Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2018 – Królem Północy Rosja i jej sojusznicy  (Przeczytany 1593 razy)

Offline Światus

2018 – Królem Północy Rosja i jej sojusznicy
« dnia: 24 Czerwiec, 2019, 21:38 »
Choć opublikowano już Strażnicę i Chrześcijańskie życie i służbę na miesiąc wrzesień 2019 roku to nadal nie poinformowano w tych czasopismach o tym, kto jest według Ciała Kierowniczego „Królem Północy”.
Jednak podczas zebrania statutowego Towarzystwa Strażnica w jesienią 2018 roku padły z ust jednego z członków CK takie oto między innymi słowa:

„W roku 1991 upadł Związek Radziecki. Kto więc jest Królem Północy? Po wnikliwych, połączonych z modlitwą rozważaniach na temat tego zapowiedzianego ścierania się, jesteśmy przekonani, że Królem Północy jest Rosja i jej sojusznicy.
Co za tym przemawia? Po upadku Związku Radzieckiego, z jego gruzów wyłoniła się Rosja i sprzymierzone z nią kraje”.

Słowa te i inne padają od ~52 minuty i 50 sekundy:

https://tv.jw.org/#pl/mediaitems/VODPgmEvtAnnMtg/pub-jwb_201901_3_VIDEO

Nie znamy powodów dlaczego do dziś nie opublikowano tego stanowiska w Strażnicy, ale powyższy film widnieje na oficjalnej stronie jw.org. więc jest zarazem oficjalnym stanowiskiem Świadków Jehowy i ich Ciała Kierowniczego.

Niedawno (w 2019 r.; ang. 2018) wydano książkę będącą komentarzem do Księgi Ezechiela, ale ona pomimo, iż zawiera fragment o Królu Północy, to jednak nie informuje kto nim jest:

Czyste wielbienie Jehowy – nareszcie przywrócone! 2019 (ang. 2018)
*** rr rozdz. 17 s. 183 ak. 8 ***
„Król północy” (odczytaj Daniela 11:40-45). W proroctwach Daniela znajdujemy opis mocarstw, które miały się pojawiać na arenie światowej od jego czasów aż do naszych. Jedno z tych proroctw wspomina o zmaganiach „króla południa” i „króla północy”. W ciągu stuleci w roli tych królów występowały różne potęgi polityczne, które walczyły o dominację. O ostatniej wyprawie króla północy, która odbędzie się „w czasie końca”, Daniel napisał: „Wyruszy w wielkiej złości, by wielu zgładzić, unicestwić”. Głównym celem jego ataku będą słudzy Jehowy. Ale po tym nieskutecznym ataku król północy „dojdzie do swojego kresu” — tak samo jak Gog z Magog.

Wcześniej, w roku 2015, napisano zaś tak:

*** w15 15.5 s. 30 ak. 5 Pytania czytelników ***
Jako pilni badacze Słowa Bożego, niecierpliwie wyczekujemy momentu, w którym zobaczymy, kto okaże się „królem północy”.
Jedna prawda jest lepsza niż dwóch świadków.


Offline DeepPinkTool

Odp: 2018 – Królem Północy Rosja i jej sojusznicy
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lipiec, 2019, 09:02 »
Roszada opublikował nowy artykuł:

Król północy i król południa – nowe światło z roku 2018!

https://www.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/krol-ponocy-i-krol-poudnia-nowe-swiato-z-roku-2018,1208.htm
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec, 2019, 19:19 wysłana przez gerontas »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 071
  • Polubień: 7244
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: 2018 – Królem Północy Rosja i jej sojusznicy
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lipiec, 2019, 17:45 »
(mtg):
To ''proroctwo'' w legendach spisanych na bliskim wschodzie, obecnie jest na topie ... , gdyż widzimy mocne potęgi w świecie.
a przyszła mnie taka myśl fantastyczna (s-f): jeżeli ziemianie zostaną zaatakowani przez obcą tzw. cywilizację, to w wszechświecie można będzie uznać, że król północy i południa również się pojawił.
Więc twierdzenie kto jest kim na podstawie tych spisanych bajek wiedza jest, szeroko komentowana i spekulacje w tym temacie są niewyczerpalne.
(Ww)- bazuje na takim a nie innym wyjaśnieniem, aby obecnych swoich zmanipulowanych wierzycieli utrzymywać w takim przekonaniu jak temat jest drążony w tym wątku.


Offline Roszada

Odp: 2018 – Królem Północy Rosja i jej sojusznicy
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Październik, 2019, 18:20 »
A może tego Króla Północy chcą połączyć z tą szarańczą i tym tytułem Atak z północy?

