Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: RAJ ŚWIADKÓW JEHOWY - KOLEJNA ZMIANA - Strażnica do studium - Styczeń 2018  (Przeczytany 18845 razy)

Offline CEGŁA

Kolejna zmiana starego światła na nieomylnego Ciała Kierowniczego.

Mianowicie chodzi o werset z Izajasza 11:6, 7:Osobiście przez dziesiątki lat byłem uczony w organizacji, że ten werset dotyczy przyszłego ziemskiego raju i zwierzątek - lew i wilk z barankiem, krówką  itd. Budząc się z indoktrynacji Strażnicy wiedziałem już, że w tych wersetach chodzi o co innego. Gdybym wtedy to powiedział otwarcie np. w zborze, z pewnością miałbym przynajmniej rozmowę na osobności.

No i tu po latach następuje zmiana odnośnie wspomnianego fragmentu Biblii.
To co opisze dalej to nowa oficjalna doktryna Cielca Kierowniczego nie moja.

W nowej Strażnicy ze Stycznia 2018W artykule:...na str. 31 w akapicie 15 czytamy o tym przecudnym nowym światełku:Więc wg. nowego światła, proroctwo z Izajasza 11:6, 7 spełnia się w dzisiejszych czasach:Generalnie wszystkie te słodziutkie obrazki z publikacji korporacji Strażnicy ze zwierzątkami w raju oficjalnie można wyrzucić do kosza.
I całą resztę też, ponieważ to kluczowe wersety, którymi Świadkowie Jehowy posługiwali się w służbie od domu do domu udowadniając nadzieję na życie wieczne w raju na Ziemi.


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

PS. Ci z Ciała Kierowniczego mają rację, rzeczywiście nie są natchnieni przez Ducha Świętego!


A na koniec mały Quiz:
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2017, 22:05 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Villa Ella

A to ciekawe...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Lunkaa

 • Gość
Startują nawet do pilotów


Offline Szarańcza

Ciekawa jestem kto z ŚJ zauważy to jako zmianę doktrynalną.
Moim zdaniem powoli przygotowują się do zmiany 1914 roku.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2017, 21:57 wysłana przez Szarańcza »


Offline DonnieDarkoJG

Nie byłbym sobą gdybym nie dojrzał "cudownego zaniku"
zarostu u naszego "wilka" ;D
Przemiana zachodzi ma każdym szczeblu..


Offline Baran

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 1 527
 • Polubień: 8082
 • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Podoba mi się to zdjęcie. Po lewej ci źli. Dwie kobiety z rozpuszczonymi, tłustymi włosami, brudem na stole, dziarą na ręce i tym niezdrowym żarciem (chipsy).  I w tle oczywiście krzyż.

Po prawej uśmiechnięte, nieskazitelne damy, ze spiętymi włosami, nienagannie ułożonymi jajkami na stole, w fartuszkach, co by się nie pobrudzić."Dostrzegaj różnicę między prawym a niegodziwym"

Lewa strona NIEGODZIWY, prawa strona PRAWY

« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2017, 22:08 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline tomek_s

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 2 110
 • Polubień: 2034
 • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
O tym już pisano wcześniej. (w10 1.9 7-9)


