Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny? - na Wykopie  (Przeczytany 2214 razy)

Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Czy Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny? - na Wykopie
« dnia: 28 Czerwiec, 2020, 15:55 »
 Na portalu Wykop trwa właśnie AMA "Czy Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny?"
Gdybyście chcieli napisać tam o swoich doświadczeniach w tej kwestii można by wydać ładne świadectwo. ;)
 https://www.wykop.pl/link/5576369&
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Technolog

Odp: Czy Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny? - na Wykopie
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwiec, 2020, 16:51 »
Ciekawe pytania zadają ludzie. Takie proste życiowe, czy można to czy można tamto i jak to z tym i tamtym. Ludziom gdzieś coś dzwoni o SJ, ale nie wiedzą w którym kościele.

Ale temat, że nie można iść na studia poszedł w kierunku, że jest to zabronione, co oczywiście jest nieprawdą i warto to wyprostować.
No i 1914 z piramidy, też mało prawdziwe.


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Czy Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny? - na Wykopie
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwiec, 2020, 18:07 »
No i 1914 z piramidy, też mało prawdziwe.
Co jest w tym nieprawdziwego?
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Siedemtwarzy

Odp: Czy Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny? - na Wykopie
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Czerwiec, 2020, 20:54 »
Piramida i rok 1914 ;D


Offline Vog

Odp: Czy Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny? - na Wykopie
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 08:33 »
Rozbawił mnie komentarz w którym ktoś tłumaczy że w PNŚ jest tylko z 5 wersetów które trochę inaczej są tłumaczone i jak na całą Biblię to niewiele  :)


Offline Letnia

Odp: Czy Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny? - na Wykopie
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 09:45 »
Na portalu Wykop trwa właśnie AMA "Czy Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny?"
Gdybyście chcieli napisać tam o swoich doświadczeniach w tej kwestii można by wydać ładne świadectwo. ;)
 https://www.wykop.pl/link/5576369&
Witam witam ❤️ świadkowie Jehowy nie rozbijają rodzin. Jezus mówi żeby bardziej miłować Boga niż ojca czy matkę ale nie jest to wezwanie do rozbijania rodzin. Wręcz przeciwnie, Bóg każe aby małżonkowie trwali w małżeństwie do końca życia. Pozdrawiam cię bracie serdecznie ❤️❤️❤️


Offline on-on

Odp: Czy Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny? - na Wykopie
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 10:26 »
Witam witam ❤️ świadkowie Jehowy nie rozbijają rodzin. Jezus mówi żeby bardziej miłować Boga niż ojca czy matkę ale nie jest to wezwanie do rozbijania rodzin. Wręcz przeciwnie, Bóg każe aby małżonkowie trwali w małżeństwie do końca życia. Pozdrawiam cię bracie serdecznie ❤️❤️❤️

Świadkowie Jehowy nie zawsze są zgodni ze słowami Jezusa.

Za Strażnicą:
"*** es19 s. 87 Sierpień ***
W Biblii nie podano powodów, dla których ktoś może się zdecydować na separację. Ale niektórzy chrześcijanie w wyjątkowych sytuacjach uznają, że nie mają innego wyjścia. Może być tak na przykład, kiedy dochodzi do zagrożenia zdrowia fizycznego lub duchowego — gdy współmałżonek jest agresywny lub ma odstępcze poglądy. w17.04 s. 7, ak. 14-16"

To czym to jest jak nie pozwoleniem na rozbijanie rodzin ze względu na odmienne poglądy współmałżonka.
Oprócz związków sekciarskich w jakiej jeszcze religii przywódcy wypowiedzieli takie słowa?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny? - na Wykopie
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 11:31 »
Witam witam ❤️ świadkowie Jehowy nie rozbijają rodzin. Jezus mówi żeby bardziej miłować Boga niż ojca czy matkę ale nie jest to wezwanie do rozbijania rodzin. Wręcz przeciwnie, Bóg każe aby małżonkowie trwali w małżeństwie do końca życia. Pozdrawiam cię bracie serdecznie ❤️❤️❤️

Otóż Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny, czego przykładem jesteś Ty sama. Biblia nakazuje żonie słuchać się męża.Wg niej mąż jest głową żony, tak jak Chrystus jest Głową Kościoła. Ty zaś kpisz sobie z Bożego porządku. Wyśmiewasz męża, który słucha transmisji Mszy Świętej z Kościoła.  ;)


Offline Vog

Odp: Czy Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny? - na Wykopie
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 12:43 »
Witam witam ❤️ świadkowie Jehowy nie rozbijają rodzin

Wiem że jesteś trollem ale może ktoś ze świadków to przeczyta. To kłamstwo obala sama literatura ŚJ:

„Czy rozmyślnie utrzymywałbym częste kontakty z kimś, kto został wykluczony ze zboru lub się od niego odłączył? A jak bym postępował, gdyby chodziło o bliskiego krewnego, który ze mną nie mieszka?”. Taka sytuacja może być prawdziwą próbą naszego umiłowania prawości oraz lojalności wobec Boga
...
Zrywając kontakt z osobą wykluczoną albo kimś, kto sam się odłączył od zboru, pokazujesz, że nienawidzisz postaw i czynów, które do tego doprowadziły.
Strażnica 15 luty 2011 s.31

"Ale co zrobić, jeśli poza zborem znalazł się nasz krewny lub bliski przyjaciel? Niewątpliwie jest to próba lojalności — nie względem tego człowieka, lecz względem Boga. Jehowa obserwuje, czy będziemy przestrzegać Jego przykazania, by nie zadawać się z żadną taką osobą (odczytaj 1 Koryntian 5:11-13).
Strażnica z 15 kwietnia 2012, s.12"

