Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"  (Przeczytany 22947 razy)

Offline Startek

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #105 dnia: 13 Styczeń, 2018, 06:05 »
Tylko że tu nikt nikogo nie nawraca ,  na tym forum są  tacy którzy do niedawna dali by się pokroić za Jehowe i jego kanał ustanowiony ,  Ale kiedy otrzymali zrozumienie co do tej organizacji i gdy otrzymali zaproszenie by przyjąć Chrystusa który jest Bogiem prawdziwym i życiem wiecznym , to nagle wszyscy są ateistami tylko dlatego , że dali się wrobić w bajeczki na podstawie zręcznie z manipulowanych wersetów Biblijnych .  Jeśli ktoś wierzy w Chrystusa  to jego sprawa i ma chyba prawo powiedzieć że poszedł w tym kierunku czyli do Jezusa .


Offline Jozue

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #106 dnia: 17 Luty, 2020, 19:36 »
Podobno jednak powstaje jakiś apologetyczny projekt, jako forma odpowiedzi na zarzuty stawiane przez przeciwników. Na różnych grupach dla ŚJ na FB jest nawet pokazywana okładka tej książki. Czy coś z tego wyjdzie, czas pokaże.
"Kiedy wszyscy widzą, że król jest nagi, wtedy trudno mu ukryć, że ma poddanych gdzieś."


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #107 dnia: 17 Luty, 2020, 19:47 »
Okazuje się, że ten obrazek funkcjonuje w internecie ;)
https://svetistin.blogspot.com/2014/03/mir-na-zemle-navsegda.html
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Roszada

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #108 dnia: 17 Luty, 2020, 19:54 »
Czyli to prywatna inicjatywa ŚJ?
Słyszałem niedawno, że CK ma opracować coś (może film) przeciw R. Franzowi, ale uważam to za chciejstwo ŚJ, nie poparte faktami.

Autora wątku już dawno nie ma, od 3 lat się nie logował.

Czyżby to z nim związane?
« Ostatnia zmiana: 17 Luty, 2020, 20:07 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #109 dnia: 17 Luty, 2020, 20:45 »
Takim podręcznikiem miało być Prowadzenie rozmów... ale przestali promować i drukować.


Offline Sebastian

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #110 dnia: 17 Luty, 2020, 21:54 »
Takim podręcznikiem miało być Prowadzenie rozmów... ale przestali promować i drukować.
gdyby ten podręcznik miał odnieść sukces, to głosiciel nie powinien trzymać go w łapie i czytać z niego ale wykuć go na pamięć i recytować z pamięci, wtedy byłyby efekty
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline dziewiatka

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #111 dnia: 18 Luty, 2020, 07:16 »
Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę ale sam tytuł  to jedna wielka sprzeczność.Jeżeli ktoś jest wierny i roztropny to jak można mu nie ufać.Jest to pierwsze i ostatnie zdanie w tej książce.Ja do tej grupy samozwańców mam skomplikowany stosunek.Kilku cwaniaków w pewnym momencie powiedziało,to my jesteśmy władzą i robią to co do tej pory czyli reprezentują i jako takim pewne apanaże się należą, a co reprezentują nikt tak naprawdę nie wie ale jak przyjadą to witają ich pieśnią i tańcem celebryty jedne.Do książki ale bez ufam dodałbym rozdział,jak CK dopuszcza się machloi finansowych.To by było ciekawe bo rozkminianie teologii świdkowskiej już mnie nie interesuje przez ponad 30 lat to robiłem.Argumenty dlaczego Niewolnik mówi prawdę bo w strażnicy tak pisze, mogą przekonać tylko desperatów .


Offline Roszada

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #112 dnia: 18 Luty, 2020, 09:22 »
To jakaś ściema.
Zauważcie prawie 4 lata temu gościu zapowiadał:

https://sjwp.pl/powitanie/'dlaczego-ufam-niewolnikowi-wiernemu-i-roztropnemu'/msg88854/#msg88854

I co?
Ja jak książkę zapowiadam, to mniej jak rok minie i ją wydaję, a jak tylko w PDF to w 3 miesiące.
A tu po 4 latach nadal tylko okładka, tak jak była 4 lata temu.
Śmiechu warte. :)


Offline Sebastian

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #113 dnia: 19 Luty, 2020, 19:07 »
wygląda na to że podczas pisania tejże apologetyki autor wątku zmienił poglądy i przestał ufać niewolnikowi niewiernemu i nieroztropnemu
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #114 dnia: 19 Luty, 2020, 19:13 »
Ja bym mógł mu pomóc w pisaniu tej książki.

Pokazałbym jak ufać niewolnikowi, który 3-4 razy zmienia zdanie. ;D
To ciekawe wyzwanie by było. ;)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #115 dnia: 19 Luty, 2020, 21:32 »
Ja bym mógł mu pomóc w pisaniu tej książki.

Pokazałbym jak ufać niewolnikowi, który 3-4 razy zmienia zdanie. ;D
To ciekawe wyzwanie by było. ;)
Na tym chyba polega prawdziwe zaufanie ... Ufać mimo wszystko  >:D


Offline Roszada

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #116 dnia: 19 Luty, 2020, 22:42 »
No tak, jak powiedział towarzysz Stalin, ufaj, ale sprawdzaj. ;D

*** w98 15.8 s. 12 ak. 11 Pokładajmy ufność w Jehowie ***
Pierwsi chrześcijanie musieli ufać apostołom i starszym zboru w Jerozolimie. Obecnie powinniśmy darzyć zaufaniem „niewolnika wiernego i roztropnego”, ustanowionego w celu dostarczania nam „pokarmu we właściwym czasie”, a także tych jego członków, którzy tworzą Ciało Kierownicze (Mateusza 24:45).

Same ufności. :)