Ludzie się zmieniają — nawet już teraz
Słysząc takie obietnice, niewątpliwie jesteśmy zachwyceni. Ale co nas upewnia, że one się spełnią? Tak naprawdę nietrudno o dowody. Miliony osób żyjących w różnych zakątkach świata zerwało z samolubstwem, niemoralnością i przemocą. Ludzie ci nauczyli się uczciwości oraz pokojowego i życzliwego traktowania drugich. Ponad siedem milionów Świadków Jehowy tworzy międzynarodową społeczność, która uporała się z tym, co od dawna jest przyczyną nienawiści, przemocy i przelewu krwi — udało im się pokonać bariery rasowe, narodowościowe, polityczne i ekonomiczne. Zmiany, na jakie już dzisiaj zdobywają się słudzy Jehowy, umacniają naszą wiarę, że w przyszłości obietnice Boże spełnią się na znacznie większą skalę.
Co stanowi bodziec do takich zmian? Odpowiedź można znaleźć w słowach zapisanych przez proroka Izajasza:
„I wilk pobędzie trochę z barankiem, a lampart będzie leżał z koźlęciem, jak również cielę i młody grzywiasty lew, i wypasione zwierzę — wszystkie razem; i będzie je prowadził mały chłopiec. (...) Nawet lew będzie jadł słomę tak jak byk. I dziecię ssące będzie się bawić nad jamą kobry, a dziecko odstawione od piersi położy rękę na szczelinie świetlnej jadowitego węża. Nie będą wyrządzać szkody ani przywodzić do zguby na całej mojej świętej górze; gdyż ziemia będzie napełniona poznaniem Jehowy, tak jak wody pokrywają morze” (Izajasza 11:6-9).
Czy proroctwo to zapowiada jedynie czasy, gdy zostanie przywrócona harmonia pomiędzy człowiekiem a zwierzętami? Nie, chodzi o coś więcej. Zwróć uwagę na ostatnie słowa, które ukazują, z czego będą wynikać opisane zmiany: „Ziemia będzie napełniona poznaniem Jehowy”. Czy wiedza o Bogu ma jakiś wpływ na zachowanie zwierząt? Skądże! Ale może zmienić — i rzeczywiście zmienia — ludzi! Przytoczone wersety stanowią proroczą zapowiedź, że niektóre osoby wyzbędą się zwierzęcych cech. Poznawanie nauk biblijnych i stosowanie się do nich pozwala rozwinąć osobowość wzorowaną na Chrystusie.
   
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Michał chlu

 • Gość
Dla mnie żadna zmiana. Tak wyjaśniano ten werset z tego co kojarze... ale może się mylę...


Offline CEGŁA

Ale szybcy jesteście. Wrzucam uaktualnienie:Cytuj
Czy proroctwo to zapowiada jedynie czasy, gdy zostanie przywrócona harmonia pomiędzy człowiekiem a zwierzętami? Nie, chodzi o coś więcej. Zwróć uwagę na ostatnie słowa, które ukazują, z czego będą wynikać opisane zmiany: „Ziemia będzie napełniona poznaniem Jehowy”. Czy wiedza o Bogu ma jakiś wpływ na zachowanie zwierząt? Skądże! Ale może zmienić — i rzeczywiście zmienia — ludzi! Przytoczone wersety stanowią proroczą zapowiedź, że niektóre osoby wyzbędą się zwierzęcych cech. Poznawanie nauk biblijnych i stosowanie się do nich pozwala rozwinąć osobowość wzorowaną na Chrystusie.

Musiałem nie uważać na zebraniu. Pewnie byłem zbyt zajęty sprawami zborowymi  ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2017, 22:12 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Estera

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 6 859
 • Polubień: 16464
 • Przeszłości nie zmienię, dziś i jutro jest moje :)
O tym już pisano wcześniej. (w10 1.9 7-9)
(...) Czy proroctwo to zapowiada jedynie czasy, gdy zostanie przywrócona harmonia pomiędzy człowiekiem a zwierzętami? Nie, chodzi o coś więcej. Zwróć uwagę na ostatnie słowa, które ukazują, z czego będą wynikać opisane zmiany: „Ziemia będzie napełniona poznaniem Jehowy”. Czy wiedza o Bogu ma jakiś wpływ na zachowanie zwierząt? Skądże! Ale może zmienić — i rzeczywiście zmienia — ludzi! Przytoczone wersety stanowią proroczą zapowiedź, że niektóre osoby wyzbędą się zwierzęcych cech. Poznawanie nauk biblijnych i stosowanie się do nich pozwala rozwinąć osobowość wzorowaną na Chrystusie.
   Dzięki Tomku, za wygrzebanie tego cytatu :)
   Bo pamiętałam, że gdzieś o tym pisano, tylko nie pamiętałam gdzie.
   U mnie wspominało się na zebraniach o tym wyzbywaniu się cech zwierzęcych przez osoby poznające "prawdę".
   W kontekście tych wersetów z Izajasza.
   I w kontekście tego, jak prawda o Jehowie cudownie przemienia ludzi.
   Ale dla wielu słuchaczy na Salach Królestwa, to i tak większego znaczenia nie ma, tam się nie myśli samodzielnie.
   A psychomanipulacja, to stała pożywka.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2017, 22:16 wysłana przez Estera »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
https://komitetsadowniczy.blogspot.com


