Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020  (Przeczytany 4197 razy)

Offline Blue

Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« dnia: 02 Grudzień, 2020, 18:21 »
Ogłoszenia i przypomnienia
grudzień 2020
DLA STARSZYCH
1. Wykład specjalny w roku 2021. Wykład specjalny w roku 2021 zostanie wygłoszony w tygodniu od 15 marca 2021 roku i nosi tytuł „Czy znalazłeś ‚niezwykle cenną perłę’?” (S 34 nr 24). W zborach, które w tygodniu od 15 marca mają wizytę nadzorcy obwodu lub zgromadzenie obwodowe, można go przedstawić w tygodniu od 8 marca. Jeśli w obu tych tygodniach zbór ma zarówno wizytę nadzorcy obwodu, jak i zgromadzenie obwodowe, z wykładu specjalnego może skorzystać w tygodniu od 1 marca. Do wygłoszenia tego wykładu każde grono starszych powinno wybrać miejscowego lub przyjezdnego mówcę. Z nagranego wcześniej wykładu specjalnego, dostępnego w serwisie JW Stream, powinni skorzystać jedynie głosiciele i zainteresowani, którzy nie mogą się połączyć z zebraniem na żywo, bądź małe zbory oraz grupy stałe i pilotażowe, gdzie jest bardzo mało wykwalifi kowanych mówców.
2. Szkic wykładu specjalnego wraz z dołączonymi do niego ilustracjami i filmem zostanie wkrótce udostępniony w serwisie jw.org. Poprzedni szkic wykładu nr 24, zatytułowany „Co może nam dać panowanie Boga”, nie powinien być przedstawiany po tygodniu rozpoczy nającym się 1 marca 2021 roku. Prosimy poinformować o tym mówców wygłaszających ten wykład.
3. Wykład podczas Pamiątki w roku 2021. Pamiątka odbędzie się w sobotę 27 marca 2021 roku. Do wygłoszenia wykładu okolicznościowego każde grono starszych powinno wybrać miejscowego lub przyjezdnego mówcę. Z nagranego wcześniej wykładu podczas Pamiątki, dostępnego w serwisie JW Stream, powinni skorzystać jedynie głosiciele i zain teresowani, którzy nie mogą się połączyć z zebraniem na żywo, bądź małe zbory oraz grupy stałe i pilotażowe, gdzie jest bardzo mało wykwalifikowanych mówców (prosimy przejrzeć wskazówki podane w książce ‛Paście’, rozdziale 20, akapitach 6-8 na temat wyboru mówcy na Pamiątkę, braci do modlitw podczas tej uroczystości oraz czasu jej rozpoczęcia).
4. „Wskazówki dotyczące audio/wideo dla mówców wygłaszających wykłady pu bliczne za pomocą wideokonferencji” (S-178). Słaba jakość dźwięku, tło rozpraszające uwagę czy niewłaściwe kadrowanie mogą utrudniać koncentrowanie się na przedstawianych prawdach biblijnych i obniżać skuteczność przemówień (1 Kor. 14:8). Aby pomóc mówcom publicznym w tej dziedzinie, wkrótce w serwisie jw.org zostanie zamieszczony dokument „Wskazówki dotyczące audio/wideo dla mówców wygłaszających wykłady publiczne za pomocą wideokonferencji”, który będzie dostępny dla wszystkich starszych i sług pomocniczych. Powinni się z nim starannie zapoznać mówcy zatwierdzeni do wygłaszania wykładów publicznych, ale z podanych w nim zasad odniosą pożytek wszyscy bracia wyznaczeni do przedstawiania punktów na zebraniach.
 
DLA ZBOROWYCH KOMITETÓW SŁUŻBY
1. Postanowienie o składaniu sprawozdań poniżej 15 minut. Zborowy komitet służby do odwołania nie musi ustalać, którzy głosiciele mogą podawać w sprawozdaniu każde 15 minut poświęcone na służbę kaznodziejską (sfl rozdz. 22, ak. 14). Jeżeli w danym miesią cu jakiś głosiciel spędził w niej poniżej godziny i było to mniej niż 15 minut, to sekretarz powinien jedynie odnotować w „Zborowym zestawieniu sprawozdań głosiciela” (S-21), że tego miesiąca dana osoba uczestniczyła w działalności kaznodziejskiej. Takich głosicieli nie trzeba pytać, ile dokładnie minut poświęcili na służbę. W miesięcznym sprawozdaniu wysyłanym do Biura Oddziału będą oni zaliczeni do osób składających sprawozdanie oraz do ogólnej liczby czynnych głosicieli.

