Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zakaz dzialaności w Rosji  (Przeczytany 6760 razy)

Offline Weteran

Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Zakaz dzialaności w Rosji
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 22:28 »
Mój pogląd:

http://rozpoznacieichpoichowocach.blogspot.com/2017/04/nie-tedy-droga-nie-ten-czas-nie-te.html


Wszystko co robi Rosja dla świata zachodniego jest złe i teraz mówienie, że Rosja zrobiła dobrze wprowadzając zakaz działalności dla Świadków Jehowy, będzie bardzo niepopularne. Obawiam się, że informacje takie w większości mediów się nie przebiją. Dzisiaj przeczytałem artykuł w Newsweek

http://www.newsweek.pl/swiat/spoleczenstwo/swiadkowie-jehowy-to-ekstremisci-kreml-zakazal-im-dzialalnosci,artykuly,408350,1.html

A niektóre komentarze SJ poczynając od najnowszych "wołają o pomstę do nieba" :(
Chyba faktycznie tam gdzie można dodawać komentarze pod artykułami, należałoby chyba pisać jak jest naprawdę, bo takie artykuły wprowadzają innych w błąd i Świadkowie tryumfują, że są prześladowani za wiarę, że kochają wszystkich ludzi są pacyfistami i dlatego przecież im głoszą dobrą nowinę. W tzw. "świecie" (stosując sj-tową nomenklaturę) ludzie faktycznie nie mają pojęcia o obrzydliwych praktykach Strażnicy. Szok :(
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień, 2017, 22:29 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Weteran

Odp: Zakaz dzialaności w Rosji
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 23:43 »
Obawiam się, że informacje takie w większości mediów się nie przebiją.

Tak tak, teraz to już TVN nie zaprosi nikogo z exów nawet do telewizji śniadaniowej.
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline wrzesien

Odp: Zakaz dzialaności w Rosji
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 00:52 »
Weteran- nurtuje mnie jedna rzecz, którą nie mogę zrozumieć. Nie mogę niestety wysłać Ci PW, ponieważ masz mnie w ignorowanych.
Czemu jestem na tej liście?
Nigdy nie pisałem do Ciebie, nie "zadzierałem" itp. Nieco mnie to nurtuje ;)

Odnośnie tematu- zgadzam się z tym co napisałeś. Dodam że wyrok będzie argumentem zachodu co do Rosji w kontekście wolności słowa. Nikt jednak nie wgłębi się w temat żeby dostrzec cynizm CK.


Offline Weteran

Odp: Zakaz dzialaności w Rosji
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 00:59 »
Coś musiało być na rzeczy w którymś Twoim poście, ale nie wracajmy do tego. odblokowałem Cię.  ;)
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Brat Jaracz

Odp: Zakaz dzialaności w Rosji
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 01:07 »
Z grubsza ująłem niemal to samo w kilku poprzednich postach. Jest tylko jedno małe "ale", które może stanowić osobliwy kłopot dla organizacji: otóż, jak wszyscy wiemy, ich wizja prześladowań obejmuje nagły, gwałtowny i totalny atak na "religię prawdziwą" (cudzysłów nieprzypadkowy). A tymczasem? Mamy polemikę ze strony liberalnych mediów, którą można wręcz odczytać w kategorii ocieplania wizerunku organizacji, która stała się ofiarą systemu putinowskiego. Jakaś taka "pluszowa" i pełzająca jest ta forma "prześladowań". Chyba nie tego jednak by oczekiwali... Przez całe życie w organizacji głosiciele są przygotowywani na najgorsze, łącznie z utratą życia. A za chwilę może się okazać, że liberalny Zachód zacznie stawiać hashtagi #freejw.org.
To prawda, że w przeszłości też zdarzały się prześladowania, ale w znacznie mniejszej skali (np. Somalia). Tym razem media znalazły pożywkę (kolejną) do eksploracji tematu zamordyzmu w Rosji. Obawiam się, że nawet gdyby rosyjski wymiar sprawiedliwości rozbił szajkę pedofilii, też przede wszystkim doszukiwano by się potencjalnego łamania praw człowieka  :-\ Stąd tylko krok w jakąś przepaść antyputinowskiej paranoi. Tak czy inaczej, takie sformatowanie sprawy w zachodnich mediach może być realnym problemem dla centrali. A więc na ich miejscu wcale bym się tak nie cieszył, bo... z prześladowań totalnych wyjdą nici :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Online janeczek