Offline Asturia

krótko mówiąc fragment z Izajasza 11:6-9 według CK ma podwójne spełnienie, literalne i duchowe, literalne na zwierzętach a duchowe na ludziach, ja tak zrozumiałem z 15 akapitu podanego przez Cegłę


Offline tomek_s

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 2 110
 • Polubień: 2034
 • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Zastanawiam się po co ludzi w buca robią.

Panie na na fejsbukach prześcigają się w zamieszczaniu tych słodkich obrazeczków z lwami, barankami i małymi dziewczynkami.


Dlaczego jedne zwierzęta polują na drugie (g70/8 26)

Ale tu ktoś może zaprotestować, że ta harmonia i piękno są tylko pozorne, a nie rzeczywiste. Na przykład Bertrand Russell powiedział:
„Nie rozumiem, gdzie się doszukiwać tego domniemanego ‚piękna’ i ‚harmonii’. W całym świecie zwierzęcym jedne zwierzęta bezlitośnie polują na drugie.”
Niektóre zwierzęta rzeczywiście polują. Ale w przeciwieństwie do człowieka zwierzęta nie zabijają dla przyjemności ani nie mordują się wzajemnie w totalnych wojnach. Zabijają zazwyczaj dla zaspokojenia głodu. Nawet głodny lew nie wybija „bezlitośnie” całego stada, tylko porywa tyle, ile mu w danej chwili potrzeba.
Warto też pamiętać o tym, że na ogół zwierzęta wcale nie są tak agresywne, jak im się to przypisuje. W opublikowanej w czasopiśmie Scientific American (lipiec 1973) recenzji książki Geographical Ecology [Geografia ekologiczna] jest powiedziane:
„W naturalnym środowisku wiele gatunków żyje obok siebie w całkowitej zgodzie. W korzystaniu ze źródeł pożywienia większą rolę odgrywa współzawodnictwo niż agresywna rywalizacja; nie ma żadnego powodu do wszczynania walki, chyba że chodzi o zdobycie jakiegoś korzystnego źródła pożywienia. Głównie z tego powodu agresywne zachowanie ‚wcale nie jest w świecie zwierząt zjawiskiem powszechnym’.”
Ekolodzy mówią o ‚równowadze w przyrodzie’. Wielkie wrażenie robi na nich powszechny obieg życia, jego porządek i kontynuacja. Nie znaczy to jednak, że wszystko w tym obiegu jest piękne.
Na przykład rzadko kto zaprzeczy, że majestatyczny lew przedstawia wspaniały widok. A jednak z jego legowiska unosi się przykra woń; odchody tego zwierzęcia trudno nazwać „pięknymi”. Nie przyglądalibyśmy się też z zachwytem, jak lew rozdziera zebrę; ale on się w ten sposób odżywia. Ponadto zapobiega to nadmiernemu rozmnażaniu się zebr. Gdyby im w tym nie przeszkadzać, to i tak by wyginęły, prawdopodobnie z głodu. Kto by to uznał za ‚piękne’? Dlatego lew polujący na zebry jest jeszcze dzisiaj niezbędnym ogniwem w całym łańcuchu.
Dlaczego mówimy „jeszcze dzisiaj”?
Bo tak mówi Biblia. Z pierwszego rozdziału Księgi Rodzaju dowiadujemy się, jaki pokarm Bóg przewidział pierwotnie dla zwierząt: „A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się rusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa [roślinność, NW] zielona” (Rodz. 1:30). Rośliny, a nie mięso, Bóg przewidział początkowo na pokarm dla zwierząt. Czyż nie jest więc rzeczą logiczną, że Bóg urzeczywistni swoje pierwotne zamierzenie co do zwierząt?
Odpowiedź można znaleźć w poniższym cytacie biblijnym, opisującym, jakie stosunki zapanują w obiecanym przez Boga bliskim już nowym porządku:
„Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą społem i mały chłopiec będzie je poganiał. Krowa i niedźwiedzica przestawać będą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę. Niemowlę igrać będzie na norze kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. Zła czynić nie będą ani zgubnie działać po całej świętej mej górze, bo kraj się napełni znajomością Jahwe na kształt wód, które przepełniają morze.” — Izaj. 11:6-9.
Chociaż niektórym może się to wydać nieprawdopodobne, to jednak już dzisiaj się zdarza, że zwierzęta uchodzące za odwiecznych wrogów w pewnych okolicznościach żyją ze sobą w zgodzie. W gazecie New York Times z 1968 roku znalazło się następujące doniesienie:
„Funkcjonariusze policji bawarskiej zakomunikowali, że wczoraj na łące koło Mühldorf nad rzeką Inn lwica położyła się między barankami.
„Zwierzę, które uciekło z wędrownego cyrku, baraszkowało z jagniętami, przeskakując przez nie z wyraźnym zadowoleniem. Personel cyrku pozwolił lwicy poleżeć przez jakiś czas z jagniętami, po czym zabrał ją z powrotem do klatki.”
Równowaga jest zachwiana nie tylko wśród zwierząt, ale i wśród ludzi. Biblia podaje, że Bóg stworzył doskonałego mężczyznę i doskonałą kobietę i umieścił ich w rajskim ogrodzie Eden. Jednakże oni zgrzeszyli i ściągnęli na ród ludzki śmierć. Ze względu na swoje zamierzenie Bóg zezwolił przejściowo na istnienie grzechu. — Rodz. rozdziały 2 i 3; Powt. Pr. 32:4, 5.
Od czasów Adama dzieje ludzkości są prawie nieprzerwanym pasmem gwałtów, wojen i kryzysów. Zarówno jednostki, jak i całe narody często zachowywały się ‚jak zwierzęta’. Jednakże dzięki studiowaniu Biblii i trzymaniu się zasad chrześcijańskich niektórzy ludzie radykalnie zmienili swoje postępowanie. Jeżeli Bóg potrafi tak zmienić przez swoje spisane Słowo ludzi postępujących „jak zwierzęta”, to zdoła też przywrócić równowagę, która istniała pierwotnie wśród zwierząt. — Jak. 3:15, 16.
To nas naprowadza na następną korzyść, jaką daje wiara w Biblię.
 
