Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List: Odwołanie zgromadzeń w 2020  (Przeczytany 3484 razy)

BetMen

  • Gość
Odp: List: Odwołanie zgromadzeń w 2020
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Kwiecień, 2020, 14:52 »
Mnie zastanawia jedno skąd popłynie kasa jak nie będzie zgromadzeń w halach i na stadionach?
Organizacja popadnie w kryzys,nie tylko finansowy! Członkowie Komitetu Centralnego nie będą mieli na whiskey i inne przyjemności,że o sygnetach nie wspomnę...


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: List: Odwołanie zgromadzeń w 2020
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Kwiecień, 2020, 15:05 »
Mnie zastanawia jedno skąd popłynie kasa jak nie będzie zgromadzeń w halach i na stadionach?
Organizacja popadnie w kryzys,nie tylko finansowy! Członkowie Komitetu Centralnego nie będą mieli na whiskey i inne przyjemności,że o sygnetach nie wspomnę...

BetMen o to może nie trzeba się martwić. Nie wiem jak finansowo zamykają się kongresy na halach i stadionach. Ale wiąże się to z wydatkami za wynajęcie tychże obiektów. Dodatkowo braciaki muszą ponieść koszty typu dojazd, zakwaterowanie, może nowy garnitur, koszula, krawat, kiecka... Nie zawsze jest się wtedy jeszcze skłonnym do wrzucania "wdowich groszy" do skarbony na koronie stadionu.  ;) Z tego co pamiętam (a było to już ładnych parę lat temu) to na ostatnich zgromadzeniach organizowanych w Sali Zgromadzeń podawano informację, że ponoć datki tam zebrane nie pokrywają kosztów utrzymania sali i mobilizowano do bardziej szczodrego okazania wdzięczności Jehowie za wspaniały pokarm.  ;D Może więc się okazać, że brak zgromadzeń w Realu będzie finansowym sukcesem. Trzeba będzie dodatkowo owieczkom na Brudkastingu wytłumaczyć jakie oszczędności czynią zostając w domu i zachęcić do przekazywania datków internetowo.  >:D


Offline uncja

Odp: List: Odwołanie zgromadzeń w 2020
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Kwiecień, 2020, 15:22 »
Na zgromadzeniach bywałem. Na pielgrzymkach nie. Ale wiem na pewno, że gorsze są odwołania koncertów i festiwali.  :-\

Dla mnie straszne jest odwołanie premiery Bonda


Offline donadams

Odp: List: Odwołanie zgromadzeń w 2020
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Kwiecień, 2020, 16:25 »
Z tego co pamiętam (a było to już ładnych parę lat temu) to na ostatnich zgromadzeniach organizowanych w Sali Zgromadzeń podawano informację, że ponoć datki tam zebrane nie pokrywają kosztów utrzymania sali i mobilizowano do bardziej szczodrego okazania wdzięczności Jehowie za wspaniały pokarm.  ;D

Ten temat był już nie raz poruszany na forum ale kusi mnie, żeby o czymś przypomnieć. Niektóre źródła twierdzą (w tym niektórzy ex JW Youtuberzy), że w tak zwane "koszty" organizacji zgromadzenia wrzuca się amortyzację Sali Zgromadzeń. Innymi słowy zakłada się "zysk". Nie można tego z oczywistych powodów nazwać zyskiem, ale przynosi to jednak dodatkową gotówkę. Taka teoria wydaje się być realna biorąc pod uwagę to, co zrobiono ze spłatami pożyczek na sale - przedłużono płacenie ich w nieskończoność. Nie dość więc, że sala została spłacona, przeszła na własność Towarzystwa, to nadal jest spłacana, co w gruncie rzeczy oznacza dla Towarzystwa w niektórych przypadkach potrójny zysk.

Jeśli więc prawda jest, że amortyzacja jest wliczana w koszt zgromadzeń na Salach, oznacza to, że odpowiedni procent tych tak zwanych "kosztów" jest czystym zyskiem. Oczywiście po tym, jak inwestycja zwróci się. Jeśli Sala Zgromadzeń została wybudowana w 2002 roku i tylko połowę weekendów w roku organizuje się tam zgromadzenia, to mamy około 25 weekendów rocznie, razy 2, ponieważ zgromadzenia są jednodniowe, co daje 50 spotkań rocznie. Niech na każdym wpłynie 10000 złotych, co nie jest kosmiczną sumą. Mamy 500000 złotych rocznie. Gwarantuję, że utrzymanie tej Sali nie kosztuje takich pieniędzy. Po 17 latach funkcjonowania jeden taki obiekt generuje przychód około 8500000 złotych. Nie wiem jaki jest koszt postawienia takiej Sali, ale strzelam że 6-10 milionów. Koszt budowy i użytkowania zwraca się, budynek zarabia na czysto, a sprzedaż wygeneruje kolejny czysty dochód.

W trakcie Kongresów nie podaje się kosztów organizacji przedsięwzięcia. Słyszałem teorie że to dlatego, że niedobór przygnębiałby braci. Ale myślę że jest odwrotnie - Kongresy zwracają się i informowanie o tym spowodowałoby mniejsze wpływy.

To tyle z przypomnienia tematu.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: List: Odwołanie zgromadzeń w 2020
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Kwiecień, 2020, 16:43 »
Te 6-10 milionów wydaje mi się grubo przesadzone.
Robocizna darmo, grunty też nie w centrum miasta, pozostaje koszt materiałów.
Myślę że na taką salę wydali około 1 miliona.

Może Harnaś się wypowie?


Offline donadams

Odp: List: Odwołanie zgromadzeń w 2020
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Kwiecień, 2020, 16:48 »
Podane przeze mnie kwoty uwzględniają to, ile teraz moim zdaniem kosztowałby taka Sala. Oczywiście prawie 20 lat temu byłaby to odpowiednio niższa kwota (chociażby z powodu samej inflacji), ale nie wydaje mi się, żeby był to jedynie milion złotych. Celował bym raczej w 3 miliony, ale to wszystko jest nadal na oko. Może ktoś powie na ten temat coś bardziej fachowo.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Nikt

Odp: List: Odwołanie zgromadzeń w 2020
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Kwiecień, 2020, 17:37 »
Jeżeli zwykła sala jak podają to od ok 1 do 2 mln to sala zgromadzeń chyba troszke więcej.  Ale zdecydowanie na tym zarabiają gdyż zawsze jakimś cudem na początku kolejnego zgromadzenia są dostępne środki . Co do utrzymania to taki chyba ursus coś ok 25 tys za spotkanie o ile dobrze pamiętam.
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline Roszada

Odp: List: Odwołanie zgromadzeń w 2020
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Kwiecień, 2020, 09:46 »
Widzę jakieś nietypowe zaproszenia na kongresy, czy powiadomienia.
Forma elektroniczna chyba:
https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4%85%C5%BCki/