NA DOBRY POCZĄTEK > INFORMACJE PROSTO Z "KANAŁU ŁĄCZNOŚCI"

Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14

<< < (38/39) > >>

NNN:

--- Cytat: NNN w 16 Styczeń, 2023, 20:50 --- Eeeee, panie! Pan jest tylko słupem!


Na platformie Otodom jakiś tydzień temu ukazało się ogłoszenie o sprzedaży Sali Królestwa w Olkuszu. Jedynej w tym miasteczku, co oznacza, że cztery zbory miejskie trafiły na Salę Kr. na głęboką prowincję, aż pod Bukowno (10 -15 km. od miasta). Ponieważ już ponad rok temu sala ta była wystawiona do sprzedaży na rynku miejscowym (po cichu), to znaczy, że w tym przypadku Jehowa pobłogosławił te zbory droższym paliwem i dłuższym czasem dojazdu, a więc większym zużyciem aut. Może ktoś powiedzieć, sprzedadzą starą salę i za te skromne 890 000 wybudują nową, nowoczesną. Ale tutaj tak to nie działa.

Dzwoni ktoś w sprawie kupna na numer widniejący na banerze zawieszonym na płocie przy budynku (606 874 369):

Dzień dobry! Chciałem się dowiedzieć jaką nazwę ma wasze biuro nieruchomości.
- Jakie biuro? Tutaj nie ma żadnego biura!
- Jak to nie ma biura? To prywatny telefon?
- Tak!
- No ale ten numer widnieje na banerze, przed budynkiem do sprzedaży na ul. Sławkowskiej 26 w Olkuszu
- Aaaa! Tak.

- No, to znaczy, że Pan sprzedaje ten budynek?
- Noooo, nie, nie całkiem!
- Jak to nie całkiem? To kto? Jest was więcej? To kto w końcu sprzedaje?
- To jest własność Związku Wyznaniowego Świadkowie Jehowy w Polsce.

- Aaaaa! To tak! No to w końcu kim pan jest?
- Ja jestem z Olkusza. To my sprzedajemy!
- Jacy my?

- Ano bo my stanowimy taką grupę. Wybraliśmy kilka osób i razem to sprzedajemy. Jesteśmy starszymi zboru. Taki komitet.

- No ale z tego co wiem, to ze wszystkich religii, tylko zbory świadków Jehowy nie mają osobowości prawnej, a więc jak wy to sprzedajecie? Przecież wam nie wolno takich rzeczy robić! Ja odnalazłem ten budynek w internecie i wynika, że sprzedaży dokonuje właśnie wasz związek wyznaniowy z Nadarzyna. To jak to w końcu jest?

- Nie, niech się pan nie boi! Wszystko jest legalnie. Trzeba najpierw z nami się skontaktować osobiście. Tu w Olkuszu. Porozmawiamy, ustalimy pewne rzeczy, a potem spotka się pan z przedstawicielami naszego Związku Wyznaniowego z Nadarzyna...

- No ale przecież związkom wyznaniowym nie wolno wyprzedawać majątku. On może być przeznaczany tylko na cele związku. A...

- O widzę, że pan wcale nie jest zainteresowany kupnem tego domu! Pan tutaj wymyśla jakieś niestworzone rzeczy! ...

- Nie, nie! Proszę pana! Pan powinien wiedzieć, że przecież teraz jest pełno oszustów, gangsterów i innych naciągaczy. Wiec ja nie chcę być oszukany. Ja znalazłem w Internecie, w księgach wieczystych, że ten budynek jest własnością Towarzystwa Strażnica, a nie Związku Wyznaniowego. Więc coś mi tutaj nie pasuje!

- Przecież mówiłem panu, że z kontaktujemy pana z przedstawicielami naszego związku, a oni będą mieli wszystkie potrzebne dokumenty. Najpierw się będzie pan mógł z nimi zapoznać. Wszystko będzie dobrze.

- Eeee! ja tu widzę, że z panem się nie dogadam! Pan nie ma dokumentów?!  Proszę pana, ja tu widzę, że pan jest tylko zwykłym słupem! Dowidzenia !


Tak mniej więcej ta rozmowa wyglądała. Ten kto mi ją referował, twierdził, że lepiej to wyglądało w realu niż teraz jak mi opowiada, bo z wrażenia sporo użytych przez niego zwrotów zapomniał.



