Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pochodzenie chrześcijaństwa? FAKTY A mity religijne...etymologia słów mowi prawd  (Przeczytany 1165 razy)

Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
1.POCHODZENIE CHRZEŚCIJAŃSTWA I CHRZTU W IMIĘ CHRYSTUSA.

2.CHRZEST W KTOREJ RELIGII CHRZEŚCIJAŃSKIEJ JEST WAŻNY W OCZACH WIELBIONEGO PRZEZ CHRZEŚCIJAN CHRYSTUSA?


TO CHYBA NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA DO NAŚLADOWCÓW OSOBY O IMIENIU CHRYSTUS.


Czy chrzest jest aktualny to nie jest właściwe pytanie bo trzeba to ocenić jako fakt a Fakt jest taki że tak naprawdę pytanie nie jest uzasadnione a Wynika to z etymologii słów i pochodzenia słowa Chrystus chrzest chrześcijanie o tym poniżej Jak wygląda chrzest i Chrystus w różnych językach....
....
Polski...Chrystus i chrzest chrześcijan...po polsku etymologia widoczna dla każdego...
Chrześcijanie to osoby które przyjmują chrzest w imię Chrystusa...
Pochodzenie czyli inaczej proces powstawania słów i nazw towarzyszą w zrozumieniu pojęć naukowych historycznych religijnych i nie tylko.
....
1.
W skrócie słowo chrześcijanie pochodzi od słowa Cross po angielsku kreuz po niemiecku a cross... w różnych językach typu włoski łacina francuski hiszpański delikatnej odmianie w wymowie....

Kilka przykładów...
Polski ..... Chrystus i chrzest...
Rosyjski.... Khristos i krest....wymowa
Białoruski... Kryž i Kryž.
UWAGA...KRZYŻ I KRZYŻ...
TO WAŻNE
Włoski.... cristo e croce....
Łacina..... et crucis Christi.
Niemiecki... Christus und Kreuz.
Francuski..... christ et croix.
Esperanto.... kristo kaj kruco...
Angielski...... chrust and cross...
Duński.......... Kwestia og kors....
Grecki............ Christós kai stavrós..(problem pal..czy krzyż..greckie stauros...pal...?.  Tez nie istnieją..to za chwilkę samo wyjedzie...


Swastyka a chrześcijanie...
Proszę bardzo...
SWASTYKA TO DAWNY ŚWIĘTY KRZYŻ...

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Swastyka

tu sam sprawdź aby nie było może accurate sobie wymyślił kolejną teorię spiskową.

A jak już  pierwszym podsumowaniu chcę powiedzieć temat odwołania chrztu nie istnieje bo swastyka Krzyż Święty Krzyż to inaczej Gwiazda Północy centralny punkt na niebie źródło duchowości i Siły...
 najwyższa energia stąd od zawsze chciałem to nazwać od słowa krzyż po polsku skrzyżowanie swaróg....
 święty róg.....
 to ma związek też ze słowiańskimi tematami....
 które tak naprawdę nie różnią się niczym od biblijnych teorii i podań ...
które są uznawane za święte a pochodzą z etymologii od polskiego Słowa krzyż więc chrześcijanie wszyscy pod krzyżem jesteście i nikt nie ma cię prawa zmuszać do chrztu bo wszyscy pod krzyżem żyjemy tyle w temacie na początek.....
...
Natomiast religia są tylko bardzo daleko próbą ujęcia tego zorganizowane struktury....
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Roszada

Żadne mi nowiny. :)

O tych rzeczach piszą w Mitach i faktach i autor nawet w tytule wątku nawiązuje do tych ateistycznych treści. ;D
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2019, 19:21 wysłana przez Roszada »


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Swastyka czyli dawne krzyż na Rzymskiej mozaice w Afryce

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Swastyka#/media/Plik%3ARomswastika.jpg


Podwójny krzyż czyli podwójna swastyka na zamku kolegiaty w Kruszwicy z 12 wieku

Mozna zobaczyć osobiście.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/72/Kruszwica_kolegiata_swastyka.jpg


Swastyki jako symbole szczęścia na sukni ślubnej uszytej w jednej z brytyjskich kolonii w 1910.

https://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:Swastikas_on_the_wedding_dress,_British_colony,_1910.jpg#mw-jump-to-license
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień, 2019, 09:43 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Roszada

Wszystkie te baśnie znane.
Ty je dziś odkryłeś? :)
Ja o tym dawno temu czytałem w Strażnicach. ;)


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Wszystkie te baśnie znane.
Ty je dziś odkryłeś? :)
Ja o tym dawno temu czytałem w Strażnicach. ;)

Nie wiedzialem że tak określa sie mity biblijne i katolickie...
Np.
Ciąża za sprawą ducha świętego....mozna w to wierzyc oczywiście, jak i w inne mity...

Choć fakt... Chrystus jest symbolem światła z góry...go pochodzi z pierwotnych dawnych wierzeń.
Jutrzenka...światłość świata...
Jako symbol od dawnej swastyki, swaroga, gwiazdy północy, swiety krzyż na niebie.
Mamy demokracje i wolność...
Ale fakt...to basnie semicko katolickie....
Zgoda pełna.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień, 2019, 14:29 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Roszada

Ja o tym czytałem już w Strażnicach od 1936 r. oraz niedawno w Mitach i Faktach.
Nihil novi.
Nadrabiasz widzę zaległości i wydaje ci się że odkrywasz Amerykę. ;D
Niewiele ci się to przyda. Chyba że po śmierci. ;)