Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Właściwe nastawienie" - co to takiego?  (Przeczytany 290 razy)

Offline Roszada

"Właściwe nastawienie" - co to takiego?
« dnia: 29 Sierpień, 2024, 17:31 »
Domyślam się, że ten kto chce zostać ŚJ musi mieć "właściwe nastawienie".

*** w24 styczeń s. 13 ***
Przed Pamiątką, w jej trakcie i po niej chcemy robić wszystko, co możemy, żeby pomóc osobom mającym „właściwe nastawienie serca” odnieść pożytek z tej uroczystości

Ale co to takiego? Kto reguluje tym, czym jest właściwe nastawienie?
Czy między "właściwym nastawieniem", a niewłaściwym, nie ma pośredniej wersji, że niektóre rzeczy łykam, a inne z oporami, a innych wcale? :)

„»Przyjęcie tej czy innej zmiany i dostosowanie się do niej może być trudne« – przyznał pewien wieloletni starszy. Co mu pomogło zaakceptować modyfikacje, które obserwował w ciągu 48 lat, odkąd został głosicielem Królestwa? On sam tak to ujął: »Najważniejsze jest właściwe nastawienie. Kto nie chce się pogodzić z usprawnieniami, zostaje w tyle za organizacją. Gdy zmiany wydają się trudne do zaakceptowania, przypominam sobie słowa, które Piotr wyrzekł do Jezusa: ‘Panie, do kogo odejdziemy? Ty masz wypowiedzi życia wiecznego’. Potem zadaję sobie pytanie: ‘Gdzie miałbym pójść – do tonącego w mrokach świata?’ Takie myślenie pomaga mi trzymać się mocno organizacji Bożej«” (Strażnica Nr 4, 2006 s. 30).


Offline Siedemtwarzy

Odp: "Właściwe nastawienie" - co to takiego?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sierpień, 2024, 08:45 »
Właściwe nastawienie, to takie, kiedy zawsze będziesz reagował na rady, zachęty, połamania, opierdole delikatnym przytakiwaniem  i z pełna aprobatą tym zachowaniom przyklaskiwał...


Offline Roszada

Odp: "Właściwe nastawienie" - co to takiego?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sierpień, 2024, 10:12 »
"Właściwe nastawienie" użyli wobec dzieciaka podczas procesu 'inkwizycji rodem z Warwick': :)

„A co, jeśli poważnego grzechu dopuścił się ochrzczony małoletni (poniżej 18 roku życia)? Starsi wyznaczą ze swojego grona dwóch braci, którzy spotkają się z nim i jego chrześcijańskimi rodzicami. Dowiedzą się, co zrobili rodzice, żeby pomóc swojemu dziecku okazać  skruchę. Jeśli małoletni przejawia właściwe nastawienie i pozytywnie reaguje na pomoc rodziców, ci dwaj starsi mogą uznać, że nie trzeba podejmować dodatkowych działań. Przecież to właśnie rodzice odpowiadają przed Bogiem za wypływające z miłości karcenie dzieci (Powt. Pr. 6:6, 7; Prz. 6:20; 22:6; Efez. 6:2-4). Starsi będą co jakiś czas upewniać się, czy rodzice zapewniają małoletniemu potrzebną pomoc duchową. Co jednak wtedy, gdy ochrzczony małoletni dalej postępuje niewłaściwie? W takim wypadku z nim i jego chrześcijańskimi rodzicami spotka się komitet starszych” (Strażnica sierpień 2024 s. 24-25).