Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1968 - Nowy podręcznik do studium, Prawda, która prowadzi do życia wiecznego  (Przeczytany 4218 razy)

Offline M

Odp: 1968 - Nowy podręcznik do studium
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Czerwiec, 2016, 19:00 »
Jak było ponad 107 milionów, a ŚJ ponad 7 milionów to widać 100 milionów gdzieś krąży. ;)
Na allegro?  :-\

No ja swój egzemplarz kupiłem na Allegro ;D. Nadal jest tam kilka sztuk do kupienia.


Offline Roszada

Odp: 1968 - Nowy podręcznik do studium
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Czerwiec, 2016, 19:02 »
Ja mam dwa:

krajowy 1969
polonijny 1970

więc przyczyniam się do zachowania tego reliktu.
Piotr ma jeszcze ang. 1968 i 1981 revised


Offline Roszada

Odp: 1968 - Nowy podręcznik do studium
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Czerwiec, 2016, 19:09 »
Bomba też była. :)

*** yb95 s. 225 ***
W roku 1968 ukazała się książka Prawda, która prowadzi do życia wiecznego, nazywana wówczas „niebieską bombą”. Zachęcano nas do przestudiowania jej z ludźmi w ciągu sześciu miesięcy. Niektórzy jednak nie potrzebowali aż tyle czasu. Pewne studium trwało niecałe dwa tygodnie


Offline Roszada

Odp: 1968 - Nowy podręcznik do studium
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Czerwiec, 2016, 19:15 »
Nawet kazania w KK były głoszone wedle tej książki :):

*** yb98 ss. 184-185 ***
Po co duchownemu książka Prawda?
Jeanne Ursulet napisała: „W roku 1974 Towarzystwo przysłało nam list od pewnego mieszkańca Le Lorrain. Człowiek ten koniecznie chciał otrzymać literaturę Świadków Jehowy, a zwłaszcza książkę Prawda, która prowadzi do życia wiecznego, zobaczył ją bowiem w czyimś domu. Nazajutrz wyruszyłyśmy, żeby go odszukać. Nazwisko jego nie było nam znane, toteż musiałyśmy zapytać o niego listonosza. Jakże byłyśmy zaskoczone, gdy się okazało, że list wysłał do Towarzystwa miejscowy proboszcz!
„Zastanawiając się nad tym, z jakim się spotkamy przyjęciem, poszłyśmy na plebanię. Człowiek ten przedstawił się i zakomunikował nam chłodno, że nie życzy sobie z nami rozmawiać, interesuje go wyłącznie literatura. Wprawił nas w zakłopotanie. Jednakże w jakiś czas po tej wizycie miejscowi ludzie nieraz nam mówili, iż ksiądz wyjaśnia pewne rzeczy tak samo jak my. Doszłyśmy do wniosku, że chyba przygotowuje kazania na podstawie naszych publikacji”.


Offline Roszada

Odp: 1968 - Nowy podręcznik do studium
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Czerwiec, 2016, 19:18 »
   Jeśli osiągnięto nakład 107 553 888 egzemplarzy, to gdzie podziali się czytelnicy tej publikacji?
   Gdzie zapodziało się około 100 milionów egzemplarzy tej książki?

Już wiem, gdzie się zapodziały:

*** w02 1.6 s. 31 ***
Któregoś dnia, gdy Osman miał już 20 lat, zauważył w pojemniku na śmieci niebieską książkę. Ponieważ bardzo lubił czytać, wyciągnął ją, oczyścił i ujrzał tytuł: Prawda, która prowadzi do życia wiecznego.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 1968 - Nowy podręcznik do studium
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Czerwiec, 2016, 20:31 »
Już wiem, gdzie się zapodziały:

*** w02 1.6 s. 31 ***
Któregoś dnia, gdy Osman miał już 20 lat, zauważył w pojemniku na śmieci niebieską książkę. Ponieważ bardzo lubił czytać, wyciągnął ją, oczyścił i ujrzał tytuł: Prawda, która prowadzi do życia wiecznego.

hahaha!