"Nie szukaj wymówek, żeby móc kontaktować się z wykluczonym krewnym, na przykład za pośrednictwem SMS-ów czy e-maili
Strażnica z 15 stycznia 2013, strona 16, akapit 19"

"Jeżeli ochrzczone dziecko zostaje wykluczone, od członków zboru oczekuje się, że przestaną się z nim zadawać’
Strażnica z 1 października 2001, strona 17, akapit 16"
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec, 2020, 12:48 wysłana przez Vog »


Offline Technolog

Odp: Czy Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny? - na Wykopie
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 21:41 »
Piramida i rok 1914 ;D
Nie znałem tego obrazka. Sądziłem, że 607+2520, przy czym jesli dobrze kojarzę to i tak nie jest wymysł samego Russela, ale jakiegoś ziomka jego pokolenia ;p Ok, mniejsza o szczegóły.


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny? - na Wykopie
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 22:42 »
Nie znałem tego obrazka. Sądziłem, że 607+2520, przy czym jesli dobrze kojarzę to i tak nie jest wymysł samego Russela, ale jakiegoś ziomka jego pokolenia ;p Ok, mniejsza o szczegóły.
Takich wyliczeń roku 1914 było co najmniej 11:

https://piotrandryszczak.pl/narodziny1914/narodziny-1914-18.html

Jedno się ostało, które znasz, a i to zmienione z 606 na 607 w roku 1943..


Offline sawaszi

Odp: Czy Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny? - na Wykopie
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Czerwiec, 2020, 21:39 »
Jak powiedział mi pewien proboszcz "świadkowie ...... pożerają słabych duchowo i sieją ferment w ich rodzinach
- są jak wilki w owczych skórach , nie są nawet chrześcijanami . to heretycy " ..


Offline abece

Odp: Czy Świadkowie Jehowy rozbijają rodziny? - na Wykopie
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Lipiec, 2020, 10:36 »
W temacie rozbijania rodzin wśród i przez ŚJ, dziś został przeze mnie wykonany telefon do Nadarzyna.

Dwa połączenia z Recepcją, gdzie kobiety nie przedstawiły się  imiennie, jedna z nich mowi,  że "nie musi", jedynie padło "Świadkowie Jehowy w Polsce". Ok.

Nastąpiło połączenie z mężczyzna, pytając z kim rozmawiam, prosząc o podanie imienia, nazwiska, odp. "rzecznik", pytam o nazwisko,  odp. "nie musi podać, może podać sekcje".

Jeżeli dobrze zostało przeze mnie usłyszane to sekcja "S E". Wybaczcie prosze, jeżeli tu będzie niezamierzona pomyłka, a myślę, że Ktoś z Was może wiedzieć, jak tam to wygląda, to sprostujcie.

Pytanie "w jakiej sprawie".
Moja odp. "w sprawie dyskryminowania i wykluczania."
Mówię, pozwolę sobie Panu zacytować Art. 32 pkt. 1 i 2 Konstytucji RP.
Cytuje...
Art. 32 Zasada rownosci; zakaz dyskryminacji. 
1.
Wszyscy są wobec prawa równi.
Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

2.
Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym, lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.


Cisza...
Halo jest tam Pan?
Tak, słucham z uwaga..
Tu wskazuję na pkt. 2 szczególnie "w życiu społecznym", gdzie byli sJ są dyskryminowani, w pogardzie.
Pytam: Jak to się ma do rozbijania rodzin wśród ŚJ, gdy jedno ze współmałżonków już nie chce być świadkiem, sam opuszcza organizacje, a drugi współmałżonek wyklucza za to z swojego życia, żonę, czy męża?
Odp. Proszę udać się z taką sprawa do braci starszych.
Ja: przecież pan wie, że bracia starsi niie będą rozmawiać z osobą z poza organizacji, zwłaszcza, że sama ja opuściła.
Jeżeli na ulicy zachowują się w ten sposób, że patrza gardzącym wzrokiem, lub odwracają wzrok, to nie będą rozmawiać.
Cisza...
Ja: Wracając do Prawa w Polsce i Konstytucji,  jak to się ma z Państwa strony, do przestrzegania tego Prawa, wy jako sJ Prawa nie przestrzegacie, wykluczacie i dyskryminujecie, co doprowadza do rozbijania rodzin, nieszczęść itd. ( proszę wybaczcie, słowo w słowo nie dam radę napisać, przy czym z całą odpowiedzialnością, zachowuje główny sens).
Odp. my musimy przestrzegać praw Bożych.
Ja: no proszę Pana, a co z oddawaniem Cezarowi, co Cezara? Prawo, Konstytucjee "dał Cezar", tego nie musicie przestrzegać?

Tu podaje przykład z życia, osobiście mi opowiedziany, gdzie córka informuje matke, że gdy ta nie będzie z własnej woli ŚJ, to córka musi zerwac kontakt..

I tu, "rzecznik"? zaczyna się wycofywać z rozmowy, zaczyna życzyć miłego dnia i rozłącza się, gdzie jeszcze mówię, proszę pana, niech pan nie ucieka z tej rozmowy, proszę jeszcze wysłuchać kilku przykładów z życia, gdzie państwo przyczyniacie się do niszczenia i rozbijania rodzin.
Mówię jeszcze ile zdążę, że w strażnicy były rady, że można wziąć separację, gdy współmałżonek odchodzi z org.
Coś tam mężczyzna leciutko się śmieje, mówi, że tak w strażnicy nie było napisane, na co mówię, że ten artykuł był..

I życzenia miłego dnia, słuchawka odłożona.

Pozdrawiam Wszystkich, życząc dobrego dnia.


« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec, 2020, 10:50 wysłana przez abece »