Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Przypomnienie o spłacanie zadłużenia przez zbory w Polsce - LIST-01.XI.2001  (Przeczytany 1464 razy)

Offline Nadaszyniak

  • Moderator
  • Wiadomości: 5 070
  • Polubień: 7241
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Moje trzy grosze:
List, który publikuję jest z dawnego okresu, jednak przedstawia w jaki sposób organizacja sj (Ww),przedstawiała subtelny nacisk na poszczególne zbory, kładąc nacisk w przedstawionym zganieniu.
Ten list, może uzupełnić lukę naszego archiwum WTS  01 Listopad (XI) 2001r

STRAŻNICA
Towarzystwo Biblijne i Traktatowe
Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce
06-830 Nadarzyn, ul. Warszawska 14
tel. 729-80-40  fax 729-86-71

LB:LBJ   1 listopada 2001 r.

DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH ZBORÓW W POLSCE

Drodzy Bracia!

            Bardzo się cieszymy widząc, jak w naszym kraju dynamicznie rozwija się budownictwo teokratyczne. W ostatnich pięciu latach wybudowano ponad 270 nowych Sal Królestwa i wiele wyremontowano. Oddano do użytku trzy Sale Zgromadzeń. Widać, że na tych przedsięwzięciach budowlanych spoczywa błogosławieństwo Jehowy. Pomoc i kierownictwo ducha Bożego z jednej strony, a z drugiej gorliwość i ofiarność naszych braci owocuje wznoszeniem pięknych obiektów czystego wielbienia naszego Boga.

            W dalszym ciągu istnieje potrzeba budowania nowych Sal Królestwa. Niektóre zbory przez wiele lat przygotowywały się do budowy, szukając odpowiedniej działki, często tocząc walkę prawną, by wznieść własny obiekt.

             Sporo zborów budujących sale liczy niewielu głosicieli. Rosnące koszty materiałów  oraz działek pod budowę sprawiały, że budowa Sali Królestwa często przerasta możliwości tych zborów. Bardzo się więc cieszymy, że Ciało Kierowniczego postanowiło utworzyć Fundusz Budowy Sal Królestwa, z którego zbory potrzebujące pomocy finansowej mogą w ramach dotacji zwrotnej uzyskać niezbędne środki na budowę sali.

             Chcielibyśmy zaznaczyć, że w przyznaniu pomocy istotne znaczenie ma zobowiązanie zwrotu dotacji w określonym przez zbór terminie.

              Na podstawie zdeklarowanych przez zbory spłat Towarzystwo planuje kolejne budowy, oczekując, iż zbory sumiennie wywiążą się  z przyjętych zobowiązań. Umożliwia to udzielenie pomocy następnym budowom (Mat.5:37; Łk. 14;28-30).

               W ostatnim okresie daje się zauważyć bardzo niepokojące zjawisko: część zborów przestało zwracać przyznaną pomoc, inne czynią to nieregularnie lub w kwotach niższych niż zadeklarowane. Stawia to Towarzystwo w niełatwej sytuacji. Trudno bowiem planować przyznanie pomocy innym budowom, gdy się nie ma pewności, czy dłużnicy będą zwracać pomoc, uzupełniając FBSK. Jest to główny powód wstrzymania kolejnych inwestycji oraz ograniczenia liczby nowo budowanych Sal Królestwa.

                Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich zborów, które skorzystały z Funduszu Budowy Sal Królestwa, o dołożenie  wszelkich starań, by  zgodnie z własnymi deklaracjami podjęły usilnie starania o wywiązanie się z nich.

                 Rozumiemy, że z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej, wielu braci boryka się z coraz poważniejszymi trudnościami w znalezieniu pracy, utrzymaniu rodzin i domów. Nie można jednak zapominać, że budowa miejsc zgromadzeń wchodzi w zakres szukania spraw

str.2

Królestwa Bożego. Brak takich obiektów bardzo utrudnia realizowanie biblijnego programu wychowawczego (Mat. 6:33; 24:14).

          Zachęcamy grona starszych do przedstawienia w zborze ciepłego, budującego, starannie przygotowanego przemówienia na ten temat. Zechciejcie zapoznać głosicieli z naszym listem oraz aktualnym stanem zadłużenia Waszego zboru. Bracia w zborze nie powinni poczuć się przymuszeni do przekazywania środków finansowych (2 Koryntian 8:8; por. Filemona 8). Należny raczej rozbudzić w nich ducha ofiarności i pobudzić serca do ochoczego dawania (2 Kor. 9:5-8). Z doświadczenia wiadomo, że sprawy te należy w rozsądnych odstępach czasu przypominać zborom (2 Piotra 3:1).
           Jesteśmy przekonani, że nasze przypomnienie przyjmiecie ze zrozumieniem i dołożycie wszelkich starań, by Wasz zbór mógł zaznawać pełnej radości płynącej z dawania oraz cieszył się błogosławieństwem Jehowy. Niech Wasze zadłużenie nie będzie ciężkim obciążeniem, lecz „miłym jarzmem”, które przyjęliście na siebie (Mat. 11:28-30).

           Życzymy Wam wielu radości w pełnieniu służby dla Jehowy i przy tej okazji przesyłamy nasze najserdeczniejsze pozdrowienia.

                                                                                         Wasi bracia
                                                                   / zamieszczona pieczątką Towarzystwa na oryginale/
         
PS. Kopia do wiadomości RKB i nadzorców podróżujących 

 
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2018, 14:08 wysłana przez Nadaszyniak »