Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020  (Przeczytany 7626 razy)

Offline Tortowy SkrytoŻerca

Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« dnia: 08 Kwiecień, 2020, 11:46 »
Pytanie odnośnie pamiątki która miała miejsce wczoraj tj. 07/04/20  -  Może ktoś dostał linka do dyskusji, podzielił się z kimś, kto nagrał całość? Chętnie obejrzałbym, jak to wyglądało w Polsce.

Jeśli macie jakieś przemyślenia / ciekawostki / nagrania / zdjęcia / anegdoty / informacje - wrzućcie tutaj proszę.
Poza tym, w zeszłych latach były próby przerywania pamiątki przez ex'ów w USA. Po prostu wchodzili na salę królestwa i robili tzw. 'crash' - można zobaczyć na filmie o co chodziło. W tym roku to nie możliwe z wiadomych przyczyn - ale może udało się komuś wejść na zooma i skutecznie zrobić tam zamieszanie? Może jakiemuś hakerowi? Czy centrala odnotowała jakieś próby wtargnięcia?

« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień, 2020, 11:55 wysłana przez Tortowy SkrytoŻerca »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Kwiecień, 2020, 16:20 »
Witaj Tortowy SkrytoŻerca:
Ale ''jeb-nyłeś'' filmik, cóż on przedstawia?!
Jakiś ''siurmok'' w kraciastej koszulinie, pacykujący się w ''kibliomacie'', zrywki młodych ''pindolin'' szczerzących  zgryz, nie potrafię tego zajarzyć taki groch z kapuchą.


Offline Kyuubi

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Kwiecień, 2020, 17:06 »
U mnie była pamiątka prze zoom. Ciekawie sie słuchało no ale mi sie wydaje ze kazdy powinien spożywać chleb nie jakaś określona tylko grupa.


Offline Roszada

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Kwiecień, 2020, 17:07 »
Przecież CK uczy, że wszyscy "symbolicznie spożywają" ciało i krew. ;)
Więc też spożywałeś. :)


BetMen

  • Gość
Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Kwiecień, 2020, 17:12 »
Komicznie wyglądało to jak osoby samotne podawały sobie "emblematy" a później odstawiały....
Normalnie jak małpy w zoo! :o Albo "siostrzyczki" poprawiające sobie ciągle włosy do kamery ;D


Offline Takajaja

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Kwiecień, 2020, 20:29 »
Moje wrazenia po pamiatce? 🤔

Brak, ponieważ pierwszy raz jej nie obchodziłam ani duchowo, ani cieleśnie. Chociaż byłam blisko..obserwatora, ktory ją obchodził hihi... wiec to komicznie wygladalo.
Jedynie ze powinnam w niej wziasc udział "przypomnialy" mi glupie smsy od SJ i telefon starszego. Pierwszy telefon otrzymalam z zaproszeniem 5 dni przez, drugi w dniu pamiatki od drugiego starszego.
O ile jeden mial szczescie że nie dobiegłam do telefonu żeby go odebrac, tak drugi tego szczescia nie miał hihi....ale i tak powiedział ze tak milo to mu sie dawno nie rozmawialo 😂
Po czym powiedział ze jeszcze zadzwoni...a ja na to: że mam nadzieje że nie 😂

Ale co mnie zastanawia?

Czlowiek był tyle lat SJ, cale zycie podporzadkował tej organizacji. Byl gorliwy, uczeszczał regularnie na zebrania, kongresy, zgromadzenia, chodzil do sluzby itp.
To po cholere ktos mi wysyla smsy czy dzwoni z zaproszeniem na Pamiatke???
Przecież nie jestem niepelnosprawna intelektualnie żeby nie wiedziec, czy nie moc sprawdzic kiedy jest Pamiatka jesli bym ją chciala obchodzic!
Rozumiem zapraszac na pamiatke zainteresowanych, ale nękac wykluczonycj i nieczynnych 😂🤣 darowali by sobie.
To nas obraża 😂




Offline Roszada

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Kwiecień, 2020, 20:56 »
Teraz to właśnie naprawdę można nazwać to Obserwatorami, bo w komórce czy na ekranie.
Wcześniej byli to dla mnie uczestnicy, ale bez spożywania. ;)


