Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Komitet sądowniczy ... PIOTR PAWLOS ... Wałbrzych-Sobięcin z 22 grudnia 2019r.  (Przeczytany 8052 razy)

Offline Roszada

Właśnie poprzez takie nagrania ludzie się nauczą, jak należy postępować podczas przesłuchań. Wyciągają wnioski. Widzą w naturze jak przebiega ta procedura.

Upublicznianie ich może z czasem spowodować presję władzy na kierownictwo czyli na CK.
Zaczną ich zaliczać do sekt, delegalizować, odbierać subwencje itp.


Offline Takajaja

Zaślepieni SJ myślą że procedury wymyślone przez ORG są w pełni przestrzegane przez nadzorcow i starszych zboru. A Komitet Sadowniczy to juz ostatni etap "pomocy" dla oskarzonego.

Nagrania pokazuja, że osoby, ktore powinny przestrzegac praw, zasad i przejawiac chec pomocy i milosc wzgledem pokrzywdzonego lub oskarzonego tego nie robią!! A w zborach Świadkow Jehowy uznawane są za świete krowy, ktore mają prawo niszczyc ludzkie życia


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Mnie uczono, że komitet sądowniczy jest po to, aby pomóc osobie błądzącej, a wyklucza się nie za grzech tylko za brak skruchy. Ten komitet pokazał, że było to zwykłe polowanie, wyrok był już wcześniej ustalony, a tylko czekali na odpowiednie słowa. To jest właśnie rewelacja tego komitetu.

Zaślepieni SJ myślą że procedury wymyślone przez ORG są w pełni przestrzegane przez nadzorcow i starszych zboru. A Komitet Sadowniczy to juz ostatni etap "pomocy" dla oskarzonego.[/b][/size]

Zwykły szarak nie wie, że są procedury podczas komitetu. Zdecydowana większość braci i sióstr myśli, że do każdego komitetu starsi podchodzą indywidualnie, nie wiedzą o tajnej książce Paście i że na podstawie tej książki prowadzone są komitety. I ja też zanim wszedłem na te forum byłem właśnie takim niedoinformowanym członkiem zboru. 
« Ostatnia zmiana: 23 Luty, 2020, 19:52 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Takajaja

Właśnie poprzez takie nagrania ludzie się nauczą, jak należy postępować podczas przesłuchań. Wyciągają wnioski. Widzą w naturze jak przebiega ta procedura.

Upublicznianie ich może z czasem spowodować presję władzy na kierownictwo czyli na CK.
Zaczną ich zaliczać do sekt, delegalizować, odbierać subwencje itp.

Zgadza się Roszada!!

Takie nagrania Komitetów Sądowniczych Świadkow Jehowy obnażają ich nieudolnosc i brak milosci, ktorą tak bardzo się szczycą i dzieki ktorej ściagaja ludzi w ich szeregi.

Wiec brawo dla tych...ktorzy mają na tyle mocne nerwy żeby w tym uczestniczyc i to nagrać. Ponieważ na pewno kosztuje ich to duzo zdrowia.


Offline Martin

Jak "miło" - starsi ze zboru koło mnie, co najmniej jednego znam osobiście. Moje wrażenia:
- trzech stosunkowo młodych gości próbuje poniewierać starszym mężczyzną. Trochę to słabe - naprawdę nie można było powołać kogoś bardziej wiekowego do komitetu? Mimo słusznego wieku "oskarżony" jednak nie dał z siebie zrobić marmolady, chociaż nerwy nieco stracił pod koniec rozmowy, co w sumie jest dość zrozumiałe,
- kiedyś wykluczali za niewiarę w '75 rok, teraz wykluczają za mówienie o tym. Paranoja czy podłość?
- serio dla WTSu śmiertelnym zagrożeniem, które trzeba natychmiast usunąć, jest staruszek(z całym szacunkiem), który gdzieś tam po cichu wierzy po swojemu? To fajna ta Organizacja, taka nie za potężna. :)
I jeszcze ta zupełnie "przypadkowa i niezobowiązująca" rozmowa z NO... :)
« Ostatnia zmiana: 23 Luty, 2020, 21:18 wysłana przez Martin »
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Vog

Zaczęło się wyłączanie telefonów. Może niedługo wezwany będzie przeszukiwany pod kątem podsłuchów?   :D
Oj boją się. A dla brata brawo. Nie dał sobie wejść na głowę i widać, że ma sporo większą znajomość Biblii od tych pastuchów. Padające z ich ust wersety są tak samo przewidywalne jak wyrwane z kontekstu.


Offline HARNAŚ

Mnie uczono, że komitet sądowniczy jest po to, aby pomóc osobie błądzącej, a wyklucza się nie za grzech tylko za brak skruchy.

