Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ŚWIĘTE TAJEMNICE ZBOROWE  (Przeczytany 2708 razy)

Offline Takajaja

ŚWIĘTE TAJEMNICE ZBOROWE
« dnia: 24 Styczeń, 2020, 21:30 »
Studiujac Biblię miałam tłumaczone że w org jest wszystko jawne, klarowne. Że wszystko co mi jest przekazywane mozna sprawdzac. Że wszyscy bracia się kochają i stra ta...ta...

A tu po jakimś czasie zauwazyłam że:

-przychodza jakies tajne listy do starszych,

-tajne ksiazki dla starszych,

-spotkania pioniersie, na ktorych nie dowiesz sie co bylo bo to tajemnica,. Juz nie wspomne o idiotyzmie tych spotkań. Grupa świecie wybrana i nikt inny.Tak jakby dla zachety nie mogli tez przyjsc glosiciele ktorzu mają akurat ochote.

-zauwazyłam tez że gdy opowiada sie pewna historie o kims to nie uzywa sie imienia tylko zaczyna sie od slow " pewna siostra, pewny brat, nasza siostra, nasz brat"  Tak zeby przypadkiem nie byc posadzonym o rozpowszechnieniu danej historii lub zeby nie moc rzetelnie sprawdzic tej historii.

-kiedys zapytałam brata starszego "dlaczego coś tam...?" Jego odpowiedz. "Nie wszystko bracia muszą wiedziec i rozumiec". Czyli znow tajemnica.....

-plotkarze zborowi to znów uzywaja formułek " powiem ci coś, tylko nie mow nikomu" i takim sposobem wszyscy wiedza wszystko w tajemnicy.


Offline josh82

Odp: ŚWIĘTE TAJEMNICE ZBOROWE
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Styczeń, 2020, 22:02 »
To pokazuje tylko tyle, że Świadkowie - wbrew temu co sami o sobie myślą - są takimi samymi ludźmi jak inni. Niestety przez powtarzanie nauk Strażnicy co chwilę wychodzą na hipokrytów.
Pamiętam jak na jednym ze studiów uczyli mnie, że odgrywanie/mszczenie się/ wymierzanie sprawiedliwości na własną rękę jest złe, bo "pomsta należy do Jehowy" i on odpłaci wszystkim winnym, itd...
Kilka studiów wcześniej ci sami "bracia" z dumą i humorem opowiadali jak na pewnej świadkowskiej imprezie na działce jeden z braci zachowywał się "niestosownie" (nie będę powtarzał szczegółów, ale ode mnie by w dziób zarobił, albo co najmniej powiedziałbym mu w twarz, żeby wypierdalał), więc pozostali "bracia" po kolei nasikali mi do chłodnicy w samochodzie.

Bo mu się należało...

Ta religia robi z ludzi hipokrytów, kłamców, obłudników, a wszystko usprawiedliwia się "Jehową".


Offline Roszada

Odp: ŚWIĘTE TAJEMNICE ZBOROWE
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń, 2020, 22:41 »
Są takie słynne wypowiedzi CK:

   „Wprawdzie Biblia stanowczo potępia złośliwe kłamstwa, ale to nie znaczy, jakoby człowiek miał obowiązek wyjawiania faktów osobom nieupoważnionym” (Wnikliwe poznawanie Pism 2006 t. 1, s. 1104-1105);

„Musimy też się zastanowić, czy rozmówca ma prawo otrzymać szczegółową odpowiedź” (Strażnica Nr 3, 2007 s. 6);

Taaakkk. :-\


Offline Takajaja

Odp: ŚWIĘTE TAJEMNICE ZBOROWE
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Styczeń, 2020, 22:12 »
Tak, ale wiecie...gdy ktos przedstawia się w samych superlatywach. Uznaje sie za świętą, czysta organizacje, ktora reprezentuje samego Boga. Boga ktory jest miłoscią, sprawiedliwiscią, ktory traktuje wszystkich ludzi rowno.
A tu na kazdym kroku jakies ukrywane listy, ksiazki, tajne spotkania, ukrywanie prawdziwych przyczyn odejscia czlonkow org, zakaz nagrywania komitow, zakaz posiadania pelnomocnikow prawnych na komitetach itp
To wszystko sprawia ze NIEZLY BURDEL UKRYWAJĄ !!!!!!!!
A tych ich tejemnic to coraz wiecej....