Offline Roszada

Odp: 1968 - Nowy podręcznik do studium
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Czerwiec, 2016, 20:52 »
Sekretarz stanu D. Acheson i rok 1975

   Dyżurnym politykiem, którego przywoływało Towarzystwo Strażnica w latach 1968-1981, a szczególnie przed rokiem 1975, na potwierdzenie tej właśnie daty, był dawny amerykański sekretarz stanu D. Acheson. Powoływano się na niego w kilku źródłach (patrz Przebudźcie się! Nr 1 z lat 1970-1979 s. 13, art. pt. Co przyniosą lata siedemdziesiąte? [Awake! 08.10 1968 s. 15]; The Watchtower 15.09 1968 s. 552; Awake! 08.01 1968 s. 19).
Również omawiana książka cytowała tego polityka:

„Dean Acheson, były amerykański sekretarz stanu, oświadczył – jak o tym doniosła prasa w roku 1960 – że żyjemy w »okresie bezprzykładnej niepewności i bezprzykładnego stosowania przemocy«. Acheson ostrzegł: »Jestem na tyle poinformowany o tym, co się dzieje, iż z całkowitym przekonaniem mogę wam powiedzieć, że za piętnaście lat obecny świat stanie się zbyt niebezpieczny, aby można było na nim żyć«.
Wszystko, co zostało przepowiedziane w Boskim Słowie prawdy, przemawia za tym, iż właśnie nadeszła chwila, żeby świat się zmienił! Dzisiejszy rozwój wydarzeń światowych spełnia proroctwo biblijne i stanowi dowód, że za naszych czasów cały ten niegodziwy system zostanie zniszczony” (Prawda, która prowadzi do życia wiecznego 1970 [ang. 1968] rozdz. 1, par. 9-10).

Tu widać, jak Acheson był uzasadnieniem oczekiwań Towarzystwa.


Offline Roszada

Odp: 1968 - Nowy podręcznik do studium
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 10:22 »
Ksiażka Prawda miała też wykres dotyczący "pokolenia roku 1914", który tak wspomniano w Służbie Królestwa:

„Ostatnio rozmawiałem z panem o panujących na świecie stosunkach, które niepokoją wiele ludzi. Mam na myśli wojny, nienawiść, przestępczość, upadek moralny. Według Biblii stanowi to dowód, że żyjemy w ostatnich dniach tego złego porządku rzeczy. (Odczytać 2 Tym, 3:1-5} W związku z tym wiele ludzi zastanawia się, kiedy to się skończy. Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w tej książce Prawda, która prowadzi do życia wiecznego, w rozdziale 11, noszącym tytuł »Ostatnie dni tego złego systemu rzeczy«. Tu na stronie 113 jest zamieszczony wymowny szkic. (Odczytaj treść po obu stronach otwartej książki, zwracając uwagę na strzałkę, która wskazuje, że ‘dni ostatnie’ zaczęły się w r. 1914, a skończą się za życia tego samego pokolenia)” (Służba Królestwa Nr 10, 1969 s. 4).


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 1968 - Nowy podręcznik do studium
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 15:57 »
Ksiażka Prawda miała też wykres dotyczący "pokolenia roku 1914", który tak wspomniano w Służbie Królestwa:

„Ostatnio rozmawiałem z panem o panujących na świecie stosunkach, które niepokoją wiele ludzi. Mam na myśli wojny, nienawiść, przestępczość, upadek moralny. Według Biblii stanowi to dowód, że żyjemy w ostatnich dniach tego złego porządku rzeczy. (Odczytać 2 Tym, 3:1-5} W związku z tym wiele ludzi zastanawia się, kiedy to się skończy. Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w tej książce Prawda, która prowadzi do życia wiecznego, w rozdziale 11, noszącym tytuł »Ostatnie dni tego złego systemu rzeczy«. Tu na stronie 113 jest zamieszczony wymowny szkic. (Odczytaj treść po obu stronach otwartej książki, zwracając uwagę na strzałkę, która wskazuje, że ‘dni ostatnie’ zaczęły się w r. 1914, a skończą się za życia tego samego pokolenia)” (Służba Królestwa Nr 10, 1969 s. 4).