--- Koniec cytatu ---


Jeśli ktokolwiek będzie miał możliwość, albo sobie taką możliwość sam stworzy (zachęcam do takowego działania) zadzwonić w sprawie kupna sali królestwa to warto zapytać o:

1. Dlaczego świadkowie nie piszą w ogłoszeniach, że ten budynek był do niedawna "domem Jehowy"? Czy zamiast tego, iż powinni być z tego dumni  to oni się z tego faktu wstydzą? Czy się boją, że sprzedaż będzie szła gorzej, a może też mają obawę, że sprzedadzą za mniejsze pieniądze, jeśli wyjawią ten fakt?


2. Czy ci ludzie, głosiciele, którzy budowali i przeznaczali swoje ciężko zapracowane prywatne pieniądze na nową salę królestwa wiedzieli, że nie będą jej właścicielami? Czy wiedzieli, że nikt nie będzie się z nimi liczył w przyszłości i nie pytał się o zgodę na spieniężenie jej i działki, na której budowali?


3. Czy, jeśli spłacali pożyczkę braciom z Nadarzyna, to mieli świadomość, że płacą nie za swoją własność?

Można próbować zadawać jeszcze inne pytania, jeśli rozmówca na to pozwoli (trzeba go odpowiednio podejść). Ten, którego rozmowę (dzwoniący) starałem się przytoczyć wcześniej, żałuje, że nie zaczął od tych pytań, a szczególnie od pierwszego.

Można też o to pytać przy stojakach.

Światus:
Dzisiaj, gdy próbowałem wejść na Otodom Nadarzyna wyskoczył błąd 404 (nie znaleziono strony).
Okazało się, że organizacja się przeorganizowała i zniknęła kategoria Wszystkie.
Teraz trzeba wchodzić w każdą kategorię osobno tzn.: Mieszkania, Domy, Działki itp.
Plus dla Nadarzyna jest taki, że nie widać na pierwszy rzut oka, ile nieruchomości wystawiają.

A tu link do kategorii Domy:
https://www.otodom.pl/pl/firmy/biura-nieruchomosci/kontakt-ds-nieruchomosci-ID2319286?estate=HOUSE&transaction=SELL&distanceRadius=0

Estera:
   Cwaniutkie bestie  :'(
   I myślę, że dobrze szpiegują to forum.
   Bardzo dobrze dbają o to, żeby owieczki się za wiele nie dowiedziały.
   Bo okazałoby się, że ci wstrętni odstępcy jednak mówią prawdę.
   Kto wie, czy to właśnie nie dzięki naszym działaniom w tej kwestii tak sprytnie się poukrywali.
   Ściemniacze prawdy!


--- Cytat: Światus w 24 Styczeń, 2023, 13:53 ---A tu link do kategorii Domy:
https://www.otodom.pl/pl/firmy/biura-nieruchomosci/kontakt-ds-nieruchomosci-ID2319286?estate=HOUSE&transaction=SELL&distanceRadius=0

--- Koniec cytatu ---
   Tu nawet jest sala z warmińsko-mazurskiego niedaleko mnie.
   Ten niby dom z ośmioma pokojami w Orzyszu za 239 tysięcy złotych.

Legion:

--- Cytat: NNN w 22 Styczeń, 2023, 19:40 ---Jeśli ktokolwiek będzie miał możliwość, albo sobie taką możliwość sam stworzy (zachęcam do takowego działania) zadzwonić w sprawie kupna sali królestwa to warto zapytać o...

--- Koniec cytatu ---

Ja bym jeszcze dopytał, jaką firmę wybrali do wybudowania? A po dłuższym ociąganiu się rozmówcy i w końcu wyciągnięciu informacji, że "ochotnicy", próbowałbym zbijać cenę mówiąc, że na pewno są jakieś błędy, wady i samowolki.

NNN:
W Olkuszu (Małopolskie) zapodano na otodomie, po próbie sprzedania na rynku lokalnym, że sala nadal do sprzedania. "Mój" informator opowiada, że przypadkowo spotkał w Olkuszu starszą panią, która opowiedziała mu historię tej sali. Z nią pracował mężczyzna "wysoko postawiony" u świadków. W latach osiemdziesiątych wybudował ten dom (ona twierdzi, że już wtedy była to sala). Jednak świadkowie z Olkusza twierdzili, że kupili ten dom na salę i że była w księgach wieczystych adnotacja, aby nie sprzedawać świadkom Jehowy.  Domniemywam więc, że właściciel mógł już nie żyć, a wcześniej mógł też już nie być w organizacji i stąd znajdowała się tam ta adnotacja. Musieli mu mocno "zaleźć za pazury". Jednak świadkowie kupili ten dom, poprzez fortel, podstawiając nieochrzczonego zainteresowanego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej