Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wiadomosc od starszego z biura glownego w Warwick  (Przeczytany 2557 razy)

Online Turbulent_Business

Wiadomosc od starszego z biura glownego w Warwick
« dnia: 14 Czerwiec, 2022, 11:02 »
Calosc po angielsku, tlumaczyc nie mam czasu, wklejam oryginal i hamskie tlumaczenie z google translatora.

EDIT: https://www.youtube.com/watch?v=SL4gzfjH1Sw&ab_channel=ExJWCriticalThinker  - wiecej info

Ogolnie - jest ciekawie....

https://www.reddit.com/r/exjw/comments/v9mgao/a_special_message_from_a_pimo_bethel_elder_see/?utm_medium=android_app&utm_source=share

Załączone zdjęcia z datą są „dowodem jednoznacznym”, że to jest prawdziwe. Obecnie w Betel nie mogą przebywać goście z zewnątrz. Poniższa wiadomość pochodzi od „tajnego brata” z Kwatery Głównej Strażnicy:

"Pozdrawiam kolegów PIMO, POMO, a nawet czających się ŚJ (Wiemy, że tu jesteś i to jest w porządku; nie robisz nic złego i nie powinieneś czuć się winny. Witam!!!). Mam szczerą nadzieję, że wszyscy, którzy czytają lub słyszą tę wiadomość, robią to dobrze i starają się żyć jak najlepiej.

Po wielu latach spędzonych w Centrali Światowej (obecnie wciąż tutaj) i pracy w wielu różnych działach Betel, czuję się skłonny podzielić się niektórymi z moich obserwacji i spostrzeżeń, z których niektóre mogą być już znane, a inne nie. Oto one:

Chociaż nigdy nie będzie to powiedziane w żadnej comiesięcznej audycji JW, nigdy nie będzie przekazywane w żadnym porannym programie uwielbienia znalezionym w aplikacji JW Library ani nie zostanie wypowiedziane w jakimkolwiek wykładzie „Betel” udostępnianym szeregowym osobom w Internecie, Ciało Kierownicze jest skrajnie paranoiczne i szczerze mówiąc wyczerpany wszystkimi przeciekami i apostazją wymierzoną w organizację Strażnicy.

Aktywnie podejmują kroki, aby przejść do ofensywy, zamiast stale bronić się w sądzie. Rozpoczęli nawet kampanię docierania do urzędników władz lokalnych w niektórych regionach w nadziei na prowadzenie polityki i zdobycie przychylności społeczności.

Są też w trakcie szkolenia potencjalnych nowych, młodszych członków Ciała Kierowniczego. W Betel jest wiele spekulacji na temat tego, kiedy/czy ci nowi mężczyźni zostaną ogłoszeni nowymi członkami Ciała Kierowniczego, ale czas pokaże.

2) Podczas gdy rodzina Betel składa się z kilku szczerych i kochających ludzi, którzy czują, że naprawdę wspierają „braci Chrystusa”, wiele osób tutaj w Betel odczuwa dysonans poznawczy, szczególnie od czasu pandemii/zablokowania w Betel w marcu 2020 r.

Wielu uważa, że ​​wskazówki od Ciała Kierowniczego zostały przesadzone i szczerze mówiąc przesadne. Ciało Kierownicze i Komitet Oddziału będą się chwalić, że nie doświadczyliśmy żadnych zgonów związanych z Covid w amerykańskich oddziałach, ale tak naprawdę nie doceni trudności i zmagań, jakie wiele osób odczuwa w Betel z powodu ograniczeń nałożonych na betelczyków od czasu zamknięcia.

Wiele osób w Betel boryka się z problemami zdrowia psychicznego, takimi jak depresja, a nawet myśli samobójcze, które zostały spotęgowane restrykcjami nałożonymi na betelczyków od początku zamknięcia. Doprowadziło to do różnego rodzaju problemów w Betel, takich jak przenikanie narkotyków do placówek, alkoholizm, zerwane związki małżeńskie i niestety nawet przypadki przemocy domowej między małżeństwami, żeby wymienić tylko kilka. Gdyby przeciętny szeregowy członek wiedział o kryzysie zdrowia psychicznego, a także o całym „światowym” gównie, które dzieje się w Betel, byliby zbulwersowani.

3) Wreszcie, po spędzeniu tu wielu lat, spotykaniu się i kojarzeniu z wieloma wysokiej rangi mężczyznami, uczestnicząc w setkach spotkań, na których podjęto decyzje, które wpłynęły na życie ludzi, mogę szczerze powiedzieć, że nie jest to organizacja kierowana przez Boga. Jest to po prostu miliardowa korporacja, nie różniąca się od jakiejkolwiek innej istniejącej obecnie dużej korporacji.

