Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2019 - Kolejny raz spadek procentowy w Polsce -1%, 115 229 głosicieli, najwyższa  (Przeczytany 2693 razy)

Offline Cytryna

Pokrzepiające ;D ;D ;D ;D Zwłaszcza,że dobrze wiemy o wieeelu więźniach orga,którzy tkwią z różnych powodów.A o ilu nie wiemy i się nie dowiemy  :D :D :D :D



Offline Roszada

A mi się marzy choć raz -3%, bym mógł takimi wołami Wam to napisać, jak Estera. :)
Wiem że to nierealne, najwyżej może być -2% co może stanowić tylko 1,52% ale zaokrąglają do 2.

-3% nie jest dziś możliwe. To 3460 głosicieli w rok. Tyle nie może raczej odejść czy zawiesić swego głoszenia.
Choć z drugiej strony, jeśli jest 1277 zborów, to znaczy, że około 3 osób w roku na zbór by musiało odejść. Może być realne, ale trudno wykonalne. Jak jedna rodzina cała odchodzi to tak, ale jak jednostki, to nie.


Offline alojzy pompka

Roszada wiele ludzi w zborach tkwi w zawieszeniu.
Cześć udaje gorliwych. Cześć ledwo zipie.
Ja myślę, że to kwestia czasu i wiele z nich odejdzie od SJ na zawsze.
Choć NO próbuje ożywić zbory -
np w moim mieście co pół roku przyjeżdżają aż dwie pary NO i jego zastępca,
to i tak jest w nich marazm.
1 stycznia 2020 odeszłam z córką, wiec dwie osoby już mniej w statystykach :)
Poczekajmy do grudnia, takich jak ja będzie więcej :)
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń, 2020, 19:40 wysłana przez alojzy pompka »


Offline Roszada

Czyli NO chce 'ożywiać trupa' :)
Podziwiam jego wiarę. ;)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
2018 r. – 1 508 ochrzczonych, spadek -1% (wg najwyższej -1,47%) (Sprawozdanie z działalności Świadków Jehowy na całym świecie w roku służbowym 2018 s. 4).

2019 r. - 1560 ochrzczonych, spadek -1%
[zanotowano wzrost liczby ochrzczonych o 52 osoby w stosunku do 2018 r.]
Pożyjemy, zobaczymy ilu da się skusić na kąpiel w 2020r. Kongresów międzynarodowych tym razem nie będzie w Polsce.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Ciekawe czy gdzieś na kongresach w Rzeszowie i Warszawie nie chlapnęli ilu Rosjan i innych obcokrajowców u nas ochrzcili.
Byśmy im odjęli tych obcych, zawyżających statystyki polskie. ;D


Offline Opatowianin

Ostatni wzrost (na szczęście niewielki) liczby ochrzczonych może też być spowodowany coraz większą presją świadkowskich rodziców na nieletnie dzieci, aby jak najprędzej dały się "wykąpać". Teoretycznie: "Twoja świadoma, dobrowolna decyzja". Praktycznie: "Nie masz 18 lat - więc masz robić, co ci każemy - zatem jazda do basenu!" :(


Offline Roszada

Przydałby się u nas ripley  Ukrainy:  :)

2019 -2%
2018 -6%
2017 -1%
2016 -1%
2015 -6%


Offline Sebastian

Przydałby się u nas ripley  Ukrainy:  :)

2019 -2%
2018 -6%
2017 -1%
2016 -1%
2015 -6%
myślę że ten radykalny spadek w 2015 roku może wynikać zajęcia Krymu przez Rosję w 2014 roku

Krym to prowincja ("województwo") wielkości równej naszemu województwu lubelskiemu (ok. 25.000 km2) zamieszkała przez 2,3 miliona ludzi co stanowi znaczny procent około 50 mln Ukrainy.

Z kolei 2018 to otwarcie granic unijnych dla pracowników ze wschodu.

