Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: współredagujmy "pytania czytelników" do Towarzystwa Strażnica :)  (Przeczytany 2978 razy)

Offline Sebastian

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 5 249
 • Polubień: 7392
 • tel.kom.+48 799831259 Stowarzyszenie@WYZWOLENI.org
zainspirowany tym postrem
Jak będzie wyglądało Przebudźcie Się! za 100 lat?
Całkiem możliwe że tak.
a przede wszystkim kreatywnym pomysłem na "pytania czytelników"
Mam jeszcze pomysł na pytanie czytelników: "Czy seks z androidem to pornea?"
Może ktoś ma natchnienie na odpowiedź.
zakładam wątek z "pytaniami czytelników" kierowanymi do Strażnicy z przyszłości :)

oczywiście, jak na standardy strażnicy przystało, będę samodzielnie wymyślać przynajmniej niektóre pytania czytelników, ale zachęcam także do przysyłania Waszych pytań :)

potraktujmy ten wątek jako wspólną zabawę :)


Offline Roszada

Odp: współredagujmy "pytania czytelników" do Towarzystwa Strażnica :)
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 19:58 »
Takie pytania mi się nasuwają:

"Czy niewolnik wierny i roztropny zaakceptuje sztuczną krew wyprodukowaną w laboratoriach?".

"A co będzie, gdy ona będzie miała w nazwie "krew" (np. "sztuczna krew", 'syntetyczna krew', 'chemiczna krew')?".


Offline Nemo

 • El Kapitan
 • Wiadomości: 4 946
 • Polubień: 12262
 • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: współredagujmy "pytania czytelników" do Towarzystwa Strażnica :)
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 20:37 »
Za 100 lat, to tej religii nie będzie już stać na publikowanie czegokolwiek, jak i do kogokolwiek. Patrząc w jakim tempie tną koszta, to jest to całkiem realne.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Światus

Odp: współredagujmy "pytania czytelników" do Towarzystwa Strażnica :)
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 20:39 »
Pytanie;
1. "Skoro "namaszczeni bracia" będą mieć ciała duchowe, to w jaki sposób będą zadawać śmierć wrogom podczas Armagedonu?"
Pytanie powiązane;
2. "Jakie wymiary ma tron dla ducha?"
Jedna prawda jest lepsza niż dwóch świadków.


Offline Sebastian

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 5 249
 • Polubień: 7392
 • tel.kom.+48 799831259 Stowarzyszenie@WYZWOLENI.org
Odp: współredagujmy "pytania czytelników" do Towarzystwa Strażnica :)
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 20:40 »
Na początek wklejam odpowiedź
na pytanie Kleryka "czy seks z androidem to porneia?"

Towarzystwo Strażnica w kwestiach seksualnych udzielało różnych odpowiedzi na pytania dot. np. seksu oralnego i analnego, więc i w tej kwestii zapewne poglądy Ciała Kierowniczego będą ewoluować. Dlatego przygotowałem kilka wersji odpowiedzi

Czy seks z androidem to porneia?

2040 Wersja 1: tak, wykluczajcie, wykluczajcie, wykluczajcie!

Uzasadnienie biblijne: Na początek małe wyjaśnienie. O ile kilkadziesiąt lat temu „androidami” nazywano niektóre telefony komórkowe (i/lub oprogramowanie niektórych telefonów) o tyle współcześnie „android” kojarzy sie głównie z robotem domowym w kształcie człowieka. Robot ten traktowany jest jak mechaniczna gosposia. Niestety, niektóre e-sex-shopy sprzedają androidy które oprócz funkcji użytecznych w prowadzeniu gospodarstwa domowego (takich jak pranie, zmywanie, prasowanie, sprzątanie, gotowanie) oferują również świadczenie usług seksualnych na rzecz człowieka. Niektóre reklamy podkreślają że „androida nigdy nie boli głowa” i w inny przewrotny sposób zachęcają do kupna tego wynalazku. Jak Pismo Święte traktuje androidy? Co prawda w Bibli nie występuje słowo „android”, ale lektura pierwszej strony Biblii wskazuje, że Jehowa nie dał Adamowi androida, ale Ewę, kobietę. Jezus w dyskusji z faryzeuszami także nic nie wspomniał o żadnych androidach, ale o mężczyźnie i kobiecie. Czy potrafisz sobie, czytelniku, wyobrazić Jezusa Chrystusa współżyjącego seksualnie z androidem?! Na pewno nie! Słusznie, gdyż seks z androidem jest tak samo obrzydliwy w oczach Jehowy jak związek homoseksualny lub jak współżycie człowieka ze zwierzęciem. Kto popełnia tak obrzydliwy czyn podlega wykluczeniu przez komitet sądowniczy!