Odp: Zakaz dzialaności w Rosji
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 01:14 »
To że zakaz ma też wady nie da się ukryć ale teraz brudy WTS zaczą wypływać to nieuniknione teraz wszyscy biedni światkowie Jehowy ale słowa że to chrześcijanie to już nie ma,grzebiąc napewno coś wypłynie inwestowanie w broń dwóch światków w sprawie pedofili,Rosja jednak ma mocną propagande pokazali to podczs wyborów w USA a wts to nie są niewinne owieczki a że umieją swoje brudy ukrywać to my chyba wiemy,ja muszę mocno się napracować żeby osobie postronnej wytłumaczyć na czym polega ostracyzm zmuszanie do nieprzyjmowania krwi,słysze to tacy mili ludzie troszczą się o rodziny a to że ja jakbym odszedł formalnie od 21 lat nieaktywny,to bym mocno oberwał jest traktowane jako żarty no bo to tacy mili ludzie są
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Brat Furtian

Odp: Zakaz dzialaności w Rosji
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 08:28 »
Kremlowska administracja Putina chcąc nie chcąc zrobiła "dobrą prasę" organizacji SJ w całym zachodnim świecie, a globalnie wśród stałych odbiorców programów i artykułów z JW.ORG...

"Aksamitne prześladowania", to jednak póki co jakieś są...a w post radzieckim świecie mogą się niedługo rozkręcić...

Bedzie o czym pisać i mówić w "startrekowej" stacji TV. "Scena tego świata przyspiesza" i "wieści wojenne" oraz "nowe przesladowania" jak i "ataki odstępów", zdyscyplinuja znudzonych i zniecheconych członków zborów.

Im gorzej dla zborow, tym lepiej dla organizacji...?

Niczego tutaj nie zmieni nawet "kontrowersyjny" artykuł w Strażnicy, studiowany w najbliższą niedzielę 30.04 na całym świecie...(Strażnica Luty 2017. str. 26)... CK mimo, że "nie jest natchnione", to "działa pod wpływem ducha" !!! "Wskazówki organizacyjne i nauki z błędami" ale stosuj je nawet gdyby były "nierozsądne i nie strategiczne"

A w niedawnej Strażnicy zapewniali paradoksalnie*

*"Gdy „Asyryjczyk” zaatakuje, starsi muszą być całkowicie przekonani, że Jehowa nas wyzwoli. 3) Wskazówki organizacji Jehowy, od których będzie zależało nasze życie, według ludzkiej oceny mogą się wtedy wydać niepraktyczne. Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie. 4) Teraz jest czas, żeby ci, którzy pokładają ufność w świeckim wykształceniu, dobrach materialnych albo ludzkich instytucjach, zmienili swój sposób myślenia.”      

Czyli jesteśmy w CK omylni i nasze wskazówki w kwestii ratowania życia mogą być nietrafione i nierozsadne ale musicie je wypełniać...i być przekonani,ze was uratują...

A jak nie uratują, to macie nadzieję Zmartwychwstania??Offline Brat Jaracz

Odp: Zakaz dzialaności w Rosji
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 09:41 »
3) Wskazówki organizacji Jehowy, od których będzie zależało nasze życie, według ludzkiej oceny mogą się wtedy wydać niepraktyczne. Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie. 4) Teraz jest czas, żeby ci, którzy pokładają ufność w świeckim wykształceniu, dobrach materialnych albo ludzkich instytucjach, zmienili swój sposób myślenia.”     

I to mnie właśnie niepokoi. A później się dziwią, że ktoś im zarzuca ekstremizm... A może przyjdzie zalecenie, żeby sprzedać swoje nieruchomości, przekazać kasę na konto centrali i przenieść się na farmę Warwick? Na razie wydaje się to niedorzeczne, ale... patrz: punkt 3. A może CK zarządzi przebierankę w pasy Szahida? Absurd? Patrz: punkt 3...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline 0.00

Odp: Zakaz dzialaności w Rosji
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 10:35 »
Kremlowska administracja Putina chcąc nie chcąc zrobiła "dobrą prasę" organizacji SJ w całym zachodnim świecie

Tak, ŚJ pojawili się wreszcie w mediach i to nie tylko w JWB. Dosyć głośno jest o SJ teraz w mediach. Widać, że każda stacja mocniej lub mniej wspomina o ŚJ. Tylko zastanawiam się nad jednym: Jeśli media wyciągneli SJ na powierzchnie to czy inne instytucje finansowe/rządowe nie będą się nimi interesować? np. jak są finansowani globalnie? jak pieniądze są  gospodarowane i jak obracane? ile mają majątku i różnych nieruchomości/ruchomości w każdym kraju? itp. Może niektóre służby państwowe w każdym kraju zaczną coś węszyć/podejrzewać i może wyniknąć z tego niezły smród.

A kolejna rzecz jaka mnie interesuje to dlaczego ŚJ odwołują się do sądów i w ogóle się sądzą z władzami. Czy Jezus będąc na ziemi sądził się z władzą rzymską, że dosięgła go niesprawiedliwość? Wiedział, że musi zostać stracony a przecież ŚJ wiedzą, że będą prześladowani. Jezus powiedział, że ze względu na moje imię będziecie prześladowani. To jak to się ma do tej sytuacji? Powinni z pokorą przyjąć, że są prześladowani (zakaz działalności/grabienie mienia) i znosić to z uniżeniem umysłu bo jak Jezus był prześladowany i nie odpłacał to ŚJ powinni tak robić ale widać zupełnie inne postępowanie.

