INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > I WSZYSTKIE INNE

Niech każdy wierzy w to, co/kogo chce :)

(1/5) > >>

Roberta1:
A takie coś dzisiaj znalazłam. I powiem tak podoba misie. :D


--- Cytuj ---Swaćba - słowiański ślub - odbyła się w sobotę w Szczecinie. Założyciel i wojewoda Drużyny Grodu Trzygłowa Igor Górewicz poślubił swoją wybrankę Katarzynę.
Na uroczystość na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich zjechali goście z całej Europy. Swaćbę poprzedził ślub cywilny. Po przysiędze, pannie młodej zabrano wianek, ucięto kosmyk włosów i założono "czepiec" mężatki.
Zdjęcie:
W obrzędzie uczestniczyło niemal 200 wikingów z całego świata ubranych w historyczne stroje.

--- Koniec cytatu ---


http://fakty.interia.pl/galerie/kraj/slowianski-slub-w-szczecinie-zdjecie,iId,1860965,iAId,163748#1860962

Magda:
No, niekoniecznie Roberta, można wierzyć w takie rzeczy, które krzywdzą innych. Różnej maści fanatycy religijni, którzy bliźniego utopiliby w szklance wody.  A tego to już nie popieram.
 Nie krzywdzić innych to moja dewiza.  ;)

Roberta1:

--- Cytat: Magda w 16 Czerwiec, 2015, 19:34 ---No, niekoniecznie Roberta, można wierzyć w takie rzeczy, które krzywdzą innych. Różnej maści fanatycy religijni, którzy bliźniego utopiliby w szklance wody.  A tego to już nie popieram.
 Nie krzywdzić innych to moja dewiza.  ;)

--- Koniec cytatu ---
Zgadzam się z Tobą w pełni. Bo ważniejsze jest to "jak człowiek wierzy" - czy pozbawiając siebie resztek zdrowego rozsądku i człowieczeństwa, czy będąc w zgodzie z drugim człowiek, nawet tym spoza grupy wyznaniowej.

Mario:
To fakt , niestety wiara sprowadza się często do różnych zachowań , które mogą być krzywdzące dla innych.

ariel:
Bywa różnie... Sprowadza się też do zachowań dobrych, które pomagają innym. Bywa też tak, że wyciąga na wierzch tych, którzy byli już na samym dnie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej