Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )  (Przeczytany 12946 razy)

Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #90 dnia: 09 Grudzień, 2019, 18:37 »
Bardzo interesują mnie religie i wyznania stąd moja tu obecność
Tam też się szczególnie religiami interesują.
Mój kolega, który zaopatruje mnie w książki o ateizmie, jest tam stałym członkiem:

https://sjwp.pl/ateizm/ksiazka-o-ateizmie-j-lewandowskiego-polemizujacego-tez-ze-sj/msg91015/#msg91015


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #91 dnia: 09 Grudzień, 2019, 19:00 »
Tam też się szczególnie religiami interesują.
Mój kolega, który zaopatruje mnie w książki o ateizmie, jest tam stałym członkiem:

https://sjwp.pl/ateizm/ksiazka-o-ateizmie-j-lewandowskiego-polemizujacego-tez-ze-sj/msg91015/#msg91015

Ateizm to nie religia a mnie interesują religie, nie wiem dlaczego kogoś kto nie ma samochodu odsyłasz na forum ludzi nie mających samochodu
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #92 dnia: 09 Grudzień, 2019, 19:06 »
Ateści zajmują się religiami.
Nie wiesz o tym? Z tego żyją. ;D
Sam czytam ich religijne książki.
Tyloch, Kosidowski, Keller, Poniatowski.
A u Dawkinsa nawet się znalazłem w przypisie w polskiej edycji.


Offline Kyuubi

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #93 dnia: 09 Grudzień, 2019, 21:02 »
Jak mam ufać komuś kto mowi mi ze Jezus panuje od roku 1914 i objął tron

A jak sam jezus mówił?:

Jana 17:1-3
(1): Po tych słowach Jezus podniósł swoje oczy ku niebu i powiedział: "Ojcze, nadeszła godzina. Obdarz chwałą swego Syna, aby i Syn Ciebie obdarzył chwałą. (2): Przekazałeś Mu władzę nad wszystkim, co żyje, aby On dał życie wieczne wszystkiemu, co Mu dałeś. (3): A życie wieczne polega na tym, aby wszyscy poznali Ciebie, jedynego, prawdziwego Boga i Tego, którego posłałeś – Jezusa Chrystusa.

Jana 13:3
Jezus świadomy, że Ojciec przekazał Mu wszystko w ręce, a także, że od Boga wyszedł i do Boga wraca,

Jana 27:27
Przekazał Mu również władzę sądzenia, gdyż jest On Synem Człowieczym. (28): Przestańcie się dziwić.

Apostołów tak trzeba sluchac mi chodzi o dzisiejsza czasy nie mamy nikogo kto naucza tak Jak apostołowie czy Jezus, wszyscy bazuja na doktrynach. U swiadków jak cos sie nie zgadza to jest ze źle interpretujesz ze to niewolnik ma najlepsze zrozumienia. Tu tez chodzi o interpretacje. Ile interpretacji tyle Religi. Jakie religie takie doktryny. Ale po co mowic ze organizacja kieruje bóg, skoro:

- ukrywa sie pedofilów,
- Mów isie ze kto nie bedzie nalezał do organizacji to zginie
- Biblia ktora sie posluguja korzystali z Pism Weskota i Horta ktorzy byli spirytystami
- Mowia ze nimi Bóg kieruje ze sa jedyna organizacja tak (a członie ciała kierowniczego wypiere to przed sądem)

I mam takich ludzi słuchac?

I ksiezy gdzie jeden robi tak i drugi robi tak a trzeci jeszcze co innego mowi


« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień, 2019, 21:08 wysłana przez Kyuubi »


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #94 dnia: 09 Grudzień, 2019, 22:32 »
Są tacy co mówią, że Apostołowie też nie święci, wszyscy uciekli w godzinie próby, jeden sie zaparł, a jeden zdradził, a inni dwaj chcieli ogniem potraktować innych ludzi...

Tak więc spokojnie myśl.
Są tacy chrześcijanie co odrzucają Pawła, i są tacy co Jana. :-\


Offline Gremczak

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #95 dnia: 09 Grudzień, 2019, 23:13 »
Twoja sprawa. ;D
Dziwię się co szukasz jeszcze na tym forum, zamiast być na ateistycznym.
Tam będziesz wśród swojaków. 8-)
Oni tam liczą krasnoludki. To stała ich zabawka. :-\
Odniosę się w Twoim stylu.
Ja tez się Tobie dziwię dlaczego Ty nie jesteś wśród swoich. Na forum KRK.Tam też maja swoje zabawki.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #96 dnia: 10 Grudzień, 2019, 05:54 »
Ateści zajmują się religiami.
Nie wiesz o tym? Z tego żyją. ;D
Sam czytam ich religijne książki.
Tyloch, Kosidowski, Keller, Poniatowski.
A u Dawkinsa nawet się znalazłem w przypisie w polskiej edycji.