2060 Wersja 2: seks z androidem jest wyuzdaniem, ale nie jest porneia!

Uzasadnienie biblijne: Co prawda Jehowa nie dał Adamowi androida, ale Ewę, kobietę, jednakże Pismo Św. NIE zabrania stanowczo seksu z androidami; Co więcej, wielu pionierów chwali sobie że android świetnie sprawdza się jako gosposia, nie marudzi jak cieknąca rynna, nie domaga sie pieniędzy na kosmetyki i inne wydatki, a więc pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas, który można przeznaczyć na wielbienie Jehowy. Oczywiście sługa Jehowy może mieć taką mechaniczną gosposię, ale musi trzymać swoje serce na wodzy, aby nie zakochać się w niej. Gdyby jednak uległ pokusie i pozwolił sobie na seks z maszyną, wystarczy łagodne braterskie upomnienie. Sprzedanie androida i przeznaczenie uzyskanej kwoty na cele teokratyczne jest wystarczającym dowodem skruchy i nie ma powodów, aby wykluczać takiego brata. Trzeba okazac mu miłosierdzie. Jeśli przekazałby na Towarzystwo Strażnica trzykrotność ceny sprzedaży, może nadal usługiwać jako pionier stały.

2080 Wersja 3: seks z androidem dopuszczalny jest w małżeństwie ale nie jest to optymalna opcja!

Uzasadnienie: Co prawda Jehowa nie dał Adamowi androida, ale Ewę, kobietę, jednakże Pismo Św. NIE zawiera definicji słowa „kobieta”, a tym bardziej nie wynika z niej że kobieta to człowiek zbudowany z białka. Pismo Św. domaga sie za to posłuszeństwa Cezarowi, a niektóre państwa dopuszczają rejestrację małżeństwa człowieka z mechaniczną gosposią. Jeśli sługa Boży zawarł takie małżeństwo PRZED poznaniem prawdy, to posłuszeństwo Cezarowi wymaga, aby starsi zboru traktowali je jako ważne, ze wszelkimi konsekwencjami. Nie będą jednak ogłaszać w zborze zaręczyn człowieka z maszyną ani użyczać sali królestwa na ceremionię ślubną. Jeśli ochrzczony brat poślubi androidkę należy zastanowić się, czy posiada on kwalifikacje duchowe, aby nadal pełnić funkcję starszego zboru lub sługi pomocniczego. W rozstrzygnięciu tej kwestii pomocne będą słowa Pisma Św. „gdzie skarb Twój tam serce Twoje”. Ponieważ od kilku lat prawo Cezara dopuszcza dziedziczenie majątku przez mechaniczną gosposię, należy upewnić się czy brat ten dokonał przewłaszczenia swoich nieruchomości oraz swoich samochodów na Towarzystwa Strażnica. Jeśli tak, to może nadal usługiwać, gdyż jego serce wyżej ceni Jehowę niż androida. Trzeba jednak pamiętać, że małżeństwo z androidem nie jest ideałem chrześcijańskim i zbór odradza takie związki, propagując monogamiczny związek mężczyzny i kobiety. Należy pamiętać, że android nie urodzi nowego chwalcy Jehowy, zdolnego do zarabiania pieniędzy przeznaczonych na ofiarowanie Towarzystwu Strażnica.

2100 Wersja 4: seks z androidem dopuszczalny jest w małżeństwie; zawarcie takiego związku jest sprawą prywatną i nie podlegającą ocenie przez starszyznę zborową!