Bóg, Jezus i duch święty w żaden sposób nie biorą udziału w podejmowaniu decyzji ani kierowaniu, które mają wpływ na życie milionów ludzi. Jest to po prostu grupa mężczyzn siedzących przy stole i działających zgodnie z tym, co uważają za właściwe w danej chwili. Często podany kierunek jest reaktywny. W wielu przypadkach jest to niewielka grupa mężczyzn, którzy naprawdę dzierżą władzę i kontrolę. Jasne, w Betel jest kilka dobrych rzeczy. Spotykasz się i spędzasz czas z naprawdę dobrymi i uczciwymi ludźmi. Ale jest też zły, aw niektórych przypadkach brzydki.

Nie wiem, co przyniesie przyszłość, ale może kiedyś zasmakuję wolności i będę mógł opowiedzieć całą moją historię. Do tego czasu, jeśli nadarzy się okazja, będę nadal dzielić się spostrzeżeniami i przeszłymi doświadczeniami, jeśli będzie to pożądane”.

The dated pictures attached are "proof conclusive" that this is for real. No outside guests are allowed inside Bethel at this time. The following message is from an "undercover brother" inside Watchtower 🌎 Headquarters:

"Greetings fellow PIMO's, POMO's and even lurking JW's (We know you are here and that's ok; you are doing nothing wrong and you should not feel guilty. Welcome!!!). I sincerely hope all who read or hear this message are doing well and striving to live their best lives.

After spending many years at World Headquarters (currently still here) and working in many different Bethel departments, I feel inclined to share some of my observations and insights, some of which may already be known and some  which may not. So here they are:

While it will never be stated on any monthly JW broadcast, never be conveyed on any morning worship program found on the JW Library app or said in any "Bethel" lecture made available to the rank and file online, the Governing Body is extremely paranoid and quite frankly exhausted dealing with all of the leaks and apostasy aimed at the Watch Tower organization.

They are actively taking steps to go on the offensive rather than having to constantly defend themselves in court. They even began a campaign of reaching out to local government officials in certain regions in hopes of politicking and garnering favor with the community.

They are also already in the process of training potential new, younger Governing Body members. There is much speculation around Bethel as to when/if these new men will be announced as new Governing Body members, but time will tell.

2) While the Bethel family is composed of some genuine and loving people who feel they are really supporting "Christ's brothers'', there is a high level of cognitive dissonance felt by many here at Bethel, specifically since the pandemic/lockdown began at Bethel in March 2020.

Many feel that the direction provided by the Governing Body has been over blown and quite frankly overkill. The Governing Body and Branch Committee will brag that we have experienced zero Covid related deaths in the US branches but will not truly acknowledge the hardships and struggles that have been felt by many at Bethel due to the restrictions placed on Bethelites since we went into lockdown.

Many individuals at Bethel struggle with mental health issues such as depression and even suicidal thoughts, which has been exaserbated by the restrictions placed on the Bethelites since the start of lockdown. This has led to all sorts of issues at Bethel such as drugs infiltrating the facilities, alcoholism, broken marital relationships and unfortunately even cases of domestic abuse between married couples, just to name a few. If the average rank and file member knew of the mental health crisis, as well as all the "worldly" shit that goes on at Bethel, they would be quite appalled.

3) Lastly, after spending many years here, meeting and associating with many high ranking men, sitting in on hundreds of meetings where decisions have been made that have affected people's lives, I can genuinely say that this is not an organization run by God. It is simply a billion dollar corporation no different than any other major corporation in existence today.

God, Jesus and the holy spirit are in no way involved in the decisions or direction given that affect millions of people's lives. It is simply a group of men sitting at a table acting on what they feel is right in the moment. Oftentimes the direction given is reactive. In many cases it is a small group of men who truly hold the power and control. Sure, there are some good things about Bethel. You meet and spend time with some genuinely good and honest people. But there is also the bad, and in some cases the ugly.

I don't know what the future holds but perhaps one day I will taste freedom and be able to tell my full story. Until then, if the opportunity presents itself I will continue to share insights and past experiences, if desired."
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec, 2022, 11:37 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Online Siedemtwarzy

Odp: Wiadomosc od starszego z biura glownego w Warwick
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwiec, 2022, 12:11 »
Te narkotyki w Warwick, najbardziej mi się podobają...


