DYSKUSJE DOKTRYNALNE > POKOLENIE 1914

Rolf Furuli autor książki broniącej 607r wzywa do reformy Świadków Jehowy?

<< < (16/17) > >>

Roszada:
Właściwie to:

Cała przyczyna jego 'kyzysu sumienia', to wydanie Paście z 2019 r.

"Zawsze byłem lojalny wobec CK i organizacji. Broniłem organizacji w norweskim radiu i telewizji oraz w różnych pismach. Uczyniłem to, ponieważ wierzyłem i wciąż wierzę, że jest to jedyna prawdziwa religia. Ale widziałem, jak obecne CK w ostatnich latach poprowadzi organizację w złym kierunku. Dla mnie punkt kulminacyjny nastąpił w 2019 r., kiedy otrzymaliśmy nową książkę dla starszych, „Paście trzodę Bożą” 1 Piotra 5: 2. Zawiera kilka ludzkich przykazań, które nie mają podstaw w Biblii. Z tego powodu tysiące zostały wykluczone, a inne tysiące zostaną wykluczone w przyszłości, jeśli te ludzkie przykazania nie zostaną usunięte. W tej sytuacji nie mogę już być cicho i dlatego napisałem tę książkę."


--- Cytuj ---I have always been loyal to the GB and the organization. And I have defended the organization in Norwegian radio and TV and in different writings. I have done this because I have believed, and still believe that this is the only true religion. But I have seen how the present GB in recent years has led the organization in the wrong direction. And the climax for me was reached in 2019 when we got the new book for elders, “Shepherd the Flock of God” 1 Peter 5:2.  It contains several human commandments that have  no  basis  in  the  Bible.  Because  of  these,  thousands  have  been disfellowshipped,  and  other  thousands  will  be  disfellowshipped  in  the future if these human commandments are not removed. In this situation, I cannot be quiet anymore, and therefore I have written this book.
--- Koniec cytatu ---
(s. 319).

NieZnaPrawdy:
Widać, że jeszcze spory kawałek drogi przed nim do mentalnego wyzwolenia.

Dlaczego nie ma nic przeciwko istnieniu kodeksu karnego do którego mają dostęp tylko sędziowie?
No bo jak potraktować tajność „Paście trzodę Bożą” ?

Roszada:
Ja jestem trochę zawiedziony, że niby książka Paście z 2019 r. była dla niego koronnym argumentem na krytykę CK.
Przecież książka Paście z 2019 nie spadła z nieba ze swoją treścią w 2019 roku, ale była wcześniej wersja z 2010, która była stale przez lata uzupełniana Listami dla starszych. Starsi mieli za zadanie uzupełniać sobie w wersji papierowej, a w wersji elektronicznej robiło to Towarzystwo.
Każdy może sam zobaczyć, jak to wyglądało:
https://wtsarchive.com/pub/ks10-p_pascie-trzode-boza

Już na stronie tytułowej jest dopisek do listu z 2015.
Patrz s. 17 do listu z 2014.
Nasza wersja z 2010 (druk 2012) kończy się dopiskami na 2015, ale później były kolejne wersje elektroniczne z dopiskami.

Poza tym dla roku 2019 nie wymienia on żadnego listu czy publikacji, która coś wnosi nowego.
Być może w 2019 przelała się w nim czara goryczy.
Natomiast zmiany autokratyczne, czyli zawładnięcie przez CK dla siebie 'niewolnika' nastąpiły w 2013 r., a więc dużo wcześniej.
Zresztą starszym Furuli przestał być w 2010 r. Czemu?
Zdaje się nie podaje powodu. :-\

Ale chwała mu za to co zrobił, że miał odwagę niewolnika obnażyć publicznie. :)
Mało takich odważnych i wpływowych. :-\
Jeszcze pewnie im przyłoży kilka razy w wywiadach i kolejnej książce lub w artykułach.

Roszada:
Jeden z exŚJ zwrócił mi uwagę telefonicznie na ten fragment:

"Dla mnie punkt kulminacyjny nastąpił w 2019 r., kiedy otrzymaliśmy nową książkę dla starszych, „Paście trzodę Bożą” 1 Piotra 5: 2. Zawiera kilka ludzkich przykazań, które nie mają podstaw w Biblii. Z tego powodu tysiące zostały wykluczone, a inne tysiące zostaną wykluczone w przyszłości" (s. 319).

Powiedział mi, że Furuli tu przesadził.
Bo nie podał skąd ma dane o tych tysiącach, a na dodatek jeśli były tysiące wykluczonych, to również na podstawie dotychczasowych praw organizacji, a nie jakichś nowych z roku 2019. Nowe kwestie w książce z 2019 r. stanowią nikły procent dotychczasowej treści.
Poza tym w niektórych sprawach nastąpiło rozluźnienie, np. omawiany wcześniej w innym wątku dopuszczany "drobny hazard". :)

Roszada:
Ku pamięci został założony wątek w kalendarium Nowe Światła:

https://sjwp.pl/nowe-swiatla/2020-odstepcze-poglady-prominentnego-sj-r-furuli/msg219096/#msg219096

Tam tylko skrótowe informacje są, z odesłaniem do tego właśnie wątku.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej