Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Narodowy Miesiąc Przeciwdziałania Zastraszaniu  (Przeczytany 648 razy)

Offline NieZnaPrawdy

Narodowy Miesiąc Przeciwdziałania Zastraszaniu
« dnia: 18 Październik, 2021, 23:18 »
Pamiętacie jak ŚJ stronili od wszelkich akcji typu - dzień dziecka, rok pokoju itp?
Zdaje się, że to już powoli odchodzi do przeszłości.

W USA mają "Narodowy Miesiąc Przeciwdziałania Zastraszaniu" - głównie chodzi o dzieci
https://www.pacer.org/bullying/nbpm/history.asp

I ŚJ przyłączają się do tej narodowej kampanii
https://www.ktsm.com/news/october-is-national-bullying-prevention-awareness-month-jehovahs-witnesses-offer-online-resources/
Link z Europy niestety nie działa. Trzeba połączyć się przez VPN (ja użyłem Free VPN for Chrome - VPN Proxy VeePN)
Jest tam krótki materiał filmowy i artykuł z linkiem do strony
https://www.jw.org/en/bible-teachings/teenagers/whiteboard-animations/beat-a-bully-without-using-your-fists/


Informacje zaczerpnąłem z kanału


Offline janeczek

Odp: Narodowy Miesiąc Przeciwdziałania Zastraszaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Październik, 2021, 12:45 »
Tak to mocna zmiana jak flagi na sali w Chile pokazuje że dostosowują się, widać że działania aktywistów prasy forów zrobiły swoje słowa jesteśmy wspaniali już nie wystarczają próbują coś robić.
Coraz tego więcej oby tak dalej w końcu im się coś wymknie, napiszą powiedzą prawdę żyjąc w zakłamaniu trzeba się z tym liczyć, mam na myśli ostracyzm i stwierdzenie dla Jehowy nie odzywam się do syna córki, nic nie wiem o moim ojcu matce bo nie uznają niewolnika tak naucza CK.
Pierwszym taki HALLO był reportaż w tvn24 jak świadkowie głosują w Grecji za zgodą CK Internet był jeszcze słaby początki 2000 lat, a to było takie pokazanie że za kasą pójdą dalej niż nawet mi się wydawało, na tamten czas.


 Październik jest Narodowym Miesiącem Wiedzy o Zapobieganiu Zastraszaniu, Świadkowie Jehowy udostępniają zasoby online
AKTUALNOŚCI
autor: Shelby Kapp

Wysłano: 16 października 2021 / 20:57 MDT / Zaktualizowano: 16 października 2021 / 22:10 MDT

EL PASO, Teksas (KTSM) – Październik jest Narodowym Miesiącem Świadomości Zapobiegania Zastraszaniu, a Świadkowie Jehowy zachęcają rodziców do rozmawiania ze swoimi dziećmi na temat zastraszania, zwłaszcza cybernękania.

Jedna z rodzin El Paso opowiada KTSM 9 News o swoich własnych doświadczeniach z trójką dzieci w wieku 10, 12 i 15 lat z interakcjami online.

„Nasz najstarszy syn podszedł do nas i powiedział, czy wiesz, co to jest tato? I widzieliśmy to i było to coś, co może nie było odpowiednie w tamtym momencie, a nawet w tym wieku. Powiedzieliśmy więc, że wiesz, który syn po prostu odmówił, a będą rzeczy, które będą się stale pojawiać” – powiedział Danny Valencia.

Rodzina z Walencji twierdzi, że w październiku poświęcili czas, aby dowiedzieć się więcej o rozpoznawaniu, czy ich dzieci są zastraszane.

„Każdy rodzic wie, kiedy jego dziecko jest szczęśliwe, ale naprawdę chcesz je poznać, gdy czuje się niespokojny, przygnębiony, gdy czuje się samotny i czyta te czerwone flagi” – powiedziała Patricia Valencia.

Rodzina z Walencji twierdzi, że korzysta z zasobów dotyczących zastraszania na stronie internetowej Świadków Jehowy. Robert Hendriks, amerykański rzecznik Świadków Jehowy, ma nadzieję, że rodziny wykorzystają zasoby, niezależnie od tego, czy są Świadkami Jehowy.

„Jest ona dostępna dla wszystkich, ponieważ wszyscy jej potrzebujemy, niezależnie od tego, czy byliśmy Świadkami Jehowy, czy jesteśmy nawet skłonni do rzeczy biblijnych lub Boga w jakikolwiek sposób” — powiedział Hendriks.

Aby uzyskać lokalne i najświeższe wiadomości, sport, alerty pogodowe, wideo i nie tylko, pobierz BEZPŁATNĄ aplikację KTSM 9 News z Apple App Store lub Google Play Store.

 

Październik 2019 | Narodowy Miesiąc Przeciwdziałania Zastraszaniu
Partnerzy Cartoon Network Stop Bullying, Speak Up oferują interaktywną witrynę „Dołącz kogoś, stwórz różnicę” wraz z oficjalnym zestawem „Dołącz kogoś”, zawierającym materiały dla maksymalnie 50 uczniów szkół podstawowych, aby zachęcić do działań włączających
Partnerzy Planet Fitness Judgment Free Generation oferują inicjatywę Students with Solutions, aby pomóc nauczycielom w kreatywnym zaangażowaniu uczniów w zapobieganie nękaniu poprzez sztukę, pisanie, filmy, projekty graficzne i zdjęcia
Ujawnia się oficjalna koszulka „Wybierz życzliwość, akceptację i włączenie” ze sprzedażą sięgającą 10 000
Partnerzy Instagrama, aby stworzyć nową serię plakatów dla nastolatków, ożywiającą kreatywne pomysły z warsztatów projektowania zapobiegania nękaniu nastolatków na Instagramie
Rusza seria plakatów NBPM
Październik 2018 | Narodowy Miesiąc Przeciwdziałania Zastraszaniu
Rysownicy z King Features Syndicate (oddział Hearst Publishing) zjednoczeni w życzliwości, akceptacji i integracji. Funkcje królów i Popeye.
Okręg szkolny hrabstwa Anne Arundel w stanie Maryland otrzymuje mocne przesłanie jedności, a cały okręg świętuje wspólnie Dzień Jedności, korzystając z zasobów NBPC, w tym 900 plakatów z okazji Dnia Jedności NBPC, które można umieścić w 128 szkołach!
Prawie 2000 postów do #UnityDay2018 na Instagramie
Wiele celebrytów, w tym Ryan Seacrest, Kelly Ripka, Ginger Zee, członkowie obsady „The Rookie” i „A Million Little Things” oraz performerka Elliana Walmsley wspierana przez noszenie pomarańczy.
Obsada „Widoku” opowiadała o Dniu Jedności, wszyscy nosili pomarańcze, w tym buty, kolczyki i marynarki!
Disney pokazał specjalny pokaz krótkometrażowego filmu animowanego Disney/Pixar „Lou”. Pojawił się na Disney.com i można go było oglądać za darmo w Dzień Jedności.
Październik 2017 | Narodowy Bullyin