Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kolejna porażka Ciała Kierowniczego  (Przeczytany 1132 razy)

Offline Roszada

Kolejna porażka Ciała Kierowniczego
« dnia: 02 Lipiec, 2022, 11:56 »
Kolejna porażka Ciała Kierowniczego

Na ang. jworgu napisano:

"11 czerwca 2022 r. prezydent Władimir Putin podpisał dwie ustawy, które jednostronnie wyłączyły Rosję spod jurysdykcji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC) od 15 marca 2022 r. W związku z tym wszystkie wyroki ETPCz od 15 marca 2022 r. nie są już prawnie egzekwowalne w Rosji. Obejmuje to wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 7 czerwca uznający ogólnokrajowy zakaz działalności Świadków Jehowy za niezgodny z prawem i nakazujący Rosji zaprzestanie ich ścigania karnego, zwolnienie wszystkich obecnie przetrzymywanych Świadków oraz zwrot całego skonfiskowanego mienia lub zapłacenie skarżącym około 59 milionów euro (63 miliony dolarów USA)."

To oznacza, że wszystkie odwołania ŚJ do tej instytucji warte są funta kłaków

https://www.jw.org/en/news/jw/region/russia/Russia-Withdraws-From-the-European-Court/

Najśmieszniejsze są ostatnie słowa komunikatu:

"Na arenie światowej ta decyzja daje wielkie świadectwo o Jehowie i potwierdza słuszność Jego imienia. Rzeczywiście, cała chwała jest Jehowie! (Psalm 83:18)."


Online Turbulent_Business

Odp: Kolejna porażka Ciała Kierowniczego
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lipiec, 2022, 12:02 »
Sprobuj popatrzec na to z punktu widzenia świadków. To co dla nas będzie porazka dla nich bedzie nagroda.

Wiecej przesladowczej pornografi = większa kontrola przez zastraszanie poprzez podsycanie narracji o krolu polnocy...

Najlepsza wiadomoscia było by gdyby zakaz w rosji zniesc calkowicie - wtedy moze kilka osób by sie polapalo o co w tych glupstwach chodzi. A tak...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: Kolejna porażka Ciała Kierowniczego
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lipiec, 2022, 12:11 »
Ja piszę co straci CK:

Brak: "zwrotu całego skonfiskowanego mienia lub zapłacenia skarżącym około 59 milionów euro (63 miliony dolarów USA)".


Offline Sebastian

Odp: Kolejna porażka Ciała Kierowniczego
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lipiec, 2022, 12:58 »
czy w Rosji prawo działa wstecz?
jak można w czerwcu uchwalić prawo działające z mocą od marca?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline RYŚ

Odp: Kolejna porażka Ciała Kierowniczego
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Lipiec, 2022, 13:30 »
Na tej stronie piszą więcej podają numery paragrafów, ten można uważać że o wykluczonych'    "Działalność religijna wnioskodawców i treść ich publikacji wydaje się być pokojowa, zgodna z wyznawaną przez nich doktryną niestosowania przemocy".
(§157)'   Uznanie przemocy psychicznej za nie przemoc przez sąd, wzywają do unikania osób nie uznających ich przywódców religijnych z CK pomocników za jedynych sług bożych, to jest wzywanie do agresji religijnej fanatyzmu.
Krew ale tu unia dała im prawo żeby karać za nie wyrażanie skruchy przy ratowaniu życia, to zła wola lub ignorancja sędziów brzmi strasznie pozwolenie na zabijanie wiernych'
 Transfuzje krwi: "Odmowa transfuzji krwi była wyrazem wolnej woli członka społeczności korzystającego z prawa do osobistej autonomii w sferze opieki zdrowotnej chronionej zarówno na mocy Konwencji, jak i w prawie rosyjskim." (§165)'
Tu sądzę że osoby z sądu nie znają doktryny śJ, o Armagedonie tam jest tylko zabijanie mordowanie niewinnych żeby osoby miały korzyść posiadły mienie zabitych.
JW.ORG: Trybunał ustalił, że treści na stronie jw.org nie są ekstremistyczne. Jeśli władze sprzeciwiały się niektórym informacjom na stronie, powinny były zażądać od organizacji usunięcia tylko tych fragmentów, które uznały za obraźliwe, zamiast zakazywać całej strony. (§231 i §232)   
Ja to odczuwam wyrok jako strach przed amerykaniską sektą, nigdzie żadne wyznanie nie prowadzi do takiej ateizacji jak strażnica i powoduje szkody w ludzkich umysłach depresja.
Ciągłe zastraszanie Jehowa zabija morduje armagedon, nienawidzi odstępcy daj więcej pieniędzy Jehowie.
Odkąd przestałem wierzyć jestem spokojniejszy nie martwię się że zginę i będę nawozem, bo bóg to psychopata myślący jedynie o zabijaniu.

