Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ogłoszenia 6 Kwietnia 2020 (Wytyczne dla specjalnych sług pełnoczasowych)  (Przeczytany 1203 razy)

Offline Blue

Ogłoszenie
6 kwietnia 2020

DLA WSZYSTKICH SPECJALNYCH SŁUG PEŁNOCZASOWYCH W TERENIE  PODLEGAJĄCYCH BIURU ODDZIAŁU W POLSCE
1. Pandemia koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 wciąż się szerzy na  całym świecie. W niedawnym liście otrzymaliście cenne wskazówki i przypomnienia  na temat ochrony swojego zdrowia. Chcemy was pochwalić za to, że staracie się stosować do tych sugestii. Jednak powodowani gorącym uczuciem braterskim i chrześcijańską miłością do was, przekazujemy wam dodatkowe wskazówki (1 Piotra  1:22). Zwróćcie uwagę, że wielu z was, chcąc chronić zdrowie swoje i cudze, będzie  musiało dokonać dalszych zmian w swoich zajęciach, dopóki nie minie zagrożenie tą  chorobą i nie otrzymacie informacji, że możecie wrócić do normalnej aktywności.

2. Z modlitwą przeanalizujcie poniższe wskazówki. Niektóre z nich mogą wydawać  się na wyrost w kontekście sytuacji na waszym terenie, ale osoby z innych rejonów  zauważyły, że wczesne wdrożenie tych kroków miało kluczowe znaczenie dla ich  pomyślności. Dostosowanie się do tych niezbędnych wytycznych pomoże nam
w zjednoczony sposób pokazać, że kochamy Boga Jehowę i Jego imię, polegamy na  Nim, kochamy innych oraz szanujemy władze zwierzchnie i jesteśmy im podporząd kowani (Mat. 5:16; 22:37-39; Ps. 91:1, 5, 6, 9, 10, 14; Rzym. 13:1-7; 1 Piotra 2:12- 17).

3. Podane wskazówki odnoszą się do was wszystkich, jednak osoby w wieku co  najmniej 60 lat oraz te mające ukryte choroby powinny rozumieć, że są w grupie  podwyższonego ryzyka, i tym samym podjąć dodatkowe środki zapobiegawcze.  Przyniosą one pozytywne rezultaty (Prz. 22:3).

4. Prosimy, żebyście od tej chwili stosowali się do poniższych wskazówek:
Bądźcie u siebie. Oznacza to, że macie przebywać w swoim domu lub na  swojej posesji i jej nie opuszczać, chyba że musicie na przykład pilnie dokupić  produkty spożywcze lub nabyć niezbędne lekarstwa. Zadbajcie o odpowiedni  zapas podstawowych produktów, takich jak żywność, woda, lekarstwa, itp.  Jeśli należycie do grupy podwyższonego ryzyka, poproście kogoś o pomoc
w tych sprawach, żebyście nie musieli wychodzić z domu.
Nie wolno przyjmować w mieszkaniu gości z zewnątrz. Z przyjaciółmi i rodziną kontaktujcie się za pomocą komunikatorów elektronicznych, takich jak  FaceTime, Skype czy Zoom. Zwróćcie uwagę, że w tym wypadku osób mają cych dbać o wasze osobiste potrzeby nie uważa się za „gości”.
Przez cały czas trzymajcie dystans. Jeśli musicie nawiązać kontakt z kimś,  kto nie jest waszym współmałżonkiem ani współlokatorem, zachowajcie odległość co najmniej dwóch metrów.
Żadnych spotkań towarzyskich. W tym czasie nie wolno wam osobiście  uczestniczyć w żadnych spotkaniach towarzyskich.

5. Jak pewnie wiecie z informacji przekazywanych przez władze, wirusem wywołują cym chorobę COVID-19 zarażają się ludzie w każdym wieku. Dlatego prosimy, żeby  wszyscy tym bardziej podejmowali niezbędne środki zaradcze. Przeanalizujcie pięć  punktów podanych w artykule z 3 marca 2020 roku, zatytułowanym „Epidemia koro nawirusa”, który zamieszczono w serwisie jw.org, w zakładce „Wiadomości”.
∙ Nie panikuj.
∙ Trzymaj się zaleceń i wytycznych władz.
∙ Dbaj o higienę.
∙ Okazuj miłość innym.
∙ Stosuj się do tymczasowych zmian wprowadzonych w zborze.