Offline Siedemtwarzy

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Kwiecień, 2020, 22:28 »
Piękna była ta pamiątka. Taka nie absorbujaca. Wygodnie leżałem sobie na łóżku,  dzieci rozpierzchniete po domu, zona najbardziej jeszcze tym przejęta. Zauważyłem, że kamery tym razem odsunięte, już nie tylko twarze obejmowały, co by podkreślić krój sukien, spódnic, garsonek zakupionych na tą specjalna okazję. Co nie które rodziny poustawialy kwiaty przed stolikami, aby dodać splendoru chwili. Chlebki i wino wyartykułowane, podawane same sobie z należna czcią. Mówca pięknie podkreslil, że dzisiejsza sytuacja na świecie, powoduje, że tylko organizacja SJ zapewnia ochronę. Coś tam było jeszcze o Jezusie, później modlitwy, znów Apel o studiowanie że SJ i koniec. Bracia później machali sobie na zoomie łapkami, piękne i wzruszające chwile.


Offline Roszada

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Kwiecień, 2020, 22:54 »
Cytuj
Mówca pięknie podkreslil, że dzisiejsza sytuacja na świecie, powoduje, że tylko organizacja SJ zapewnia ochronę.
Dzięki obostrzeniom babilońskiego Cezara. ;)


Offline dziewiatka

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Kwiecień, 2020, 08:18 »
Pamiątka była piękna chyba,bo ja trwam w swoim postanowieniu i nie bywam czy to w realu czy jak w tym roku poprzez niewidzialną obecność.Trwa to dość długo i nie daję się namówić.Przemówienia są bardzo podobne lekko ozdobione jakimiś aktualnościami coby słuchaczy wylękać że mało dają na tacę,przepraszam do skrzynek,przecież to może być ostatnia sposobność by podzielić się nieprawym bogactwem.pech chciał siódmego miałem wolne a więc mogłem skonsumować nieco płynu z procentami i to zrobiłem ,tylko płyn zamiast głębokiej czerwieni był nieco zielonkawy i smakuje z sokiem jabłkowym.


Offline Jaskier

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Kwiecień, 2020, 09:18 »
U nas kazali na czas przemówienia kamery wyłączyć, i całe szczęście. Takiego festiwalu żenady to nie widziałem jeszcze - z 90 twarzy wciśniętych w te małe okienka, każdy wystrojony, a w tle typowy wystrój późnego PRL. Pół godziny przed programem siedzieli i machali do monitora, jak roboty... Ale nie żałuję, że obejrzałem ten cyrk  :D Wilk syty i owca cała.
⛧ Ave Lucifer, Princeps Umbrarum, Dominus Abyssi ⛧


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Kwiecień, 2020, 09:43 »
Moje wrażenie jest takie że w końcu mogłem sobie winko popić poza czujnym okiem kamery :)


Offline Kyuubi

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Kwiecień, 2020, 10:47 »
U mnie bardzo była ciekawa rzecz która zwróciła mi uwaga mianowicie
na mównicy prowadzący zacytował

1 koryntian 11:23-25 bez wersetu 26-29 który mówi o spoczywaniu.
Paweł kierował to do zboru w koryntian. I zadziwiło mnie to ze potem na mównic mowil o tym kto moze spożywać a kto nie. W tych wersetach pisze zeby jeść chleb i pić. Jesli ktos chce spozyc chleb czy wino musiał sam siebie wnikliwie obadać czy jest tego godny jesli godny to ja rozumiem przez to ze kazdy chrześcjanin moze spozywać a nie tylko jakaś tam określona grupa tylko musi sprawdzic czy jest temu godny. A nie ze ktos za nas moze decydować o tym.
1kor 11:26-29
Ile razy bowiem będziecie jeść ten chleb i pić z tego kielicha, będziecie ogłaszać śmierć Pana, aż przyjdzie. Ktokolwiek jednak by jadł ten chleb lub pił z kielicha Pana w sposób niegodny, ten będzie winny ciała i krwi Pana