DLA KOORDYNATORÓW GRON STARSZYCH
1. Ogłoszenia dla zborów. Zadbajcie, żeby zostały one odczytane na najbliższym zebra niu w tygodniu oraz żeby brat, który będzie je przedstawiał, znał datę wykładu specjalnego w waszym zborze.
2. „Wskazówki dotyczące audio/wideo dla mówców wygłaszających wykłady pu bliczne za pomocą wideokonferencji” (S-178). Wszystkich starszych i sług pomocni czych zatwierdzonych do wygłaszania wykładów publicznych poinformujcie, że powinni zapoznać się z tymi wskazówkami.


Ogłoszenia i przypomnienia

grudzień 2020
DLA ZBORÓW
1. Wykład specjalny oraz Pamiątka w roku 2021. Być może zechcecie zaznaczyć sobie w kalendarzu następujące daty. Pamiątka odbędzie się w sobotę 27 marca 2021 roku. Aby rozbudzić entuzjazm do tej uroczystości, w tygodniu od 15 marca 2021 roku zostanie przedstawiony wykład specjalny zatytułowany „Czy znalazłeś ‚niezwykle cenną perłę’?”. Zbory, które w tygodniu od 15 marca mają zgromadzenie lub wizytę nadzorcy obwodu, za zwyczaj wysłuchają tego wykładu tydzień wcześniej. W naszym zborze będzie on wygło szony [data]. W większości zborów zostanie przedstawiony na żywo za pośrednictwem wideokonferencji.
2. Postanowienie o składaniu sprawozdań poniżej 15 minut. Ogromnie doceniamy wysiłki, na jakie się zdobywacie, żeby mimo ograniczeń spowodowanych pandemią CO VID-19 co miesiąc uczestniczyć w służbie kaznodziejskiej. Nie mamy wątpliwości, że Je howa rozumie waszą sytuację i ceni służbę, którą pełnicie z całej duszy. Dlatego z przy jemnością informujemy, że do odwołania każdy głosiciel, który w danym miesiącu wziął udział w służbie, nawet jeśli było to poniżej 15 minut, nadal będzie uważany za czynnego głosiciela. Jeżeli uczestniczyłeś w służbie krócej niż godzinę, poinformuj jedynie nadzorcę swojej grupy, że w danym miesiącu głosiłeś. Nie musisz podawać, ile dokładnie minut na to poświęciłeś. Zapewniamy was o naszej chrześcijańskiej miłości i przesyłamy najlepsze życzenia, gdy robicie, co możecie, żeby w pełni wywiązać się z powierzonej wam służby (odczytaj 2 Koryntian 8:12).
3. Zachowywanie środków ostrożności w czasie pandemii. W wielu społecznościach COVID-19 bardzo szybko się rozprzestrzenia. Chociaż zapewne pamiętamy o zachowy waniu środków ostrożności podczas załatwiania niezbędnych spraw, wymagających od nas kontaktu z osobami postronnymi, to możemy być skłonni zmniejszyć czujność, gdy musimy kontaktować się z rodziną i przyjaciółmi spoza naszego gospodarstwa domowego. Dlatego chcemy życzliwie przypomnieć o znaczeniu zachowywania środków ostrożności przez cały czas. Chodzi o zakrywanie twarzy, dystans fizyczny i regularne mycie rąk. Jeśli jesteś przeziębiony lub masz objawy grypopodobne, najlepiej, żebyś został w domu i skontaktował się z lekarzem.


Offline Sebastian

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudzień, 2020, 18:31 »
pytanie: czy dobrze kombinuję, że jeśli teraz NIE trzeba głosić NAWET przez 15 minut, to wystarczy "raz kliknąć enter" i jest się głosicielem?!
czy wiesz, że (wg świadków Jehowy) _można_ łamać prawo Jehowy _bezkarnie_ przez 183 dni,  ale przez 184 dni NIE można?!