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2017, 22:20 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline CEGŁA

CZĘŚĆ 2

Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Szarańcza

Jak ktoś chce potarmosić lwa to można już teraz, nie trzeba czekać do raju.

Michał chlu powiem szczerze - wygląda na to, że nie znam oficjalnego strażnicowego wyjaśnienia tego proroctwa, ale od dzieciństwa wkładane mi było w domu i na sali królestwa, że chodzi o głaskanie lwa. Zmiany doktrynalnej, że to nie chodzi o zwierzęta a o zwierzęce cechy ludzkie nie dostrzegłam. Więc dla mnie zawsze było to głównie spełnienie na zwierzętach. Podejrzewam, że jest to po prostu płynne przejście. Zakładając, że w orgu zostają zombie i wchodząca w dorosłość zindoktrynowana młodzież, która nie pamięta poprzednich wyjaśnień (nie jest związana emocjonalnie) i nowoochrzczeni z werbunku to nowe wyjaśnienie wydaje się naturalne i nie zauważa się zmian doktrynalnych.

Ja jednak jak już głosiłam to z Biblią i zawsze ten sam schemat: "czy chciałby Pan/Pani żyć w takich warunkach?" i oczywiście cytat z Izajasza, potem Tymoteusza o czasach końca, i Objawienie  21:4,5, a następnie oczywiście pytanie co Bóg w zamian oczekuje?

Dlatego mam bulwers na tą Strażnicę.


Offline tomek_s

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 2 110
 • Polubień: 2034
 • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Dla mnie żadna zmiana. Tak wyjaśniano ten werset z tego co kojarze... ale może się mylę...

To dlaczego od lat wszyscy się jarają czochraniem lwa po grzywie? O wożeniu pomidorów na taczkach nie wspomnę.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),