Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Tylko Jehowa może naprawić zmiany klimatu  (Przeczytany 633 razy)

Offline blossom

Tylko Jehowa może naprawić zmiany klimatu
« dnia: 11 Styczeń, 2023, 16:26 »
Kiedyś widziałam jak ktoś pisał o artykule na stronie jw org o tym, że rządy światowe nie są w stanie nic zrobić w kwestii ochrony klimatu naszej planety nawet jeśli bardzo chcą i się w tej sprawie spotykają. I po prostu musimy czekać na armagedon. Niestety nie pamietam czy to było tutaj czy na reddicie. Ale bardzo chciałam odpowiedzieć, a może dać kontraargument do tego twierdzenia. Mianowicie dzięki działaniom rządów światowych i prawa jakie wprowadziło większość państw, dziura ozonowa się znacznie zmniejszyła, a prognozy są takie, że ten problem zniknie całkowicie w ciągu kolejnych 40 lat.
Chciałam znaleźć ten artykuł na jw orgu ale niestety nie umiem się poruszać po ich stronie za bardzo, więc tak to zostawiam bez odnośników niestety. Może ktoś lepiej kojarzy. A może jest już o tym wątek, to przepraszam w takim razie za zaśmiecanie  ^-^


Offline Turbulent_Business

Odp: Tylko Jehowa może naprawić zmiany klimatu
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń, 2023, 16:54 »
https://www.jw.org/pl/biblioteka/serie/wiecej-tematow/zmiany-klimatu-globalne-ocieplenie-biblia/

Szukanie czegokolwiek na ich stronie to mentalne samookaleczenie. Można szukać na 2 sposoby:

- W Google wpisujemy: jw.org zmiany klimatu

- Używamy ich biblioteki internetowej. Tam wyszukiwanie dziala dobrze.

Sama strona jw jest zrobiona tak, byle się tylko w niej nie połapać 
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń, 2023, 17:00 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Sebastian

Odp: Tylko Jehowa może naprawić zmiany klimatu
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Styczeń, 2023, 14:42 »
gdy czytamy że tylko Bóg Jehowa potrafi, to pierwsze skojarzenie stwórca taki mądry i użyje swej wielkiej mądrości, a tutaj zaskoczenie
gdy poznamy bliżej sposoby rozwiązania problemów które Jehowa preferuje to są to głównie masowe morderstwa: Jehowa ma wymordować 99,9% ludzkości i już

nie zaprzeczam, że to bardzo "ekologiczne" podejście (bo Ziemia odetchnęłaby z ulgą), ale...
czy naprawdę oczekujemy od Stwórcy tak prymitywnych rozwiązań?!
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2023, 20:34 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 274
  • Polubień: 3937
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Tylko Jehowa może naprawić zmiany klimatu
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Styczeń, 2023, 16:21 »
Kiedyś widziałam jak ktoś pisał o artykule na stronie jw org o tym, że rządy światowe nie są w stanie nic zrobić w kwestii ochrony klimatu

Ciało kierownicze powinno przestać zarabiać na nieruchomościach, a zacząć zarabiać na ekspertyzach. Ponieważ wiedza o tym, że na pewno nie da się czegoś zrobić również ma swoją wartość i ma zastosowanie np. w planowaniu strategii alternatywnych.


Offline Turbulent_Business

Odp: Tylko Jehowa może naprawić zmiany klimatu
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Styczeń, 2023, 17:23 »
Ciało kierownicze powinno przestać zarabiać na nieruchomościach, a zacząć zarabiać na ekspertyzach. Ponieważ wiedza o tym, że na pewno nie da się czegoś zrobić również ma swoją wartość i ma zastosowanie np. w planowaniu strategii alternatywnych.

Ostatnio sluchajac jakiegos podcastu dotarlo do mnie ze oni mongli by byc nieskończenie bogaci. Twierdza ze sa najszczęśliwszymi ludzmi na świecie. Zeby to zbadac albo wynalezli maszyne do badania poziomu szczescia albo opracowali naukowa metode jego pomiaru na podstawie ludzkich zachowan. Mysle ze opatentowana metoda badania poziomu szczescia to nieskonczone zrodlo pieniedzy:):)
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline NNN

Odp: Tylko Jehowa może naprawić zmiany klimatu
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Styczeń, 2023, 20:37 »

Nie wiem, czy Jehowa będzie w stanie naprawić zmiany klimatu, które spowodował  jego lud. Miałem okazję kilkakrotnie obserwować w swoim życiu, jak się zachowują głosiciele, jak mają głęboko w "życi" swoje środowisko i "zmiany klimatu". Po prostu walnie się do zanieczyszczeń przyczyniają, jeśli myślą, że ich nikt nie widzi.

Poniżej fragment  mojego artykułu (jeszcze nie publikowanego) w którym zauważam ich niekonsekwencje w temacie niszczenia swojego środowiska i Ziemi.

