Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 100 rocznica wydania Dokonanej Tajemnicy, czyli VII tomu  (Przeczytany 11064 razy)

Offline Roszada

Odp: 100 rocznica wydania Dokonanej Tajemnicy, czyli VII tomu
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Sierpień, 2018, 20:26 »
Czyli te "siedm gromów" z Ap to były te Tomy Russella. ;)
Dobrze, że mnie na świecie nie było, to na mnie nie spadły. :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: 100 rocznica wydania Dokonanej Tajemnicy, czyli VII tomu
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Sierpień, 2018, 08:34 »
Dokładnie.  :) Na tej samej stronie (200), zapisane w Apokalipsie słowa wypowiadane przez anioła do Jana, Pastor Russell odbiera do siebie. Pisze wprost: "A gdy odmówiło siedm gromów głosy swoje[ja] — Pastor Russell, jako przedstawiciel klasy Jana. Miałem Pisać.".
Mamy więc wspaniałe umocowanie tego przewielebnego pastora bezpośrednio w Piśmie Świętym, to o nim prorokował jego protoplasta Jan. Jakże więc wątpić choć w jedną z głupot powypisywanych w "Dokonanej Tajemnicy" i pozostałych tomach Wykładów?  ;)


Offline Roszada

Odp: 100 rocznica wydania Dokonanej Tajemnicy, czyli VII tomu
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Sierpień, 2018, 09:29 »
Pisał, pisał i ma szczęście, że nastąpił rozpad w organizacji, bo nikt by tych tomów dziś nie czytał, gdyby nie powstało kilka odłamów badaczy Pisma Św. :)

Towarzystwo je olało już w latach 1926-1927, gdy przestało je drukować.



Offline Roszada

Odp: 100 rocznica wydania Dokonanej Tajemnicy, czyli VII tomu
« Odpowiedź #49 dnia: 31 Maj, 2020, 20:08 »
Kobieta Gertrude Seibert (błędnie czasem pisane Siebert) spowodowała wydanie Dokonanej Tajemnicy

   „[Słowa z przemowy G. Fishera z 14.10 1917 r.] Jedna z drogich sióstr znajdowała się w Scranton – Siostra Siebert. Ponieważ ukończyłem Ezechiela, mówiono wszędzie iż znam Ezechiela, chociaż go w samej rzeczy nie rozumiałem. Brat Woodworth wiedział bardzo dużo z objawienia. Siostra Siebert rzekła do mnie: »Usiądź i wytłómacz mi Ezechiela.« Gdyby mnie prosiła o jaką inną niemożliwą rzecz, to nie czyniłbym jej może z tak wielką niechęcią. Otwarłem Biblię przy końcu i to, co Brat Russell mówił, otwarło mi drzwi do rozdziału pierwszego a to objaśnienie które był powiedział, odnosiło się do wielkiej rozpostartej chmury, która miała oznaczać czas ucisku. Ilekroć razy przeglądam ten rozdział, nigdy jednak tego nie zauważyłem. W każdym razie była to tylko sugestya i nic więcej. Usiadłem i zacząłem tłómaczyć rozdział, tak, jak on przedstawia się w książce. Przedtem nigdy go nie rozumiałem. Nic nadprzyrodzonego w tem niema. To, co Brat Russell napisał, rzuciło dostateczne światło na cały rozdział. Była to myśl przewodnia całej książki (...)
Sposób, w jaki się to zaczęło był mniej więcej taki. Siostra Siebert przybyła do Brooklyna i powiedziała komitetowi Wykonawczemu, że dwaj bracia wiedzą cośkolwiek z Objawienia i Ezechiela a Komitet Wykonawczy poprosił Brata Woodworth i Brata Fishera, aby przedstawili o ile możności tak tą sprawę, aby ona wiązała się z inną. Takie było zlecenie. I oto ta karta przedstawia ukończone dzieło Boga. Przedstawia także kroki przedwstępne do tego ukończonego dzieła” (Strażnica 15.10 1919 s. 307 [Souvenir Report of the Bible Student’s Convention Pittsburgh, Pa. January 2-5 1919 s. 56]).
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2020, 20:11 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: 100 rocznica wydania Dokonanej Tajemnicy, czyli VII tomu
« Odpowiedź #50 dnia: 01 Czerwiec, 2020, 12:59 »
Ta pani, Gertrude Seibert, to nadworna poetka w Towarzystwie.
Jej wiersze zamieszczano czasem w publikacjach. Np. we wspomnianej ang. Dokonanej Tajemnicy z 1917 s. 366.

Tomik wierszy wydało też Towarzystwo:

*** dx86-18 Publikacje Towarzystwa Strażnica ***
1909: (...) Słodka dzika róża (po polsku brak)

*** dx86-20 Watch Tower Publications ***
1909, (...) Sweet Brier Rose:


Offline Roszada

Odp: 100 rocznica wydania Dokonanej Tajemnicy, czyli VII tomu
« Odpowiedź #51 dnia: 01 Czerwiec, 2020, 19:25 »
Ta wpływowa poetka, omawiana jest na ang. blogu:

https://truthhistory.blogspot.com/2020/05/gertrude-seibert-cards.html

https://truthhistory.blogspot.com/2020/05/gertrude.html

Co ciekawe swój ostatni tomik wierszy w 1926 r. (ten sam tytuł co w 1909) wydała już poza Towarzystwem.  ;)
Pewnie Sędzia nie chciał tego już drukować, choć Russell wcześniej w 1909 to wydał.
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec, 2020, 19:27 wysłana przez Roszada »