https://www.jw.org/en/news/jw/region/russia/European-Court-Issues-Landmark-Judgment-Against-Russia-for-Persecuting-Jehovahs-Witnesses/8 CZERWCA 2022 R.
ROSJA

Trybunał Europejski wydał przełomowy wyrok przeciwko Rosji za prześladowanie Świadków Jehowy
7 czerwca 2022 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) wydał przełomowy wyrok * przeciwko Rosji za prześladowanie Świadków Jehowy. ETPC orzekł, że wprowadzenie przez Rosję zakazu działalności Świadków Jehowy w 2017 roku było bezprawne. Trybunał stwierdził również, że nielegalny był zakaz publikacji drukowanych i strony jw.org. Rosji nakazano umorzenie wszystkich toczących się postępowań karnych przeciwko naszym braciom i siostrom oraz zwolnienie wszystkich osób przebywających w więzieniu. Rosji nakazano również zwrot wszystkich skonfiskowanych nieruchomości lub wypłacenie 59 617 458 euro (63 684 978 dolarów amerykańskich) odszkodowania z tego tytułu (w ramach odszkodowania pieniężnego). Rosji nakazano wypłacić skarżącym łącznie 3.447.250 euro (3.682.445 dolarów amerykańskich) tytułem zadośćuczynienia.


Dawna własność Oddziału Rosja, która została skonfiskowana przez rząd rosyjski. Obejmowała ona 14 budynków na ponad 100 000 metrów kwadratowych (1 076 391 stóp kwadratowych) ziemi na obrzeżach Petersburga.

Wyrok dotyczy 20 spraw z lat 2010-2019, w których uczestniczyło ponad 1400 wnioskodawców - indywidualnych świadków i osób prawnych. Jednak wyrok ETPC wykracza daleko poza skarżących. Stwierdza on, że Rosja "musi podjąć wszelkie niezbędne środki w celu zapewnienia umorzenia wszystkich toczących się postępowań karnych przeciwko Świadkom Jehowy ... i [uwolnienia] wszystkich Świadków Jehowy, którzy zostali pozbawieni wolności." (Orzeczenie broni każdego z naszych braci i sióstr w Rosji i poza nią, stwierdzając prawnie, że są oni praworządnymi obywatelami, którzy są niesłusznie ścigani i więzieni.

W całym wyroku ETPC systematycznie obala bezpodstawne twierdzenia Rosji, że nasze działania, przekonania, publikacje i strona internetowa są ekstremistyczne. Dla przykładu, proszę zwrócić uwagę na następujące fragmenty wyroku:

Działania: ETPC podkreśla, że rosyjskie sądy "nie zidentyfikowały żadnych słów, czynów ani działań skarżących, które byłyby motywowane lub skażone przemocą, nienawiścią lub dyskryminacją wobec innych." (§271)

Wiara w to, że Świadkowie Jehowy posiadają prawdę: "Pokojowe dążenie do przekonania innych o wyższości własnej religii i nakłanianie ich do porzucenia 'fałszywych religii' i przyłączenia się do 'prawdziwej' jest uprawnioną formą korzystania z prawa do wolności wyznania i wolności słowa." (§156)

Transfuzje krwi: "Odmowa transfuzji krwi była wyrazem wolnej woli członka społeczności korzystającego z prawa do osobistej autonomii w sferze opieki zdrowotnej chronionej zarówno na mocy Konwencji, jak i w prawie rosyjskim." (§165)

Sprzeciw sumienia: "Religijne napomnienie o odmowie służby wojskowej nie złamało żadnych praw rosyjskich." (§169)

Nasze publikacje: "Działalność religijna wnioskodawców i treść ich publikacji wydaje się być pokojowa, zgodna z wyznawaną przez nich doktryną niestosowania przemocy". (§157)

JW.ORG: Trybunał ustalił, że treści na stronie jw.org nie są ekstremistyczne. Jeśli władze sprzeciwiały się niektórym informacjom na stronie, powinny były zażądać od organizacji usunięcia tylko tych fragmentów, które uznały za obraźliwe, zamiast zakazywać całej strony. (§231 i §232)

Wyrok ostro krytykuje rosyjskie władze i ustala, że były one uprzedzone, wykazywały stronniczość i "nie działały w dobrej wierze." (§187) Na przykład, wyrok wyszczególnia następujące odkrycia dokonane przez Sąd:

"Przymusowe rozwiązanie wszystkich organizacji religijnych Świadków Jehowy w Rosji nie było jedynie wynikiem neutralnego zastosowania przepisów prawnych, lecz ujawniło oznaki polityki nietolerancji władz rosyjskich wobec praktyk religijnych Świadków Jehowy, mającej na celu skłonienie Świadków Jehowy do porzucenia swojej wiary i uniemożliwienie innym przyłączenia się do niej." (§254)

Władze rosyjskie dopuściły do poważnych "uchybień proceduralnych", jak na przykład wtedy, gdy rosyjski Sąd Najwyższy oparł się na stronniczych ekspertyzach wybranych przez policję i prokuratorów, zamiast bezstronnie przejrzeć publikacje. (§203)

Ustawa o ekstremizmie została strategicznie opracowana w tak szeroki i niejasny sposób, że pozwoliła władzom na arbitralne działania wobec Świadków Jehowy. (§272)

Nie wiadomo, jaki wpływ na Rosję będą miały wyroki ETPCz. Ostatecznie jednak nie polegamy na ludzkich autorytetach. Zamiast tego "oczekujemy Jehowy" jako "naszego pomocnika i naszej tarczy" - Psalm 33:20.

 


Offline Roszada

Odp: Kolejna porażka Ciała Kierowniczego
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Lipiec, 2022, 15:10 »
Cytuj
Nie wiadomo, jaki wpływ na Rosję będą miały wyroki ETPCz. Ostatecznie jednak nie polegamy na ludzkich autorytetach. Zamiast tego "oczekujemy Jehowy" jako "naszego pomocnika i naszej tarczy" - Psalm 33:20.
Już teraz wiemy jaki wpływ mają wyroki te i wyroki Jehowy na Rosję. ;)
Cytuj
czy w Rosji prawo działa wstecz?
jak można w czerwcu uchwalić prawo działające z mocą od marca?
Seb to Ty amator prawnik i księgowy nie wiesz jakie prawo obowiązuje Putina? :)
Otóż jego własne, tak jak za cara. ;D


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 1 114
 • Polubień: 3613
 • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Kolejna porażka Ciała Kierowniczego
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Lipiec, 2022, 15:22 »
czy w Rosji prawo działa wstecz?

W Rosji prawo działa tak jak chce władza.

Było wiadome, że jak ogólnokrajowa nagonka na ŚJ ruszyła, to że wszystko jest przyklepane od samej góry i nie da się niczego zmienić, chyba żeby zrobić jakiś deal z reżimem. Ciekawe czy były próby, np. przyleciał ktoś z ramienia CK i negocjował dalszą działalność w zamian za odpalenie procenta z zysków? Świadki mają wbrew pozorom historię chodzenia na kompromisy z władzami.

Ale jeśli klamka zapadła i Organizacja ma u ruskich zaprzestać działalności, to żadne trybunały międzynarodowe i odwołania nic nie dadzą, znaczenie najwyżej symboliczne. Trzeba czekać aż reżim się zmieni i przyjdzie odwilż.
Wiecej przesladowczej pornografi = większa kontrola przez zastraszanie poprzez podsycanie narracji o krolu polnocy...

Ty, ale świadki faktycznie są u ruskich prześladowane, to fakt a nie naciągana propaganda. Działalność zakazana, konfiskata sal, zatrzymania, rewizje.


Online Turbulent_Business

Odp: Kolejna porażka Ciała Kierowniczego
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lipiec, 2022, 15:44 »
Jak najbardziej sa przesladowani i te przesladowania potepiam i szkoda mi swiatkow. Jednak mialem na myśli to jak przekazuje to ck reszcie owieczek... Jakby sj byli jedyna Religia przesladowana na niewiadomo jaką skale. Oni I tylko oni sa na celowniku całego swiata... zaklamywanie rzeczywistosci....
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2022, 15:48 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: Kolejna porażka Ciała Kierowniczego
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Lipiec, 2022, 16:01 »
Mi się zdaje, że CK potrzebny zawsze jakiś choć jeden dyżurny kraj prześladowany.
Byli Niemcy od 1932, była Polska od 1950, było Malawi, teraz Rosja.
To ukazuje im, że na nich wypełniają się proroctwa o prześladowaniach.

Głowę daję, że CK mogło w Rosji rozegrać sprawę inaczej.
Ale jak oni zaczęli podskakiwać, to Putin swoje.
Przecież dopiero co się chwalili,  że Putin ich odznaczał:
https://www.jw.org/pl/wiadomosci/dla-mediow/regiony/rosja/prezydent-putin-odznaczyl-rodzicow-bedacych-swiadkami-jehowy/

To było w tym samym roku co ich delegalizował.

Na dodatek jak zakazali im sprowadzania Strażnicy to zaczęli sprowadzać Strażnicę bez nagłówka.
Myślą, że z głupimi mają do czynienia.
Wszystko im wtedy konfiskowali.
Teraz pewnie przez Białoruś przemycają.


