Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do zborów - przypomnienie o "abonamencie"  (Przeczytany 12574 razy)

Mario

  • Gość
Odp: List do zborów - przypomnienie o "abonamencie"
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Czerwiec, 2015, 21:22 »
ŚWIADKOWIE JEHOWY W POLSCE
Biuro Oddziału

27 maja 2015

DO WSZYSTKICH ZBORÓW

Dotyczy: budowy Sal Królestwa i Sal Zgromadzeń na całym świecie

Drodzy Bracia!

W marcu 2014 roku została wprowadzona zmiana, której celem było ujednolicenie finansowania budowy Sal Królestwa i Sal Zgromadzeń na całym świecie. Zbory przyjęły wówczas rezolucje, jaką kwotę z funduszy zborowych zaczną co miesiąc przekazywać do ogólnej puli umożliwiającej wznoszenie obiektów teokratycznych tam, gdzie są one potrzebne. To nowe postanowienie spotkało się w zborach z niezwykłym odzewem, gdyż nieustannie “okazujecie Jehowie szacunek tym, co macie wartościowego” (Prz. 3:9).

Jako wierny lud Jehowy mamy przywilej pomagać rozrastającej się społeczności braterskiej, żeby mogła się spotykać i wielbić Jehowę w wygodnych miejscach. Wprowadzona zmiana pozwoliła zborom dysponującym nadwyżką środków zrekompensować niedostatek innych zborów, a Ciału Kierowniczemu ustalić priorytety, jeśli chodzi o zaspokojenie ogromnych potrzeb związanych z nowymi Salami Królestwa i Salami Zgromadzeń (Mat. 24:45; 2 Kor. 8:10-15).

Każdego roku zbory powinny przeanalizować, jaką kwotę będą przekazywać na budowę Sal Królestwa i Sal Zgromadzeń na całym świecie. Bez względu na to, czy jesteście w stanie przekazać mniej, czy też więcej, możecie być pewni, że Jehowa bardzo sobie ceni Wasze pragnienie pomagania swoim współwyznawcom.

Jesteśmy przekonani, że pobudzani wdzięcznością przepełniającą Wasze serca dalej będzie robić wszystko, co tylko możecie. Oby Jehowa błogosławił Waszym wysiłkom i lojalnej służbie, żeby szczodrze popierać sprawy Królestwa (Wyjścia 35:21, 22; 36:7).

Wasi bracia

Biuro Oddziału,
Świadkowie Jehowy w Polsce


Kopia dla: nadzorców obwodów


Strona 2

PS do grona starszych:

Gdy już podejmiecie opisane poniżej działania, prosimy odczytać niniejszy list W zborze, a następnie wywiesić go na tablicy ogłoszeń. Jednakże postscriptum niniejszego listu nie należy odczytywać zborowi ani Wywieszać na tablicy ogłoszeń. Każdy zbór powinien przyjąć rezolucję dotyczącą wspierania ogólnoświatowej budowy Sal Królestwa i Sal Zgromadzeń, którą każdego roku W maju należy poddać analizie. Jeśli tego jeszcze nie uczyniliście, prosimy się upewnić, że zostały podjęte następujące kroki:

1. W gronie starszych rozważcie postscriptum do listu do wszystkich zborów z 29 marca 2014 roku dotyczącego zmian W finansowaniu budowy Sal Królestwa i Sal Zgromadzeń na całym świecie.

2. Przeanalizujcie, jak Wasz zbór wywiązuje się z zadeklarowanego zobowiązania. Weźcie pod uwagę, czy W tym czasie nie nagromadziła się nadwyżka środków (Jak. 5: 12).

3. Starannie rozważcie, jaką kwotę pragnąłby ofiarować Wasz zbór oraz jego sytuacje ekonomiczną. Jeśli to stosowne, grono starszych powinno zalecić wprowadzenie rozsądnej zmiany, jeśli chodzi o przyjętą W rezolucji kwotę przekazywanych środków. W celu ustalenia rozsądnej kwoty grono starszych może przeprowadzić nową analizę finansową, zgodnie ze wskazówkami z postscriptum do listu z 29 marca 2014 roku. Jeśli warunki nie uległy zmianie, W mocy może pozostawać poprzednio przyjęta rezolucja.