Uzasadnienie: Co prawda Jehowa nie dał Adamowi androida, ale Ewę, kobietę, jednakże Pismo Św. NIE zawiera definicji słowa „kobieta”, a tym bardziej nie wynika z niej że kobieta to człowiek zbudowany z białka. Pismo Św. dopuszcza seks tylko w małżeństwie oraz domaga sie posłuszeństwa Cezarowi, a niektóre państwa dopuszczają rejestrację małżeństwa człowieka z mechaniczną gosposią. Jeśli sługa Boży zawarł takie małżeństwo PRZED poznaniem prawdy, to posłuszeństwo Cezarowi wymaga, aby starsi zboru traktowali ten związek małżeński jako ważny, ze wszelkimi konsekwencjami. „Każdy za siebie zda sprawę Bogu” mówi Pismo Święte.

2120 Wersja 5: tzw. „seks” z androidem jest sprawą prywatną i nie jest zagrożony wykluczeniem ze zboru!

Uzasadnienie: Co prawda w języku potocznym nadal używane są wyrażenia „seks z androidem”, jednakże Towarzystwo Strażnica zgodnie z nakazem Apostoła Pawła okazuje posłuszeństwo Cezarowi. Należy wskazać że orzecznictwo sądowe stanu Pensylwania wskazuje że tzw. „seks z androidem” to nie jest seks w ścisłym tego słowa znaczeniu. Starsi zboru powinni zapoznać się z senstencją wyroku, która wskazuje że „ani występowanie erekcji ani występowanie ejakulacji ani nawet wytrysk nasienia do mechanicznej pochwy nie czynią czynności związanych z użytkowaniem androidki ‘czynnościami seksualnymi’, dlatego Sąd Najwyższy Stanu Pensylwania oddalił powództwo dot. uznania rozwodu za wynikający z winy męża”. Ciało Kierownicze zaleca aby starsi zboru nie podejmowali żadnych kroków sądowniczych przeciwko właścicielom androidek. Co więcej: Ciało Kierownicze zaleca, aby mężowie, którzy przeżywają kryzys małżeński, zamiast wiązać się emocjonalnie z kochanką, kupili sobie androidkę i w ten sposób znaleźli ukojenie. Zalecenie to jest zgodne ze słowami Apostoła Pawła, który mówił o „oddaleniu sie, za obupólną zgodą, aby oddać się modlitwie”. Jeśli mąź zgadza sie i androidka też zgadza się, spełniony jest wymóg obupólnej zgody, a marudna żona nie ma nic do gadania. Przypominamy jednak że po każdym akcie seksopodobnym należy zwrócić się do Jehowy z podziękowaniem za to że umożliwił nam seks-nie-będący-seksem z androidką. Gdybyście nie dopełnili tego warunku, werset biblijny ze słowami Apostoła Pawła nie miałby do was zastosowania (a zatem bylibyście winni grzechu). Ale jeśli wypowiecie modlitwę dziękczynną, wszystko będzie w porządku.


Offline Sebastian

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 5 249
 • Polubień: 7392
 • tel.kom.+48 799831259 Stowarzyszenie@WYZWOLENI.org
Odp: współredagujmy "pytania czytelników" do Towarzystwa Strażnica :)
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 21:17 »
Pytanie;
1. "Skoro "namaszczeni bracia" będą mieć ciała duchowe, to w jaki sposób będą zadawać śmierć wrogom podczas Armagedonu?"
Odpowiedź: Nie wiemy w jaki sposób „namaszczeni bracia” będą zadawać śmierć wrogom Jehowy, jednakże pamiętamy, że w Piśmie Świętym napisano: „Tejże samej nocy wyszedł Anioł Jehowy i pobił w obozie Asyryjczyków sto osiemdziesiąt pięć tysięcy ludzi. Rano, kiedy wstali, oto ci wszyscy byli martwymi ciałami.” (2 Krl 19, 35); Czyż nie powinno napawać nas radością że wniebowzięci Członkowie Ciała Kierowniczego świadków Jehowy do spółki z tysiącami innych gangsterów zmartwychwstałych do życia w niebie skutecznie wymordują kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt miliardów ludzi, którzy nie korzystają z witryny internetowej www.jw.org?! Alleluja, Bogu Jehowie niech będą dzięki za tę krwawą masakrę! Jeśli nie chcesz, Czytelniku, zginąć z rąk bezgrzesznego Ciała Kierowniczego, prosimy: przeanalizuj z modlitwą Dzieje Apostolskie 5:1-11, a następnie sprzedaj wszystkie swoje nieruchomości i co najważniejsze przekaż CAŁOŚĆ wpływów Ciału Kierowniczego w Warwicku; „Kładę przed Tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo, wybierz przeto życie” brzmi ostrzeżenie oparte na Piśmie Świętym...
Pytanie powiązane;
2. "Jakie wymiary ma tron dla ducha?"
Odpowiedź: nie wiemy, jednakże nawet jeśli pod tym tronem nie zmieściłby się kałasznikow z wiadrem amunicji, to i tak możemy być pewni że nasz miłosierny Bóg Jehowa wyposaży współkrólów Jezusa Chrystusa w wszelką śmiercionośną broń, potrzebną do wymordowania całej ludzkości. Uwzględniając wspaniały przymiot Jehowy jakim jest jego Wszechmoc, możemy być pewni, że koronawirus to małe piwo w porównaniu do śmiercionośnej broni, która zostanie użyta przez Zmartwychwzbudzone Ciało Kierownicze podczas Wojny Armagedonu!


