby te materialy nie powodowaly odruchu wymiotnego :) ) Na zebraniu statusowym mowili ze jest 5 grup...

Z tego co wiem to w swoim przekuciu opowiesci o owcach i kozach na proroctwo wyglada to mniej wiecej tak:

- Kto umarl przed Armagedonem mogl w sumie robic co chcial, tak dlugo jak nie byl parszywym odstepca (czyli nie poznal Jehowy ale go odrzucil) Ta osoba bedzie miala szanse na opowiedzenie sie po stronie siwatkow po zmartwychwstaniu. Czyli seryjny zabojca gwalciciel, ktory umarl dzien przed Armagedonem ma szanse na zycie wieczne.

- Kto po rozpoczeciu Armagedonu zyje i nie jest swiadkiem Jehowy, ten ma przesrane. Czyli niewinne dziecko, ktore urodzilo sie rok przed Amagedonem, zginie od strzaly niebianskiego Antoniego Morisa lecacego na skrzydlatym koniu, tylko dlatego, ze jego rodzicie nie zaakceptowali tej religii...

Chcialbym to ujac jakos inaczej, ale sie nie da: idz pan w ch.uj z taka doktryna panie Morris.

EDIT: Ale Abraham ma juz miejsce w pociagu na 100%

Mat 8:11 Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim. 12 A synowie królestwa zostaną wyrzuceni na zewnątrz - w ciemność; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów».
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec, 2022, 13:12 wysłana przez Turbulent_Business »


Offline Roszada

Odp: Zmartwychwstanie - czy nowe światło?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwiec, 2022, 13:35 »
Oznaczyli jako nowe światło to dotyczące Dn 12:2:

Wcześniej rozumieliśmy, że to proroctwo odnosi się do symbolicznego zmartwychwstania – ożywienia działalności sług Bożych w dniach ostatnich. Jednak teraz rozumiemy, że chodzi tutaj o literalne zmartwychwstanie, które nastąpi w nowym świecie. (...) Jest to zaktualizowane zrozumienie wyjaśnienia podanego w 17 rozdziale książki Pilnie zważaj na proroctwa Daniela! i w Strażnicy numer 20 z roku 1987, strony 18-22” (Strażnica wrzesień 2022 s. 21).

Tyle lat musieli dumać by zrozumieć słowa Dn 12:2:

„Wielu zaś, co posnęli w prochu ziemi, zbudzi się: jedni do wiecznego życia, drudzy ku hańbie, ku wiecznej odrazie” (BT).


Offline szymonbudny

 • Pionier
 • Wiadomości: 575
 • Polubień: 323
 • https://unitarianin.wordpress.com
  • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Zmartwychwstanie - czy nowe światło?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Czerwiec, 2022, 13:42 »
Do synchronizowania tych nowych świateł z resztą nauczania to oni musze mieć chyba jakieś mega centrum obliczeniowe ;) Chyba, że robią to bardziej "na żywioł"?

 
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline janeczek

Odp: Zmartwychwstanie - czy nowe światło?
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Czerwiec, 2022, 23:43 »
Mocno się kupy nie trzyma, no tak to kupa ale taka rzadka nie słoniowa z której jest rozpałka.
Skoro księga Daniela to jakim cudem pochwyceni z CK do nieba, a co z tymi co żyli przed apokalipsą Jana że przymierze o raju na ziemi zadziała wstecz.
Sami się pogubili kto będzie pracował jak wszyscy będą kontrolowani, na czym będą notować zapisywać te sprawozdania tabletach bo żeby masowo produkować papier potrzebne fabryki.
Na skórce nie popiszesz bo 100% wegan no może jaroszy, logika to podstawa ale jak się poczyta to na trzeźwo nie wymyślisz, wstawie pewno zmienią to bełkot nawet jak na leśnych dziadów, a i ostatnio zabronili swoje majak wstawiać do Internetu to wstawie tak z szacunku dla niewolnika.

Kto zostanie wskrzeszony do życia na ziemi i co to będzie dla nich oznaczało?
Zobaczmy, jak na to pytanie odpowiada Biblia.

W Dziejach Apostolskich 24:15 czytamy, że „nastąpi zmartwychwstanie zarówno prawych, jak i nieprawych”. Prawi to ci, którzy przed śmiercią byli posłuszni Bogu, dlatego ich imiona zostały zapisane w księdze życia (Malach. 3:16). Z kolei nieprawi to między innymi ci, którzy przed śmiercią nie mieli możliwości poznać Jehowy, dlatego ich imiona nie znalazły się w tej księdze.