6. Jeżeli macie potrzeby, o które nie możecie albo nie powinniście sami zadbać, po wiadomcie o tym starszych zboru i poproście o pomoc. Starsi są w kontakcie z nad zorcą obwodu, który może zorganizować dodatkowe wsparcie. Ci zamianowani męż czyźni kochają was i poważnie traktują odpowiedzialne zadanie, żeby być dla was 
„schronieniem przed wiatrem” (Izaj. 32:2).

7. Rozumiemy, że pandemia COVID-19 będzie miała ogromny wpływ na waszą  służbę kaznodziejską i przydzieloną wam pracę. Prosimy, żeby w tym okresie osoby  mające miesięczne wymaganie godzinowe nie zamartwiały się nim. Zachęcamy was  do pełnego udziału w dokonywaniu odwiedzin ponownych drogą telefoniczną lub  mejlową i do udziału w pisaniu listów do osób, od których wcześniej otrzymaliście  dane kontaktowe. Te formy służby mogą okazać się bardzo owocne i pomogą wam  skupić się na potrzebach innych (Filip. 2:4). Wiemy, że będziecie robić wszystko, na  co was stać. Kiedy z końcem miesiąca będziecie wysyłać przez serwis jw.org sprawozdanie ze służby, zamieśćcie w polu „Uwagi” krótkie wyjaśnienie.

8. Jeśli macie pytania dotyczące waszych zadań teokratycznych, skontaktujcie się z odpowiednim działem w Biurze Oddziału według poniższego schematu. 
∙ Słudzy budowlani i słudzy Sal Zgromadzeń powinni się kontaktować z Lokal nym Działem Projektowo-Budowlanym.
∙ Pionierzy specjalni, nadzorcy obwodów i ich żony, misjonarze terenowi oraz  wykładowcy terenowi i ich żony powinni się kontaktować z Sekcją Sług Tere nowych w Dziale Służby.
∙ Ochotnicy na oddaleniu i pełnoczasowi współpracownicy dojeżdżający powinni  się kontaktować z Biurem Betel.
W kwestiach dotyczących zdrowia wszyscy słudzy specjalni powinni kontaktować się  z Działem Opieki Zdrowotnej (zob. list do wszystkich specjalnych sług pełno czasowych z 6 kwietnia 2020 roku).

9. Pamiętamy o was, kochani bracia i siostry, w swoich modlitwach i jesteśmy pewni,  że Jehowa obdarzy was praktyczną mądrością (Prz. 3:21-26).

OGŁOSZENIE TYLKO DLA STARSZYCH
1. Dziękujemy wam, że z życzliwością i miłością dbacie o to, by specjalni słudzy peł noczasowi w waszym zborze, zwłaszcza ci mający co najmniej 60 lat, w dalszym cią gu podejmowali niezbędne praktyczne działania, dzięki którym pozostają bezpieczni i zdrowi. Zachęcamy was do uwzględniania tych osób, gdy będziecie zdwajać wysiłki w celu zadbania o to, by wszyscy w zborze byli bezpieczni i otoczeni właściwą opie ką. Pomóżcie tym kochanym braciom dalej stosować się do życzliwych przypomnień 
podanych w niniejszym ogłoszeniu.

2. Jeżeli stwierdzicie, że nie jesteście w stanie zaspokoić jakiejś pilnej potrzeby,  zwróćcie się do swojego nadzorcy obwodu.

// List publikuje na potwierdzenie doniesień członków tego forum, którzy informowali o specjalnych wytycznych covidowych dla specjalnych sług pełnoczasowych. Mam nadzieję, że ukróci on wszelkie wątpliwości.


« Ostatnia zmiana: 16 Listopad, 2020, 16:46 wysłana przez Blue »


Offline Do

Dzięki wielkie Blue.
Pozdrawiam


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 525
  • Polubień: 4593
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Pierwszy punkt:  Nie panikuj :)  Dobre sobie, do bunkra wchodzą a piszą Nie panikuj.

Życie życiem, Polak Polakiem, nawet ten ortodoksyjny pełno czasowy nie dał się tak zwinąć do wora i po cichaczu korzystają z życia ci ,,pełnoczasowcy". I całe szczęście bo by powariowali.


Offline John

czy jest list do wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych z 6 kwietnia 2020 roku


Offline Blue

czy jest list do wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych z 6 kwietnia 2020 roku

Wiem, że to dziwne, ale wydaje się, że oni odsyłają do listu w którym jest odsyłacz. Żaden chochlik nie dostał się do innego listu. 


Offline John

dzięki za info jak coś będzie nowego to napisz

pozdro