Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czyściec strażnica WRZESIEŃ 2022  (Przeczytany 239 razy)

Offline janeczek

Czyściec strażnica WRZESIEŃ 2022
« dnia: 05 Listopad, 2022, 12:17 »
Jest to nowe zrozumienie zmartwychwstania  problemów typu, hitler stalin czy odstępca elementów wrogich organizacji jehowy.
Werset jeden psuje im szyki,   To prawda, że jak wynika z Listu do Rzymian 6:7kiedy ktoś umiera, jego grzechy są anulowane
Jest to straszne że jehowa ich nie zabije, i tu mamy czyściec na miarę możliwości, 8 wspaniałych proroków z CK.
Już zaadaptowali wniebowstąpienia nazwane pochwyceniem do nieba, jak za mocno kombinujesz to stajesz się mądrzejszy od swojego boga jehowy tu chyba tak postąpili.

 Wcześniej uwazalismy,ze słowo sąd zostało użyte przez Jezusa w sensie negatywnym i odnosi się do potpienia.Co prawda słowo to moze mieć takie znaczenie, ale wyglda na to, ze w omawianym kontekście wystpuje w bardziej neutralnym sensie.
Chodzi raczej o okres obserwowania ludzi i poddawania ich ocenie. Według pewnego leksykonu jzyka greckiego słowo to może oznaczać między innymi „dokładne przyglądanie się czyjemuś postpowaniu” (The Concise Greek–EnglishLexicon of the New Testament).

PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Storczyk

Odp: Czyściec strażnica WRZESIEŃ 2022
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad, 2022, 18:07 »
Czytają wnikliwie i nie mogą się doczytać, że to Jehowa nic z wyrokami wspólnego nie ma, nikogo nie zabije, ani nie osądzi, 
Tyle razy co nam uświadamiano, że to Jezus który był człowiekiem może się wczuć w nasze położenie itd. to on ewentualnie będzie nas oceniał z empatią należną grzesznikom.
Kontekst z Rzym wskazuje warunek, bliski kontakt z Jezusem, niesamowite jak można być ślepym czytając czarne na białym.