Trzeba też wziąć pod uwagę i to, że produkcja miliardów ton literatury  niszczy środowisko, a wyrzucanie jej potem na śmietnik, indywidualne palenie prymitywnymi sposobami, także w pływa na nasze środowisko negatywnie (jedna tylko pozycja „Czego naprawdę uczy Biblia” została wydana w 237 600 000 egzemplarzy, w 272 językach; Strażnica 15. 2. 2015 s. 27). I to, że obecnie niewolnik przestawia się na literaturę elektroniczną, nie znaczy, że on zauważył ten problem. Chodzi oto, że literatura papierowa jest droższa od elektronicznej, jej produkcja jest droższa i pracochłonna, a niewolnik chce, aby wierni mu głosiciele  i tak ponosili tak samo wysokie koszty jak dotychczas, a on produkuje taniej i przez Internet trafia to szybko na cały świat.
A jeśli chodzi o niszczenie środowiska Ziemskiego, to przypominam, że w XX wieku świadkowie Jehowy sterowani przez „niewolnika” - pana, na całym Globie Ziemskim, straszyli ludzi tym, że ‘Jehowa wytraci  tych co niszczą Ziemię’, opierając się a jakże na Biblii, na Objawieniu 11:18. Przy czym czytelnicy byli całkowicie nieświadomi, jak „niewolnik” zatruwa tę kochaną Ziemię (na przykład dawniej farby drukarskie zawierały ołów), co robi do dzisiaj, ponieważ jest poza wszelką kontrolą i podejrzeniem. Żeby zrozumieć skalę niszczenia środowiska naturalnego trzeba wiedzieć, iż Towarzystwo Strażnica przez wiele dekad było jedynym największym światowym koncernem, największą międzynarodową korporacją, produkującą nie tylko literaturę papierową. Nikt nigdy nie dorównał jej  w masowej produkcji na ogromną skalę (także z tworzyw sztucznych).
Według  książki  „Świadkowie Jehowy wobec polityki USA, syjonizmu i wolnomularstwa” Robina de Ruiter (s. 9 -12).(...). To wszystko co powyżej cytowaliśmy, do tej chwili się trochę zmieniło na in minus, ale trwało przez wiele dekad, co powodowało degradację także własnego środowiska. Wpływało na wszystkich ludzi, bez względu na to, czy byli świadkami czy też nie. Nie rzadko literatura „niewolnika” trafiała na śmietniki całego świata nie tknięta, nie przeczytana, a na siłę wetknięta komuś, lub była wcześniej masowo wciskana do skrzynek pocztowych, witryn sklepów,  nawet  ktoś przyjmował po to, by ją za chwilę wyrzucić. U samych głosicieli na strychach i w piwnicach bloków mieszkalnych tej literatury do dzisiaj wala się pełno. Kiedyś  nie wolno było pod żadnym pozorem jej spalać, (ceniło się „słowo Jehowy”) wobec tego w pomieszczeniach mieszkalnych brakowało na nią miejsca. Trafiała na strychy, do pralni, suteryn i innych pomieszczeń, a przechowywana w nieodpowiednich warunkach niszczała. O tym się nigdy Ciało Kierownicze nie zająknęło. Dzisiaj można już ją legalnie spalać. Dzisiaj CK dało ku temu zielone światło. Już wtedy stanowiła zagrożenie dla środowiska.    Obecnie, Ciało Kierownicze Świadków Jehowy nie chce ponieść odpowiedzialności za swoje materiały, które masowo przeznacza do niszczenia. Udaje, że nie ma problemu, nie chcąc się obarczać kosztami utylizacji, zrzuca ten przykry obowiązek na swoich głosicieli, a ci robią to w sposób urągający wszelkim przepisom. Przeważnie wszystko spalają w zimę w piecach centralnego ogrzewania. Nawet chętnie przyjmują od tych, co nie mają gdzie spalić (bloki mieszkalne) bo wiadomo, oszczędzają na  kupnie opału.
Zdarza się, że na tyłach domów jednorodzinnych  w ogródkach, po tajniacku w ognisku. Tak też poinformowano mnie telefonicznie jednego razu: „Wyobraź sobie, mój zięć, starszy zboru, ze swoim dziewięcioletnim synem, a moim wnukiem, palą w ognisku na ogrodzie kolorowe Strażnice i Przebudźcie się!. A ja widzę, jak co chwilę wynoszą je z mieszkania”. Chociaż w  zborach są już niszczarki, to jednak i po użyciu ich, coś trzeba z robić z tak „pokrajanym” „pokarmem Jehowy”. Najłatwiej więc spalić. A co zrobić z klejoną, twardą oprawą książki, o której samo biuro oddziału pisze w wykazie, żeby ją oderwać przed włożeniem książki do niszczarki? (zapewne, aby nie zniszczyć samej niszczarki). Nie wiadomo. Biuro oddziału „po angielsku umywa ręce”.Każde biuro oddziału Świadków Jehowy powinno przeznaczyć pulę pieniędzy na zorganizowane przejęcie wszystkich materiałów i  przeznaczenie ich do ponownego przerobu.  Ostatecznie, jeśli ponowne pozyskanie nie będzie możliwe, utylizowanie tego wszystkiego w wyspecjalizowanych spalarniach, które dysponują odpowiednimi filtrami. Oczywiście i to nie jest całkowicie obojętne dla środowiska, ale innej możliwości chyba nie ma. Towarzystwo Strażnica  miałoby problem, kto za to zapłaci i zapewne obciążyłoby swoich głosicieli. Ale to jest drugorzędne. Najważniejsze jest to, że sami głosiciele „orędzia Bożego” o tym, że „Jehowa zniszczy tych, co psują Ziemię” nie mają wyrobionej świadomości ekologicznej, ani chęci zrobić tego „po Bożemu”, a ich Ciału Kierowniczemu także to „wisi i powiewa”. Dlatego przypomnę, że do „zniszczenia” Ciało Kierownicze przeznaczyło oprócz kolorowej literatury papierowej (w tym książki oprawne w twarde okładki) krążki CD, MP3, kasety magnetofonowe i wideokasety (DVD). Najlepiej by  chyba było, ponieważ cała literatura jest tworzona w USA, aby tam powróciła do utylizacji, lub co najmniej do Niemiec do Selters, gdzie została wydrukowana. Dlaczego Jehowa Bóg nie da Świadkom „jaśniejszego światła”, aby lepiej  zadbali o utylizację Jego własnego „ duchowego pokarmu”?  Dlatego, aby nie wydało się po fakturach, czy paragonach, ile ton  tego wszystkiego zniszczono? A tak to po zborach, metodami chałupniczymi się poniszczy, a głosicielom starsi zborowi nie muszą nic tłumaczyć. Po raz kolejny okaże się, że w tym działaniu, jak nigdy, nie trzeba dla CK żadnych kwitów i sprawozdań, chociaż znani są ze swej drobiazgowości w sprawach sprawozdań głosicieli z ich  „osobistej” działalności kaznodziejskiej.Opisana powyżej niechlubna  praktyka  Ciała Kierowniczego jest coraz częstsza, co pozwala otwierać szeroko oczy wielu głosicielom i pomaga im w opuszczaniu tego niewiarygodnego ugrupowania parareligijnego. Ale nie pomaga naturalnemu środowisku człowieka. Ci co najwięcej krzyczą o jego niszczeniu, także niszczą, myśląc, że Jehowa po nich posprząta, a wina spadnie i tak na "śwaiatusów".
 