4. W razie potrzeby zborowi można przedstawić do zatwierdzenia nową rezolucje. Ta nowa rezolucja powinna wejść w życie, tak by zadeklarowana w niej kwota została przekazana do Biura Oddziału razem z transferem środków z czerwca 2015 roku.

Dzięki M.
Jesteś jak jutrzenka , jak gwiazda poranna ;), :).


Offline Ariana

Odp: List do zborów - przypomnienie o "abonamencie"
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Czerwiec, 2015, 09:05 »
Po prostu ogłosili, że zbory nie są jednomyślne w podjęciu rezolucji, wtedy 4 zbory korzystały z jednej Sali. I to wystarczyło.Mimo, iż to wspólne użytkowanie nie miało wiele wspólnego z listem.

Swietnie...
Cel uswieca srodki jak widac.
Jak prosto manipuluje sie ludzmi, ktorzy wierza i ufaja...
Przerazajace.


Offline Caius

Odp: List do zborów - przypomnienie o "abonamencie"
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 19:39 »
Trawestując; niech nie wie prawica (szeregowi) co czyni WTS-owska lewica (ci, którzy cichaczem, na lewo (?) załatwiają ważne, merkantylne sprawy - swojego [big business] partykularnego rozwoju  ;))


Offline Szyszka

Odp: List do zborów - przypomnienie o "abonamencie"
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 16:10 »
a podobno świadkowie  nigdy nie prosili  i nie proszą o pieniądze swoich wiernych :)


Offline Ariana

Odp: List do zborów - przypomnienie o "abonamencie"
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Czerwiec, 2015, 06:47 »
a podobno świadkowie  nigdy nie prosili  i nie proszą o pieniądze swoich wiernych :)


Rzeczywiscie nigdy nie prosili...az tak dobitnie ;)


Offline Magda

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 352
  • Polubień: 429
  • https://www.youtube.com/watch?v=clS6USdnB58
Odp: List do zborów - przypomnienie o "abonamencie"
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Czerwiec, 2015, 09:10 »
List jest skierowany do braci, a gdzie siostrzyczki?

A jak to jest w KZ.
 Moon powiedział (tł. moje) z ang.

"Jak wiecie nasi japońscy członkowie KZ sprzedali swoje domy i wszystko co posiadali aby wspomóc kościól w Ameryce. Jeśli nie wierzycie, proszę odwiedźcie Japonię i przekonajcie się sami. Podobnie powinni członkowie kościoła z Ameryki Północnej powinni  sprzedać swoje dobra aby wspomóc Amerykę Południową. Wówczas Ameryka Południowa zjednoczy się z Północną w sposób naturalny."

A z okazji urodzin
"Moje urodziny będą częścią bożego przydziału, ponieważ (1999 r.) teraz zaczyna się nowe Millenium. Potrzebujemy każdego aby wniósł dar dla mnie  z całych swych możliwości. Czy jest czymś złym dla rodzica oczekiwać prezentu od dzieci? Będziecie upokorzeni i ukarani, jeśli tego nie uczynicie. ”

Oczywiście rodzic to on. I co otrzymał.
samochody, posiadłość i... samolot.
Oczywiście w przeciwieństwie do wyznawców, którzy powinni go naśladować w ....

