Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dawna nauka Towarzystwa o szatanie jako dzierżawcy  (Przeczytany 1406 razy)

Offline Roszada

Odp: Dawna nauka Towarzystwa o szatanie jako dzierżawcy
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Marzec, 2020, 18:53 »
To jest podwójne rugowanie, bo szatana i narodów.
Dlatego tak długo trwa. ;)

Zobacz Seb jakie to były naiwniaki. Liczyli że Jehowa na ich zawołanie zrobi to co im się by chciało. :-\


Offline Roszada

Odp: Dawna nauka Towarzystwa o szatanie jako dzierżawcy
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Marzec, 2020, 10:10 »
No i te dzierżawienie przez szatana i narody nadal trwa, ale o tym już nie piszą.
Rugowania, jak nie było, tak nie ma.

A wyrok ponoć zapadł w 1914 r. Ale kto widział tę sprawę?
Niewidzialna sesja sądu?
Pewnie tak, jak zwykle w Towarzystwie. :-\


Offline Roszada

Odp: Dawna nauka Towarzystwa o szatanie jako dzierżawcy
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Marzec, 2020, 11:02 »
Jeszcze to wydziedziczaniem zwali:

„Jak długie trwanie przeznaczone było czasowi końca? Czasem Końca, powiada Pastor Russell, że jest »okres stu piętnastu (115) lat od roku 1799 do roku 1914.” (»Przyjdź Królestwo Twoje«, str. 23). W roku 1914 przeszedł ostateczny koniec starego porządku rzeczy. Gdy 1-go sierpnia, 1914, huk pierwszego strzału rozpoczął Wojnę Światową, stare rzeczy przeminęły i proces wydziedziczenia rozpoczęty został przez Jehowę przeciw królom i królestwom ciemności. W dniu tym Król królów objął swój tron na ziemi, i stały się »głosy wielkie w niebie«, które mówiły: »Królestwa świata stały się królestwami Pana naszego i Chrystusa jego, i królować będzie na wieki wieków,« – Objawienie 11:15” (Strażnica 01.01 1923 s. 8 [ang. 15.11 1922 s. 360]).


Offline Roszada

Odp: Dawna nauka Towarzystwa o szatanie jako dzierżawcy
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Marzec, 2020, 17:56 »
Wystawianie szatana w roli dzierżawcy i prawie równego Jehowie, chyba ma na celu większe zastraszanie ŚJ osobą szatana.

Kto będzie bardziej się bał mocnego szatana, ten bardziej będzie chciał się kryć w organizacji Jehowy.
Pewnie to tak działa.

Kiedyś jeden ze ŚJ tak zapalony w zwalczaniu Bóstwa Chrystusa powiedział mi:

ja ci udowodnię, że szatan jest Jezusowi co najmniej równy, a tylko dlatego, że Jehowa jest po stronie Jezusa, może on z szatanem wygrać.

Załamałem się jak to słuchałem.
Jezus zdegradowany, szatan wywyższony. :-\


Offline Sebastian

Odp: Dawna nauka Towarzystwa o szatanie jako dzierżawcy
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Marzec, 2020, 00:41 »
Wystawianie szatana w roli dzierżawcy i prawie równego Jehowie, chyba ma na celu większe zastraszanie ŚJ osobą szatana. Kto będzie bardziej się bał mocnego szatana, ten bardziej będzie chciał się kryć w organizacji Jehowy. Pewnie to tak działa.
zastraszanie świadków Jehowy osobą mocnego szatana to ciekawy temat i wart szerszego omówienia;

niestety, ciężko tutaj o źródła pisane, które stwierdzałyby wprost że "szatan jest niemalże wszechmocny", itd. itp. Takich cytatów chyba nawet Ty, Włodku, nie znajdziesz.

natomiast zetknąłem się przed laty z postawą dziwnego zabobonnego lęku świadków Jehowy przed Szatanem. Lęku tak dziwnego i tak przerośniętego, że gdyby ktoś mi opowiadał to co widziałem i słyszałem w moim macierzystym zborze, to chyba nie uwierzyłbym że jest to w ogóle możliwe w jakiejkolwiek społeczności chrześcijańskiej.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Dawna nauka Towarzystwa o szatanie jako dzierżawcy
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Marzec, 2020, 08:55 »
Co do szatana.

   Towarzystwo Strażnica pisało też, że Jezus i szatan to bracia:

   „Pismo Św. pokazuje nam, że słowa »gwiazdy zaranne« odnoszą się do dwóch możnych stworzeń niebiańskich, mianowicie do Michała (Logosa) i do Lucyfera. Te dwa potężne stworzenia stanowiły dwóch braci; obaj ci bracia byli synami Bożymi. Lucyfer okazał się niewiernym synem Bożym, podczas gdy Logos onym »wiernym i prawdziwym«” (Strażnica 15.05 1932 s. 158 [ang. 01.03 1932 s. 76]).

Skoro byli braćmi, a Jezus był w tamtych latach wszechmocny, to może i szatan też?

Wszechmoc?
Dawniejsze śmielsze wypowiedzi:

   „W ten sposób jedno i drugie łącznie pokazuje, że przed rozpoczęciem walki i przed narodzeniem się rządu Djabeł wykonywał nieograniczoną władzę zarówno w niebie (niewidzialną) jak i nad narodami ziemskimi” (Rząd 1928 s. 199).

   „W ten sposób pokazane jest przez jedno i drugie, że przed rozpoczęciem walki i narodzeniem się rządu wykonywał djabeł zupełną władzę zarówno w niebie (niewidzialną) jak i nad narodami ziemskimi” (Strażnica 15.10 1933 s. 317 [ang. 15.07 1933 s. 221]).

« Ostatnia zmiana: 06 Marzec, 2020, 12:50 wysłana przez Roszada »