Offline janeczek

Odp: Wiadomosc od starszego z biura glownego w Warwick
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwiec, 2022, 12:29 »
No to przestudiujmy najciekawsze fragmenty mi te szczególnie zapadł bo jest konieczny do przetrwania orga. Obecni Lette Morisek ten Austriak to obraza intelektu występy to porażka, czy toczący pianę z ryja Spane doprowadzą do konnica ten biznes o lekkim zabarwieniu religijnym. Widać że ci co kasę trzymają coś już robią żeby starych capów wywalić i powiał wiatr zmian[  Są też w trakcie szkolenia potencjalnych nowych, młodszych członków Ciała Kierowniczego. W Betel jest wiele spekulacji na temat tego, kiedy/czy ci nowi mężczyźni zostaną ogłoszeni nowymi członkami Ciała Kierowniczego, ale czas pokaże.]
Fotki zamieszczone przez informatora   


Offline Estera

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 6 886
 • Polubień: 16585
 • Przeszłości nie zmienię, dziś i jutro jest moje :)
Odp: Wiadomosc od starszego z biura glownego w Warwick
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Czerwiec, 2022, 13:50 »
EDIT: https://www.youtube.com/watch?v=SL4gzfjH1Sw&ab_channel=ExJWCriticalThinker  - wiecej info
Ogolnie - jest ciekawie (...)
"Pozdrawiam kolegów PIMO, POMO, a nawet czających się ŚJ (Wiemy, że tu jesteś i to jest w porządku; nie robisz nic złego i nie powinieneś czuć się winny.
Witam!!!). Mam szczerą nadzieję, że wszyscy, którzy czytają lub słyszą tę wiadomość, robią to dobrze i starają się żyć jak najlepiej (...)
   Turbulent_Business  :)
   Brawo, świetne wieści dla nas, którzy już znamy prawdę o świadkach Jehowy.
   Cieszy niezmiernie fakt, że w Centralnym Biurze ŚJ w Warwick są ludzie, którzy widzą ten cały szajs i o tym mówią.
   Te wszystkie przecieki, jakie stamtąd się na świat zewnętrzny wydobywają, potwierdzają tylko, że to nie jest żadna organizacja boża.
   I wielkie brawo dla tych wszystkich odważnych tam, że o tym wszystkim mówią na zewnątrz.
   I nic dziwnego, że to przesławetne "samozwańcze, ciałko kierownicze" dostaje paranoi.
   Bo całą układankę szlag zaczyna trafiać.

   Sami zapewne zdają sobie sprawę, że nie kieruje nimi żaden duch boży, ale że to oni wprowadzają swoje "arcy" pomysły i rozwiązania.
   Co sytuacja przez okres dwóch lat z pandemią doskonale pokazała.
   A taki PIMO czy POMO wewnątrz, to jak  ... koń trojański ...
   Władze tamtego Betel (jeśli to tak można w ogóle nazwać) siedzą jak na beczce prochu gotowej do wybuchu.
   Zapewne na takich PIMO czy POMO będą urządzać tam polowania.
   Żeby się ich jak najszybciej pozbyć ze swojego "łona"  >:D >:D
   Więc napewno tacy muszą być bardzo ostrożni.
   Ale świetnie, że działają.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
https://komitetsadowniczy.blogspot.com


Offline brat_straszny

Odp: Wiadomosc od starszego z biura glownego w Warwick
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwiec, 2022, 14:41 »
Bracia z Ciała Kierowniczego są ludźmi starymi, zmęczonymi, którzy od dziesiątek lat służą w Betel i różnych gałęziach służby w różnych krajach. Nic dziwnego że teraz są wypaleni, pandemia w dwa lata przyniosła tyle trudności ile normalnie mielibyśmy w 20 lat (chodzi o finanse, dostosowanie infrastruktury zebraniowej, przeniesienie wszystkiego jeszcze bardziej do internetu itd.)

Więc nic dziwnego że 70 i 80 latkowie dostali zadyszki. Planują już osadzenie stanowisk młodszymi ludźmi, którzy wejdą w post-pandemiczną rzeczywistość z nową energią i nadadzą organizacji odpowiedni kurs na nowe czasy.