A chrześcijanie zajmują się ateistami i też z tego żyją, nie wiesz o tym ? Sam  pokazujesz ich te ateistyczne książki, niektóre bardzo ciekawe.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień, 2019, 06:09 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Gremczak

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #97 dnia: 10 Grudzień, 2019, 08:02 »
W KK wszystkie osoby Boże i świętych się wywyższa. Nic nowego Gremczaku.
Zwykła krótka modlitwa: "Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Św...." jest tego obrazem.
To chyba nie zrozumiałeś o czy ja pisałem.Powtórzę.Na obchodach 28 rocznicy Radia Maryja główną gwiazdą była Maryja.Wszyscy inni byli w cieniu.


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #98 dnia: 10 Grudzień, 2019, 08:51 »
A chrześcijanie zajmują się ateistami i też z tego żyją, nie wiesz o tym ? Sam  pokazujesz ich te ateistyczne książki, niektóre bardzo ciekawe.
Wiem. Nihil novi.
Mi nie chodzi o pieniądze, ale o życie jako takie.

Gremczaku, radio nazywa się Maryja więc trudno by pierwszoplanową rolę odgrywał tam Józef.
Radio Józef jest w Warszawie. :)
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień, 2019, 09:52 wysłana przez Roszada »


Offline Gremczak

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #99 dnia: 10 Grudzień, 2019, 23:13 »


Gremczaku, radio nazywa się Maryja więc trudno by pierwszoplanową rolę odgrywał tam Józef.
Radio Józef jest w Warszawie. :)
A w tv Trwam pierwszoplanową role powinien odgrywać Trwam?  To tak idąc Twoim tokiem rozumowania.


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #100 dnia: 10 Grudzień, 2019, 23:19 »
Masz rację. ;)
To od Trwajcie w miłości Bożej.


Offline Gremczak

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #101 dnia: 11 Grudzień, 2019, 01:17 »
Masz rację. ;)
To od Trwajcie w miłości Bożej.
Tylko ,ze czy to będzie radio maryja ,czy tv trwam. czy pogrzeb. czy ślub to wszędzie gwiazdorzy maryja. Tak jak u ŚJ wszędzie gwiazdorzy Jehowa.


Offline hynek

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #102 dnia: 11 Grudzień, 2019, 09:00 »
Tylko ,ze czy to będzie radio maryja ,czy tv trwam. czy pogrzeb. czy ślub to wszędzie gwiazdorzy maryja. Tak jak u ŚJ wszędzie gwiazdorzy Jehowa.
Co racja to racja! Jak świadkowie uwzięli się na Jehowę, na lewo i prawo świechtając Jego Imieniem i oraz zminimalizowali Chrystusa, tak katolicy zrównali Chrystusa z Bogiem, a Maryję zrobili jeszcze większą.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień, 2019, 09:33 wysłana przez hynek »


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #103 dnia: 11 Grudzień, 2019, 10:02 »
Masz rację główna adoracja czci, to znaczy msza, u katolików jest ku czci Maryi. ;)
Ile razy pada podczas niej jej imię, bo nie pamiętam? A ile razy wymienia się Boga Ojca?
Muszę do mszału zaglądnąć. ;)

Ale po co śmiecimy wątek Kyuubi?


Offline hynek

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #104 dnia: 12 Grudzień, 2019, 10:25 »
Masz rację główna adoracja czci, to znaczy msza, u katolików jest ku czci Maryi. ;)
Ile razy pada podczas niej jej imię, bo nie pamiętam? A ile razy wymienia się Boga Ojca?
Muszę do mszału zaglądnąć. ;)

Ale po co śmiecimy wątek Kyuubi?
"Drodzy Bracia i Siostry!
1. Od samego początku powierzyłem swój pontyfikat szczególnej opiece Maryi. Później wielokrotnie wzywałem całą wspólnotę wierzących do przeżywania na nowo doświadczenia Wieczernika, gdzie uczniowie «trwali jednomyślnie na modlitwie (...) z Maryją, Matką Jezusa» (Dz 1, 14)......

Kościół coraz bardziej uświadamia sobie, że jest «matką», na wzór Maryi. Jest on «jakby kołyską — jak pisałem w bulli Incarnationis mysterium z okazji Wielkiego Jubileuszu Roku 2000 — w której Maryja składa Jezusa, aby wszystkie narody mogły Go wielbić i kontemplować» (n. 11). Tą duchową i misyjną drogą Kościół pragnie iść dalej zawsze pod opieką Najświętszej Maryi Panny, Gwiazdy nowej ewangelizacji, promiennej Jutrzenki i niezawodnej Przewodniczki na naszej drodze....