Offline Roszada

Odp: ŚWIĘTE TAJEMNICE ZBOROWE
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Styczeń, 2020, 22:41 »
W konkurencji ŚJ to jak się kogos usuwa za herezję to się podaje publicznie konkretnie za co.


Offline Tokaji

Odp: ŚWIĘTE TAJEMNICE ZBOROWE
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Styczeń, 2020, 22:49 »
Jeśli chcemy się przekonać, jaka jest NAJŚWIĘTSZA TAJEMNICA ZBOROWA, to wystarczy popytać braci starszych, co się dzieje z finansami organizacji powyżej zboru, na wyższych szczeblach. Wystarczy popytać o sprawozdania finansowe Nadarzyna, a dojdzie do człowieka jak maluczki jest w piramidzie finansowej JW  ;) Myślałem, że piramida na grobie C.T. Russella ma jedną symbolikę, a dzisiaj jakby "nowe światło" w mojej głowie! Nie dość, że piramida masońska, to jeszcze finansowa  ;) :D
"Ci, którzy marzą w nocy, budzą się i stwierdzają, że to był sen.
Ci, którzy marzą w dzień, są niebezpieczni, bo robią wszystko, żeby te marzenia spełnić."


Offline Estera

Odp: ŚWIĘTE TAJEMNICE ZBOROWE
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Styczeń, 2020, 08:38 »
Tak, ale wiecie...gdy ktos przedstawia się w samych superlatywach. Uznaje sie za świętą, czysta organizacje, ktora reprezentuje samego Boga.
Boga ktory jest miłoscią, sprawiedliwiscią, ktory traktuje wszystkich ludzi rowno.
A tu na kazdym kroku jakies ukrywane listy, ksiazki, tajne spotkania, ukrywanie prawdziwych przyczyn odejscia czlonkow org,
zakaz nagrywania komitow, zakaz posiadania pelnomocnikow prawnych na komitetach itp
To wszystko sprawia ze NIEZLY BURDEL UKRYWAJĄ !!!!!!!!
A tych ich tejemnic to coraz wiecej....
   Kojarzę sobie z dość dalekiej przeszłości, moment, kiedy usłyszałam, że pewne publikacje nie są dostępne dla zwykłych śj.
   Powiem szczerze, że byłam wielce zdziwiona, że tak się rzeczy mają.
   Bo nie przypominałam sobie, żeby w trakcie trwania mojego studium przed chrztem, ktoś choć słowem wspomniał, że tak to wygląda.
   To wszystko, co wymieniasz, też dawało mi wiele do myślenia.
   I miałam swoje wnioski, ale się nimi z nikim nie dzieliłam.
   Nie bardzo było z kim :(

   I następną sprawą, która mnie ruszyła, to były wskazówki na zbiórkach.
   Żeby otwarcie ludziom nie mówić, że prowadzimy z nimi studia biblijne.
   Nie ważne gdzie, w domu, przy drzwiach, na chodniku, w parku na ławce, na ulicy.
   To był następny punkt zapalny do burzy myśli i moich rozmyślań i wniosków.
   Nie pasowała mi taka nieuczciwość wobec ludzi :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: ŚWIĘTE TAJEMNICE ZBOROWE
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Styczeń, 2020, 09:19 »
Właściwie nie wiem dlaczego tajemnicą jest to, za co ktoś został wykluczony.
Właśnie powinno się publicznie napiętnować ten grzech. 8-)

Można nawet pominąć nazwisko i powiedzieć tak:

Jeden z naszych braci został wykluczony za grzech cudzołóstwa (czy odstępstwa od nauk niewolnika). Wszyscy wiemy o kogo chodzi, wiec zachowujmy się wobec niego, jak nas Biblia poucza. :)


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: ŚWIĘTE TAJEMNICE ZBOROWE
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Styczeń, 2020, 11:00 »
Wydaje mi się, że tu kwestie prawne wchodzą w grę. I tak już maja problemy z ogłoszeniem „[imie nazwisko] nie jest już świadkiem Jehowy”, gdyby dorzucili do tego powód wykluczenia to na bank posypały by się pozwy o zniesławienie. A z kolei nie wypowiadanie imienia w ogóle mogłoby doprowadzić do nieporozumień, bo jednak nie wszyscy zawsze aą na bieżąco z tym co sie dzieje w zborze.

Poza tym mają inną procedurę, która dokładnie tak wyglada - naznaczenie. Wygłasza się wtedy wykład na temat konkretnego występku ale bez podawania nazwisk.


