Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Najwyzszy sąd w UK odrzuca apelację WTS u  (Przeczytany 3056 razy)

Offline Asturia

Najwyzszy sąd w UK odrzuca apelację WTS u
« dnia: 27 Lipiec, 2016, 09:56 »
Mam dobrą informację na początek dnia, najwyższy sąd Brytyjski odrzucił apelację WTS u w sprawie zastopowania zaplanowanego śledztwa przez UK Charity Commission, warto zaznaczyć, że to była ostatnia szansa dla WTS u, bo w innych instancjach przegrali już wcześniej, robili wszystko, żeby nie dopuszczać do śledztwa, ale nie udało się, i to jest bardzo dobra informacja, także wkrótce możemy spodziewać się podobnej rozprawy z przesłuchaniami jak w Australii w 2015 roku, takie śledztwo w Europie będzie miało inni wydźwięk dla Europejskich sJ, w Anglii mieszka dużo polaków, informacje rozprzestrzenią się w prędkości światła  ;) a nie jak z Australią, już możemy z góry zakładać, że to kolejny atak na organizację przez szatana, kolejne kłamstwa i szargania dobrego imienia org. niewolnicy WTS u bezkrytycznie zaakceptują absolutną prawdę i dalej będą głosić dobrą nowinę bliźnim w imię miłości.

http://jwsurvey.org/child-abuse-2/news-bulletin-watchtower-again-loses-legal-fight-to-stop-uk-charity-commission-investigation


Offline Roszada

Odp: Najwyzszy sąd w UK odrzuca apelację WTS u
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec, 2016, 10:14 »
A może tak w 3 zdaniach przypomnieć sprawę. :)


Offline M

Odp: Najwyzszy sąd w UK odrzuca apelację WTS u
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipiec, 2016, 10:18 »
Sprawa jest taka że w Wielkiej Brytanii powstała jakiś czas temu Komisja ds. organizacji charytatywnych (Charity Commission), która bada poszczególne organizacje czy należy im się taki status, który m.in. zwalnia z płacenia podatków. W 2014 roku komisja zainteresowała się również Świadkami Jehowy (chyba nawet z polecenia niektórych ŚJ) i nawet wystosowała komunikat że jeśli ktoś był ofiarą pedofilii u ŚJ to ma się do nich zgłosić. Zgłosiło się ponoć sporo osób. Jednak w tym samym czasie, gdy WTS się o tym dowiedział, to próbowali zastopować to śledztwo na drodze sądownej. Na każdym szczeblu przegrali sprawy. I właśnie niedawno przegrali ostatnią sprawę apelacyjną w Sądzie Najwyższym.

Jeśli komisja stwierdzi że polityka WTS przyczyniła się do nadużyć na tle seksualnym to mogą utracić status organizacji charytatywnej, a to będzie dla nich oznaczało porażkę finansową, bo nagle będą musieli płacić miliony funtów w podatkach.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2016, 10:27 wysłana przez M »


Offline Asturia

Odp: Najwyzszy sąd w UK odrzuca apelację WTS u
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lipiec, 2016, 10:20 »
chodzi o ochronę dzieci w zborach na terenie UK, oczywiście pod kątem pedofilii, mam nadzieje że rozprawa sądowa będzie otwarta i będzie transmisja Live, nic tylko szykować popcorn i coś zimnego do picia  ;D


Offline M

Odp: Najwyzszy sąd w UK odrzuca apelację WTS u
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lipiec, 2016, 10:29 »
W Wielkiej Brytanii jest ponad 2x tyle Świadków Jehowy co w Australii. Jeśli założyć podobne proporcje co w Australii, to może się okazać, że biuro w Wielkiej Brytanii posiada ponad 2 tysiące akt dotyczących pedofilów w zborach. Ciekawe ilu z nich zostało zgłoszonych na policję? ::)


Offline Roszada

Odp: Najwyzszy sąd w UK odrzuca apelację WTS u
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lipiec, 2016, 10:30 »
Oj to się zagotuje w Królestwie Zjednoczonym. :)
Królestwo przeciwko Królestwu występuje. Wypełnia się proroctwo:

„(...)I pobudzę Egipcjan przeciwko Egipcjanom, i będą walczyć każdy przeciwko swemu bratu i każdy przeciwko swemu towarzyszowi, miasto przeciw miastu, królestwo przeciw królestwu(...)” (Iz 19:2)

„(...)Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu, będą też niedobory żywności i trzęsienia ziemi w jednym miejscu po drugim. Wszystko to jest początkiem dręczących boleści(...)” (Mt 24:7, 8)

I to tez racja, że dla Towarzystwa:
Wszystko to jest początkiem dręczących boleści ;)


Offline Izaaa

Odp: Najwyzszy sąd w UK odrzuca apelację WTS u
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Lipiec, 2016, 10:56 »
Oj już nie takie zjednoczone królestwo brexit wszystko rozwala... Ale co do komisji to bardzo dobrze ze się biorą za wts. Jaka to organizacja charytatywna przecież oni nie pomagają choćby dla bezdomnych tylko gazetki roznoszą...


Offline Fantom

Odp: Najwyzszy sąd w UK odrzuca apelację WTS u
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lipiec, 2016, 11:41 »
Już chciałem skorygować Izaaa.Chciałem wziąć w obronę ŚJ poprzez ten artykuł.Tylko jak sie w nigo wczytałem,to już sam nie wiem,czy ta nagroda dotyczy w zasadzie pomocy niepełnosprawnym TYLKO osobom w ścisłym kontakcie z ŚJ.
„Chrześcijańskie Stowarzyszenie Świadków Jehowy w Haiti w znacznym stopniu przyczynia się do integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. Nie tylko dba o dostosowywanie swoich obiektów do potrzeb takich osób. Umożliwia im też komunikowanie się i ułatwia dostęp do technologii, ponieważ organizuje spotkania religijne i inne zajęcia w języku migowym (amerykańskim języku migowym), wydaje publikacje brajlem, a także filmy w języku migowym”.
https://www.jw.org/pl/wiadomo%C5%9Bci/wiadomo%C5%9Bci/regiony/haiti/nagroda-dla-swiadkow-za-pomoc-dla-niepelnosprawnych/
 Warto podkreślić,że na Haiti ŚJ to nie wyznanie religijne,ale stowarzyszenie.
 Gdzie są te zajecia w języku migowym?W szkołach,domach pomocy opieki czy na SK?Publikacje brajlem to chyba tylko ich własne publikacje.Czyli cały czas grają tylko do swojej bramki.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline gerontas

Odp: Najwyzszy sąd w UK odrzuca apelację WTS u
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lipiec, 2016, 13:14 »
W zasadzie to co robią śJ na Haiti i w innych państwach dla niepełnosprawnych, to ułatwienia w korzystaniu z propagandowego pokarmu duchowego. Nic poza tym. Z tego artykułu na jw.org też to wynika.