Przed nami zapewne dużo zmian, ale nie liczyłbym (tak jak wiele osób tutaj) na żaden spektakularny upadek organizacji. Kierownictwo w najbliższym czasie zostanie pewnie wymienione (nie całe, pewnie część zostanie jak Jackson, Cook, Sanderson może Lett jeśli mu starczy sił). Pogódźcie się wreszcie z tym że świadkowie Jehowy będą zawsze istnieć, nie zmiecie ich z powierzchni ziemi nic - będą się dostosowywać, ewoluować, liberalizować. Dopasują się do nowych czasów, zmieni się kilka nauk, trochę popuszczą pasa i wszystko będzie toczyło się dalej.

To jest potężna maszyna która ma miliony trybików, jej zadaniem jest działać powoli, ale skutecznie i tak właśnie to wygląda. ''Boże młyny mielią powoli" jak to się mówi ;)


Offline Estera

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 6 886
 • Polubień: 16585
 • Przeszłości nie zmienię, dziś i jutro jest moje :)
Odp: Wiadomosc od starszego z biura glownego w Warwick
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwiec, 2022, 16:49 »
Pogódźcie się wreszcie z tym że świadkowie Jehowy będą zawsze istnieć, nie zmiecie ich z powierzchni ziemi nic -
będą się dostosowywać, ewoluować, liberalizować.
Dopasują się do nowych czasów, zmieni się kilka nauk, trochę popuszczą pasa i wszystko będzie toczyło się dalej.
To jest potężna maszyna która ma miliony trybików, jej zadaniem jest działać powoli, ale skutecznie i tak właśnie to wygląda.
''Boże młyny mielią powoli" jak to się mówi
   Panie ... straszny ...  obrońco tej destruktywnej sekty !!!  >:D >:D >:D
   Trzeba by było być idiotą, żeby tak myśleć jak ty tu przedstawiasz.
   Oczywiście, że ta hybryda będzie istniała w swoich przepoczwarzających się postaciach, ze swoją przepoczwarzającą się władzą.
   Zmieniająca się jak kameleon i zmieniająca jak kameleon swoje "tęczowe" doktryny.
   Wciskająca swoje kłamliwe bzdety dla ślepo zapatrzonych szeregowych śj.
   Bo niestety wszelka manipulacja zrobiła na nich swoje.
   Nie wiem z czego się tak cieszysz.
   Bo jakość funkcjonowania tego chłamu jest gnojowa.
   I śmierdzi na ogromną odległość.
   Widać, że nie znasz obecnej rzeczywistości zborowej  :)) :))
   I tego co wielu myśli, choć na głos nie wypowiada.

   To jest oczywiste, że tak "doskonale" zorganizowana korporacja religijna wraz ze swoimi ośmioma milionami nie myślących owiec.
   Działająca na rynku religijnym w skali świata od dziesięcioleci.
   Będzie tam jakoś funkcjonowała.
   Ale kropla drąży skałę!
   Jako odstępcy od ich doktryny jesteśmy bardzo bolesnym kolcem w pięcie, w sercu, wątrobie i nerkach ciałka kierowniczego.
   Prawda o was lotem błyskawicy rozprzestrzenia się na szeroką skalę, dzięki między innymi internetowi.
   I poronionym pomysłom tych m.in., ośmiu papieży, żeby chociaż jako tako utrzymać się na powierzchni.
   O czym dobitnie świadczą zgromadzenia, na których nie ma kandydatów do chrztu.
   A przemówienia wygłasza się do pustych krzeseł  >:D
   Wielu jest bardzo świadomych, na czym ta cała szambo nurkowa  struktura stoi.
   A dowodem na to są chociażby takie informacje, jaką tu Turbulent zamieścił, nie byle skąd bo z tego waszego warwickowego pałacu.
   Który stał się zwykłym więzieniem emocjonalnym dla wielu i ty doskonale wiesz dlaczego.
   I tej rzeczywistości jako ci niby "kryształowi" świadkowie Jehowy nie przeskoczycie.
   To wasze bagno jest coraz bardziej obnażane i ludzie widzą z kim i z czym mają doczynienia.   P.s.
   Z tym ... "bożym młynem, który miele powoli" ...   >:D >:D >:D to chłopie nie przesadzaj.
   Bo może się okazać, że wiele z tego mielenia jest właśnie przeciwko wam.
   Z najpotężniejszej machiny można wiele trybików powyłamywać.
   I już nie będzie tak dumna ze swojej pracy, jak się jej wydaje.
   A jak widać i w siedzibie głównej są takie trybiki, które mogą was powalić.
   Wasz mur strażnicowy się powoli rozsypuje, jeszcze trochę, to w ogóle na ulicę nie wyjdziecie z tymi swoimi mądrościami.
   Będziecie je głosić ze swoich piwnic i komórek durnymi listami i akcjami z mailami.
   Wyszarpując emerytalnych staruszków z ich wnuczkami.
   Jeśli dadzą się w tę waszą parszywą sieć złapać.
   Ha, ha, ha  :))
   
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
https://komitetsadowniczy.blogspot.com


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 1 114
 • Polubień: 3613
 • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Wiadomosc od starszego z biura glownego w Warwick
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Czerwiec, 2022, 17:18 »
świadkowie Jehowy będą zawsze istnieć, nie zmiecie ich z powierzchni ziemi nic - będą się dostosowywać, ewoluować, liberalizować.