Słowa z Ewangelii według Jana 5:28, 29 odnoszą się do tych samych dwóch grup, co słowa z Dziejów Apostolskich 24:15. Jezus powiedział, że ci, którzy ‛postępowali dobrze’, dostąpią „zmartwychwstania do życia”, a ci, którzy ‛postępowali niegodziwie’ — „zmartwychwstania na sąd”. Prawi, zanim umarli, postępowali dobrze. Dostąpią zmartwychwstania do życia, ponieważ ich imiona są zapisane w księdze życia. Natomiast nieprawi, zanim umarli, postępowali niegodziwie. Dostąpią zmartwychwstania na sąd. Ich imiona nie są jeszcze zapisane w księdze życia. Po zmartwychwstaniu będą obserwowani i poddawani ocenie. Otrzymają wtedy możliwość poznania Jehowy, a ich imiona będą mogły znaleźć się w księdze życia.

Księga Objawienia 20:12, 13 wyjaśnia, że wszyscy zmartwychwstali będą musieli okazywać posłuszeństwo ‛temu, co jest napisane w zwojach’, czyli prawom ustanowionym w nowym świecie. Ci, którzy tego nie zrobią, zostaną usunięci (Izaj. 65:20).

W Księdze Daniela 12:2 zapowiedziano, że niektórzy zmarli zostaną wskrzeszeni „do życia wiecznego, a drudzy na pohańbienie i wieczną pogardę”. Werset ten mówi o ostatecznym wyniku ich zmartwychwstania — „życiu wiecznym” albo „wiecznej pogardzie”. Tak więc z końcem Tysiącletniego Panowania niektórzy otrzymają życie wieczne, a inni zostaną unicestwieni na zawsze (Obj. 20:15; 21:3, 4).

Rozważmy przykład. Sytuacja zmartwychwstałych należących do dwóch wspomnianych wcześniej grup przypomina sytuację obcokrajowców, którzy chcą zamieszkać w innym kraju. Prawi są jak osoby otrzymujące zezwolenie na pobyt stały, które daje im pewne prawa i pewną miarę wolności. Z kolei nieprawi są jak obcokrajowcy, którzy otrzymują wizę na pobyt czasowy. Zanim takie osoby otrzymają zgodę na stały pobyt w nowym kraju, będą musiały udowodnić, że są tego godne. Podobnie nieprawi, którzy zmartwychwstaną, będą musieli dostosować się do wymagań Jehowy i udowodnić, że są godni życia w raju. Poza tym bez względu na to, jaki dokument obcokrajowcy dostają przy wjeździe do kraju, niektórzy mogą ostatecznie otrzymać obywatelstwo, a inni mogą być deportowani. Decyzja będzie zależeć od ich nastawienia i postępowania w nowym kraju. Tak samo w wypadku zmartwychwstałych ostateczny wynik będzie zależał od ich wiary i postępowania w nowym świecie.

Jehowa jest nie tylko Bogiem miłości, ale też sprawiedliwości (Powt. Pr. 32:4; Ps. 33:5). Swojej miłości dowiedzie, wskrzeszając zarówno prawych, jak i nieprawych. Jednocześnie od obu tych grup będzie wymagał przestrzegania wysokich norm moralnych. Tylko ci, którzy Go pokochają i dostosują się do tych norm, będą mogli nadal żyć w nowym świecie.


Offline Roszada

Odp: Zmartwychwstanie - czy nowe światło?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Czerwiec, 2022, 11:06 »
Oj, coś mi sie wydaje, że tutaj pachnie nowym światłem ;)
https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-wrzesien-2022/


EDIT: "Nawet takie wierne Bogu osoby jak Noe, Samuel, Dawid i Daniel .... (może - szb) czekać wieczna zagłada."


Nonono, rydwan się rozpędza ;)
   W roku 2022 ogłoszono też, że świecenie z tekstu Dn 12:3 też dotyczy Tysiąclecia:

   „W tym artykule przyjrzymy się uaktualnionemu zrozumieniu wersetów z Księgi Daniela 12:2, 3, które wspominają o wielkim programie edukacyjnym. (...) Kto będzie »świecić tak jasno jak nieboskłon«? (...) Tak więc Księga Daniela 12:3 musi odnosić się do namaszczonych duchem chrześcijan i zadania, które będą wykonywać podczas Tysiącletniego Panowania” (Strażnica wrzesień 2022 s. 22).

Wcześniej uczono:

„W Daniela 12:3 czytamy, że »wnikliwi [chrześcijańscy pomazańcy] będą jaśnieć jak blask przestworza«. Dzieje się tak, gdy przebywając jeszcze na ziemi, uczestniczą w dziele głoszenia” (Strażnica 15.07 2013 s. 14).