Offline Roszada

Odp: Kolejna porażka Ciała Kierowniczego
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Lipiec, 2022, 19:00 »
Myślę, że ŚJ w Rosji długo się nie pozbierają.

Swoją drogą zoomowa droga dla nich najlepsza.
Literatury wcale nie trzeba sprowadzać z Selters czy z Włoch.
Bywały kraje, w których prywatnie drukowano publikacje.

W Polsce w latach 1937-39, gdy wprowadzono zakaz na Złoty Wiek, sprowadzany ze Szwajcarii, po prostu wydawano Nowy Dzień w drukarni prywatnej.

A Strażnica była bez nagłówka Strażnica i wydawano same artykuły do studium. Mam kilka sztuk takich z lat 1938-39.


Offline Vog

Odp: Kolejna porażka Ciała Kierowniczego
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Lipiec, 2022, 22:13 »
Głowę daję, że CK mogło w Rosji rozegrać sprawę inaczej.
Ale jak oni zaczęli podskakiwać, to Putin swoje.
Uważam podobnie. Doskonale wiedzieli co robią.
Z procesu zrobili parodię i manifestację swojej wiary.
Do Rosji przyjechali oficjele by podbudowywać świadków w walce z władzami.
Wszystko było wtedy relacjonowane a Jarek z PoP obszernie komentował kolejne posunięcia Strażnicy.
Wykreowali prześladowania, jakie były im potrzebne, by utrzymać narrację o ludzie wybranym.
A że zakaz uderzy w zwykłych wiernych?
Takimi rzeczami góra się nie przejmuje. Niech myślą, że cierpią za wiarę.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 1 114
 • Polubień: 3613
 • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Kolejna porażka Ciała Kierowniczego
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Lipiec, 2022, 00:53 »
Głowę daję, że CK mogło w Rosji rozegrać sprawę inaczej.

Jak konkretnie?

Bo obecne zdarzenia międzynarodowe pokazują, że z ruskim mirem nie idzie się dogadać na zasadzie kompromisu - albo robisz wszystko jak chcą albo wykopują cię z kraju albo masz z nimi wojnę. To wątek o tym, że wypisują się jednostronnie z międzynarodowych trybunałów. Nie widzę tu żadnej możliwości dogadania się amerykańskiej religii z reżimem - skoro nic on sobie nie robi z poważniejszych instytucji - może poza absolutną kapitulacją, podzieleniem się z władzami czym tylko chcą, a i tak nie masz pewności, że będą usatysfakcjonowani i nie kopną cię w dupę, bo ich celem jest np. całkowite wyplenienie zagranicznych wpływów i obcych ideologii, a nie porozumienie.

Droga niezłomności nie zawsze jest dla religii najgorsza,  jeśli coś świadkom się wypomina, to momenty jak szli z politykami na kompromisy. Zmieni się reżim na bardziej prozachodni, to będzie można wrócić do działalności. Jak się będą płaszczyć przed obecnym, a on upadnie, to tych kolaboracji nikt by im później nie darował. Jakby poszło info, że podczas wojny w Europie Wschodniej Organizacja poszła z Kremlem na współpracę byle tylko ochronić się przed delegalizacją ( a innych protestantów też tam delegalizują), to odstępcy im tego nie darują przez najbliższych kilkadziesiąt lat, skoro wypominają wywieszanie flag państwowych przy salach gdzieś w Ameryce Południowej.

Amerykańska religia, to i cierpi w Rosji z całą resztą zachodniej kultury i biznesu, takie czasy.
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec, 2022, 01:26 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Blue

Odp: Kolejna porażka Ciała Kierowniczego
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Lipiec, 2022, 09:20 »
Dla CK zakaz działalnością w Rosji to istna żyła złota. Przypuszczam, że bez niego nastąpiłby jeszcze większy odpływ wiernych.


Offline Roszada

Odp: Kolejna porażka Ciała Kierowniczego
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Lipiec, 2022, 12:02 »
Ja bym proponował CK aby powoli wyprzedawało Sale Królestwa na Białorusi, bo się też nie ostoją. 🤓

Biuro Oddziału szczęśliwie sprzedano i przeniesiono ludzi do Finlandii, gdy połączono kilka krajów.


Offline szymonbudny

 • Pionier
 • Wiadomości: 590
 • Polubień: 353
 • https://unitarianin.wordpress.com
  • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Kolejna porażka Ciała Kierowniczego
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Lipiec, 2022, 18:13 »
To już w pierwszych wiekach pisał Tertulian, że „Krew męczenników jest nasieniem chrześcijan” (łac. Semen est sanguis christianorum) Apologeticum 50, 13 (PL 1, 603). Takie wydarzenia budują mit, który ma potężną siłę napędową. To mechanizm psychologii społecznej, który działa we wszystkich wiekach tak samo i nie tylko w kontekście religii.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]