Online josh82

Odp: współredagujmy "pytania czytelników" do Towarzystwa Strażnica :)
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 21:32 »
Pytanie:
Czy Świadkowie Jehowy (szczególnie kobiety) kupując w kiosku krzyżówkę powinny prosić o pal(c)ówkę?


Offline Sebastian

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 5 249
 • Polubień: 7392
 • tel.kom.+48 799831259 Stowarzyszenie@WYZWOLENI.org
Odp: współredagujmy "pytania czytelników" do Towarzystwa Strażnica :)
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 21:46 »
Pytanie:
Czy Świadkowie Jehowy (szczególnie kobiety) kupując w kiosku krzyżówkę powinny prosić o pal(c)ówkę?
Odpowiedź: Pismo Święte poucza nas, abyśmy "unikali wszystkiego, co ma chociażby pozór zła", tak naucza Apostoł Paweł. Prawdziwa chrześcijanka nie powinna więc kupować krzyżówki, a o palcówkę powinna prosić wyłącznie swojego współmałżonka, o ile jeszcze przed pandemią ich związek został zarejestrowany przez urzędników Cezara.


Offline Sebastian

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 5 249
 • Polubień: 7392
 • tel.kom.+48 799831259 Stowarzyszenie@WYZWOLENI.org
Odp: współredagujmy "pytania czytelników" do Towarzystwa Strażnica :)
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 22:18 »
Takie pytania mi się nasuwają:

"Czy niewolnik wierny i roztropny zaakceptuje sztuczną krew wyprodukowaną w laboratoriach?".

"A co będzie, gdy ona będzie miała w nazwie "krew" (np. "sztuczna krew", 'syntetyczna krew', 'chemiczna krew')?".
Odpowiedź z roku 2060: Na obydwa pytania odpowiadamy łącznie. NIE WOLNO, stosowanie sztucznej krwi jest zabronione, albowiem Dzieje Apostolskie nakazują „powstrzymujcie się od krwi” i nie zawierają wyjątku dla „krwi sztucznej”. Ciało Kierownicze przypomina, że Apostoł Paweł nakazał „unikać wszystkiego co ma nawet pozór zła”. Analiza słownikowa wyrażenia „pozór zła” wskazuje, że może chodzić np. mylące nazewnictwo („sztuczna krew”) które mogłoby kogoś zgorszyć, a wtedy (zgodnie z Biblią) pozostałoby nam uwieszenie sobie na szyi kamienia młyńskiego i rzucenie się w morze.

Odpowiedź z roku 2100: Stosowanie sztucznej krwi jest dozwolone, jeśli nie pochodzi ona ani od człowieka ani od zwierzęcia. Pismo Święte mówi o „wylewaniu na ziemię” krwi zwierzęcej, ale nic nie wspomina o wylewaniu na ziemię jakichkolwiek sztucznych substancji chemicznych. Odnośnie pytań o nazewnictwo („sztuczna krew” itp.) Ciało Kierownicze uważa, że Szatan Diabeł usiłuje w ten sposób zniechęcić sług Bożych do ratowania swojego życia, zacierając różnicę między tym co dozwolone a tym co zabronione. Przypominamy że „Szatan przychodzi pod postacią anioła światłości” i zachęcamy aby „odeprzeć machinacje Diabła” i leczyć się krwią sztuczną jednocześnie unikając krwi ludzkiej oraz krwi zwierzęcej.