„Wasze kobiety chcą zmieniać ubrania każdego dnia. Zwierzę nie zmienia ubrania każdego dnia Powinniśmy się od nich uczyć. Jest rzeczą słuszną gdy ludzie sprzedają nadmiar ubrań a  pieniądze uzyskane w ten sposób przekazują głodującym. To dobrze, każdego dnia z głodu umiera 60 000 ludzi. Czy Amerykanie nie czują smutku i bólu wiedząc o tym? Dlatego jesteśmy w sytuacji , w której powinniśmy zostać ukarani. Ale ojciec przygotował ratunek dla tych ludzi w minionych 30, 40 latach. Ojciec nawet powiedział Matce, żeby spuszczała wodę w toalecie po trzykrotnym jej użyciu. W ten sposób oszczędzamy wodę. Oszczędzając w ten sposób pieniądze, Ojciec chce przekazać je głodującej  Afryce. Jeśli i ty będziesz tak postępować we własnym domu twoja rodzina będzie dobrze prosperować. Gdy Ojciec wraca do domu ściąga skarpetki. Z powodu oszczędności, żeby się na nim nie darły. Kiedy ojciec zatrzymuje się w hotelu, przy okazji przemówień, hotele te dostarczają do pokojów luksusowe ręczniki różnej wielkości. Ojciec nigdy nie używa największego ręcznika tylko najmniejszego. Pozostałe zostawia nietknięte. Amerykanie marnują zbyt wiele. Marnujemy tyle dóbr podczas gdy inni głodują. jak możemy to zrekompensować?

W czasie gdy Ojciec to do ciebie mówi jego bielizna jest całkiem mokra. Potem Ojciec trzyma ją w zimnym miejscu przez kilka godzin aby wyschła i ponownie zakłada na trzy dni i wówczas dopiero ją zmienia. Czasem Matka chcę ją już wyprać a Ojciec zakłada ją jeszcze raz. Wyjaśniam wam ten rodzaj duchowego Ojcostwa. Ojciec nie zważa na to co powiedzą inni gdy przez kilka dni nie zmieni bielizny. Jego motywacją jest ratowanie świata. Rozumiesz to? Rozumiesz tego ducha?”

Na pewno rozumiecie "Tego ducha"  :-[
jeśli coś wydaje ci się zbyt piękne, żeby było prawdziwe to jest to zbyt piękne, żeby było prawdziwe
https://www.youtube.com/watch?v=H_a46WJ1viA
https://www.youtube.com/watch?v=UoavV7D74BU


Offline M

Odp: List do zborów - przypomnienie o "abonamencie"
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Czerwiec, 2015, 09:11 »
Ale przecież oni nie proszą zborów o pieniądze.

Oni nakazują zborom, żeby je dawali ::)

Cytuj
Każdy zbór powinien przyjąć rezolucję dotyczącą wspierania ogólnoświatowej budowy Sal Królestwa i Sal Zgromadzeń, którą każdego roku w maju należy poddać analizie.


Mario

  • Gość
Odp: List do zborów - przypomnienie o "abonamencie"
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Czerwiec, 2015, 09:26 »
Ale przecież oni nie proszą zborów o pieniądze.

Oni nakazują zborom, żeby je dawali ::)


Zgadza się M , zgadza..


Offline Ariana

Odp: List do zborów - przypomnienie o "abonamencie"
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Czerwiec, 2015, 09:41 »
Ale przecież oni nie proszą zborów o pieniądze.

Oni nakazują zborom, żeby je dawali ::)

:(
przykre to...
jak wchodziłam do wts to wydawało mi się, że datki są na zasadzie dobrowolności...ale rzeczywiście każda rezolucja przechodziła bez szemrania. pewnie ktoś miał wątpliwości...jednak nikt nie śmiał się nawet sprzeciwić, aby nie być posądzonym o słabość duchową...


Offline Badacz

Odp: List do zborów - przypomnienie o "abonamencie"
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Czerwiec, 2015, 20:40 »
List jest skierowany do braci, a gdzie siostrzyczki?

(...)