Firmy nie są wieczne.

A jak się dostatecznie zliberalizują i ewoluują, to będzie to równoznaczne z samolikwidacją. Oryginalni russelici niby działają do dziś, ale są niezależni, nie mają nic wspólnego ze ŚJ, którzy niby do niedawna się na niego powoływali, ale jego nauk nie zachowują oraz pism nie czytają. Jeśli organizacja na przestrzeni kilkudziesięciu lat przeszła od uznawania Charlesa do niemal całkowitego zapomnienia go, to równie dobrze można powiedzieć, że tamta organizacja wraz z jej wiernymi przestała istnieć. Ta co czekała na rok 1975 wraz jej nastrojem, naukami i bazą demograficzną też przestała istnieć. Tu prawie w ogóle nie ma ciągłości, więc śmiało można mówić, że co kilkadziesiąt lat upada i zostaje wymazana.

Ciężko jest czekać na całkowity upadek czegoś co nie ma esencji.


Offline janeczek

Odp: Wiadomosc od starszego z biura glownego w Warwick
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Czerwiec, 2022, 20:20 »
Pogódźcie się wreszcie z tym że świadkowie Jehowy będą zawsze istnieć, nie zmiecie ich z powierzchni ziemi nic

A skąd to nowe zrozumienie od Jehowy, nie będzie armagedonu nigdy bo chyba znasz wykładnię śJ są tylko pomazańcy reszta tylko się utożsamia.
Nie zostaną pochwyceni zdechną wszyscy na tym ludzkim padole, jak tak możesz życzyć im zile, są gotowi zabijać mordować razem ze swoim Bogiem a wiesz że to Bóg tylko ich.
Sarkazm jest naprawdę super porusza, dzisiejsze zebranko zachwyty że Batszeba dała dupy Dawidkowi i Bóg zabił niewinne dziecko, wspaniały kochający Jehowa to naprawdę wzmacnia przywiązanie ludzi do wiary twierdzisz że to gówno na zawsze zostanie. 


Offline Proctor

Odp: Wiadomosc od starszego z biura glownego w Warwick
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Czerwiec, 2022, 08:13 »
I jak zwykle. Zrobiło się agresywnie.


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Wiadomosc od starszego z biura glownego w Warwick
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Czerwiec, 2022, 13:10 »
W Strażnicy 71/14 ss.7-8 ak.22 przypomniano o przysłowiu " nie ma bardziej ślepych jak ci,co nie chcą słyszeć,i nie ma gorszych głuchych jak ci ,co nie chcą słyszeć". Niestety ,taka jest przywara większości JW. Brat straszny dokonał emocjonalnej wiwisekcji "bożej organizacji". Lecz z niej wynika ,że tam boga nie ma oprócz LOGO ,że to typowa korporacja. Czy w biblii znajdziemy wzmianki o dostosowywaniu,ewoluowaniu,liberalizowaniu nauk JEZUSA przez ciało kierownicze z I w. n.e. A może Paweł coś tam w swoich listach dołożył? Wypalenie o którym piszesz to dowód braku ducha bożego .Wyobrażasz sobie wypalonego Abrahama ,Dawida, Pawła, Jana i innych mężów wiary? Wiary -tylko w co? Liczb 23:19 " Bóg się nie zmienia" ale nauki przekazywane przez "'jego organizację" są zmieniane nieustannie.Wyjaśnij to -bajkę o nowym świetle znamy ,może coś nowego.
Jeśli cię kręci ta potężna maszyna i chcesz być jej trybikiem to mam wrażenie ,ze będąc na tym forum czujesz się jak Kaja Godek w klinice aborcyjnej. Po co ?