Offline Blue

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudzień, 2020, 19:12 »
pytanie: czy dobrze kombinuję, że jeśli teraz NIE trzeba głosić NAWET przez 15 minut, to wystarczy "raz kliknąć enter" i jest się głosicielem?!

Powiedziałabym bingo, ale nie lubię tego słowa :)


Offline Technolog

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudzień, 2020, 19:15 »
pytanie: czy dobrze kombinuję, że jeśli teraz NIE trzeba głosić NAWET przez 15 minut, to wystarczy "raz kliknąć enter" i jest się głosicielem?!
Tak, teraz sprawozdanie jest na oświadczenie: "Oświadczam, że w miesiącu grudniu głosiłem". Cyk i głosiciel czynny regularny :)
Przyda się do sprawozdań ogólnoświatowych. Nie pamiętam teraz czy w tych ogólnoświatowych jest średnia czy najwyższa, ale efekty tego rozporządzenia poznamy dopiero w grudniu 2021/styczniu 2022.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień, 2020, 19:17 wysłana przez Technolog »


Offline kochanek

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Grudzień, 2020, 20:14 »
Nagle Bóg zaczął doceniać dar ofiarny nawet poniżej godziny. Jest tak łaskawy w czasach pandemii, że obniżył wymagania.

Już w jednym poście o tym pisałem. W podsumowaniu 2020 roku wytrąbią ogromny sukces organizacji - wzrost liczby pionierów, zmniejszenie się liczby nieczynnych, wzrost liczby godzin pewnie kilka fascynujących odpowiedzi na listy.

Swoją drogą już po whatsapp krąży rzekoma odpowiedź Królowej Elżbiety II (a raczej kogoś z jej otoczenia) na list ŚJ


Offline Technolog

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Grudzień, 2020, 20:20 »
Tak mnie jeszcze naszło, że to rozporządzenie o zmniejszeniu limitu do "wciśnięcia Enter" ma jeszcze inne skutki. Ok, jest pandemia ogólnoświatowa wszyscy to wiedzą.

Kto i na jakiej podstawie zadecyduje o powrocie do poprzednich zasad o 15 min tylko dla ogólnie mówiąc starszych wiekiem i obłożnie chorych? Czy jak WHO ogłosi koniec pandemii? Czy będą odblokowywać poszczególne kraje?
Czy to jest decyzja w wybranych krajach, czy ogólnoświatowa? Jeśli krajowa to na jakiej podstawie odblokują?

Jak to się ma do tych, którzy przez ostatnie pół roku wypruwali sobie żyły, "gnębili" znajomych smsami, żeby mieć tą pełną godzinę i być czynnymi?
Czy do tych, którzy mając 38 min w miesiącu zaokrąglali to do 1h, żeby być czynnymi i obiecali sobie, że odrobią jak się wszystko unormuje?

Swoją drogą już po whatsapp krąży rzekoma odpowiedź Królowej Elżbiety II (a raczej kogoś z jej otoczenia) na list ŚJ
Jak wpisałem w google "odpowiedź Królowej Elżbiety II na list" to w sumie nie jest niemożliwe, że odpowiedziała na taki list.

Tu jest jakaś odpowiedź wrzucona na fejsa 25 listopada. Ale nie wygląda to na list w ramach kampanii.
Napisała go 13 letnia dziewczynka.
https://www.facebook.com/241479099370852/photos/pcb.1568271316691617/1568271290024953/?type=3&theater
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień, 2020, 20:46 wysłana przez Technolog »


Offline kochanek

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Grudzień, 2020, 22:20 »
No właśnie tym listem się zachwycają. Ja tam nie analizowałem jego pochodzenia bo mnie już nudzą takie whatsappowe niuanse świadkowskie  ;D


Offline Robin

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Grudzień, 2020, 00:04 »
:)  ja tam czekam na list kiedy będzie można krowom głosić...
 choć już coś takiego widziałem,chyba nie legalnie,bo jeszcze listu nie było ? albo coś mnie minęło..
  w ostanie lato jadę sobie polem do lasu, atu w polu domek, a przed domkiem wózek ,i dookoła nikogo,przepraszam
 no krowy były na przeciwko :), i mówię sobie"kurde chłopie na nie wszystkich zebraniach byłeś .


« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2020, 00:10 wysłana przez Robin »


Offline Technolog

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Grudzień, 2020, 18:02 »
Blue, jest już S-178 po polsku?
Po ang już jest dostępne.

Zniesienie limitów godzinowych jest ogólnoświatowe, na pewno w Europie i Stanach.

Czy jest dostępne S-164? (o ochronie danych podczas transmisji zebrań)


BetMen

  • Gość
Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Grudzień, 2020, 12:44 »
Kolejna porcja korporacyjnej papki...
Usługujący nawet palcem nie ruszą bez wyraźnych wskazówek zza Oceanu!
Z tym stwierdzeniem "byłeś w służbie" zaliczone, idą na ilość tak żeby wzrosły morale: skromny, mierny ale wierny trybik w machinie JW :o


Offline Blue

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Grudzień, 2020, 23:32 »
Blue, jest już S-178 po polsku?
Po ang już jest dostępne.

Zniesienie limitów godzinowych jest ogólnoświatowe, na pewno w Europie i Stanach.

Czy jest dostępne S-164? (o ochronie danych podczas transmisji zebrań)

Zaraz będzie :0


Offline matowa

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Grudzień, 2020, 12:29 »
Mnie zastanawia jedno: zawsze podkreślano, że bracia w zakazach, że w wojne głosili, że się narażali, bo służba Bogu ważniejsza niż życie, bo nam to wynagrodzi i w takich ciężkich warunkach inni głoszą A TY CO?
I teraz boją się wirusa? Come on.
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline Nikt

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Grudzień, 2020, 13:42 »
Mnie zastanawia jedno: zawsze podkreślano, że bracia w zakazach, że w wojne głosili, że się narażali, bo służba Bogu ważniejsza niż życie, bo nam to wynagrodzi i w takich ciężkich warunkach inni głoszą A TY CO?
I teraz boją się wirusa? Come on.
Dokładnie to samo pomyślałem mormoni głoszą dalej katolicy normalnie do kościoła idą a tu cisza nic wielka kampania i zwrot o 180 stopni . Nie trzeba już dłużej jak 15 minut , na zebranko nie mona , kampania koniec w listopadzie i dupa kto nie zdążył nic wyslac nie przeciągamy na grudzień . Normalnie jacy oni tej władzy posłuszni jak nigdy.
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline Technolog

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Grudzień, 2020, 13:44 »
I teraz boją się wirusa? Come on.
Wyluzuj.
Nie oni tylko społeczeństwo się boi.
SJ byliby posądzeni o roznoszenie niebezpiecznej zarazy więc byłoby to źle wizerunkowo dla organizacji.


Offline Technolog

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Grudzień, 2020, 16:06 »
Aspektów tego tematu jest więcej.
W kwietniu był ogólny zakaz wychodzenia z domu (pomijam podstawy) - brak możliwości głoszenia i stania z wózkiem.
Teraz co najmniej dystans społeczny 1,5 czy 2m, jak porozmawiać z kimś przy drzwiach na klatce w bloku?
Wózek, dystans społeczny 2m? Brak możliwości rozmowy między głosicielami i z kimś kto podejdzie, stanie jak słup prze godzinę, pozbawione sensu.
Podszedł ktoś do wózka i SJ z nim rozmawiają bez dystansu, bo trzeba coś pokazać w publikacji lub film. Jeszcze ktoś to nagra wrzuci do sieci i plama na organizacji. Zachowując dystans musieliby podnosić głos w maseczkach.
Spotykanie się w kościołach? Zobacz ile jest nagrań jak ludzie nie trzymają dystansu i olewają obostrzenia.
Spotykanie się w SK w 5 osób bo na tyle pozwalają przepisy - nie opłaca się i ogólnie pozbawione sensu.

Teraz przynajmniej pod tym względem nie ma się do czego przyczepić do org.