Pragnę, aby Rok Różańca stał się dla wiernych wszystkich kontynentów okazją sprzyjającą zgłębianiu sensu powołania chrześcijańskiego. Ucząc się od Dziewicy i naśladując Jej przykład, każda wspólnota będzie mogła lepiej ukazać swój wymiar «kontemplacyjny» i «misyjny».

Światowy Dzień Misyjny, który przypada właśnie na koniec tego specjalnego roku maryjnego, jeżeli zostanie należycie przygotowany, będzie mógł pobudzić wspólnotę Kościoła do bardziej wielkodusznego pełnienia tego zadania. Zwracanie się z ufnością do Maryi przez codzienne odmawianie różańca i rozważanie tajemnic życia Chrystusa będzie wyraźnie przypominać, że misja Kościoła musi być wspierana przede wszystkim modlitwą. Postawa «słuchania», do jakiej skłania modlitwa różańcowa, zbliża wiernych do Maryi, która «zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu» (Łk 2, 19). Wielokrotna medytacja słowa Bożego uczy obcowania «z Panem Jezusem poprzez — można by powiedzieć — Serce Jego Matki» (Rosarium Virginis Mariae, 2).

Przez modlitwę różańcową postępujemy tą mistyczną drogą «w towarzystwie i w szkole Jego Najświętszej Matki» (Rosarium Virginis Mariae, 3). Co więcej, Maryja staje się naszą Nauczycielką i Przewodniczką. Dzięki działaniu Ducha Świętego pomaga nam uzyskać ową «spokojną odwagę», która rodzi zdolność przekazywania innym doświadczenia Jezusa i nadziei, ożywiającej wierzących (por. Redemptoris missio, 24).
Patrzmy zawsze na Maryję, niedościgniony wzór! W Jej Sercu wszystkie słowa Ewangelii znajdują nadzwyczajny odzew. Maryja jest kontemplacyjną «pamięcią» Kościoła, który żyje pragnieniem ściślejszego zjednoczenia się ze swym Oblubieńcem, by w większym stopniu oddziaływać na społeczeństwo. Jak postępować wobec wielkich problemów, niezawinionego cierpienia, niesprawiedliwości wyrządzanych z zuchwałą arogancją? W szkole Maryi, która jest naszą Matką, wierzący uczą się rozpoznawać w pozornym «milczeniu Boga» słowo, które rozbrzmiewa w ciszy dla naszego zbawienia.
Słowa, które Dziewica wypowiada w Kanie, stanowią niejako maryjne tło wszystkich tajemnic światła. Głoszenie bliskiego Królestwa, wezwanie do nawrócenia i do miłosierdzia, przemienienie na górze Tabor i ustanowienie Eucharystii znajdują bowiem w Sercu Maryi szczególny odzew. Maryja niezmiennie wpatruje się w Chrystusa, zachowuje niczym skarb każde Jego słowo i pokazuje nam wszystkim, jak być autentycznymi uczniami Jej Syna.
5. W żadnej epoce Kościół nie miał tak wielu możliwości głoszenia Jezusa, jakie istnieją obecnie dzięki rozwojowi środków społecznego przekazu. Właśnie dlatego musi dziś ukazywać oblicze swego Oblubieńca poprzez bardziej widoczne świadectwo świętości. Wie on, że w tym niełatwym zadaniu wspiera go Maryja. Od Niej «uczy się» być «dziewicą», całkowicie oddaną swojemu Oblubieńcowi Jezusowi Chrystusowi, i «matką» licznych dzieci, które rodzi do nieśmiertelnego życia.

Pod uważnym spojrzeniem Matki wspólnota Kościoła rozwija się jak rodzina, ożywiana przemożnym wylaniem Ducha Świętego, i gotowa podjąć wyzwania nowej ewangelizacji, kontempluje miłosierne oblicze Jezusa w braciach, zwłaszcza ubogich i potrzebujących, w tych, którzy są daleko od wiary i od Ewangelii...
Jeżeli różaniec będzie wyznaczał rytm naszego życia, stanie się szczególnie skutecznym narzędziem budowania pokoju w sercach ludzi, w rodzinach i między narodami. Razem z Maryją możemy otrzymać wszystko od Jej Syna Jezusa. Wspierani przez Maryję, nie zawahamy się wielkodusznie poświęcić się głoszeniu orędzia Ewangelii aż po najdalsze krańce ziemi.

Z tymi uczuciami z serca wam błogosławię.

Watykan, 12 stycznia 2003 r., w święto Chrztu Pańskiego

Ioannes Paulus II"


Oficjalna, główna adoracja swoje a rzeczywistość swoje.
Niech mi ktoś pokaże, gdzie w Piśmie Świetym znajdę taką ilość peanów ku czci Maryi, jak w powyższym przemówieniu Wojtyłły.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień, 2019, 11:01 wysłana przez hynek »