Właśnie od 2018 Ukraińcy mogą legalnie przyjeżdżać do Polski i zjechało ich tutaj może i 2-3 milionów (czyli "kolejny Krym" opuścił Ukrainę) w tej masie ludności muszą być także ukraińscy świadkowie Jehowy którzy zapewne uczęszczają obecnie do polskich sal królestwa i "trzymają wartę" przy stojakach w Polszy...

A zatem nie należy wyobrażać sobie że co szesnasty ukraiński świadek Jehowy porzucił organizację albo że co szesnasty ukraiński świadek Jehowy porzucił składanie raportów z działalności agitatorskiej - wprost przeciwnie: Ukraińcy maskują gigantyczny spadek w Polsce (która bez Ukraińców mogłaby mieć może nawet i 7% albo 8% rocznego spadku w tamtych latach)

Nie mam wiedzy czy procent ukraińskich świadków Jehowy udających się na emigrację jest większy od ogólnego procentu całej społeczności ukraińskiej udającej się na emigrację, ale zdrowy rozsądek wskazuje że TAK, a to dlatego że boją się masowego poboru do wojska. Świadkowie Jehowy jak każdy normalny człowiek chcą zachować obecne życie a dodatkowo wierzą że że ewentualny udział w wojnie oznacza ryzyko utraty i obecnego życia i nadziei na ziemskie życie wieczne.

Sumując: każdy Ukrainiec "ze świata" ma dwa powody aby uciekać (ratowanie obecnego życia i kwestie materialne) a Ukrainiec należacy do ŚJ ma aż trzy powody do emigracji: (ratowanie szans na życie wieczne, ratowanie obecnego życia i kwestie materialne).
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń, 2020, 23:51 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Faktycznie, rola imigrantów z Ukrainy na pewno ma znaczenia w statystykach w Polsce.
W ogóle mam wrażenie że Świadkowie dosyć często migrują. A składa się na to ich niechęć do angażowania się w stabilną pracę. Przykłąd ze ŚJ z mojej rodziny pokazuje, że dość ponad połowa z nich wyjechała (nie raz) do różnych krajów Europy I świata.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Roszada

To info z kwietnia 2015.
Od tej pory dużo wody w Wiśle spłynęło....

*** km 4/15 s. 8 Ogłoszenia ***
Pragniemy poinformować, że w styczniu 2015 roku powstały dwa nowe zbory rosyjskojęzyczne: w Katowicach i we Wrocławiu. Obecnie w Polsce działa 8 zborów i 7 grup angielskich, 6 zborów i 8 grup rosyjskich, zbór i grupa ormiańska, zbór ukraiński oraz grupy: arabska, 4 bułgarskie, 2 chińskie, 2 hiszpańskie, litewska, rumuńska, turecka, 3 wietnamskie i włoska. Oprócz tego mamy 11 zborów i 52 grupy polskiego języka migowego. Łącznie na terenie obcojęzycznym wysila się blisko 2000 głosicieli, z których 500 to pionierzy stali.

Teraz to chyba w listach o tym piszą,


Offline Opatowianin

1 stycznia 2020 odeszłam z córką

Zapamiętajcie ten dzień...    ;) :)


Offline ihtis

1 stycznia 2020 odeszłam z córką, wiec dwie osoby już mniej w statystykach :)
Poczekajmy do grudnia, takich jak ja będzie więcej :)

Gratulacje odwagi i decyzji!


Marzena

  • Gość
Roszada wiele ludzi w zborach tkwi w zawieszeniu.
Cześć udaje gorliwych. Cześć ledwo zipie.
Ja myślę, że to kwestia czasu i wiele z nich odejdzie od SJ na zawsze.
Choć NO próbuje ożywić zbory -
np w moim mieście co pół roku przyjeżdżają aż dwie pary NO i jego zastępca,
to i tak jest w nich marazm.
1 stycznia 2020 odeszłam z córką, wiec dwie osoby już mniej w statystykach :)
Poczekajmy do grudnia, takich jak ja będzie więcej :)

Gratuluję podjęcia mądrej decyzji i cieszę się że nie odeszłaś sama to zawsze sporo ułatwia.