Offline Roszada

Odp: współredagujmy "pytania czytelników" do Towarzystwa Strażnica :)
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 22:40 »
Jak pozwolą na sztuczną krew, to warto zapytać, jak to się ma do słów z początku wieku XXI:

*** w04 15.6 s. 15 ***
Czas jednak wyraźnie pokazał, że Bóg zabronił spożywania wszelkiej krwi w celu podtrzymania życia.

Wprawdzie mowa jest o "spożywaniu", ale wiemy, że transfuzja i spożywanie to jedno, jak Ojciec i Syn. ;)

Poza tym zdaje się, że w mediach podawali kiedyś, że ŚJ pierwsi zgłaszali się do eksperymentów dotyczących sztucznej krwi. To było zdaje się na Zachodzie.


Offline janekkowalski

Odp: współredagujmy "pytania czytelników" do Towarzystwa Strażnica :)
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 22:57 »Poza tym zdaje się, że w mediach podawali kiedyś, że ŚJ pierwsi zgłaszali się do eksperymentów dotyczących sztucznej krwi. To było zdaje się na Zachodzie.

Podasz źródło?


Offline Sebastian

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 5 249
 • Polubień: 7392
 • tel.kom.+48 799831259 Stowarzyszenie@WYZWOLENI.org
Odp: współredagujmy "pytania czytelników" do Towarzystwa Strażnica :)
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 23:07 »
pytanie: Czy chrześcijanka może rozwieść się z mężem, który popełnił cudzołóstwo, a następnie poślubić innego mężczyznę i podjąć z nim normalne małżeńskie współżycie seksualne?!

Odpowiedź z roku 2050: doglębna analiza słów Jezusa Chrystusa wskazuje, że rozwieść się może jedynie mężczyzna, a kobieta nie może i już! Przywołajmy słowa Apostoła Pawła o tym że kobieta „ma milczeć”; wg najjaśniejszego zrozumienia, którym Jehowa pobłogosławił zbory w roku 2044, nakaz „ma milczeć” dotyczy nie tylko zakazu otwierania ust na zebraniach chrześcijańskich, ale również stanowi o tym, że kobiecie nie wolno wnosić do sądu Cezara pozwów o rozwód. Faryzeusze nie pytali Jezusa o to czy kobieta może rozwieść się, ale o to czy mężczyźnie wolno rozwieść się. Biblia naucza że „wszystko co zostało napisane, dla naszego pouczenia zostało napisane”, a zatem okoliczność, że Jezus nauczał o rozwodzących się mężczyznach (i nie wspominał ani słowem o rozwodzących się kobietach), ma bardzo istotne znaczenie dla rozpatrywanej sprawy. Mężczyźni mogą rozwodzić się z żonami, ale żony mają trwać przy niewiernych mężach, bo to podoba sie Jehowie.

pytanie: Kiedy zdradzona żona jest winna tego, że jej mąż popełnił cudzołóstwo?!

Odpowiedź z roku 2050: doglębna analiza słów Pisma Świętego wskazuje, że żona powinna być podporządkowana swojemu mężowi we wszystkim, a Apostoł Paweł naucza, że żony mają milczeć podczas nabożeństwa, a gdyby nie milczały, byłoby to równie obrzydliwe jak ścinanie włosów przez kobietę! Jeśli więc chrześcijańska żona nie nosi długich włosów (co najmniej do pasa), to w przypadku popełnienia przez jej męża cudzołóstwa (w szczególności: cudzołóstwa z kobietą długowłosą), starsi zboru mają podstawę, aby uznać, że mąż jest niewinny, a winna jest jego krótkowłosa żona. Dotychczasową żonę należy wykluczyć, a wtedy jej mąż uzyskuje bibijne prawo do poślubienia długowłosej kochanki. Osobom, którym nie spodoba sie to najnowsze światło, przypominamy o tym, co spotkało buntownika Koracha i jego zwolenników. Nie wolno kwestionować opartych na Biblii rozstrzygnięć Ciała Kierowniczego, dotyczących wiary lub moralności chrześcijańskiej.


