Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Straznica 09/2022 - artykul nr 38. Hipokryzja poziom ekspert...  (Przeczytany 325 razy)

Offline Turbulent_Business

Artykul nr 38, "studiowany" 20 Listopada 2022.

https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-wrzesien-2022/B%C4%85d%C5%BA-godny-zaufania/

Akapit nr 13 z powyzszego artykulu:

13 W budowaniu zaufania pomaga nam pokora. Chrześcijanin, który jest pokorny, nie próbuje zaimponować innym, ujawniając daną informację jako pierwszy (Filip. 2:3). Nie podkreśla też swojej roli, sugerując, że wie coś, o czym nie powinien mówić. Poza tym pokora powstrzyma nas przed spekulowaniem na temat spraw, o których nie wypowiada się Biblia ani oparte na niej publikacje.Oplulem monitor czytajac to. Na szczescie nie musialem sluchac tego na zywo tylko w laczkach i ze sliniakiem... Nastepnie przeprowadzilem "eksperyment". Wzialem cala straznice z Wrzesnia 2022 i w miejscu "Znajdz slowo w pliku" (pdf) wspisalem:

 - "Prawdopodobnie":

Nastepny artykul z tej samej straznicy nr 39, akapit 11:

11 Do piątej grupy należą „nieprawi”. Są to ci, którzy prawdopodobnie nie mieli możliwości poznać zasad Jehowy. Z tego powodu nie postępowali w sposób prawy.

- "najwyrazniej"

Ten sam artykul z tej samej straznicy, nr 39, akapit 14:

14 Do tej pory rozumieliśmy, że spośród zmartwychwstałych, o których mówił Jezus, jedni będą postępować dobrze, a drudzy będą postępować niegodziwie dopiero po zmartwychwstaniu. Ale Jezus nie powiedział, że oni będą postępować dobrze ani że będą postępować niegodziwie. Jak wynika z języka oryginału, użył czasu przeszłego. Najwyraźniej więc chodzi o ich postępowanie, zanim umarli.

- "mozliwe"

Artykul nr 40 z tej samej straznicy, przypis nr 2:

Możliwe, że najpierw zmartwychwstaną wierne Bogu osoby, które zmarły w dniach ostatnich, a następnie ci, którzy żyli wcześniej — pokolenie za pokoleniem. Jeżeli tak, to w każdym z tych pokoleń znajdzie się ktoś, kto będzie witał zmartwychwstałych, których znał osobiście

O jakich slowach, bedacych spekulatywnymi (takie slowo istnieje, czy wlasnie je wynalazlem?) zapomnialem? Kto znajdzie wiecej spekulacji na temat tego o czym Biblia nie mowi w tym konkretnym wydaniu Straznicy? To, co straznicowi pisarze produkuja, to jest to prostu szczyt szczytow arogancji. W jedna niedziele dyskutowac, ze spekulacje sa zle, ale za tydzien juz mozna juz sie bawic w dziki Zachod...
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad, 2022, 09:28 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Straznica 09/2022 - artykul nr 38. Hipokryzja poziom ekspert...
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Listopad, 2022, 13:03 »
Wszystko się zgadza, przecież napisali:
"Poza tym pokora powstrzyma nas przed spekulowaniem na temat spraw, o których nie wypowiada się Biblia ani oparte na niej publikacje."
 ;)


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Straznica 09/2022 - artykul nr 38. Hipokryzja poziom ekspert...
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopad, 2022, 13:20 »
Wszystko się zgadza, przecież napisali:
"Poza tym pokora powstrzyma nas przed spekulowaniem na temat spraw, o których nie wypowiada się Biblia ani oparte na niej publikacje."
 ;)
Czyli to już nie *publikacje* spekulują, tylko czytelnicy tych publikacji. Co za tupet!
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]