Moja żona powiedziała: przecież ap. Paweł odwoływał się do samego cesarza. A ja na to: Paweł był niedoskonały a my powinniśmy brać wzór z Jezusa jako naszego doskonałego wodza i naśladować go. Wiemy, że chrześcijanie mieli być prześladowani ze względu na Jezusa to dlaczego chcą unikać tych prześladowań odwołując się do sądów? To tak jak z pogodą: wiemy np. że jutro będzie padać i będzie zimno a i tak ubieramy się w krótką koszulkę i krótkie spodenki oraz bez parasolki no bo przecież chcemy ładną pogodę. A SJ niejako mówią: wiemy, że mają być prześladowania ale ich nie chcemy.

Nasunął mi się właśnie jeszcze jeden przykład Saula. Przecież zanim stał się apostołem to prześladował i zabijał prawdziwych chrześcijan. Czy w Biblii jest w wzmianka, że prawdziwi chrześcijanie dowoływali się od sądów z tegoż powodu?

Tylko SJ odwołują się z jednego względu: Putin zagrabia im miliony w postaci nieruchomość. Anderson przylatywałby gdyby nie chodziło o kupę kasy? Nie sądzę !!! Gdyby chodziło o sam zakaz działalności 'leśne dziadki' z brooklinu palcem by nie kiwneli. A to, że wspaniałomyślnie przyleciał i pociesza tamtejszych braci w trudnych chwilach to BZDURA!!! CHODZI TYLKO WYŁĄCZNIE O KASĘ!!! Pewnie co godzinę zdaje pozostałym z CK relacje na żywo jak to im miliony $ uciekają  ;D
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień, 2017, 10:50 wysłana przez 0.00 »


Offline Trinity

Odp: Zakaz dzialaności w Rosji
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 11:39 »
sale są już zamknięte banderolami,  bracia mają się spotykać po 15 osób w domu. opowiadałm mi znajomy który ma rodzine w matuszce.
będzie jak dawniej kawka herbatka wódeczka.
swoją drogą co państwo rosyjskie zrobi z tymi nieruchomościami?
rozpisze przetarg?
może bracia króla posprzedają swoje roleksy i sie złożą na wykup?


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Zakaz dzialaności w Rosji
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 14:00 »

Cytuj
3) Wskazówki organizacji Jehowy, od których będzie zależało nasze życie, według ludzkiej oceny mogą się wtedy wydać niepraktyczne. Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie. 4) Teraz jest czas, żeby ci, którzy pokładają ufność w świeckim wykształceniu, dobrach materialnych albo ludzkich instytucjach, zmienili swój sposób myślenia.”     
I to mnie właśnie niepokoi. A później się dziwią, że ktoś im zarzuca ekstremizm... A może przyjdzie zalecenie, żeby sprzedać swoje nieruchomości, przekazać kasę na konto centrali i przenieść się na farmę Warwick? Na razie wydaje się to niedorzeczne, ale... patrz: punkt 3. A może CK zarządzi przebierankę w pasy Szahida? Absurd? Patrz: punkt 3...


Widzę że zakaz działalności w Rosji na pewno podniósł agresję wśród szeregowych Świadków Jehowy.
Czyli:
"Bóg cię osądzi"
"Ty upadły człowieku Wraca świnia do wymiocin swoich"
"Nasze dzieci są pod najlepszą opieką wychowane według wytycznych Jehowy"
"Krzyk rozpaczy to ty wydasz już niedługo"
"Oszczerco szalejesz"
"Ogłaszamy wyroki Jehowy"
"Jeśli Cię można nazwać człowiekiem, z takim zachowaniem jesteś niebezpieczny dla samego siebie"

Ręce opadają, boję się teraz z dzieckiem pójść na sale Królestwa.  ;) Spotkam tam takich i jeszcze wbiją mi z uśmiechem na twarzy nóż w plecy, za odstępstwo.  ;) No może to głupi żart. Jeszcze nie teraz, ale tuż przed Armagedonem? Ktoś te ich wyroki musi wykonać.
Do czego to doprowadzi?
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień, 2017, 14:15 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline M

Odp: Zakaz dzialaności w Rosji
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 14:08 »
"Pokojowy lud Boży".


Offline Brat Jaracz

Odp: Zakaz dzialaności w Rosji
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 15:27 »
Powinni popracować nad formami wypowiedzi, zwłaszcza nad gramatyką i interpunkcją, bo przynoszą ujmę Jehowie :D Nad wartościami merytorycznymi tego bełkotu nie ma sensu się rozwodzić...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989