Offline Storczyk

Odp: Wiadomosc od starszego z biura glownego w Warwick
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Czerwiec, 2022, 17:11 »
W Strażnicy 71/14 ss.7-8 ak.22 przypomniano o przysłowiu " nie ma bardziej ślepych jak ci,co nie chcą słyszeć,i nie ma gorszych głuchych jak ci ,co nie chcą słyszeć". Niestety ,taka jest przywara większości JW. Brat straszny dokonał emocjonalnej wiwisekcji "bożej organizacji". Lecz z niej wynika ,że tam boga nie ma oprócz LOGO ,że to typowa korporacja. Czy w biblii znajdziemy wzmianki o dostosowywaniu,ewoluowaniu,liberalizowaniu nauk JEZUSA przez ciało kierownicze z I w. n.e. A może Paweł coś tam w swoich listach dołożył? Wypalenie o którym piszesz to dowód braku ducha bożego .Wyobrażasz sobie wypalonego Abrahama ,Dawida, Pawła, Jana i innych mężów wiary? Wiary -tylko w co?
Wyparcie, dajcie bratu strasznemu popisać, pospierać się. Niech broni organizacji, w końcu to jego druga matka ;)
Ja też gdy mi kilkanaście lat temu mówili, że siedzę w amerykańskiej sekcie, zamiast się zastanowić ( co prawda nie było jeszcze wtedy internetu, nie miałam jak sprawdzić, wielka szkoda) jeszcze bardziej się zaangażowałam w pionierke :)
Także tego.
Tak działa wyparcie, ma za zadanie chronić nawet szczątki ego  .

 


Offline zero1

 • Pionier
 • Wiadomości: 972
 • Polubień: 2176
 • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Wiadomosc od starszego z biura glownego w Warwick
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Lipiec, 2022, 21:41 »
Kierownictwo w najbliższym czasie zostanie pewnie wymienione

A ja myślałem, że kierownictwo to Jezuś i Duch Święty. Tak było w magazynie strasznica. Aaa nie, to przecież w tej starej, którą na niedawnej liście kazaliście spalić, bo przecież odsłaniała dawne trendy.'
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Roszada

Odp: Wiadomosc od starszego z biura glownego w Warwick
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Lipiec, 2022, 22:41 »
Cytuj
Kierownictwo w najbliższym czasie zostanie pewnie wymienione

Musieliby wprowadzić zasadę jak dla NO (70 lat) lub koordynatorów (80 lat):

„Zgodnie z nowym postanowieniem nadzorcy obwodów i wykładowcy terenowi przestają usługiwać w tym charakterze, kiedy przekroczą siedemdziesiątkę. Poza tym starsi, którzy mają 80 lat, przekazują młodszym braciom różne inne zadania, na przykład funkcję koordynatora Komitetu Oddziału albo koordynatora grona starszych w zborze” (Strażnica wrzesień 2018 s. 8).


Offline Roszada

Odp: Wiadomosc od starszego z biura glownego w Warwick
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Lipiec, 2022, 08:10 »
W tej chwili 3 członków CK nie przekroczyło 70 lat:

Jackson (ur. 1955)
Sanderson (ur. 1965)
Kenneth Cook (ur. 1961)

Pozostali przekroczyli 70 lub 80 lat:

Herd (ur. 1935)
Lösch (ur. 1941)
Splane (ur. 1944)
Lett (ur. 1949)
Morris (ur. 1950)

Tylko czy oni zechcą zrezygnować?
Wątpię. W CK byli przecież i tacy, jak F. Franz, co już był niewidomy i pewnie nie za bardzo sprawny. Jeden miał prawie 102 lata (Barber).
O innym Ray Franz pisał, że schorowany zasypiał podczas posiedzeń.
Czasy się zmieniają, może wzorem dla nich będzie papież B12. ;D


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Wiadomosc od starszego z biura glownego w Warwick
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Lipiec, 2022, 20:57 »
Jak sobie patrzyłem dzisiaj na przemówienie, oczywiście nagrane to sobie pomyślałem: "czy oni naprawdę myślą, że najlepsze co może być to obejrzenie 10 min wykładu?"
Były filmy animowane dla dzieci, później scenki z filmów, sprawozdania a teraz nawet wykłady w życiu i służbie. Widać wiara w przekazanie myśli słabnie.
I tu nawiązanie do Roszady. Napisał ile kto ma lat. Co oni mogą wiedzieć o życiu. Raz, że go w dużej mierze nie doświadczyli. Dwa świat 40 lat temu był zupełnie inny.
Pozostaje nam czekać na kolejne wpadki pokroju Jarosława. To całkiem dobry przykład człowieka któremu wiek nie pomaga.