Na pewno rozumiecie "Tego ducha"  :-[
[/b]

Powtarzając za klasykiem: "siostry to też bracia" ;)
Materiały WTSu przy przedstawionych przez Ciebie brzmią jak szczytowe osiągnięcie ludzkiej umysłowości... przerażające jest to, że obie strategie działają.
Dlaczego mnie opuściłeś, Boże, w którego istnienie wątpię?
                                                                                         Sheldon Cooper


Offline M

Odp: List do zborów - przypomnienie o "abonamencie"
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Lipiec, 2015, 14:33 »
Tak sobie teraz myślę, że aż dziwne jest, że to ogłoszenie (i tamto sprzed roku) przeszło w zborach zupełnie bez echa. Nikt o tym nie rozmawia, nikt nie komentuje, że coś jest nie tak, mimo że jest - że to oczywisty skok na kasę, wprowadzenie obowiązkowych "dziesięcin" od wszystkich braci pod przykrywką ogólnoświatowego funduszu budowy sal. ŚJ tak bardzo krzyczą, że w kościele zbierana jest na każdym kroku kasa, że jest taca itp. A tu się okazuje, że można to zrobić w subtelniejszy sposób - nie ma tacy, a kasa płynie bo jest przymus psychiczny poprzez wywoływanie poczucia winy.

Dlaczego szeregowi ŚJ tego nie widzą? To wszystko jest bardzo sprytnie skonstruowane. Ogłoszenie sprzed roku (i to, które podano teraz) było zaprezentowane nie jako jakaś dodatkowa opłata, ale jako przejaw dobrej woli Ciała Kierowniczego, które umorzyło zborom "pożyczki" z towarzystwa (pożyczki na budowę sali która i tak jest własnością WTS-u, więc co to za pożyczka) i teraz tylko proszą braci o wspólne składanie się na budowę sal w innych miejscach, które tego potrzebują. Podkreślił to w majowym programie JW Broadcasting nasz ulubiony Steve Lett - "jaka inna organizacja umorzyłaby pożyczki tysiącom zborów" - i ŚJ niczym mantrę za nim to powtarzają, nie zdając sobie sprawy, że tak naprawdę nie tylko nic nie umorzono, ale dzięki temu WTS będzie dostawał jeszcze więcej kasy (bo obecne listy dotyczą wszystkich zborów, nie tylko tych, które spłacały "pożyczkę"). O przesyłaniu do WTSu wszelkich nadwyżek pieniędzy ze skrzynki "Potrzeby zboru" już nie wspomnę, bo to jest nie tylko niesmaczne, ale ociera się o bycie nielegalnym (siostra Genowefa wrzuca do skrzynki swoje dwa grosiki na pokrycie opłat za prąd i wodę, a oni tę darowiznę przeznaczają na budowanie nieruchomości, niezgodnie z jej celem).


Offline Weteran

Odp: List do zborów - przypomnienie o "abonamencie"
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Lipiec, 2015, 00:42 »

Dlaczego szeregowi ŚJ tego nie widzą? To wszystko jest bardzo sprytnie skonstruowane.

Jak wiemy, wielu innych rzeczy - które my jasno widzimy - też nie widzą. Nie widzą obłudy „teorii” o  „nowym świetle”, nie widzą bezsensu kolejnych zmian wersji „pokolenia” itp. itd. Ta sprawa z Salami wygląda tak: Wyobraźmy sobie, że ktoś bierze kredyt z banku na zakup domu, spłaca go, a następnie daruje go i tak bankowi. Każdy ŚJ, gdy mu się podaje aki przykład, widzi, że to byłby absurd i zwykłe złodziejstwo. Ale gdy mu się uśwoadomi, że dokładnie to ma miejsce z Salami, reaguje najczęściej nielogicznie - mówi „to nie to samo” albo coś w tym rodzju. Gdyby Sale były własnością budujących - a tak powinno być - sprawa byłąby czytelna. Ale mistrzowie psychomanipulacji potrafili tak przerobić ogół ŚJ, że nawet im nie przyjdzie do głowy, że - delokatnie mówiąc - coś tu nie gra. 
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec, 2015, 00:44 wysłana przez Weteran »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline gedeon

Odp: List do zborów - przypomnienie o "abonamencie"
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Lipiec, 2015, 08:50 »
Napisałem o tym tu:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=152.msg4720#msg4720

Cytuj
Zgodnie z nowym statutem art. 5 jedynym dysponentem majątku ruchomego i nie ruchomego w Polsce jest Biuro Główne Świadków Jehowy w Brooklynie, Nowy Jork.

Tym samym ubezwłasnowalnia się do tej pory prawnie działający Zarząd, wprowadzając hierarchistyczny sposób zarządzana art. 15 statutu.

Z art. 28 i 29, dowiadujemy się, że to nie Jezus sprawuje duchowy nadzór nad zborami czyni to natomiast Ciało kierownicze dzierżąc autokratyczną władze duchową i administracyjną.

 

Art.  30 i 85 punkt 2 statutu wyraźnie wskazuje, że bez aprobaty Centrali Brooklyńskiej, Komitet Oddziału pewnie nawet w nosie nie może sobie podłubać.

Zgodnie ze starym statutem obowiązywał dwu stopniowy podział władzy na ustawodawcza i kontrolną jaka sprawowało Walne Zgromadzenie członków i wykonawczą którą sprawował Zarząd Związku.

Zgodnie z nowym Statutem Związku powołany został Komitet Oddziału, który dzierży władzę ustawodawczą i wykonawczą.
art 12 statutu.

Komitetu Oddziału w Nadarzynie w osobach:

P. Bugajski, W. Jaśko, Vesa Tapio Väänänen, J. Dobrowolski,
A. Szymczak, A. Lesch, Ola Petteri Järvinen, T. Wolczko,
(wykaz osób Komitetu Oddziału otrzymałem z Ministerstwa AiC, po złożeniu stosownego wniosku)
 

Dlaczego Społeczność Świadków Jehowy w Polsce została oszukana?

Dlaczego Centrala wyciągnęła ręce po cudzy majątek?

Dlaczego polski Zarząd Biura Oddziału został zlikwidowany w tak brutalny sposób?

 W Polsce zgodnie z ostatnimi danymi jest ok 1430 zborów, wobec tego ile jest czynnych sal królestwa, myślę że ok 800

Do tego dochodzi 6 lub 7 sal zgromadzeń, Biuro w Nadarzynie i bliżej nie zliczone nieruchomości podarowane dla dobra "Pana" (czyt. Centrali w Brooklynie)

Sporo kontrowersji budzi powoływanie się w art 75 statutu na "prawo wewnętrzne" o którym nic wyznawcy nie wiedzą (?)

Centrala nie zainwestowała w Polsce ani centa. Całość majątku w Polsce to dobrowolne datki osób należących do Społeczności SJ a nie prawnej korporacji.
Dzisiaj nie mają nic, przepraszam maja koszty. Bo tak naprawdę to nawet koloru ścian wybrać nie mogą, robi to RKB ale za farbę zapłacić muszą.

Historie statutów ŚJ w Polsce można poczytać tu:

http://swiadkowiejehowywpolsce.pl/historia/historia-pisana-statutem/
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec, 2015, 08:55 wysłana przez gedeon »


Offline Iza

Odp: List do zborów - przypomnienie o "abonamencie"
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Sierpień, 2015, 14:27 »
Pewnie przy następnej wizycie nadzorca obwodu zostałby poinstruowany przez Biuro, by "zająć się sprawą" ::).
Rezolucja przejść musi i koniec . A sprobój zgłosić się na " nie"! Już cię starszyzna wtedy namierzy i masz przerąbane... :-X
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Iza

Odp: List do zborów - przypomnienie o "abonamencie"
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Sierpień, 2015, 14:37 »
Ale przecież oni nie proszą zborów o pieniądze.

Oni nakazują zborom, żeby je dawali ::)
A starsi zechcą poprzeć rezolucję. A jak któryś nie zechce, to już się zajmą .
Gdzie Duch Pana, tam wolność.