No przecież skończą się za życie tego samego pokolenia. A że pokolenie składa się z kilku pokoleń - sorry, nie nasza wina, boga się pytaj.


Offline Roszada

Odp: 1968 - Nowy podręcznik do studium
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Lipiec, 2016, 18:41 »
Już wiem, gdzie się zapodziały:

*** w02 1.6 s. 31 ***
Któregoś dnia, gdy Osman miał już 20 lat, zauważył w pojemniku na śmieci niebieską książkę. Ponieważ bardzo lubił czytać, wyciągnął ją, oczyścił i ujrzał tytuł: Prawda, która prowadzi do życia wiecznego.

Okazuje się, że inne książki też bywały na śmietnikach:

*** w00 1.7 s. 17  ***
Gdy już wychodził ze sklepu, dostrzegł jasnozieloną książkę leżącą w kontenerze na śmieci. Była to książka Religia, wydana przez Świadków Jehowy w roku 1940. William wziął ją ze sobą i z wielkim zainteresowaniem przeczytał o różnicy między religią prawdziwą i fałszywą. Kiedy następnym razem przyszli do nich Świadkowie Jehowy, Ada i William chętnie ich wysłuchali i zgodzili się na studium Biblii. Po kilku miesiącach zostali ochrzczeni na zgromadzeniu międzynarodowym pod hasłem „Wola Boża” w roku 1958.


Offline Roszada

Odp: 1968 - Nowy podręcznik do studium
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Luty, 2017, 10:03 »
Dziś wstawiono mój artykuł:

Gdzie się podziało 100 milionów czytelników dwóch wersji książki pt. Prawda, która prowadzi do życia wiecznego?

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/gdzie-sie-podziao-100-milionow-czytelnikow-dwoch-wersji-ksiazki-pt-prawda-ktora-prowadzi-do-zycia-wiecznego,976.htm



Offline Roszada

Odp: 1968 - Nowy podręcznik do studium
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Czerwiec, 2020, 19:16 »
Cel wydania książki pt. Prawda, która prowadzi do życia wiecznego (1968)

   
   „Nadszedł najbardziej krytyczny czas w dziejach ludzkości i ty właśnie żyjesz w tym przełomowym okresie. (...) Tak, to studium jest prowadzone w określonym celu; zależy od niego przyszłość. (...) Ze względu na krótki czas, jaki świadkom Jehowy pozostał do przeprowadzania podjętego dzieła, świadkowie ci przerywają studium biblijne z osobą, która w okresie sześciu miesięcy nie zareaguje na to pilne wezwanie. Bliskość końca teraźniejszego systemu rzeczy zmusza ich do spożytkowania czasu w sposób możliwie jak najbardziej owocny” (Strażnica Nr 22, 1969 s. 10; por. Strażnica Nr 3, 1969 s. 13; Strażnica Nr 23, 1969 s. 8; Strażnica Tom XCII [1971] Nr 20 s. 20).

   „Z drugiej strony okres przeznaczony na wychowywanie w prawdzie ludzi o usposobieniu owiec w latach siedemdziesiątych wynosi tylko 6 miesięcy” (Służba Królestwa Nr 5, 1971 s. 7).

Po minięciu roku 1975 już nie słyszało się o pośpiesznym, to znaczy półrocznym studium tej książki. Już pospiech nie był konieczny... ;)

Nowsze wspomnienie:

*** w19 wrzesień ss. 29-30 ***
Potem w 1968 roku wprowadzono program studium Biblii przy użyciu książki Prawda, która prowadzi do życia wiecznego. Zawarte w niej proste wyjaśnienia nauk biblijnych przyciągały więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej. W ciągu czterech lat ochrzczonych zostało ponad pół miliona nowych uczniów

Nie wspomnieli, że w książce też straszyli rokiem 1975. :)