Offline Opatowianin

Odp: ŚWIĘTE TAJEMNICE ZBOROWE
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Styczeń, 2020, 11:07 »
I następną sprawą, która mnie ruszyła, to były wskazówki na zbiórkach.
   Żeby otwarcie ludziom nie mówić, że prowadzimy z nimi studia biblijne.
   Nie ważne gdzie, w domu, przy drzwiach, na chodniku, w parku na ławce, na ulicy.

Pamiętam coś podobnego. Pewnego razu w służbie od drzwi do drzwi wywiązała się krótka rozmowa w progu. Pionierka, z którą głosiłem, wyjaśniła mi później, że przy owych drzwiach zostały założone studia biblijne, ale nasza rozmówczyni nie musi jeszcze o tym wiedzieć...


Offline Takajaja

Odp: ŚWIĘTE TAJEMNICE ZBOROWE
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Styczeń, 2020, 11:36 »
Jeśli chcemy się przekonać, jaka jest NAJŚWIĘTSZA TAJEMNICA ZBOROWA, to wystarczy popytać braci starszych, co się dzieje z finansami organizacji powyżej zboru, na wyższych szczeblach. Wystarczy popytać o sprawozdania finansowe Nadarzyna, a dojdzie do człowieka jak maluczki jest w piramidzie finansowej JW.

Że to się jeszcze nie zawaliło, to jest to przyczyną tego...Jak prestiż bycia "kimś"w zborze i posiadanie w pewnym stopniu wladzy góruje nad tym aby byc uczciwym czlowiekiem.


Offline Roszada

Odp: ŚWIĘTE TAJEMNICE ZBOROWE
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Luty, 2020, 18:05 »
Tu jest cała problematyka tajemnic zborowych:  ;)

*** w20 marzec s. 22 ak. 13 Kiedy jest czas mówienia? ***
Ale starsi wiedzą, że nie mogą ujawniać pewnych informacji dotyczących braci ze zboru. Gdyby to zrobili, straciliby zaufanie innych i zepsuli sobie opinię. Ci, którzy mają w zborze odpowiedzialne zadania, nie mogą być „dwoistego języka” (1 Tym. 3:8, przypis). To znaczy, że nie mogą oszukiwać innych ani plotkować. Jeśli starszy kocha żonę, nie będzie jej obciążał informacjami, które nie są jej do niczego potrzebne.


Offline Siedemtwarzy

Odp: ŚWIĘTE TAJEMNICE ZBOROWE
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Luty, 2020, 18:25 »
Mysle, że w dużej mierze dzięki tym tajemnym praktykom, utrzymują co bardziej zabetonowanych i dają wabik dla maluczkich żądnych władzy i splendoru.
Chcesz być na spotkaniu pionierskim i łyknąć tej niesamowitej wiedzy, zostań pionierem.
Chcesz zostać starszym i mieć dostęp do listów i super tajnej książki wyroczni, już dziś zacznij się starać.
Chcesz odebrać super wykształcenie na KSK. Zapieprzaj dwa razy mocniej. Itd itd
Część ludzi  w tym mnie, takie podział na dostępne i tajne bardzo irytuje. Inni widzą w tym możliwość wybicia się oczywiście pod płaszczykiem służby dla Boga.


Offline Roszada

Odp: ŚWIĘTE TAJEMNICE ZBOROWE
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Luty, 2020, 18:34 »
Ktoś tu pisał kiedyś, że "ubieganie się" aby zostać sługą pomocniczym czy starszym właśnie polega między innymi na przekazywaniu pewnych 'tajemnic zborowych' starszym. To znaczy takich tajemnic, których oni jeszcze nie znają. 8-)

A to, że u Kowalskiego na półce stoi taka dziwna książka, a to że widziało Nowaka już drugi raz z ta samą osobą ze świata, a to, że Zieliński 3 raz w tym miesiącu kupował wódkę. ;)


Offline Takajaja

Odp: ŚWIĘTE TAJEMNICE ZBOROWE
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Luty, 2020, 18:45 »
Jeśli starszy kocha żonę, nie będzie jej obciążał informacjami, które nie są jej do niczego potrzebne.

E pierdy piszą w tych strażnicach!

Jak to nie są jej do niczego potrzebne?? Przeciez to info na wagę złota. Zeby móc obrobic "4 litery" innym w zborze. Albo zeby wygrac konkurs na Miss Biura Informacji Zborowych :)