Wspomnieli o szarańczy na zebraniu statutowym:

Cytuj
Atak z północy

Brat David Splane podał zaktualizowane wyjaśnienie proroctwa o szarańczy z 2 rozdziału Księgi Joela. Z niecierpliwością czekamy na możliwość przestudiowania tego nowego zrozumienia w Strażnicy.

https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/region/swiat/Zgromadzenie-statutowe-w-roku-2019-streszczenie-programu/


Offline Roszada

Odp: 2018 – Królem Północy Rosja i jej sojusznicy
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Luty, 2020, 11:36 »
Strażnica maj 2020 omawia temat Króla Północy:

https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-maj-2020/

Znów kombinują z zazębianiem się, jak w przypadku pokolenia:

Cytuj
Spełnienie niektórych przedstawionych tu proroctw zazębia się ze sobą. Wszystkie one dowodzą, że żyjemy w „czasie końca” (Dan. 12:4).
s. 8

"W ostatnich latach Rosja ze swoimi sojusznikami również wtargnęła do „Pięknej Ziemi”. W roku 2017 wprowadziła zakaz działalności sług Jehowy i wtrąciła niektórych z nich do więzienia. Zdelegalizowała też nasze publikacje, w tym Przekład Nowego Świata. Ponadto przejęła obiekty Biura Oddziału oraz Sale Królestwa i Sale Zgromadzeń. Biorąc to pod uwagę, w roku 2018 Ciało Kierownicze doszło do wniosku, że Rosja i jej sojusznicy występują obecnie w roli króla północy. Jednak słudzy Jehowy, nawet kiedy są zaciekle prześladowani, nie uczestniczą w jakichkolwiek działaniach zmierzających do obalenia albo zmiany władz. Przeciwnie, zgodnie z radą biblijną modlą się za „wszystkich zajmujących wysokie stanowiska”, szczególnie gdy podejmują oni decyzje mające wpływ na swobodę wielbienia Boga (1 Tym. 2:1, 2)." (Strażnica maj 2020 s. 14).

"Biorąc to pod uwagę, w roku 2018 Ciało Kierownicze doszło do wniosku, że Rosja i jej sojusznicy występują obecnie w roli króla północy"

Czyli gdyby Rosja tego nie zrobiła, to by Królem nie była.
Chimery CK to sprawiły.


Offline Roszada

Odp: 2018 – Królem Północy Rosja i jej sojusznicy
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Luty, 2020, 12:17 »
Ja z tego ich diagramu na s. 8-11 nic nie rozumiem. :-\
Tego nie można okiem objąć.
Cztery strony a przy tym dwie, trzy. cztery linie.

Ciekawe ilu ŚJ to zrozumie. :)


Offline Roszada

Odp: 2018 – Królem Północy Rosja i jej sojusznicy
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Luty, 2020, 20:48 »
To jest dobre:

"Jednak słudzy Jehowy, nawet kiedy są zaciekle prześladowani, nie uczestniczą w jakichkolwiek działaniach zmierzających do obalenia albo zmiany władz."

A o petycjach do ONZ i innych trybunałów zapomnieli?
Wprawdzie nie o obalenie, ale o swoje kwestie.
Niech by spróbowali Putina obalać. Piszą, jakby okazywali łaskę. :)Offline Do

Odp: 2018 – Królem Północy Rosja i jej sojusznicy
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Maj, 2021, 00:12 »
Trochę się pogubiłem. Ten rydwan pędzi za szybko. Jak to jest z tym królem północy ? Pytam bo oglądałem audycje majową i tam jest gatka że na przeszczeni lat tożsamość się zmieniała od starożytności pszez Adolfa do właśnie Rosji. Czyli Rosja jest królem teraz a za kilka lat mogą  to być np. Chiny czy np. Korea Północna ? To już jest jazda bez trzymanki.
Pozdrawiam
Do


Offline Marzena

Odp: 2018 – Królem Północy Rosja i jej sojusznicy
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Maj, 2021, 07:38 »
Trochę się pogubiłem. Ten rydwan pędzi za szybko. Jak to jest z tym królem północy ? Pytam bo oglądałem audycje majową i tam jest gatka że na przeszczeni lat tożsamość się zmieniała od starożytności pszez Adolfa do właśnie Rosji. Czyli Rosja jest królem teraz a za kilka lat mogą  to być np. Chiny czy np. Korea Północna ? To już jest jazda bez trzymanki.
Pozdrawiam
Do

Jakie czasy taki król północny, z góry widać że wiedza śj jest bezużyteczna.
niespodzianka, też mam uczucia


Offline Siedemtwarzy

Odp: 2018 – Królem Północy Rosja i jej sojusznicy
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Maj, 2021, 07:54 »
Do, król północy i południa to piękny przykład jak z kawałka antycznego tekstu, można zrobić piękne narzędzie propagandowe. Jak kilkanaście lat temu pisali że nie znają tożsamości króla północy, to bracia obgryzali paznokcie, któż to może być. Co będzie jak się ujawni?
Teraz powiedzieli, że jest nim Putin ze swoją świtą. Wszyscy obgryzają paznokcie, co on jeszcze straszniejszego uczyni. I tak w kółko Macieju, żeby stadko biegało dookoła, a nie przypadkiem się gdzieś zatrzymało i zadało pytanie: jeżeli ma nastać pokój i bezpieczeństwo pomiędzy wszystkimi królestwami, to jak się do tego ma, że w ostatecznej walce wygra jeden z królów?


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: 2018 – Królem Północy Rosja i jej sojusznicy
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Maj, 2021, 11:48 »
Nieustannie jakiś król północy (np. hitlerowskie niemcy) atakują tę" piękną ziemię" i jeśli" dotkną się jak żrenicy oka" to już,wkrótce.....
I co ? NIC ! No niech się coś zadzieje bo kiepsko to świadczy o ich umiejętnościach rozumienia proroctw. Albo swoich wielbicieli CK wpuszcza w kanał.