Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Stephen Lett - Największe hity  (Przeczytany 579 razy)

Offline Światus

Stephen Lett - Największe hity
« dnia: 26 Grudzień, 2023, 10:45 »
    Ostatnio szukałem filmu, w którym Lett mówi o dzieciach, jako "małych wrogach Boga". W końcu znalazłem, ale pomyślałem, że dobrze będzie mieć najciekawsze materiały w jednym miejscu. Na razie zamieszczam 2 filmy, ale jeśli coś wam się jeszcze ciekawego kojarzy to śmiało.
    Zachęcam do zakładania podobnych wątków z wystąpieniami innych członków Ciała Kierowniczego.

1. Malowanie Sali Królestwa pędzlem o szerokości 5 centymetrów (Wdzięczni za "dary w ludziach", czas: ~ 6:40):

https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/StudioTalks/pub-jwb_201808_2_VIDEO

2. Dzieci — mali wrogowie Boga (Jehowa to „Bóg, który daje pokój”, czas: ~ 25:20):

https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/2022Convention/pub-co-r22_101_VIDEO
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień, 2023, 10:46 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Światus

Odp: Stephen Lett - Największe hity
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Grudzień, 2023, 19:35 »
    Noszenie brody kwestią osobistą (Sprawozdanie Ciała Kierowniczego  nr 8/2023):

https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/StudioNewsReports/docid-702023024_1_VIDEO
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Gostek

Odp: Stephen Lett - Największe hity
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Grudzień, 2023, 20:36 »
A ja czekam z niecierpliwością na najnowsze dane statystyczne za poprzedni rok służbow.
Co prawda podali już wcześniej dane cząstkowe .Jednak pełne mają podać z początkiem nowego roku. 🤗


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Stephen Lett - Największe hity
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień, 2023, 09:57 »
A ja czekam z niecierpliwością na najnowsze dane statystyczne za poprzedni rok służbow.
Co prawda podali już wcześniej dane cząstkowe .Jednak pełne mają podać z początkiem nowego roku. 🤗

Wzrost będzie. Mały ale wzrost  :(

Przecież nie może być inaczej, tutaj jest propaganda sukcesu od zawsze   ;)


Offline Gostek

Odp: Stephen Lett - Największe hity
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudzień, 2023, 12:17 »
Tak ,wzrost będą mieli w ilości godzin spędzonych na pisaniu listów w kilka osób i pewnie jeszcze ilości spożywających emblematy ,jak je tam nazywają.
Poza tym myślę ,że w następnych 10 latach opuści szeregi Świadków jakieś 10-15 procent ich ogólnej dzisiejszej liczby.
Będą mówić ,że tak miało być pod koniec wszechczasów i że w taki właśnie sposób organizacja się oczyszcza.😬


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Stephen Lett - Największe hity
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudzień, 2023, 12:43 »
Ja ciekawy jestem porównania z latami poprzednimi.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8489
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Stephen Lett - Największe hity
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Grudzień, 2023, 14:52 »
(mtg): Największy HIT! >:D


Offline donadams

Odp: Stephen Lett - Największe hity
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Grudzień, 2023, 16:54 »
1. Malowanie Sali Królestwa pędzlem o szerokości 5 centymetrów (Wdzięczni za "dary w ludziach", czas: ~ 6:40):

https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/StudioTalks/pub-jwb_201808_2_VIDEO

Można się z tego śmiać, ale to doskonale pokazuje, jak działa ta organizacja! Morał, który wyciąga z tego "przykładu" jest stosowany bardzo szeroko. Przykładem z brzegu może być chociażby kwestia odwołań od komitetu sądowniczego - nawet jeśli decyzja podjęta przez lokalnych starszych jest idiotyczna, kolejni ją popierają, bo jakby to było, jakby ją podważyli? Zdarza się to ekstremalnie rzadko - pewnie tak rzadko, jak podważenie decyzji starszych o szerokości pędzli. Pisanie do Biura Oddziału przynosi podobny skutek - jeśli komitet odwoławczy postanowił podtrzymać decyzję pierwszego i obydwa komitety popełniły ten sam błąd, to jakby do wyglądało, gdyby Biuro Oddziału podważyło decyzję dwóch komitetów? Możliwe i zdarza się, ale jak często? Morał jest stosowany szeroko - może nie mają racji, ale ważniejsze jest podtrzymanie władzy niż - nie daj Boże* - przyznanie głosicielowi, że udowodnił błąd gronom starszych.

A swoją drogą podoba mi się podejście starszych, którzy wybierają 5 cm pędzel - po co w ogóle starsi mają podejmować takie decyzje? Nie ma w zborze żadnego specjalisty, który zdecydowałby o narzędziach? Jeśli nie ma, to chyba mają jakiś komitet budowlany, który powie im wszystko w szczegółach. Jeśli mają, to chyba nie najlepiej świadczy o ich kompetencjach, że biorą się za coś, o czym nie mają pojęcia, zamiast delegować... A może zabrakło modlitwy przed podjęciem tej decyzji?

Oczywiście to tylko przykład, ale to wszystko pokazuje mentalność, jaką oni się tam kierują.

*w oryginale występuje słowo "Bóg" co w oczywisty sposób dowodzi, że występuje tu Imię własne Boga, Jehowa.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Stephen Lett - Największe hity
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Grudzień, 2023, 13:25 »
To chyba na zakończenie 153 klasy Gilead mówił on o unikaniu przesadnego gestykulowania  ;D
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/VODPgmEvtGilead/pub-jwb-104_3_VIDEO