Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?  (Przeczytany 10283 razy)

Offline Estera

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Luty, 2020, 16:40 »
Szanujmy CK za ich wytyczne co do ostracyzmu. Szanujmy ich zakazy transfuzji ratujących życie. Szanujmy. Łączmy się w pary, kochajmy się.
   Tak i jeszcze uklęknijmy i złóżmy przed nimi pokłon w hołdzie, całując namiętnie ich wypolerowane pantofelki ze skóry.
   I podziękujmy, że w ogóle łaskawie mogą w nasze uszy wygłaszać swoje doktrynalne kłamliwe bzdety.
         :'( Pijany człowiek, to człowiek.
         :'( Hitler, Stalin i Mussolini to też człowiek.
         :'( Psychopatyczny morderca to też człowiek.
         :'( ... itd., itp. ...
         :'( ... i świadek Jehowy to też człowiek.
   Że zmanipulowany totalnie, to akurat Ciału Kierowniczemu, to w ogóle nie przeszkadza.
   Myślę, że jeszcze do wszystkiego potrzeba dużo rozsądku.
   Bo inaczej można dojść do paranoicznych sytuacji.

   Według mojej oceny tylko jeden członek CK zasługuje na wielki szacunek.
   To były członek ... Raymond Franz ... przed tym chylę czoła za to, czego dokonał.
   Gdyż w ogromnej mierze, dzięki właśnie Niemu, wiele wyszło zza kuluarów tej rządzącej grupy.
   Wiele informacji, o których nigdy byśmy się nie dowiedzieli, gdyby nie jego "Kryzys Sumienia".

   I choć R.Franz już dawno nie żyje, to jego wspaniały testament ma ogromną siłę wpływania na ludzkie zachowania.
   A ponieważ właśnie jest tak mocny, nawet po tylu latach ... "zza grobu" ... i na całą przyszłość, dlatego też ...
   Przez obecną władzę "strażnicy" jest wciągnięty na indeks ksiąg zakazanych dla każdego ochrzczonego śj.
   A "Kryzys Sumienia" przemawia, pomimo zakazów i wszelka władza jest bezsilna.
   I głównie dlatego, za czytanie tej pozycji sypią się wykluczenia.
   Bo nikt prawdą w niej zawartą nie będzie zarażał ludzi w zborach!!! I o to przede wszystkim chodzi.
   
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Luty, 2020, 16:56 »
Nie zwróciłem na to uwagi wcześniej. Roszada tworząc ten wątek napisał "Czy CK zasługuje na szacunek".
Ja pisząc swoje posty miałem na myśli pytanie bardziej ogólne "Czy Świadkowie Jehowy zasługują na szacunek?"
Ludzie w ciele kierowniczym to również świadkowie więc i do nich ten tekst się odnosi, ale pisząc swoje teksty miałem w głowie zwykłych głosicieli.

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Roszada

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Luty, 2020, 18:00 »
Nie zwróciłem na to uwagi wcześniej. Roszada tworząc ten wątek napisał "Czy CK zasługuje na szacunek".
Ja pisząc swoje posty miałem na myśli pytanie bardziej ogólne "Czy Świadkowie Jehowy zasługują na szacunek?"
Toc prawdziwymi ŚJ jest przede wszystkim Ciało Kierownicze.
Do 1942 drugie owce wcale nie były Świadkami Jehowy i z łaski po śmierci Sędziego zostały dopuszczone do godności.

Mało tego i dziś pisze się czasem, że "drugie owce" przyłączają się do ŚJ:

*** w75/23 s. 6  ***
Sprawozdania publikowane w Roczniku i gdzie indziej ukazują, jakie mnóstwo „drugich owiec” Jezusa przyłącza się ostatnio do chrześcijańskich świadków Jehowy

« Ostatnia zmiana: 26 Luty, 2020, 21:12 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Luty, 2020, 22:38 »
O proszę, jak napisali w 2014 r., jakby "drugie owce" nie były ŚJ, a miały się tylko przyłączyć do ŚJ:  :)

*** w14 15.11 ss. 26-27 ***
Z poprzedniego artykułu dowiedzieliśmy się, że cudzoziemcy w starożytnym Izraelu mieli możliwość wielbić Jehowę w sposób cieszący się Jego uznaniem, ale musieli to robić wraz z ludem sprzymierzonym z Bogiem (1 Król. 8:41-43). Podobnie sytuacja wygląda obecnie. Osoby, które nie należą do duchowego Izraela, muszą przyłączyć się do ludu Bożego — „synów królestwa”, czyli namaszczonych duchem Świadków Jehowy


Offline Roszada

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Luty, 2020, 09:42 »
CK zasługuje na podwójny szacunek:

*** w20 styczeń s. 29 ak. 8 „Chcemy iść z wami” ***
To prawda, że według Biblii niektórzy są „godni podwójnego szacunku”. Ale jest tak dlatego, że „bardzo dobrze przewodzą” .  :)


Offline Startek

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Luty, 2020, 17:13 »
W tej materii Pismo Święte jasno się wypowiada ; 2 Jana 7-11  Na świecie zaś pojawiło  się już wielu pseudo nauczycieli nie uznających tego że Jezus Chrystus przyszedł  (na świat )w ludzkim ciele . Każdy z nich jest prawdziwym zwodzicielem
 i Antychrystem .  Jeśli spojrzymy do książki Czego naucza Biblia . Na stronie gdzie jest pokazany chrzest  występuje taki tekst , z chwilą chrztu Jezus stał się Mesjaszem . Każdy kto tak twierdzi  w dalszych wersetach tegoż listu apostoł Jan nakazuje  nie przyjmować w domu i nawet nie pozdrawiać .  Więc tutaj chodzi o ciało kierownicze świadków j  bo to oni tak uczą .


Offline Roszada

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Luty, 2020, 18:03 »
Tego fragmentu nie przestanę nigdy cytować, bo się już nie powtórzy w Roczniku, bo CK przestało go wydawać, a na koniec napisali:

„»Kiedy słucham członków Ciała Kierowniczego i ich pomocników, czuję, jakby Jehowa przemawiał do mnie w moim własnym pokoju« – mówi Agatha, żona nadzorcy obwodu z Ghany” (Rocznik Świadków Jehowy 2017 s. 24-25).

Potrójne przesłanie:

głos członków CK to jakby głos Jehowy
głos pomocników członków CK to jakby głos Jehowy
żona "nadzorcy obwodu" to gwarantuje, a Towarzystwo opisuje. ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Luty, 2020, 18:33 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Luty, 2020, 13:05 »
Szacunek jeszcze należy się dla CK z tego powodu, że publikacja ta potwierdza to, co mówi ta żona nadzorcy obwodu:

„Ponieważ jest to »niewolnik« Chrystusa, czynimy mądrze, jeśli bierzemy sobie do serca jego słowa: »Zwracajcie uwagę na to, jak słuchacie« (Łukasza 8:18). Słuchamy uważnie, bo uznajemy, że za pośrednictwem tego niewolnika porozumiewa się z nami sam Jehowa” (Zbliż się do Jehowy 2014 [druk: lipiec 2015] s. 312-313).


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Luty, 2020, 13:54 »
Tego fragmentu nie przestanę nigdy cytować, bo się już nie powtórzy w Roczniku, bo CK przestało go wydawać, a na koniec napisali:

„»Kiedy słucham członków Ciała Kierowniczego i ich pomocników, czuję, jakby Jehowa przemawiał do mnie w moim własnym pokoju« – mówi Agatha, żona nadzorcy obwodu z Ghany” (Rocznik Świadków Jehowy 2017 s. 24-25).

Potrójne przesłanie:

głos członków CK to jakby głos Jehowy
głos pomocników członków CK to jakby głos Jehowy
żona "nadzorcy obwodu" to gwarantuje, a Towarzystwo opisuje. ;)
Nie za bardzo rozumiem dlaczego to zwróciło tak bardzo Twoją uwagę?
Przecież tego typu alegorie można odnaleźć również na przykład w Katechizmie Kościoła Katolickiego:
Cytuj
891 "Nieomylnością tą z tytułu swego urzędu cieszy się Biskup Rzymu, głowa Kolegium Biskupów, gdy jako najwyższy pasterz i nauczyciel wszystkich wiernych Chrystusowych, który braci swych umacnia w wierze, ogłasza definitywnym aktem naukę dotyczącą wiary i obyczajów... Nieomylność obiecana Kościołowi przysługuje także Kolegium Biskupów, gdy wraz z następcą Piotra sprawuje ono najwyższy Urząd Nauczycielski" 385 , przede wszystkim na soborze powszechnym. Gdy Kościół przez swój najwyższy Urząd Nauczycielski przedkłada coś "do wierzenia jako objawione przez Boga" 386 i jako nauczanie Chrystusa, "do takich definicji należy przylgnąć posłuszeństwem wiary" 387 . Taka nieomylność rozciąga się na cały depozyt Objawienia Bożego 388 .


