FORUM W DZIAŁANIU > CENTRUM EDUKACJI I OBYWATELSKICH INICJATYW SPOŁECZNYCH

Stowarzyszenie WARIANT.B - Pomoc Ofiarom Sekt

(1/4) > >>

Tortowy SkrytoŻerca:
Witam,
Niedawno powstało nowe Stowarzyszenie o nazwie Wariant.B, jest ono prowadzone przez kilka osób, które same były świadkami Jehowy.
Jest to legalne, zarejestrowane prawnie stowarzyszenie. Posiada swój zarząd, statut, cele, konto bankowe.
Prowadzona jest też zbiórka pieniężna na platformie Zrzutka.pl

Zachęcam do wspierania finansowo tej inicjatywy, link poniżej:

Nemo: Usunąłem link do zrzutki. To forum nie jest platformą do propagowania jakichkolwiek zbiórek pieniężnych. Jeżeli ktoś chce coś wpłacić, to niech napisze Ci PW i tam podasz mu link do zrzutki.

Celem stowarzyszenia, jest pomoc skrzywdzonym przez sekty. Osoby dotknięte ostracyzmem przez Świadków Jehowy oraz ofiary innych sekt przechodzące załamanie nerwowe. Stowarzyszenie dociera do ludzi z informacjami o zagrożeniach, jakie niosą sekty oraz psychomanipulacje w różnych grupach zawodowych, społecznych i religijnych. Uświadamiamy ludzi jak wyglądają i na czym polegają współczesne sekty, jak działają i jak się przekształcają. Drukujemy plakaty, broszury, szkolimy dzieci jak rozpoznać niebezpieczne grupy. Prowadzimy telefon zaufania dla osób przechodzących przez koszmar depresji. Wspieramy ludzi, którzy  mają w sekcie członków rodziny. Udostępniamy książki materiały informacyjne. Problem sekt nie zniknął zamienił się w legalne związki wyznaniowe , rozszerzył się na grupy społeczne i zagościł wszędzie tam gdzie różni liderzy manipulują innymi w celach nie etycznych nie moralnych..  W prowadzonym przeze mnie telefonie zaufania miałem już wiele przypadków osób, którym życie się załamał, zostali pozbawieni majątku i programowani w szkodliwy sposób uszkadzając swoje swobodne myślenie. We współczesnym świecie mało kto wie, zna problem i orientuje się o skali zagrożenia z strony sekt i grup, bądź osób stosujących psychomanipulacje. Problem na skalę światową, ale i w Polsce szybko się powiększa, a same sekty są coraz bardziej zakamuflowane. Grupy towarzyskie, piramidy finansowe i wiele innych zakamuflowanych.


Roszada:
Zaczynają od zbierania pieniędzy? :-\
Chyba najpierw trzeba pomóc komuś, a nie od kasy zaczynać.
Może się nie znam na tym, ale nie darzę zaufaniem tych, co jeszcze nie dali się poznać, a już zbierają datki. :(

Ale po owocach poznamy ich.

Czy dający lubiki znają osobę prowadzącą akcję?
Proszę coś napisać, chciałbym też wiedzieć od innych o twórcach inicjatywy.

Może nasi Admini coś wiedzą?

Vog:
Szkoda że opis zbiórki roi się od błędów. To nie budzi zaufania zwłaszcza gdy prosi się o pieniądze. Czy stowarzyszenie może pochwalić się już jakimiś sukcesami? Może warto wspomnieć o nich w tekście zbiórki?

PoProstuJa:
30 tysięcy na druk ulotek?

Zgadzam się z przedmówcami, że brak tu informacji o tym jak Stowarzyszenie ma zamiar działać. Czy już jakieś akcje podjęło?

Cytryna:
Słucham czasami Zenia ,ale że straaaaaszny z niego gaduła ,to rzadko.Myślę,że ktoś powinien pomóc mu zredagować opis zbiórki.Bo cel jest dobry i Zenio jest dobry :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej