Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Komitet sądowniczy ... PIOTR PAWLOS ... Wałbrzych-Sobięcin z 22 grudnia 2019r.  (Przeczytany 8046 razy)

Offline Estera

   ... "TAŃCZYŁ Z WILKAMI" ...

   Piotr Pawlos.
   Zbór Wałbrzych-Sobięcin.
   Komitet sądowniczy dotyczył sprawy związanej z 1975 rokiem :'( :'(
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Słuchałem , cała sprawa była ukartowana , wysłali do niego obwodowego który udawał że niby  głoszą w tej okolicy . Żadnych innych mieszkań nie odwiedzili . Chłop za dużo wiedział o sprawach o których zwykły głosiciel nie miał pojęcia . Złapali jego na drobnym potknięciu słownym . Nie miał żadnych szans .


Offline Takajaja

Podziwiam!!!!
A zarazem gratuluje stalowych nerwów!!!!


Offline Salome

Słuchałem , cała sprawa była ukartowana , wysłali do niego obwodowego który udawał że niby  głoszą w tej okolicy . Żadnych innych mieszkań nie odwiedzili .
Jak zwykle "przez przypadek" byli w okolicy.
Do nas też niby absolutnie przypadkiem przyleźli, przejeżdżając o 21:00 w pobliżu.
Nachodzą ludzi w domach z zaskoczenia, przebrani w krawaty. Mafia religijna.
Przychodzą obwieścić wyroki, bo z rozmową to nie ma nic wspólnego.

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Estera

Do nas też niby absolutnie przypadkiem przyleźli, przejeżdżając o 21:00 w pobliżu.
Nachodzą ludzi w domach z zaskoczenia, przebrani w krawaty. Mafia religijna.
   Salome.
   Nie rozmawiałabym o tej porze, ani przez przypadek, ani nie przez przypadek.
   Jakieś kanony kultury też chyba tę "mafię religijną" obowiązują :'(
 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Takajaja

 
   Jakieś kanony kultury też chyba tę "mafię religijną" obowiązują :'(

Ich nic nie obowiązuję jeśli robią to w "imię Jehowy" (czyt. "Imię CK")

Boże jacy ci starsi w tych komitetach są prymitywni...
To jest czysta gra z ich strony.
Zero rzeczowej dyskucji
Zero chęci zrozumienia argumentow oskarżonego.
Zero wykazania inicjatywy pomocy
Zero milosci

Jest tylko:
Patrzenie z gory
Wersety wyciete z kontekstu
Powtarzające sie strażnicowe formułki, ktore świadczą o zaprogramowaniu
Sztywnosc
Wywyższanie się i elokwencja, ktora w ich mniemaniu świadczy o prestiżu bycia starszym, ktory posiada moc wykluczenie.
Czują się kimś, czuja sie mocni...bo jest 3 na 1.
Czują władze.....



Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Jeżeli taki gość z doświadczeniem w usługiwaniu, w komitetach sądowniczych, znający z drugiej strony jak to działa nie mógł się wybronić, to znaczy, że nikt się nie wybroni. Sprawa była ustawiona i przesądzona. Jakiekolwiek argumenty padały jak groch o ścianę. Chociaż w/g mnie człowiek bronił się świetnie i podawał im argumenty, z którymi w normalnych warunkach trudno byłoby się nie zgodzić. 
Tak, że tak. Idąc na komitet nie ma co się spinać. I tak Cię wykopią.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Salome

   Salome.
   Nie rozmawiałabym o tej porze, ani przez przypadek, ani nie przez przypadek.
   Jakieś kanony kultury też chyba tę "mafię religijną" obowiązują :'(
dlatego też mój mąż niemalże zgniótł nogę jednego z sędziów, którą ten włożył między drzwi a próg .... i im zamknął drzwi przed nosem. Delikatnie mówiąc 😜😜😜
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Estera

dlatego też mój mąż niemalże zgniótł nogę jednego z sędziów, którą ten włożył między drzwi a próg .... i im zamknął drzwi przed nosem. Delikatnie mówiąc 😜😜😜
   Prawidłowa reakcja.
   Zrobiłabym to samo.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lechita

Jeżeli taki gość z doświadczeniem w usługiwaniu, w komitetach sądowniczych, znający z drugiej strony jak to działa nie mógł się wybronić, to znaczy, że nikt się nie wybroni. Sprawa była ustawiona i przesądzona. Jakiekolwiek argumenty padały jak groch o ścianę. Chociaż w/g mnie człowiek bronił się świetnie i podawał im argumenty, z którymi w normalnych warunkach trudno byłoby się nie zgodzić. 
Tak, że tak. Idąc na komitet nie ma co się spinać. I tak Cię wykopią.