Polecam przeczytać dokonca nie będę tu juz dalej cytował

1kor 11:23-34





« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień, 2020, 10:50 wysłana przez Kyuubi »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Kwiecień, 2020, 18:12 »
Komicznie wyglądało to jak osoby samotne podawały sobie "emblematy" a później odstawiały....
Normalnie jak małpy w zoo! :o Albo "siostrzyczki" poprawiające sobie ciągle włosy do kamery ;D

   Albo te zakrywające cycki  :D :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Kwiecień, 2020, 19:57 »
U mnie bardzo była ciekawa rzecz która zwróciła mi uwaga mianowicie
na mównicy prowadzący zacytował

1 koryntian 11:23-25 bez wersetu 26-29 który mówi o spoczywaniu.
Paweł kierował to do zboru w koryntian. I zadziwiło mnie to ze potem na mównic mowil o tym kto moze spożywać a kto nie. W tych wersetach pisze zeby jeść chleb i pić. Jesli ktos chce spozyc chleb czy wino musiał sam siebie wnikliwie obadać czy jest tego godny jesli godny to ja rozumiem przez to ze kazdy chrześcjanin moze spozywać a nie tylko jakaś tam określona grupa tylko musi sprawdzic czy jest temu godny. A nie ze ktos za nas moze decydować o tym.
1kor 11:26-29
Ile razy bowiem będziecie jeść ten chleb i pić z tego kielicha, będziecie ogłaszać śmierć Pana, aż przyjdzie. Ktokolwiek jednak by jadł ten chleb lub pił z kielicha Pana w sposób niegodny, ten będzie winny ciała i krwi Pana

Polecam przeczytać dokonca nie będę tu juz dalej cytował

1kor 11:23-34


Ja bym zacytował szerzej bo wtedy widać o co chodziło autorowi:
1Kor, 11, 17-34

Wieczerza Pańska

17 Udzielając już pouczeń, nie pochwalam was i za to, że schodzicie się razem nie na lepsze, ale ku gorszemu. 18 Przede wszystkim słyszę – i po części wierzę – że zdarzają się między wami spory, gdy schodzicie się razem jako Kościół. 19 Zresztą nawet muszą być wśród was rozdarcia, żeby się okazało, którzy są wypróbowani. 20 Tak więc, gdy się zbieracie, nie ma u was spożywania Wieczerzy Pańskiej. 21 Każdy bowiem już wcześniej zabiera się do własnego jedzenia, i tak się zdarza, że jeden jest głodny, podczas gdy drugi nietrzeźwy. 22 Czyż nie macie domów, aby tam jeść i pić? Czy chcecie świadomie znieważać Kościół Boży i zawstydzać tych, którzy nic nie mają? Cóż wam powiem? Czy będę was chwalił? Nie, za to was nie chwalę!
23 Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której został wydany, wziął chleb 24 i dzięki uczyniwszy, połamał i rzekł: «To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę!» 25 Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: «Kielich ten jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę!» 26 Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb i pijecie kielich, śmierć Pana głosicie, aż przyjdzie. 27 Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny staje się Ciała i Krwi Pańskiej.
28 Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. 29 Kto bowiem spożywa i pije, nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije. 30 Dlatego to właśnie wielu wśród was jest słabych i chorych i wielu też pomarło. 31 Jeżeli zaś sami siebie osądzimy, nie będziemy sądzeni. 32 Lecz gdy jesteśmy sądzeni przez Pana, upomnienie otrzymujemy, abyśmy nie byli potępieni ze światem. 33 Tak więc, bracia moi, gdy zbieracie się, by spożywać [wieczerzę], poczekajcie jedni na drugich! 34 Jeżeli ktoś jest głodny, niech zaspokoi głód u siebie w domu, abyście się nie zbierali ku potępieniu [waszemu]. Co do spraw pozostałych, wydam zarządzenia, gdy do was przybędę.

Jemu chodziło o to że na pamiątkę niektórzy ludzie przychodzą się nażreć lub urżnąć nie zachowując należytej powagi tego świętowania.
Nic tam nie mówi o tym, że ktoś spożywa bez powołania.

P.S.
O fakcie odbycia się pamiątki dowiedziałem się z tego forum :).
Zwykle rodzina dzwoniła zachęcając mnie ale w tym roku sobie odpuścili.

« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień, 2020, 20:01 wysłana przez NieZnaPrawdy »