892 Boska asystencja jest także udzielona następcom Apostołów, nauczającym w komunii z następcą Piotra, a w sposób szczególny Biskupowi Rzymu, pasterzowi całego Kościoła, gdy - nie formułując definicji nieomylnej i nie wypowiadając się w "sposób definitywny" - wykonuje swoje nauczanie zwyczajne, podaje pouczenia, które prowadzą do lepszego zrozumienia Objawienia w dziedzinie wiary i moralności. Nauczaniu zwyczajnemu wierni powinni okazać "religijną uległość ich ducha" 389 , która różni się od uległości wiary, a jednak jest jej przedłużeniem.



Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Roszada

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Luty, 2020, 13:59 »
Mnie KK i jego katechizm na forum exŚJ ani nie obowiązuje, ani nie interesuje.
Tym bardziej że jestem tu jako historyk nauk ŚJ, a nie historyk KK.

Tal więc sekciarskie sztuczki zachowaj do stosowanie dla swoich katolików których ganiasz. ;D

Poza tym forum to nie jest do reklamowania treści Katechizmu KK.
Robili to wcześniej Tusia, później Sajmon, a teraz Ty. :(

Poza tym to co stosuje KK, jako Babilon Wielki, tym bardziej powinno być omijane przez Towarzystwo i jego CK. 8-)

Gdyby zaczął tu uprawiać prozelityzm katolicki, to dawno bym stąd wyleciał.
Jak chciałem się poboksować o nauki KK, to poszedłem sobie na forum protestantów. Tam zostawiłem ponad 4000 postów.

Cytuj
Obserwatorek   
    Posty: 4673   
    Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
« Ostatnia zmiana: 28 Luty, 2020, 14:18 wysłana przez Roszada »


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Luty, 2020, 14:22 »
Mnie KK i jego katechizm na forum exŚJ ani nie obowiązuje, ani nie interesuje.
Oj, wybiórczo stosujesz tą zasadę ;)
Jak się pochwalić, że jesteś ekspertem w seminarium to się chwalisz swoim katolicyzmem.
A jak przyznać się do zasad, które Cię obowiązują jako Katolika to się migasz.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Luty, 2020, 14:45 »
 :) Jak wykazuje szymonbudny, CK zasługuje na szacunek, bo uczy Katechizmu Kościoła Katolickiego i się do niego stosuje dokonując drobnej modyfikacji zamianą Rzymu na Warwick.  ;)


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Luty, 2020, 14:47 »
:) Jak wykazuje szymonbudny, CK zasługuje na szacunek, bo uczy Katechizmu Kościoła Katolickiego i się do niego stosuje dokonując drobnej modyfikacji zamianą Rzymu na Warwick.  ;)
;D ;D ;D ;D
Hahahaha
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline hiacynta

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Luty, 2020, 14:50 »
Bardzo szanuję ciało kierownicze 😠😠😠zwłaszcza że zabrało mi możliwość rozmowy z moim dzieckiem i za to że mnie oszukano i za to że, wmawiano mojemu mężowi że mało robi dla jehowy i za to że zabrania przyjmowania krwi wskutek czego wiele niewinnych osób pożegnało się z życiem. Głupie pytanie w ogóle i głupia odpowiedź ja ich szczerze nienawidzę 😠😠😠


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Luty, 2020, 14:58 »
ciało kierownicze [...] zabrało mi możliwość rozmowy z moim dzieckiem
NIe chcę bronić CiałaKierowniczego bo Roszada mnie wmanipulował tu w ten temat, ale niech mu już będzie ;)
OK, rozumiem że nie możesz rozmawiać ze swoim dzieckiem bo jedno z Was dwojga jest wykluczone. Tak?
Jak rozumiem, skoro tu jesteś, to prawdopodobnie Ty jesteś wykluczona a Twoje dziecko jest w Organizacji.
Jaka byłaby procedura WTS abyś mogła rozmawiać ze swoim dzieckiem?
Czy jest w ogóle taka?
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]