Zwykły szarak nie wie, że są procedury podczas komitetu. Zdecydowana większość braci i sióstr myśli, że do każdego komitetu starsi podchodzą indywidualnie, nie wiedzą o tajnej książce Paście i że na podstawie tej książki prowadzone są komitety. I ja też zanim wszedłem na te forum byłem właśnie takim niedoinformowanym członkiem zboru.
To celowy zabieg. Głosiciele na zebraniu mają przedstawiony wyidealizowany obraz komitetu z troskliwymi starszymi w roli głównej. Panuje właśnie opinia , że brak skruchy a nie za czyn. Nawet gdy dojdzie do jakiejś dyskusji w zborze o niezasadności wykluczenia , to głosiciele znający opis komitetu z publikacji , z pełnym przekonaniem powiedzą : Bracia wiedzą co robią . Stawia to zarazem w niekorzystnym świetle wykluczonego , bo pokazuje , że musi być podły skoro bracia MUSIELI wykluczyć


Offline Opatowianin

Kiedyś na zebraniu służby przewodniczący uchylił niby to "rąbka tajemnicy KS". Wyjaśniał, jak takie grono dokłada wszelkich starań, aby pomóc podsądnemu pozostać w orgu. Wykluczenie następuje tylko w wypadku słów: "TO MNIE WYKLUCZCIE!" Wtedy trudno, nie ma innego wyjścia... :-\


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
To celowy zabieg. Głosiciele na zebraniu mają przedstawiony wyidealizowany obraz komitetu z troskliwymi starszymi w roli głównej. Panuje właśnie opinia , że brak skruchy a nie za czyn. Nawet gdy dojdzie do jakiejś dyskusji w zborze o niezasadności wykluczenia , to głosiciele znający opis komitetu z publikacji , z pełnym przekonaniem powiedzą : Bracia wiedzą co robią . Stawia to zarazem w niekorzystnym świetle wykluczonego , bo pokazuje , że musi być podły skoro bracia MUSIELI wykluczyć
[/b][/size]
Problem polega na tym, że nawet wykluczony nie podzieli się tymi informacjami. Wiem to z autopsji. Ja nie wiedziałem pomimo przyjmowania wykluczonego w domu, o jego stanie psychicznym nie wspomnę. Dobrze jest to ustawione, informację są niedostępne dla praworządnych. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Startek

Ten komitet mam z poprawioną głośnością ,  tak że wszystkie dialogi są dobrze słyszalne ale nie umiem tego wrzucić . Estera prześlij to komuś kto by chciał wrzucić . Wysyłam tobie na Wacapie.


Offline Opatowianin

Teraz biorą się za tych, którzy pamiętają jeszcze bzdety z przełomu lat 60./70. o "kilku latach, które pozostały temu światu" . Nie ma obawy, za jakiś czas zaczną "robić porządek" z tymi, co będą jeszcze pamiętać "pokolenie roku 1914, które nie przeminie".

Coraz wyraźniej widać, że w "przepełnionej miłością organizacji Jehowy" nie ma absolutnie żadnych zasad moralnych, gdy w grę wchodzi zachowanie przez nią "dobrego wizeruku" - trzeba wywalać z niej tych, co za dużo wiedzą...

Przypuszczam że org takimi działaniami jednak strzela sobie w stopę - w rezultacie liczba wybudzonych znacznie wzrośnie. I oby tak się stało.


DeepPinkTool

  • Gość
Dojdzie do sytuacji gdy ludzie kojarzący imię Jezus będą mogli być postawieni pod KS. W użytku pozostaną Jehowa, CK, Niewolnik Wierny i Roztropny itp.
Za użycie zwrotu Syn Boży trzeba będzie liczyć się z rozmową napominającą i naznaczeniem. Ale to jeszcze chwila. Piszę o czasach gdy srebrzankę zastąpi złota.


Offline dziewiatka

To już widać koniec orga ,strzelają do swoich najwierniejszych.Ten komitet nie powinien się zdarzyć,wysłuchałem 24 minuty i nie poznałem zarzutów stawianych temu bratu,wyglądało to tak jakby w trakcie komitetu mieli znaleźć powód do wykluczenia.Bo rok 75 nie mógł być takim powodem.To się musiał narazić.


Offline Estera

To już widać koniec orga ,strzelają do swoich najwierniejszych.Ten komitet nie powinien się zdarzyć,wysłuchałem 24 minuty i nie poznałem zarzutów stawianych temu bratu,
wyglądało to tak jakby w trakcie komitetu mieli znaleźć powód do wykluczenia.Bo rok 75 nie mógł być takim powodem.To się musiał narazić.

   Nie jesteś śrubokrętem, ani śrubką "strażnicy" ... won!!! stąd :'( ...
   I nie ma znaczenia, ile lat wiernie wykonywałeś ich polecenia.

   Po wysłuchaniu całości, doszłam do wniosku, że to Piotr zrobił im komitet.
   Oj chyba długo nie mogli zasnąć, bo nie wierzę, że argumenty tego wieloletniego brata, ot tak sobie poszły bokiem, mimo uszu.
   Każdy z tego komitetu, jeszcze jest indywidualnym człowiekiem i słyszał co się mówi.
   Może za ileś lat, któryś z tych krawatowych sędziów, będzie się jeszcze wstydził, że bral udział w takiej farsie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline HARNAŚ

Gdyby starsi słuchali ze zrozumieniem ileż mniej byłoby złamanych życiorysów. :'(