Dokładnie tak, starsi na komitecie nie są od wysłuchiwania argumentów, a już na pewno - co nie daj Swarogu ;) - do zgadzania się z tymi argumentami. Oni przychodzą "załatwić sprawę", "oczyścić zbór". Szczególnie gdy ktoś ma wiedzę o brudach Orgu. 
Troszkę inaczej ma się sprawa np. niemoralności. Sam byłem na dwóch komitetach za niemoralność , i oba zakończyły się "tylko" upomnieniem i ograniczeniami. Jednak w przypadku "odstępstwa", samodzielnego myślenia,zdobycia "zakazanej wiedzy" nie ma zmiłuj. Jakiekolwiek, najbardziej trafne argumenty ich po prostu nie interesują. Inkwizycja ma wykluczyć i tyle.
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Skaner

   50 lat w organizacji i odfajkowany - ,,zostajesz wykluczony".
Teraz w organizacji tacy starzy wojownicy są bardzo niewygodni. To są ludzie którzy w swoim życiu "zamęczyli" już kilka egzemplarzy Biblii przez ciągłe wertowanie i sprawdzanie, ale też myślą przy tym logicznie. A w jw org najlepiej z prymitywa zrobić "starszego" taki będzie wierny Ciału jak robot kuchenny 😉, światło odbiera tylko przez wtyczkę jw. org. USA 110V. Podłącz mu 230V to mu łeb eksploduje, tak jest przyjmowaniem przez nich argumentów drugiej strony 😊.
   Wujcio 😊ich pozamiatał konkretnie, tych matołków trudno nawet nazwać stadem wilków. Oni bardziej przypominają stado skunksów bo nie mając argumentów do rozmowy rozsiewają wokół siebie smród. I to jest już regułą we wszystkich zborach. Teraz widać po co ciągle te kursy i szkolenia... żeby wyprać resztki mózgów jakie im zostały.
   Z przyjemnością uścisnął bym temu odważnemu wujciowi 😊 rękę!


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Jeśli mam być szczery, to po przesłuchaniu kilku nagrań z Komitetów Sądowniczych, które znalazłem na Youtube, włącznie z powyższym, czuje niesmak.


Ludzie sądzeni zazwyczaj lawirują, nie mówią wprost, jakieś mega wygibasy, czasami wprost "to nie ja" itd itp.
Poza tym taka mega agresja jak tutaj powyżej.


Powiem Wam, że słabe to jest. Po co to?
W ogóle mało wiarygodne. Kogo to miało niby przekonać? Tych przesłuchujących? Do czego? Jaki był cel przesłuchiwanego?
Mnie, który znam już trochę ten temat to w ogóle nie przekonuje.



Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Roszada

No trudno by wyreżyserować prawdziwe przesłuchanie.
Co Ciebie ma przekonywać?
To są świadectwa życia.
Że w XXI wieku istnieje Inkwizycja. :-\
Która na dodatek nie pozwala byś miał adwokata.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
No trudno by wyreżyserować prawdziwe przesłuchanie.
Co Ciebie ma przekonywać?
To są świadectwa życia.
Że w XXI wieku istnieje Inkwizycja. :-\
Która na dodatek nie pozwala byś miał adwokata.
Dura lex sed lex.
Twarde prawo, ale prawo.


Albo przyjmuje zasady i się z nimi zgadzam.
Albo - widząc, że to nie jest zdrowe miejsce - biorę swoje zabawki i idę na swoje podwórko.


Wiem, że latwo sie mowi z perspektywy obserwatora siedzącego na miękkiej kanapie, który takich problemow nie ma.


Moge tylko nadmienić, że i ja otarłem się o 'Komitet Sądowniczy' co prawda nie u świadków a w innej denominacji ;)  Więc poniekąd bliskie mi są te emocje i złość.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty, 2020, 19:25 wysłana przez szymonbudny »
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Jeśli mam być szczery, to po przesłuchaniu kilku nagrań z Komitetów Sądowniczych, które znalazłem na Youtube, włącznie z powyższym, czuje niesmak.


Ludzie sądzeni zazwyczaj lawirują, nie mówią wprost, jakieś mega wygibasy, czasami wprost "to nie ja" itd itp.
Poza tym taka mega agresja jak tutaj powyżej.


Powiem Wam, że słabe to jest. Po co to?
W ogóle mało wiarygodne. Kogo to miało niby przekonać? Tych przesłuchujących? Do czego? Jaki był cel przesłuchiwanego?
Mnie, który znam już trochę ten temat to w ogóle nie przekonuje.
[/b][/size]

Lawirują bo się boją i mają dużo do stracenia. Niektórzy, aby coś udowodnić, aby pokazać mechanizmy działające w organizacji. Tego się nie dowiesz jak sam tego nie doświadczysz. A tak dzięki internetowi, yt, czy też forum możemy odsłuchać i dowiedzieć się jak to jest na komitecie. Gdyby ten człowiek powiedział, tak wybiegam przed rydwan Jehowy, to po tych słowach wyprosiliby go i po 5 minutach dowiedziałby się, że nie jest ordynowanym ŚJ. Komitet mógłby trwać niecałe 5 minut. Podobnie zrobił Bożydar i Kaiser Soze i inni poddani komitetowi dla innych, aby wiedzieli co się dzieje w Big Brotherze. Wchodząc do organizacji nikt cię nie informuje, że podlegał będziesz osądowi za swoje przekonania, nikt nie mówił, że nie wolno ci samodzielnie myśleć, czy też krytykować CK.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty, 2020, 19:28 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,