Offline Roszada

Odp: współredagujmy "pytania czytelników" do Towarzystwa Strażnica :)
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 08:43 »
Podasz źródło?
To było kilka lat temu. Źródło świeckie.
Ale zdaje się, że to podobna sytuacja jak ta dawniejsza:

*** w84/9 s. 28 „Wspomogą medycynę w całym kraju” ***
W artykule na temat „sztucznej krwi”, opublikowanym niedawno na łamach gazety „New York Times”, była mowa o płynie, po którym „można się spodziewać znacznych ułatwień w pracach badawczych i lecznictwie”. Znalazła się tam wzmianka, że Fluosol-DA, środek wyprodukowany w Japonii, zapewne wkrótce będzie dopuszczony do powszechnego użytku i że „kraj nasz uczyni to pierwszy na świecie”. Amerykański urząd do spraw żywności i leków (FDA) przewiduje prowadzenie badań klinicznych w całym szeregu szpitali.
Interesująca jest okoliczność, że w myśl wspomnianego artykułu ten środek krwiozastępczy „może w niektórych wypadkach okazać się skuteczniejszy od samej krwi i z czasem będzie odgrywał dużą rolę w takich dziedzinach medycyny, jak pomoc w nagłych wypadkach, diagnostyka i leczenie raka oraz zwalczanie niektórych zatruć, na przykład tlenkiem węgla”.
„Szeroko zakrojony amerykański program badań stawia żyjących u nas [w USA] 590 000 Świadków Jehowy w wyjątkowej pozycji: wspomogą medycynę w całym kraju”, nadmieniono w cytowanej gazecie. „Ponieważ FDA ograniczył tego rodzaju doświadczenia do chorych wykazujących znaczną niedokrwistość, którzy muszą być zoperowani, a nie zgadzają się na przetoczenie krwi, więc należy się spodziewać, że pacjentami poddawanymi tym nowym eksperymentom będą w większości Świadkowie Jehowy”.
Oparte na Biblii stanowisko Świadków Jehowy w kwestii krwi już nieraz miało dobroczynne skutki dla stanu ich zdrowia. Teraz widać, że odniesie z tego korzyści jeszcze dużo innych ludzi (Dzieje 15:28, 29).

*** w84/16 s. 28 Pytania czytelników ***
W ostatnich latach przeprowadza się doświadczenia nad tak zwaną sztuczną krwią, fluorowęglowym środkiem krwiozastępczym, który prawdopodobnie nawet transportuje do komórek organizmu tlen. Dopóki preparat ten nie zostanie wszechstronnie przebadany, przyjmowanie go jest połączone z pewnym ryzykiem. W każdym razie jednak nie sporządzono go z krwi i dlatego korzystanie z niego nie wchodzi w konflikt z chrześcijańskim sumieniem wyszkolonym na podstawie Biblii.

« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2020, 08:46 wysłana przez Roszada »


Offline Sebastian

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 5 249
 • Polubień: 7392
 • tel.kom.+48 799831259 Stowarzyszenie@WYZWOLENI.org
Odp: współredagujmy "pytania czytelników" do Towarzystwa Strażnica :)
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 13:44 »
okazuje się że niektórzy userzy jak panienka "chcieliby ale boją się" :)

osoby które nie chcą publikować pytań pod własnym nickiem, proszone są o wysyłanie pytania sms-ami albo PM-ami, ja wtedy (bez podawania kto zadał pytanie) zamieszczę pytanie wraz z odpowiedzią


Offline Roszada

Odp: współredagujmy "pytania czytelników" do Towarzystwa Strażnica :)
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 13:51 »
Wszyscy wiedzą, że Pytania czytelników są wymyślane i zredagowane przez CK.

Zawsze te pytania o dziwo padają, gdy CK chce zmienić jakąś naukę, czy nawet swą odpowiedzią ją wprowadza. ;D

To tak jak zawsze TVP podawała, że na liczne prośby widzów po raz 60-ty powtarza jakiś program. ;)