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń, 2023, 20:48 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!


Offline Sebastian

Odp: Tylko Jehowa może naprawić zmiany klimatu
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Styczeń, 2023, 21:16 »
Jehowa zawstydził się po przeczytaniu postu NNN, a ponieważ Jehowa panuje ad czasem, więc cofnął się o dekadę i rozpoczął informatyzację swego ludu i nauczył swój lud korzystania z jw.org :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NNN

Odp: Tylko Jehowa może naprawić zmiany klimatu
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Styczeń, 2023, 21:49 »
Jehowa aż tyle nie musiał się cofać, bowiem artykuł pisałem w sierpniu 2016 roku, jak zostałem zbulwersowany nakazem CK aby zniszczyć także "Chrześcijańskie Pisma Greckie w Przekładzie Nowego Świata". Potem w roku 2022 dodałem nowe fakty i rozszerzyłem o cytaty, których oczywiście w tym wpisie nie zamieszczałem, a tylko te fragmenty, które traktowały o tym, jak głosiciele nie mają, albo nie chcą mieć  zmysłu oszczędzania środowiska, w którym mieszkają. A może to chodzi o to, że oni nie muszą nic oszczędzać, bo i tak Jehowa "już wkrótce wszystko naprawi". Chociaż ostatnio i w tym się coś zaczęło zmieniać, więc może będą musieli dłużej na to poczekać i dłużej wąchać także swoje smrody, a może nawet umierać przedwcześnie, zanim Jehowa upora  się z tym wszystkim w tysiącleciu.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!


Offline Sebastian

Odp: Tylko Jehowa może naprawić zmiany klimatu
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Styczeń, 2023, 21:57 »
albo inaczej:
Biblia mówi: "wszystko cokolwiek napisano, dla naszego pouczenia napisano"
Biblia mówi także że Jehowa zniszczy tych którzy niszczą ziemię
Biblia w innym miejscu mówi że sąd zacznie się od Domu Bożego

sumując te 3 wypowiedzi, "rozsądny wydaje się wniosek" :) że teraz Jehowa niszczy jw.org a resztę świata zniszczy nieco później :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)