Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Armagedon"i "Raj"-"kara"i "nagroda"?  (Przeczytany 4012 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: "Armagedon"i "Raj"-"kara"i "nagroda"?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 19:51 »
Gandalf stary,dziękuję za objaśnienia, które sá mi znane od ponad 30 lat(przepraszam jeśli masz większy staż),jednak to sá puste formułki dla niemyślácych podawane przez CK.

Siedem twarzy,dokładnie jest tak jak piszesz:bat i "nagroda",której nigdy nie uświadczysz.

Moyses,te 04 h na głowę gdzieś podawano.

O tych 0,4 ha to przecież podstawowa nauka od 1997 roku. W jakich latach byłeś te 30 lat w organizacji, że tego nie wiesz?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: "Armagedon"i "Raj"-"kara"i "nagroda"?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 19:58 »
A ja dalej utrzymuję 0,5 l na głowę. Na własne uszy słyszałem wyznania strasznego, że po armagedonie będzie miał uprawę chmielu, żyta itp produktów służących do produkcji wysokoprocentowych trunków. I co ?
Psujecie mi wizję raju. Nie mogę się z tym pogodzić.  >:D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Roszada

Odp: "Armagedon"i "Raj"-"kara"i "nagroda"?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 20:02 »
O tych 0,4 ha to przecież podstawowa nauka od 1997 roku. W jakich latach byłeś te 30 lat w organizacji, że tego nie wiesz?
To jest w edycjach 1991, 2001 i 2010 w książce Prowadzenie rozmów...


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: "Armagedon"i "Raj"-"kara"i "nagroda"?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 20:11 »
A ja dalej utrzymuję 0,5 l na głowę. Na własne uszy słyszałem wyznania strasznego, że po armagedonie będzie miał uprawę chmielu, żyta itp produktów służących do produkcji wysokoprocentowych trunków. I co ?
Psujecie mi wizję raju. Nie mogę się z tym pogodzić.  >:D

Gdzieś ten chmiel, żyto i ziemniaki trzeba uprawiać i dlatego te 0,4 ha na głowę. Spekulacją braci są marzenia o spółdzielniach, dzięki którym będą łączyć swoje działki, by np miłośnicy piwa mogli uprawiać chmiel i jęczmień na większej powierzchni  ;)

To jest w edycjach 1991, 2001 i 2010 w książce Prowadzenie rozmów...

Dokładnie. W podręczniku dla starszych "Paście..." jest też cały rozdział o tym.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: "Armagedon"i "Raj"-"kara"i "nagroda"?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 20:14 »
Gdzieś ten chmiel, żyto i ziemniaki trzeba uprawiać i dlatego te 0,4 ha na głowę. Spekulacją braci są marzenia o spółdzielniach, dzięki którym będą łączyć swoje działki, by np miłośnicy piwa mogli uprawiać chmiel i jęczmień na większej powierzchni  ;)

Dokładnie. W podręczniku dla starszych "Paście..." jest też cały rozdział o tym.
[/b][/size]
Po armagedonie będzie obfitość urodzaju z ziemi. Oby się na kamieniach rodziło  >:D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Roszada

Odp: "Armagedon"i "Raj"-"kara"i "nagroda"?
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 20:17 »
Wcześniej tak pisano:

“Jeśli wziąć pod uwagę, że powierzchnia lądów wynosi 149 000 000 kilometrów kwadratowych, to i tak przypadłoby każdemu ponad 60 arów. A czy 60 arów może wyżywić jednego człowieka? Można powiedzieć bez cienia przesady, że zdołałaby go wyżywić nawet niewielka część tej powierzchni, podczas gdy resztę można by przeznaczyć na tereny wypoczynkowe oraz na rezerwaty dla zwierząt i roślin” (Przebudźcie się! Nr 4 z lat 1970-1979 s. 18).


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: "Armagedon"i "Raj"-"kara"i "nagroda"?
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 20:32 »
A ja dalej utrzymuję 0,5 l na głowę. Na własne uszy słyszałem wyznania strasznego, że po armagedonie będzie miał uprawę chmielu, żyta itp produktów służących do produkcji wysokoprocentowych trunków. I co ?
Psujecie mi wizję raju. Nie mogę się z tym pogodzić.  >:D

Właśnie chciałem Tobie poprawić wizję raju. Powiedz temu starszakowi, że z chmielu nikt piwa jeszcze nie zrobił. Powiedz mu, że w Portugalii winogrona zbierają z drabiny; i zapytaj dlaczego. Zobaczysz ile wiedzy jest wiedzy starszego. Jak znajdziesz babę (tzn partnerkę życia i jedyną miłość) to macie razem 0,8 ha.
Teraz mu powiedz ile może mieć decytony ziemniaka z hektara. I zapytaj, czy wódkę z marchwi można zrobić. Wtedy zobaczysz jego przygotowanie do życia w raju.
Po uzyskanych odpowiedziach zastanów się, czy z takim chciałbyś dzielić płot, i czy swoją córkę wydałbyś za jego syna.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2020, 20:35 wysłana przez Moyses »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: "Armagedon"i "Raj"-"kara"i "nagroda"?
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 20:45 »
Właśnie chciałem Tobie poprawić wizję raju. Powiedz temu starszakowi, że z chmielu nikt piwa jeszcze nie zrobił. Powiedz mu, że w Portugalii winogrona zbierają z drabiny; i zapytaj dlaczego. Zobaczysz ile wiedzy jest wiedzy starszego. Jak znajdziesz babę (tzn partnerkę życia i jedyną miłość) to macie razem 0,8 ha.
Teraz mu powiedz ile może mieć decytony ziemniaka z hektara. I zapytaj, czy wódkę z marchwi można zrobić. Wtedy zobaczysz jego przygotowanie do życia w raju.
Po uzyskanych odpowiedziach zastanów się, czy z takim chciałbyś dzielić płot, i czy swoją córkę wydałbyś za jego syna.
[/b][/size]
Na roli się nie znam, ale znam starszego. Oj może on może.. Więc zawierzyłem na słowo. Produkty samoróbne też robił więc doświadczenie ma.  Wierze na słowo. Czy 0,4 ha wystarczy na pędzenie samogonu nie wiem, ale mam zaufanie do pasterzy zborowych.  >:D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Roszada

Odp: "Armagedon"i "Raj"-"kara"i "nagroda"?
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Kwiecień, 2020, 09:46 »
Jeśli był taki już wátek,to proszę przekierować.
"Armagedon" czyli kara za nie przynależenie do Organizacji Świadków Jehowy i "Raj" czyli nagroda za przynależenie do Organizacji Świadków Jehowy.
Sprawę raju wiercił jego bliźniak tu:
https://sjwp.pl/mam-pytanie/znajomy-udostepnil-to-forum/msg190934/#msg190934


Offline dziewiatka

Odp: "Armagedon"i "Raj"-"kara"i "nagroda"?
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Kwiecień, 2020, 10:45 »
Ja dzisiaj gospodarstwo ogrodniczo doniczkowe prowadzę już,zasiałem rzodkiewkę a dzisiaj pomidory koktajlowe.Mam w planie ogórki balkonowe.I co rajskie warunki.


Offline Roszada

Odp: "Armagedon"i "Raj"-"kara"i "nagroda"?
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Kwiecień, 2020, 11:24 »
Już wigoreczkowi się odechciało?  ;)

Ostatnio aktywny: 22 Kwiecień, 2020, 14:51